OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Страхиња Козић, тренер млађих селекција ОК Војводина: Треба веровати у младе играче и дати им шансу

Image

Војводина је позната по једној од најбољих школа одбојке која је изнедрила неке од највећих имена овог спорта у Србији.
Држе се Новосађани рецепта да у први тим уводе играче из млађих категорија, што је посебно било наглашено ове сезоне када је на клупу сениора дошао Марко Наранчић, до тада тренер подмлатка и шансу пружио младим одбојкашима.

Да о будућности Воша не треба, а и никад није бринула, показали су јуниори и кадети.

Одбранили су титуле првака Војводине и директно отишли на државне шампионате, који ће почети у мају. Играли су сениорску Другу лигу – север и забележили 10 победа у 20 кола, што им је донело средину табеле.
Презадовољан сам сезоном и игром деце – рекао је тренер Страхиња Козић. – Имамо више победа у Другој лиги него прошле године и то је било велико искуство за њих, пошто су играли, за њихов узраст, јако сениорско такмичење.

Епитет најбољих тимова у Покрајини, наравно годи, али то није главни циљ стратега игре млађих категорија.
Као тренеру, већа ми је сатисфакција када видите доста деце у првом тиму, јер је мој и циљ свих у клубу да што више играча кроз кадетске и јуниорске тимове дође до сениорске екипе – објаснио је Козић.

Управо су с њим радили, а неки и даље играју када се распореди не поклапају, Матија Милановић, Урош Мишковић, Данило Елезовић, Стефан Кокеза, Страхиња Ђогић, те Стефан Дакић и Вук Кулпинац поникли у Академији одбојке „Војводина”, који су ове сезоне имали запажену улогу у првом тиму.
Сениорска екипа је направила сјајан резултат освојивши два трофеја. Сматрам да је ово прави пут којим идемо и треба њиме да наставимо. Биће потребно и времена и стрпљења за први тим, али треба веровати у ове младе момке и давати им шансу – поручио је Страхиња Козић.

Знају се циљеви Воше
Пред јуниорима и кадетима Воше су до краја сезоне остала државна првенства, на којима ће бранити титуле.
Све зависи од нас. Када играте у овом клубу знате какви су циљеви. Војводина стално улаже у млађе категорије и увек се резултат подразумева. Без обзира на то, ипак нам је главни циљ да што више играча доспе до првог тима – рекао је Страхиња Козић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Одбојкаши Воше се окупили после паузе: У сезону без Бајандића и Рудића, ослонац на млађе снаге

Image

Одбојкаши Војводине окупили су се у понедељак после двонедељне паузе, након завршене сезоне и наставили су са тренинзима. Новосађани ће радити до 15. јуна када их очекује дужи одмор.
Јуниори и кадети ће нам се прикључити када заврше обавезе у млађим категоријама – рекао је шеф стручног штаба црвено–белих Марко Наранчић. – Са нама су и Јован Перовић и Немања Антуновић, који су се вратили са позајмице из пожаревачког Младог радника.

Војводина је ове сезоне са подмлађеним саставом освојила два трофеја, Суперкуп и Куп Србије, а у плеј–офу Суперлиге је заустављена одмах у четвртфиналу. Тим су напустили примач Лазар Бајандић, који је отишао у Чешку, средњи блокер Андреј Рудић, док се са најискуснијим играчем, капитеном Жарком Кисићем, преговара.

Током припрема ћемо прикључити играче из наше филијале, Новог Сада Манекса и млађих категорија Воше па ћемо направити селекцију од 15 играча за следећу сезону – додао је Наранчић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ЗНАЈУ ТУРЦИ ШТО СУ ГА ВРАТИЛИ: КОВАЧ ЗАВРШАВА СЕЗОНУ СА ДУПЛОМ КРУНОМ

https://www.mozzartsport.com/ostalo/ves ... nom/479919

Није топик за ову тему али вредан је помена као један од најбољих одбојкаша Војводине који је наступао у том дресу од 1988. до 1992.године, а у тренерској каријери је освојио златну медаљу са репрезентацијом Србије 2019. године на Европском првенству, а 5 година раније са Ираном на Азијским играма такође златну медаљу.
Нама као тренер није ваљао а зато другима ваља....
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Лазар Бајандић после седам година одлази из ОК Војводина: Право време за корак даље

Одлуку о наставку каријере у иностранству Лазар Бајандић донео је после седам година у дресу Одбојкашког клуба Војводина.
Истекао је примачу уговор са црвено–белима и следеће сезоне ће играти у клубу Карловарско из Карлових Вари у Чешкој.

Идем у добру екипу, чији тренер ће бити Италијан Стефано Моска – рекао је 25-годишњи Лазар Бајандић. – Амбиције су прва два места у лиги и борба за титулу. Све то ме је привукло и помогло да се одлучим за овај клуб.

Бајандић је поникао у ОК Футог из ког је 2017. прешао у Војводину. Следећу сезону је тренирао са црвено–белима, али је враћен на позајмицу у матични клуб. Од 2019. је поново у дресу новосадског великана, где се врло брзо изборио за значајнију улогу у првој постави.

Мислим да је ово прави време за корак даље. Дуго сам у Војводини, наравно то су биле углавном лепе године, ова последња ће ми остати најупечатљивија, јер је и најбоља моја у овом дресу. Било ми је лепо, али био сам жељан промене – описао је Бајандић.

ПОЗИВ СЕЛЕКТОРА
Лазар Бајандић поново је заслужио позив селектора сениорске репрезентације Србије Игора Колаковића, за припреме за Лигу нација.
Очекивао сам шири списак, али надам се и волео бих да се нађем у ужем избору – истакао је Бајандић.

Лазар је са Вошом освојио пет титула првака државе, два Купа Србије и пет пехара Суперкупа.

Тешко је издвојити најдражи пехар. Први пут сам имао значајнију улогу у сезони 2019-20. Тада сам играо цео плеј–оф и на крају смо у финалној серији победили Партизан 3:1. Та титула ми је баш драга јер сам учествовао у великој мери у њеном освајању. Драг ми је и Суперкуп у Краљеву, када сам ушао са клупе и успели смо да преокренемо. Губили смо од домаће Рибнице 0:1, па смо на крају добили 3:1 и наравно овај Куп од ове године где сам имао улогу лидера и искуснијег играча на терену. То су ми три упечатљива пехара.

Како каже, биће му чудно без Спенса, који му је био као друга кућа, с обзиром на то колико је времена провео тамо радећи са тренерима са Неџадом Османкачем, Душком Николићем, Синишом Гавранчићем, Слободаном Бошканом и Марком Наранчићем. У јулу ће завршити Економски факултет у Новом Саду, а у августу би требало да оде у Чешку.

ЈОШ ЈЕДНА ДОБРА СЕЗОНА
На питање да ли има нешто што није остварио у дресу Воше, Бајандић је одговорио:
Све смо освојили што се тиче домаћих такмичења. Жао ми је што нисмо успели мало више да будемо конкурентнији у Лиги шампиона. Висок ниво одбојке и потребне су године и успеха и неуспеха да би се дошло до неког континуитета. Имали смо прилику две године да прођемо групну фазу, али нисмо успевали. И можда ми је жао што нисам имао још неку сезону добру баш као ову последњу – рекао је Лазар Бајандић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Пионири Војводине савладали су Ниш резултатом 3:1 и тако се пласирали на финални турнир првенства Србије.
Војводина - Ниш 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:18)
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »



User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1908
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Post Reply