33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

User avatar
Turija
Posts: 10755
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Turija »

ssnigd wrote: Fri May 03, 2024 6:20 pm
gospodinFKV wrote: Fri May 03, 2024 5:19 pm . Takodje, ne bih se slozio s onom konstatacijom par stranica unazad da je novi Malbasic. Muku je mucio nedeljama vec sa petom, a treba dodati i to da su imali paklen tempo. Svima je dozvoljen pad forme malo, samo je bitno imati igrace koji ce da uskoce. Presrecan sam sto je mali Ivanovic proradio. :cheers:
Vukanovic od najveceg borca za klub, do novog Malbasica u par nedelja.
Od jednog ekstrema ka drugom na forumu.
Vukanovic je pao u formi, jer je izgubio kontinuitet, ali nije i voljni momenat. Nadam se da ce ga ona precka vratiti u ritam. Eto, prave prilike, vec protiv Cukarickog.

Velik ce biti hendikep izostanak Serija. Seri je kljucni igrac naseg napada, jer pravi visak. Njega udvajaju protivnicki igraci, a on ih se jos i oslobadja driblingom. Nije Vukanovic taj tip napadaca.
Trebace nam jak kolektiv i puno trcanja.

PS
Kao da je jovanovic jedva cekao da mu da zuti karton. Mrzi me da gledam ponovo taj detalj, ali da li je bas bilo bez kontakta?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by 021 »

Ne pamtim kada sam poslednji put uživao u igri našeg tima kao juče. Spadam u red pesimista koji nisu verovali da možemo spasiti ovu sezonu. U februaru sam pisao da je ovo ekipa bez karaktera, timske igre i pojedinca koji odudara od proseka - sada bih mogao da konstatujem sve suprotno od ovoga. Bandović je napravio veliki posao i bez obzira kako se sezona završi, treba mu ponuditi novi, dugoročan ugovor. I dalje ima prostora za napredak i treba nastaviti sa radom, ali u poređenju sa rastimovanim orkestrom na koji smo ličili u februaru, ovo je bečka filharmonija.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4822
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by gospodinFKV »

Milan wrote: Fri May 03, 2024 6:15 pm Kako objašnjavate reakciju golmana partizana kod prvog gola? Meni neshvatljivo...
Mislim da je kontao da ide napolje lopta, a da nije video Serija iza, jer se vidi da je povukao ruke. Sumnjam da je u pitanju neko busenje sopstvenog tima.
Mada....s obzirom na to da je pet komada fasovao, ne znam... :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10755
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Turija »

gospodinFKV wrote: Fri May 03, 2024 8:56 pm
Milan wrote: Fri May 03, 2024 6:15 pm Kako objašnjavate reakciju golmana partizana kod prvog gola? Meni neshvatljivo...
Mislim da je kontao da ide napolje lopta, a da nije video Serija iza, jer se vidi da je povukao ruke. Sumnjam da je u pitanju neko busenje sopstvenog tima.
Mada....s obzirom na to da je pet komada fasovao, ne znam... :mrgreen:
Ma, kakvo ,,busenje". Sta vam je? Ne mogu da verujem da i pomisljate da smeju igraci blizanaca da urade.

Ta lopta je bila vrlo nezgodna za golmana, pa je mislio bolje da je propusti, nego odbije. Medjutim, nije video Serija. Da nije bio Seri u toj sansi, ne znam da li bi neko drugi dao taj gol. Vrlo nezgodna lopta i jos je golman krenuo, pa je propustio.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2065
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by N13 »

Lik je propustio loptu, jer da to nije uradio, bio bi gotovo siguran autogol. Prilicno cesta situacija u fudbalu, i cesto golami propustaju loptu u tim situacijama. Ali nije racunao na Serijevu fudbalaku inteligenciju, covek predvideo sta ce uraditi i nasao se na pravom mestu.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9817
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Voja »

Turija wrote: Fri May 03, 2024 9:23 pm Da nije bio Seri u toj sansi, ne znam da li bi neko drugi dao taj gol. Vrlo nezgodna lopta i jos je golman krenuo, pa je propustio.
Moja reakcija kada sam video da tako ostru loptu njihov golman propusta (znaci misao koja mi prosla kroz glavu u periodu dok je lopta izmedju golmana i Serija) je bila - nema od toga nista. Bio sam zaprepascen (naravno pozitivno) kada sam video da je lopta u mrezi. Gol Zukica je slican golu koji nam je Cirkovic dao u Topoli, i tada su neki ovde uputili zamerku Carevicu... al takvi sutevi se ne brane. Gol slican Zukicevom dao je i igrac Slobode protiv Metalca, samo u 90.+ minutu... zaista golovi za fudbalske sladokusce.
Inace gol Ivanovica je jos jednom potvrdio moju teoriju da su sutevi lopte glavom u zemlju kobni po golmane. A ako se vodimo tom logikom, verovatno golman Partizana nije ocekivao da ce Zukicev centarsut propasti i da ce lopta odskociti pre njega, verovatno ga je to iznenadilo i napravilo pometnju u njegovoj reakciji.
Image
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by novosadjanin »

Da li mislite da bi Tadic doprinosio vise nasoj igri od ovog sto Seri pruza ove polusezone? Da li moze bolje od ovog? Mi vec imamo Tadica u timu i bolje da se usredsredimo na njegovo zadrzavanje nego na dovodjenje pravog.

Igra u rangu sa intertoto generacijom ili pokradenim kupom generacijom :lala:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
ДушанФ89
Posts: 81
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by ДушанФ89 »

novosadjanin wrote: Sat May 04, 2024 2:18 pm Da li mislite da bi Tadic doprinosio vise nasoj igri od ovog sto Seri pruza ove polusezone? Da li moze bolje od ovog? Mi vec imamo Tadica u timu i bolje da se usredsredimo na njegovo zadrzavanje nego na dovodjenje pravog.

Igra u rangu sa intertoto generacijom ili pokradenim kupom generacijom :lala:
Да задржимо Серија и доведемо још два таква играча.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3937
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Deep Purple »

VOJVODINA OŠTEĆENA PROTIV partizana! Oglasio se ekspert: "Srđan Jovanović podlegao pritisku!"

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1922565/ ... rligi.html
Cane
Posts: 1075
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Cane »

Deep Purple wrote: Sat May 04, 2024 10:06 pm VOJVODINA OŠTEĆENA PROTIV partizana! Oglasio se ekspert: "Srđan Jovanović podlegao pritisku!"

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1922565/ ... rligi.html
Priznato samo ono što smo svi jasno videli.
Mada je čini mi se i ovde bilo "experata" koji su potrčali da kažu kako su golovi opravdano poništeni.
VošaNS
Posts: 800
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by VošaNS »

Cane
Posts: 1075
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Cane »

Tako mi je drago da im ga je baš on zavukao na samom kraju :D
A drago mi je i što sam za njega tvrdio da je odličan igrač i pravo pojačanje, dok su neki ovde prosipali nekakve ciganske bljuvotine tipa "dodaj u nazad" ili tako nešto :frown: a koje su nam saopštavane kao istine. A potiču ni manje ni više nego od nekakvih ciganskih drugara koji su nam trebali otvarati oči.
I kažu li šta sad ti drugari cigani? Nadam se da će i njima metnuti bar jedan u Loznici pa neka onda opet pričaju, j... ih Terzić sve.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3937
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Deep Purple »

Cane wrote: Sat May 04, 2024 10:24 pm
Deep Purple wrote: Sat May 04, 2024 10:06 pm VOJVODINA OŠTEĆENA PROTIV partizana! Oglasio se ekspert: "Srđan Jovanović podlegao pritisku!"

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1922565/ ... rligi.html
Priznato samo ono što smo svi jasno videli.
Mada je čini mi se i ovde bilo "experata" koji su potrčali da kažu kako su golovi opravdano poništeni.
Cane bez da me nešto pogrešno ne shvatiš ovo što ću sad napisati nije upućeno isključivo tebi već svima “nama”.

U poslednje vreme se na forumu pojavio jedan narativ koji ne vidim kao nešto pozitivno a to je da se prečesto forumaši između sebe ne mogu reći prozivaju jer je to preteška reč ali bockaju i peckaju sa sarkastičnim izrazima u vidu stručnjaci, experti, znalci i sl. samo zato što se nešto za šta se neko lično zalaže ili misli ispadne ispravno odnosno tačno a neko je mislio drugačije.

Primećujem da je to trend na ovom forumu koji je u porastu i mislim da bi bilo mnogo korisnije da umesto upotrebe tih sarkastičnih izraza ipak obrazložimo konstruktivno svoje tvrdnje koje su se ispostavile ispravne i tako edikujemo jedni druge, teramo se na konstruktivne kritike, doskusije umesto da jedni druge obasipamo takvim izrazima, atributima i dovodimo do toga da potencijalno dođe do neke rasprave koja prevazilazi bilo kakvu vrstu zdrave komunikacije a složićemo se to nam ne treba pogotovo ne u trenutku kada timu ide dobro i potrebna nam je pozitivna energija pred naredne izazove.


Generalno ovo je bila situacija 50:50. Ja kao neko ko je igrao relativno ozbiljan fudbal ovo nikada ne bih svirao jer je po meni igrač partizana kristalno jasno prelako pao u ovoj situaciji ali postoji i druga strana medalje a to je da se jasno vidi kontakt na snimku a kroz prizmu vara se takve stvari sviraju jer se vidi taj kontakt i donosi se na osnovu toga ta alibi odluka ali ovakve odluke trebaju najviše da se dosude kroz realnu sliku situacije koju je sudija video uživo umesto kroz snimak putem vara jer on uživo može mnogo bolje da “oseti” intenzitet nego mi ili on putem malog ekrana iako se u ovoj situaciji i putem snimka jasno videlo da dovoljno intenziteta nema ali opet var prikazuje kontakt i onda se dovodi do alibi odluke koja je najmanje štetna u tom trenutku.

Zato je jako nezahvalno davati sud u takvim situacijama jer realno može na obe strane da ode.

Po mom fudbalskom poimanju je i ovo protiv partizana više faul nego ono što je Sery-u svirano u našoj pobedi od 3:2 a pride mu i dat žuti karton nakon var provere.

Ja i dalje stojim iza toga da mi generalno nemamo sudijsku zaštitu i da se mnogo diskutabilnih 50:50 odluka donelo protiv nas.
User avatar
Turija
Posts: 10755
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Turija »

Deep Purple wrote: Sun May 05, 2024 1:11 am
Cane wrote: Sat May 04, 2024 10:24 pm
Deep Purple wrote: Sat May 04, 2024 10:06 pm VOJVODINA OŠTEĆENA PROTIV partizana! Oglasio se ekspert: "Srđan Jovanović podlegao pritisku!"

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1922565/ ... rligi.html
Priznato samo ono što smo svi jasno videli.
Mada je čini mi se i ovde bilo "experata" koji su potrčali da kažu kako su golovi opravdano poništeni.
Cane bez da me nešto pogrešno ne shvatiš ovo što ću sad napisati nije upućeno isključivo tebi već svima “nama”.

U poslednje vreme se na forumu pojavio jedan narativ koji ne vidim kao nešto pozitivno a to je da se prečesto forumaši između sebe ne mogu reći prozivaju jer je to preteška reč ali bockaju i peckaju sa sarkastičnim izrazima u vidu stručnjaci, experti, znalci i sl. samo zato što se nešto za šta se neko lično zalaže ili misli ispadne ispravno odnosno tačno a neko je mislio drugačije.

Primećujem da je to trend na ovom forumu koji je u porastu i mislim da bi bilo mnogo korisnije da umesto upotrebe tih sarkastičnih izraza ipak obrazložimo konstruktivno svoje tvrdnje koje su se ispostavile ispravne i tako edikujemo jedni druge, teramo se na konstruktivne kritike, doskusije umesto da jedni druge obasipamo takvim izrazima, atributima i dovodimo do toga da potencijalno dođe do neke rasprave koja prevazilazi bilo kakvu vrstu zdrave komunikacije a složićemo se to nam ne treba pogotovo ne u trenutku kada timu ide dobro i potrebna nam je pozitivna energija pred naredne izazove.
Podrzavam stav Deep generalno, a pogotovo zbog dobrog trenutka Vose.

Da ne bi bilo dileme tipa ,,neki forumasi" u vezi komentara kod dolaska Njegosa, ja sam napisao da je na mocartu bilo komentara zvezdinih navijaca tipa: Njegos, vrati loptu nazad.
E sad, Njegos je mozda u zvezdi cesce vracao loptu nazad, zbog mladosti i bojazni od greske?

Danas Njegos nije isti igrac kao u zvezdi. Sazreo je i ima iskustvo spanske lige. Demantovao je igrom i odnosom i najmanje sumnje i igra vrhunski u Vosi. :lala: :thankyou:
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9817
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 33. kolo: partizan – VOJVODINA 2:3 (1:2)

Post by Voja »

Turija wrote: Sun May 05, 2024 8:02 am Danas Njegos nije isti igrac kao u zvezdi. Sazreo je i ima iskustvo spanske lige. Demantovao je igrom i odnosom i najmanje sumnje i igra vrhunski u Vosi. :lala: :thankyou:
:cheers:
Isti je Njegos igrac vec je prosao ono sto su prosli recimo Kabic i Lane Junior. Od obozavanja do pljuvanja. Jednostavno takav smo narod. Umemo 10 minuta da volimo, pa 20 minuta da mrzimo i tako u krug. Nazalost
Image
Locked