KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

НОВОСАЂАНИ ПОЛОЖИЛИ ИСПИТ "Пао" рекорд АБА 2 лиге

Image

Но­ви Сад је по­стао ре­кор­дер АБА 2 ли­ге, по­што је, пре­ма зва­нич­ним ин­фор­ма­ци­ја­ма, су­сре­ту ко­шар­ка­ша Вој­во­ди­не и Спар­та­ка при­су­ство­ва­ло 6.000 љу­ди.
Из ре­ги­о­нал­ног так­ми­че­ња об­ја­ви­ли су да ни­ка­да до са­да то­ли­ко по­се­ти­ла­ца ни­је би­ло на јед­ној утак­ми­ци дру­го­ра­зред­ног пр­вен­ства, на ко­јој су Но­во­са­ђа­ни у ве­ли­кој са­ли Спен­са по­ку­ша­ли да пру­же по­др­шку свом ти­му. Упр­кос то­ме, еки­па Ми­ло­ша Иса­ков-Ко­ва­че­ви­ћа ни­је ус­пе­ла да над­и­гра го­сте, по­што су Су­бо­ти­ча­ни до­шли до пред­но­сти од 74:73 пред ре­ванш у “Ду­до­вој шу­ми”.

До­га­ђа­ју су при­су­ство­ва­ле и број­не ле­ген­де, по­пут про­сла­вље­ног тре­не­ра Ду­шка Ву­јо­ше­ви­ћа и не­ка­да­шњег ре­пре­зен­та­тив­ца Ју­го­сла­ви­је Жар­ка Па­спа­ља.

Под­се­ти­мо, са­мо ће шам­пи­он АБА 2 ли­ге игра­ти у нај­ви­шем ран­гу ре­ги­о­нал­ног так­ми­че­ња и у ње­га ће се пла­си­ра­ти ди­рект­но. Онај ко у два ду­е­ла бу­де имао укуп­но бо­љу кош раз­ли­ку, до­ћи ће и до тро­фе­ја на Ја­дра­ну. Окр­шај у Су­бо­ти­ци на про­гра­му је у че­твр­так 16. ма­ја од 19 ча­со­ва и не­ма сум­ње да ће и за ту утак­ми­цу ин­те­ре­со­ва­ње да бу­де ве­ли­ко. “Ду­до­ва шу­ма” при­ма ви­ше од 3.000 љу­ди, што је број­ка ко­јој би по­за­ви­де­ли и мно­ги аба­ли­га­ши.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПРЕД КОШАРКАШИМА ДРУГИ ДУЕЛ ФИНАЛА АБА 2 ЛИГЕ ПРОТИВ СПАРТАКА И БОРБА ЗА ТИТУЛУ

Опште је мишљење да су и једни и други заслужили пласман у АБА лигу, али то никога неће занимати. Приче о подизању два врло битна кошаркашка центра занемарена су, па ће тако само један отићи у први ранг регионалног такмичења.
За сада је томе ближи Спартак, који је у уводном дуелу финала АБА 2 лиге славио против Војводине на Спенсу са 74:73 и сада у препуној и распродатој "Дудовој шуми" треба да одбрани ту разлику, како би остварио историјски успех и пригрлио АБА лигу, први пут икада.

Тренер Војводине Милош Исаков-Ковачевић свестан је да његову екипу не очекује нимало лак задатак.

Нисмо задовољни бројем квалитетних минута у првом мечу у којем су наши навијачи направили амбијент о којем се и даље прича. Хвала им на томе. Испред нас је последњи дуел у овој сезони. Покушаћемо да у већем узорку одиграмо нашу најбољу кошарку у оба правца. И даље смо без Луке Ашћерића. Најлепши изазов је испред нас, пуна хала, финале против првопласираног тима из лигашког дела – не може лепше – рекао је млади стручњак.

Какав год да буде епилог, Новосађани већ иза себе имају успешну сезону. Прваци су Кошаркашке лиге Србије (КЛС), догурали су до полуфинала Купа Радивоја Кораћа и наредни окршај биће само шлаг на торту.

Испред нас је задатак у којем треба да будемо растерећени, храбри, одговорни, инспирисани и спремни да покажемо поштовање, пре свега према себи и према великом раду и постигнутим резултатима ове године који су историјски и нису случајни. Ово је меч између два тима која играју у другачијем ритму. Ко успе да наметне свој, аутоматски ће доћи у ситуацију да буде ближи позитивном резултату – закључио је Исаков-Ковачевић.

Капитен Војводине Марко Љубичић покушаће да доведе свој тим до вишег ранга.

Овога пута играмо на њиховом терену и очекује нас пуна хала, добра кошаркашка атмосфера где ми као тим треба да будемо максимално фокусирани на задатке које имамо. Утакмица која ће бити од великог значаја и за једну и за другу екипу, тако да нам предстоји борба од првог до последњег минута. Радујем се утакмици и надам се позитивном исходу за наш тим – навео је Љубичић.

Окршај два састава на програму је сутра од 19 часова у суботичкој "Дудовој шуми".
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ФИНАЛЕ АБА 2: ПРЕД ВОЈВОДИНОМ НОВИХ 40 МИНУТА И ШАНСА ЗА АБА 1

https://kkvojvodina.rs/finale-aba-2-pre ... -za-aba-1/

Image

У другој финалној утакмици АБА 2 лиге КК “Војводина мтс” покушаће у Суботици да направи мало чудо, по којем је и позната својој публици, и на гостујућем терену савлада једног од најнезгоднијих противника КК “Спартак Оффице Схоес”. Разлика у претходној утакмици је само један поен у корист противника, а реванш меч ће бити одигран сутра у 19 часова у Дудовој шуми.

Да је меч од великог значаја за обе екипе потврдио је капитен Војводине Марко Љубичић.

Последња утакмица која решава победника Аба 2 лиге и директан улазак у Аба 1, сигурно да нам је од изузетне вазности. Овога пута играмо на њиховом терену и очекује нас пуна хала, добра кошаркашка атмосфера где ми као тим треба да будемо максимално фокусирани на задатке које имамо. Утакмица која ће бити од великог значаја и за једну и за другу екипу тако да нам предстоји борба од првог до последњег минута. Радујем се утакмици и надам се позитивном исходу за наш тим, рекао је Љубичић.

Тренер Војводине Милош Исаков Ковачевић поручује да ће публика у Дудовој шуми имати прилику да ужива у доброј кошарци.

Нисмо задовољни бројем квалитетних минута у првом мечу у којем су наши навијачи направили амбијент о којем се и даље прича. Хвала им на томе. Испред нас је последњи меч у овој сезони. Покушаћемо да у већем узорку одиграмо нашу најбољу кошарку у оба правца. И даље смо без Ашћерића. Најлепши изазов је испред нас, пуна хала, финале АБА 2 лиге, против првопласираног тима из регуларног дела, не може лепше. Испред нас је задатак у којем треба да будемо растерећени, храбри, одговорни, инспирисани и спремни да покажемо поштовање пре свега према себи и према великом раду и постигнутим резултатима ове године који су историјски и нису случајни. Ово је меч између два тима која играју у другачијем ритму. Ко успе да наметне свој, аутоматски ће доћи у ситуацији да буде ближи позитивном резултату, истакао је Исаков Ковачевић.

Пренос утакмице моћи ће да се погледа на РТВ1 и Арена Спорт 1.
Saki
Posts: 71
Joined: Sun Jan 15, 2023 1:19 am
Location: Liman III

Re: KK Vojvodina

Post by Saki »

Danas samo pobeda dolazi u obzir!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

После прве четвртине Војводина води резултатом 22:20, што се мене тиче нек остану та два поена до краја. :D
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Друга утакмица Аба2 финала, полувреме
Спартак - Војводина 39:36 (20:22, 19:14)
Јако лоша друга четвртина, пад у игри али су ипак мало успели да се тргну и да смање на три поена, ништа још није готово, Војводина је успела у Новом Саду после 13 поена заостатка да се врати у игру а може и овај меч у своју корист да преокрене. Што се тиче суђења као у првој утакмици не бих коментарисао. Срећно момци у другом делу и да нам се вратите са пехаром! :cheers:
User avatar
rykerfcv
Posts: 856
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

sjebao nas bumbic ovu cetvrtinu brate...
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
rykerfcv
Posts: 856
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

aahhahaahahahahahah ne mogu da verujem sta sviraju,jel moguce da ih toliko guraju crni blizanac u aba 1....
neka ne sutiraju vise trojke molim te MIilose.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
fare
Posts: 2845
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Izgleda ode cela sezona u k***c baš sada kada je najvažnije mi ko babe.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Ако Спартак уђе у Аба1 са овом игром свако ће их кантати са 20 разлике, а прича месецима кружи како се гурају да уђу у Аба1 тако да ништа није чудно.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2250
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: KK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

50:49, ајмо сад Вошо!
fare
Posts: 2845
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: KK Vojvodina

Post by fare »

Pa mi nećemo imati igrača da završimo utakmicu.
User avatar
rykerfcv
Posts: 856
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: KK Vojvodina

Post by rykerfcv »

sto se sada Ljubicicevo prvo slobodno nije racunalo?
Mozemo hajde jos 10 minuta!
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Post Reply