36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA 0:0

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA 0:0

Post by Grof Žekula »

Не да нам паклени ритам ни да удахнемо ваздух како треба, а испоставиће се да ћемо у четвртак и уторак фактички играти два финала – оба за европско лето, а један дословно за трофеј. Једног такмаца победисмо у Купу, другога ћемо тек?

Где тражити нашу шансу, питање је од „милион долара“? Да ли смо кадри да се два пута у свега пет дана „потучемо“ за славу и част? Шта жртвовати, ако је одговор на претходно питање негативан? Да нам бар нису ова два ривала „спојена“, било би лакше.

Шта је, ту је. Сада ћемо видети ко смо и шта смо. Бандовићев трзај да опстане и остане. Појединачни покушај сваког играча да уђе на странице клупске историје. Наш, навијачки, да покажемо колико нам Воша значи. Свеукупни и заједнички за ПОБЕДУ и РАДОСТ!

Да пробамо морамо. Да „изгинемо“ свакако. Воша креће у последњи, овосезонски јуриш. Исти ће трајати од четвртка у 16.55 до уторка u 22 часа! Стани уз њу!!!

Раднички (Кг) - ФКВ 0:0
Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2023-24/match/4561
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9876
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Voja »

Dobro je sto si otvorio ovaj topic, jer se topic o finalu vec zakuvao bacajuci ovu utakmicu u zaborav. Sta zrtvovati? Budemo li tako razmisljali i filozofirali izgubicemo obe. Da ne bi trebali sad taktizirati protiv Radnickog i cuvati se za finale? Mislim da bi to bila velika greska. Udariti svim silama, pobediti u Kragujevcu, pa za kup sta ostane, to je moj rezon, al navikao sam vec da se mnogi nece sloziti sa mnom :)
Image
User avatar
Maki
Posts: 1170
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Maki »

Ovde nam treba bod. Statistika govori da su Kragujevčani svega dva puta igrali nerešeno u ovoj sezoni i to oba puta zaredom u decembru, protiv TSC i Partizana. Znači, teško će biti taj ishod, jer smo i mi pod Bandovićem smanjili nerešene u odnosu na prvi deo sezone.
I mi i oni smo raspucani kao nikad tako da ćemo najverovatnije gledati atraktivnu igru na gol više.

Statistika je zanimljiva stvar. Podsećam da sam uoči polufinala ukazao kako nam u Kupu nisu nikada dali gol i da su sve utakmice igrane u Kragujevcu, i sve smo tesno dobili.
Tako smo i mi nažalost od Zvezde lagano izgubili sva finala, bez datog gola. Nadajmo se da će u ove dve sudbonosne utakmice sve statistike pasti. :cheers:
lapo-lapo
Posts: 247
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by lapo-lapo »

Naravno da bi bilo dobro da se pobjedom napravi i uvertira za kup ali mislim da nam je bod iz ove utakmice dovoljan tj. da smo sa cetiri boda sigurno cetvrti.
Duplof
Posts: 910
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Duplof »

Možda bi bod bio dovoljan, ali kakav je to uvod pred finale Kupa? Treba da se grize od početka, kao protiv Napretka iako se te dve ekipe baš ne mogu porediti. Pobedom verovatno rešavamo pitanje Evrope, nemojmo dozvoliti sebi da nam utakmica poslednjeg kola bude puna strepnje i nervoze.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Milan
Posts: 4242
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Milan »

Ja nikako ne bih kalkulisao, već bih išao svim silama na obe utakmice. Podsetiću kako smo prošli prvo kolo na marakani kad smo se femkali (iako mi se čini da sam tad pogrešio u proceni).
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
N13
Posts: 2081
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by N13 »

Nikakvo kalkulisanje ne dolazi u obzir. Mi protiv cigana imamo realno manje sanse za pobedu. Pobeda u Kragujevcu je plan B za Evropu, koje se ne sme prokockati.
Da ne pricamo o psiholoskom uticaju za finale
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1139
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Mare_Liman »

По мени битнија утакмица него с циганима, ово све одлучује, цигани ко цигани нема се ту шта причати, на њима је да изгину па шта нам Бог да/судије, ови од горе и остали, на ово у четвртак не може нико да утиче (од горе), само ми, кројимо своју судбину, да се ово добије, одемо напаљени на финале да се тамо потуку са циганима шта Бог да и младост никако не треба подцењивати, Јовановић је партизан озбиљно извукао тако да су и на гостовањима опасна екипа. Па да се за неких недељу ипо дана слави улазак у Европу.
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Istocno stajanje
Posts: 550
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Istocno stajanje »

Samo pobeda! Dosta nam je vise toga da zavisimo od drugih rezultata i neke vise matematike. A onda da sa puno samopouzdanja napadnemo kup.
CRD FCV
Posts: 1698
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by CRD FCV »

На победу у Крагујевац са најјачим саставом од старта. Са победом држимо судбину изласка у Европу у нашим рукама, без гледања у пасуљ да ли ћемо победити у Лозници.

Три утакмице су остале, свом снагом у све три. Ако немамо снаге за то, нисмо за Евеопу.
ssnigd
Posts: 3419
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by ssnigd »

Nikakve kalkulacije ne dolaze u obzir.
Najjaci tim na teren, pamet u glavu i po tri boda.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1425
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Uvek sa tobom »

Слажем се, најјачи састав на терен, да се загрејемо за финале !
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Rakovac
Posts: 131
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Rakovac »

Jako bitna utakmica šteta što će očito mnogo manje ljudi biti u KG nego u Loznici ali ja se ipak nadam da će biti par buseva i za KG, zaslužili su. Ne znam šta da očekujem, sve je moguće. Oni tukli Čuku, Čuka tukla nas, mi pobedili njih. Ne treba da nas zavede kup utakmica u kojoj smo ih totalno nadigrali najgore bi bilo da im podcenimo.
Treba naravno odigrati maksimalno bez čuvanja za kup. Uostalom imaju posle pet dana da se odmore to bi im trebalo biti i više nego dovoljno. Svi bi verovatno bili zadovoljni bodom.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2200
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Grbavica.021* »

Бандовић: Победом у Крагујевцу да докажемо да нам је место у Европи

Тренер Војводине Божидар Бандовић сматра да је његова екипа спремна за једну од најважнијих утакмица на гостовању Радничком 1923.

Фудбалери „старе даме“ у четвртак гостују на стадиону „Чика Дача“ у директном окршају у борби за пласман у Европу.

Очекује нас тешка утакмица против веома добре екипе. Већ смо играли два пута у Крагујевцу и обе утакмице биле су и тактички и борбено на високом нивоу. Раднички је екипа која има континуитет, играче који умеју да играју пресинг и који умеју да користе простор у нападу, опасни су у игри један на један. Компактна су екипа, очекујем много дуела, других лопти и зато морамо да будемо фокусирани. Ово је веома важна утакмица и за нас и за противника, јер остало је још две утакмице и победа како нама, тако и њима много значи. Што се тиче играчког кадра, немамо повређених играча, сви су спремни – рекао је Бандовић.

Он верује да се тимови добро познају после недавних сусрета на истом стадиону, али да играчи морају да буду спремни на све могуће ситуације.

Сигурно је да се добро познајемо након тих дуела, да су они анализирали нас, као и ми њих. Играли су веома добар високи пресинг и против Црвене звезде и ТСЦ-а и ми се спремамо и на то и на ниску одбрану. Да ли ће играти са једним или са два шпица, играчи ће бити спремни да прочитају те неке ситуације, што уме да буде најважније, да играчи препознају неке ствари и одреагују најбрже и најбоље могуће. Раднички је одлична и борбена екипа, која ће играти на победу, као и ми, и морамо бити спремни и ми и они на све што може да утиче на резултат – истакао је Бандовић.

Тренер Војводине уверен је да његова екипа заслужује да на крају буде на месту које води у Европу.

Ја верујем у ове момке и све што смо радили до сада и могу да будем позитиван. Желимо да завршимо како треба, јер је то најважније, имамо још корак, два до краја. Ми смо велики клуб, имаћемо и навијаче уз нас, што нам такође значи и победа у оваквој утакмици на гостовању може да буде огромна. Притисак морамо да поднесемо, јер смо у тако великом клубу, а ови момци су већ показали карактер, јер су добијали и враћали се у великим утакмицама и немам дилему да заслужују да се пласирају у Европу – закључио је Бандовић.

Утакмица Раднички 1923 – Војводина на програму је у четвртак у 16:55.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1139
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 36. kolo: Radnički (Kg) – VOJVODINA, četvrtak 16.55 h

Post by Mare_Liman »

Црвени Ђаволи бојкотују утакмицу због радног дана, чим Фирма није одрадила никакву најаву дискутабилно је да л ће и они отићи, свакако битна ствар је што Ђаволи бојкотују, биће позоришна атмосфера у утакмици сезоне ако обе групе буду бојкотовале термин
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Locked