Marjan Zovko

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Post Reply
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Marjan Zovko

Post by Turija »

S vremena na vreme pregledam Podbarine i Vojine edukativne postove u vezi našeg kluba i naši velikih igrača koji su svojim delom ostavili neizbrisiv trag.
Danas gledam listu ONI SU NAJ, dvadesetoricu veličanastvenih(ne samo po ta dva kriterijuma) i nekako mi, ovaj put, jedno ime sakriveno u zlatnoj sredini legendi pobudi emocije:
MARJAN ZOVKO
461 utakmica u dresu Vojvodine od 1980 do 1989, 15-o mesto na listi igrača sa najviše nastupa za Vošu u njenoj 91-godišnjoj istoriji.
132 gola i 12 mesto na apsolutnoj listi strelaca.A, za one mlađe: znate li koju poziciju je igrao Zovko?Broj 4 ili 5- libero.Za 9 godina 132 gola sa mesta komandanta odbrane.
Šta je još interesantno?Ako pogledamo spisak, videćemo da se na njemu nalaze deca Vojvodine ili igrači sa područja Vojvodine, odnosno bliže okoline, koji su imali tu emotivnu žicu pripadnosti Gradu.Marjan Zovko stoji usamljen, prikriven i pomalo zaboravljen u grupi nezaboravnih Vošinih imena.
A, znate li kako je igrao?Kao da je rođen ovde. Došao iz splitskog Hajduka kao igrač koji nije mogao da izbori status standardnog prvotimca.Kada se nametnuo i bio bio na pragu reperezentacije i poželjan u svakom klubu, ostao je veran Voši gotovo do kraja karijere.
Mislim, da Marjan, ne samo zaslužuje pitanje GDE JE, već čitav topik na Vošinom sajtu.
Baš bih voleo da znam, gde je, šta radi? Mislim, da bi Klub sada već mogao da ga pozove i uspostavi kontakt sa njim, kao istinskom legendom.Međutim, znajući kako klub postupa sa svojim legendama, naravno, ne očekujem ništa, ali bar zato neka čovek dobije topik na zvaničnom sajtu kao satisfakciju za svoj igrački doprinos i znoj proliven za Novi Sad.
Internet je čudo.Možda čovek i pročita.Devet godina mladosti, ne zaboravlja se tek tako...
Last edited by Turija on Sun Apr 29, 2007 10:53 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cika_toma

Post by Cika_toma »

jako, jako interesantna zivotna prica, za svaku pohvalu... pohvale i tebi Turija, sto si setio ove, reci cu, ljudine.

podbara, jel imas neke informacije sta se Zovkom dalje desavalo i gde je?
Dart W
Posts: 2
Joined: Sat Aug 23, 2008 11:53 am

Post by Dart W »

postao je trener

pre par godina trenirao je Marsoniju u Hrvatskoj....
zauvek voša
Siva Eminencija
Posts: 287
Joined: Fri Jan 23, 2009 7:00 pm

Post by Siva Eminencija »

Na zalost ostao je maltene bez icega ....kocka
User avatar
Novon
Posts: 52
Joined: Mon Jul 11, 2005 7:00 am
Location: Istocna tribina

Post by Novon »

Bio je na proslavi 20 godina titule, Stara Garda se naravno slikala sa legendom...
Ako kaniš pobijediti ne smiješ izgubiti
Post Reply