"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ssnigd
Posts: 3394
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Poraz protiv Nigera od 3:1 u gostima ih je kostao drugog mesta, drugi i treci gol su primili u poslednjih 5 minuta utakmice, da je ostalo 1:1 sada bi vec bili u drugoj fazi kvalifikacija. Steta velika :( :( :(
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Omladinci pobedili Englesku 4-1,Aleksic ponovo strelac. 8)
STOP MAFIJI!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Anonimus wrote:Omladinci pobedili Englesku 4-1,Aleksic ponovo strelac. 8)
Србија - Енглеска 4:1 (3:1)

Њури. Стадион: „Шоуграундс". Гледалаца: 1.000. Судија: Алексеј Николајев (Русија). Помоћници: Николај Голубев (Русија) и Том Мек Најт (Северна Ирска). Делегат УЕФА: Леон Шелингс (Белгија). Жути картони: Хилс, Дринквотер, Ленсбури, Мозес (Енглеска).

СТРЕЛЦИ: 1:0 - Крстичић у 8, 2:0 - Љајић у 20, 2:1 - Мозес у 28, 3:1 - Алексић у 39, 4:1 - Игњовски у 61.минуту.

СРБИЈА: Кировски - Миљковић, Савић, Милановић, Црноглавац - Игњовски (од 74.Цветковић), Медојевић, Крстичић, Љајић - Алексић (од 78.Шкулетић), Милић (од 60.Лазовић). Селектор: Александар Станојевић.

ЕНГЛЕСКА: Амос - Бригс (од 77.Хојт), Пирс, Спенс, Елито (од 46.Хилс) - Емануел-Томас (од 46.Дринквотер), Родвел, Вудс, Ленсбури - Делфунесо, Мозес. Селектор: Брајан Истик.
Наши омладинци дошли су у вођство већ у 8.минуту, када је Адем Љајић добро центрирао са леве стране тачно на ногу Алексићу чији је ударац голман Амос успео кратко да одбије, али је на њу натрчао капитен Крстичић и најавио радост момака у црвеним дресовима. Већ у 20.минуту водили смо и са 2:0, након увежбане акције из слободног ударца. Крстичић је кратко гурнуо лопту иза живог зида за Љајића, а везиста Србија прецизно је гађао ближи угао енглеског гола и изненадио чувара мреже. Противник је осам минута касније створио једину прилику на утакмици, коју је реализовао Виктор Мозес, али примљени гол није ни за тренутак деморалисао наше фудбалере. Ређале су се сјајне акције пред противничким казненим простором, а када би ривал кренуо ка голу Кировског, следили су муњевити контранапади који су излуђивали одбрану Енглеза. Један од њих реализовао је Данијел Алексић у 39.минуту, па се на одмор отишло са два гола предности. Акција је поново почела од капитена Крстичића, а велики посао обавио је и Милић.

Стручни штаб Енглеске покушао је да са две измене у наставку преокрене ситуацију на терену, али омладинци Србије једноставно нису дозвољавали ривалу ни шансу да направи. Пренервозни играчи противника у неколико наврата жестоким стартовима онемогућавали су наше фудбалере, па је судија Николајев из Русије често посезао за јавним опоменама у другом полувремену. Завршни ударац ривалу задао је у 61.минуту сјајни Александар Игњовски евроголом са око 25 метара, када је погодио сам горњи угао мреже голмана Бенџамина Амоса. До краја сусрета, „орлићи" су мудром и одговорном игром сачували убедљиву победу а након последњег звиждука арбитра уследило је велико славље. Српски омладинци тако су тријумфално завршили мини турнир у Северној Ирској, уз максималан учинак од 9 бодова и гол разлику од 14:2, па ће се приликом жреба за наредну рунду сигурно наћи међу носиоцима. Домаћин наредног Првенства Европе је Украјина, а на завршном турниру учествоваће још седам селекција које буду победиле на мини турнирима у другом кругу.

- Када се победи један изузетно квалитетан противник као што је Енглеска, вицешампион Европе у овом годишту, онда је задовољство заиста велико, а још је веће када знам да су момци на терену играли управо онако како смо се договарали. Победили смо противника у свим елементима, играли смо дисциплиновано и борбено, па је квалитет дошао до изражаја, а уз мало среће тријумф је могао да буде и убедљивији. Овај сусрет за нас је био својеврстан тест да видимо колико можемо и верујем да су сада и они схватили да могу много. Забележили смо одличан резултат у Северној Ирској, али то је тек први корак на путу до коначног циља и пред нама је још доста посла. На срећу, сада ћемо имати много више времена до следећег круга и надам се да ћемо до тада бити још јачи. Честитам фудбалерима, они су истински јунаци овог турнира у Северној Ирској и ако овако наставе пред њима је светла будућност - нагласио је селектор омладинаца Александар Станојевић, коме у раду асистирају двојица тренера Слободан Куљанин и Душан Гашић.

Наша репрезентација до 19 година у уторак пре подне напустиће Острво и упутити се према Београду, а у среду, 15.октобра у 12 сати у просторијама ФСС (Теразије 3, девети спрат) биће одржана и званична конференција за штампу на којој ће присуствовати селектор Станојевић и двојица играча наше селекције.
User avatar
Milan
Posts: 4199
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Auuu, ala gaze...
POŠTO OBRAZ ???!!!
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

N E P R I J A T N O 8) 8) 8)
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Veoma zapažene igre Vošinih igrača u svim selekcijama.
U A reprezentaciji Krasić i Jovanović održali su školski čas, na svojim pozicijama.Pokazali kako treba igrati i kako se kretati po terenu.A tada i golovi prate igru.
U mladoj selekciji Brkić standardan.Tadić odlično asistirao kod pobedonosnog gola.
U omladinskoj dobri rezultati i partije Aleksića i Medojevića.
Antić na delu pokazao kako se zatvara vlastiti gol, a igra napadački.
Odradio pravu lekcije za Bekvalca (i ostale trenere ,,bunkeraše").A, Lane i Krasa za Tadića na krilu.
Stojković ništa bolji od Brke.Međutim, Brki može biti dobra pouka iz današnjeg meča, da ne treba baš na svaki centaršut izlaziti.Danas su Danci primetili da on gospodari golmanskim prostorom, pa su udaljili centaršuteve od našeg gola i skratili ih na prvu stativu, te je Brka imao problema u dva navrata kod izletanja.
Kada se unapred zna da baš na svaki centaršut golman izlazi, navući će ga na tanak led i uvek ometati takve izlaske, kako bi zakasnio ili bio kratak.
Takođe, posle ovih mečeva Aleksić i Medojević bi morali imati bolji tretman u Voši, tj biti bliže prvoj postavi.Tako da na proleće već budu igrači na koje se ravnopravno računa.
Večeras je Igor Đurić bio na klupi i to je dobar znak da je ostavio povoljan utisak na Antića - dok je Mrđa odgledao meč sa tribina.
O ovom svemu, u narednom periodu Vojvodina mora voditi računa, kao i o tome da su Kizito i Sepuja takođe igrali za reprezentaciju svoje zemlje :!:
Dakle, Voša kao ozbiljan klub to mora adekvatno vrednovati i dati podršku navedenim igračima, kao i ostalim potencijalnim reprezentativcima iz svojih redova.Ja mislim da su i Pop i Buač na korak do reprezentativnog dresa, ako im se da adekvatan status na terenu.Možda će se uskoro Korać i Stjepanović vratiti u nekadašnju formu?
I, eto slatkih muka za Bekvalca i klub u celini.Samo zdrava konkurncija, bez protekcija, puno korisnog trčanja i stvari će se same namestiti.Kao što su rezultati i igre naših reprezentacija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Nema covek sta dodati kad Turija izanalizira 8)
Mene samo ineteresuje sta je sa malim Vukom Mitosevicem?Cudi me da nije na spisku omladinaca.

Ooo kakav gol Krasica,kako se covek samo kretao u toj akciji.
AUSTRIJA - SRBIJA 0-1,KRASIC

AUSTRIJA - SRBIJA 0-2,JOVANOVIC

AUSTRIJA - SRBIJA 0-3,OBRADOVIC

Image
Image
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Vuk Mitosevic je povredjen.
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Zeljafcv wrote:Vuk Mitosevic je povredjen.
Tako je,doziveo je prelom noge na treningu jos ranije,skinuo je gips ali se ne zna koliko ce jos odsustvovati sa terena.
STOP MAFIJI!!!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Turija, svaka cast na zapazanju, Antic je pokazao ovim nasim superligaskim bunkerasima kako se igra odbrana a da to ne znaci bunker...Evo recimo mi smo igrali napadacki protiv Litvanije i Austije a protivnik je stvorio jednu sansu(pravu) i iz koje je dao gol(Janko-Austrija), a ovaj bunker sto recimo mi igramo otvara vise sansi za protivnika jer kad tad igracima padne koncentacija jer se psihicki smore od tog nacina igre i onda se desi ono sto se desavalo protiv Napredka gde nas je samo sreca spasila primljenog pogotka u prvom poluvremenu...Evo kako smo mi u prvom poluvremenu Austrijance pritisli na njihovoj polovini da nisu mogli da se sastave a ne da dodju do naseg gola i to je najbolja odbrana, odbrana koja se igra daleko od sopstvenog gola i odbrana iz koje kad se odbranite automatski sebi otvarate sansu, sa dva napadaca koji odvlace odbranu pa tu sansu dobijaju brzi bocni igraci Krasic i Jovanovic...Sve u svemu nadam se da su domaci treneri gledali utakmice reprezentacije jer je to mogao da bude Anticev cas fudbala za njih! I kad bi u fudbalo bilo kao u NBA(do skoro) kad se zabranjivala zonska odbrana, tako bi moglo i u fudbalu da se zabrani bunker, mislim da je to najbolje resenje za Bekija, jer covek ne bi imao mesta u takvom fudbalu :D
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Anonimus wrote:
Zeljafcv wrote:Vuk Mitosevic je povredjen.
Tako je,doziveo je prelom noge na treningu jos ranije,skinuo je gips ali se ne zna koliko ce jos odsustvovati sa terena.
Auuu strasno,nisam imao pojma... :cry:
Steta steta steta.Zelim mu brz oporavak.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Sta ti je sudbina.Evo recimo kako se ona igrala sa Lanetom.Covek najbolji strelac Belgijskog prvenstva,najbolji igrac Belgije,a nema mesta u reprezentaciji pored Zigica,Pantelica,Lazovica....
I onda,sta se desava,trener Standarda svestan da ima jos jednog paklenog napadaca povlaci mozda i odlucujuci potez za uspeh plavih u prethodna dva meca.Stavlja Laneta na krilnu poziciju.Ovaj mu uzvraca odlicnim igrama,paklenim asistencijama,prodorima... pa po potrebi i golovima.E sad,ono sto mene zbunjuje,kako to Antara nije ranije video.Covek salje snimatelje i kojekakve strucnjake,pa nije li bilo dovoljno samo na nas forum da svrati :lol: o satelitima da ne pricam.
Zamislite samo,kako bi se sve odvijalo,da je bilo kako je predvidjeno,Babovic umesto Laneta.Mislim,ne kazem ja sad da je Lane najzasluzniji,jer svi mi ovde znamo da on moze jos mnogo bolje,ali.... samo zelim da kazem koliko je tanka ta nit izmedju uspeha i neuspeha.
Znamo kakav je loodak Lane i mogu samo da pretpostavim kakav je utisak ostavio na Antaru i atmosferu u timu.A koliko je bitan taj njegov presing na krilnoj poziciji,govori i podatak,da kad je presao u spic nije dobio nijednu jedinu loptu.Krasic me je vise nego pozitivno iznenadio igrom u Becu.Kao sto sam ranije pricao,ocekivao sam njegovu dobru partiju protiv Litvanaca,jer mu takve ekipe leze,ali protiv ovih sam ocekivao mnogo slabije izdanje.Bilo kako bilo,prezadovoljan sam igrom naseg dvojca.Kazem naseg,jer su oni sad nasi,a kad se recimo suskalo o prelasko Laneta u Zvezdu,bilo je i pljuvanja. :wink:
Sto se mladih tice,vec sam rekao da Brka polako izrasta u golmana iznad naseg proseka,samo mi bar na TVu deluje da mu treba malo mase.sta vi mislite?Djuric je samim pojavljivanjem na mestu rezerve svetskim igracima (Ivanovic,Vidic) postigao ogroman uspeh.Kao sto ranije isto rekoh,za mene Mrdja nije nas. :lol:
I sad.... Tadic!!!
Ne znam sta bih rekao,meni se njegova igra ni malo ne dopada.Vrhunac su njegovi sutevi,kako iz igre,tako recimo i iz pokojeg slobodnjaka.Pa taj nema kila da sutne do gola.Ili sam ja lud ili.... On bi meni grejao klupu u Vosi,a o repki da ne pricam.Jedino sta mu je prednost u odnosu na ostale igrace je to sto je nas ;)
Rece neko,odlicna asistencija.... skidam kapu i jeste.Ali eto recimo Lane,sta mislite,da on dobije toliko lopti na krilo,kao Tadic.Da li bi se zavrsilo na jednoj asistenciji?Tadic mora mnogo,mnogo,mnogo bolje da igra.Brze,racionalnije,mnogo cvrsce u duelima,otresitije i malo vise za kolektiv.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

limanfkv wrote:
Anonimus wrote:
Zeljafcv wrote:Vuk Mitosevic je povredjen.
Tako je,doziveo je prelom noge na treningu jos ranije,skinuo je gips ali se ne zna koliko ce jos odsustvovati sa terena.
Auuu strasno,nisam imao pojma... :cry:
Steta steta steta.Zelim mu brz oporavak.
Ne znam kako je ta povreda prošla nezapaženo u medijima, a radi se o omladinskom reprezentativcu Srbije.
Nadam se da teška povreda neće ostaviti duboke traume i strah od duela u razvoju Vuka Mitoševića.I ja mu iskreno želim da se što pre vrati na teren i uspešno nastavi započetu fudbalsku karijeru.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Turija wrote:
limanfkv wrote:
Anonimus wrote: Tako je,doziveo je prelom noge na treningu jos ranije,skinuo je gips ali se ne zna koliko ce jos odsustvovati sa terena.
Auuu strasno,nisam imao pojma... :cry:
Steta steta steta.Zelim mu brz oporavak.
Ne znam kako je ta povreda prošla nezapaženo u medijima, a radi se o omladinskom reprezentativcu Srbije.
Nadam se da teška povreda neće ostaviti duboke traume i strah od duela u razvoju Vuka Mitoševića.I ja mu iskreno želim da se što pre vrati na teren i uspešno nastavi započetu fudbalsku karijeru.
I Vujke je dva puta lomio nogu pa je uspeo da se vrati. Vuce samo hrabro i ne gubi nadu!!!!
limanfkv
Posts: 2842
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Pa taj nema kila da sutne do gola.Ili sam ja lud ili....
Ovo sam cini mi se govorio ranije.Po meni njemu se definitivno mora pojacati rad u teretani,a sa masom bi trebalo da mu dodje smelost i ostrina u duelima.
Post Reply