6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Prognoze:

1
3
6%
x
20
43%
2
24
51%
 
Total votes: 47

User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by kej »

Bolje je obavestiti se samo o krajnjem rezultatu kad se ne ide na gostovanje. Nemam vise zivaca za ovo.
Trenutno na tabeli sedam ekipa deli prvo mesto.. :lol:
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by simicpk »

lexa wrote:Steta!

4 boda smo izgubili u gostima tek tako. I protiv Slobode, i sada protiv Jagodine.
Bojim se da je problem u glavama nasih igraca. Nadam se da ce ubrzo shvatiti da
se utakmica igra 90 minuta a ne do 1 tj.ko prvi da gol - pobedio.
To je razlika izmedju velikih i malih igraca. Pogledaj samo na primer Man Utd. Oni su igracki mozda 4,5 ekipa po kvalitetu, ali mentalno najjaci vec vise od 10 godina. Kiza je mnogo radio na psiholoskoj pripremi igraca, i zbog toga su prosle sezone uradili ono sto su uradili.
ФКВ
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Tony Starks »

Iz iseckanog radio prenosa sa uključenjima od pola minuta i na osnovu praćenja Livescore-a sigurno niko ne može sa sigurnošću da zaključi da li smo se "zabunkerisali" i povukli posle gola, tim pre što je gol Jagodinaca pao relativno brzo nakon našeg. Komentatori su rekli da smo dominirali u prvom i imali nekoliko šansi, da se posle Ađuru - Bojović izmene inicijativa pojačala i da smo skroz zasluženo poveli. U to malo uključenja između dva gola svaki put je Vojvodina bila u napadu, a imali smo i još jednu šansu koju je Brana zajebao. I onda iz nevezanog javljaju da smo primili gol. Pa onda opet svaki put naši u napadu, slobodni udarci, korneri, šanse. Ja prateći utakmicu preko radija i neta ni po čemu nisam mogao da zaključim da smo se povukli posle gola. Ne mogu ni da garantujem da nismo, to najbolje znaju ljudi koji su bili u Jagodini, ali mi koji smo pratili utakmicu od kuće sigurno to nismo mogli da zaključimo. Tako da je Vuke u pravu, mislim da ste malo prestrogi u kritikama igre u utakmici koju niste gledali.

Čućemo do kraja večeri detaljnije izveštaje, pa ćemo proanalizirati. Bitno je samo da ne bude kao posle Donjeg Srema da se tri dana mrse muda da li je bio ofsajd i kritikuje na sve strane, nego da se okrenemo onome što nas čeka, ne želim da zvučim patetično i teatralno, ali već od sutra kreće bitka za naš grad, za istoriju i tradiciju našeg kluba, u kojoj svi treba da se angažujemo maksimalno.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Helm »

Tony Starks wrote:Iz iseckanog radio prenosa sa uključenjima od pola minuta i na osnovu praćenja Livescore-a sigurno niko ne može sa sigurnošću da zaključi da li smo se "zabunkerisali" i povukli posle gola, tim pre što je gol Jagodinaca pao relativno brzo nakon našeg. Komentatori su rekli da smo dominirali u prvom i imali nekoliko šansi, da se posle Ađuru - Bojović izmene inicijativa pojačala i da smo skroz zasluženo poveli. U to malo uključenja između dva gola svaki put je Vojvodina bila u napadu, a imali smo i još jednu šansu koju je Brana zajebao. I onda iz nevezanog javljaju da smo primili gol. Pa onda opet svaki put naši u napadu, slobodni udarci, korneri, šanse. Ja prateći utakmicu preko radija i neta ni po čemu nisam mogao da zaključim da smo se povukli posle gola. Ne mogu ni da garantujem da nismo, to najbolje znaju ljudi koji su bili u Jagodini, ali mi koji smo pratili utakmicu od kuće sigurno to nismo mogli da zaključimo. Tako da je Vuke u pravu, mislim da ste malo prestrogi u kritikama igre u utakmici koju niste gledali.

Čućemo do kraja večeri detaljnije izveštaje, pa ćemo proanalizirati. Bitno je samo da ne bude kao posle Donjeg Srema da se tri dana mrse muda da li je bio ofsajd i kritikuje na sve strane, nego da se okrenemo onome što nas čeka, ne želim da zvučim patetično i teatralno, ali već od sutra kreće bitka za naš grad, za istoriju i tradiciju našeg kluba, u kojoj svi treba da se angažujemo maksimalno.
Podatak od ljudi iz Jagodine da nije bilo nikakvog povlacenja, da smo ih ubijali celu utakmicu, i da su oni iz neke totalne nevezuse dali gol takav da ni sami ne znaju kako :frown: Msm, sad kad se vec pominje Mancester, tako su i oni iz tri suta dali tri gola Celsiju od toga 2 iz ofsajda a jedan ni sami ne znaju kako dok su ovi imali 3000 sansi promasen prazan gol i slicno. Msm, da ne skrecem sa teme, ne pricamo o Englezima ovde, ovakve stvari se desavaju stalno, sad to sto se nama desilo u trenutku kada nam rezultatski jako tesko pada, to je druga stvar ali ne mozemo da krivimo igrace ili strucni stab.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Zeljafcv »

Vuke wrote:@Zeljafcv

Mislim da ce te biti sramota kada budes odgledao izvestaj! Napadali su i igrali borbeno citavu utakmicu i dok je bilo 0-0 i nakon vodstva i izjednacenja! Dobro su odigrali i sasvim zasluzeno dobili aplauz. Tako si ismevao golove Ilica i aludirao na namestenu utakmicu protiv Metalca, pa si ispao smesan nakon izvestaja, komentara Djumija i skracenog snimka! FK Vojvodina nema iza sebe toliku armiju navijaca, ljude u fudbalskom savezu i svoje sudije, danas je Vojvodina bila za klasu bolji rival nego nedavno nkp(po recima Jagodinaca), samo iz navedenih razloga i sticajem nesrecnih okolnosti nije stigla do 3 boda i ako je po pruzenom i prikazanom apsolutno zasluzila!

Tebi se izgleda osladilo da svako gostovanje sedis u udobnoj fotelji, osluskujes sta se desava na utakmici Vose i komentarises uz veliku dozu izmisljenih stvari i ismevanja svih mogucih!
Naravno da će me biti sramota od izveštaja, jer onakvi samokreirani padovi preko lopte našeg najubojitijeg napadača prevazilaze nadasve čuvene vratolomije Lilike Rekreativa. Mislim da se i Lilika sada opasno zambrino za svoj status najvećeg trapavca kojeg je Voša imala. Opasnog konkurenta je dobio dotični deran, a verujem da bi se i on čak nasmejao, a od toga nema veće sramote :D

U suštini Vuke, mislim da nema potrebe za ovolikom dramaturgijom i sekiracijom. Čega da me bude sramota? Zar nisam napisao juče da se pribojavam daljeg ishoda sezone i ispostavilo se da ne pričam bez argumenta? Ne želim da ulepšavam stvari. Iskreno i krajnje dobronamerno bi te zamolio da me ne uzimaš više u usta u ovakvom kontekstu i da me ne provociraš. Ko si ti da bilo kome deliš lekcije iz morala i poštenja? Obrati pažnju kakvim rečnikom se ubuduće obraćaš. Jednostavno, moji prohtevi (a verujem i 99% iskrenih Vojvodinaša) su da se protiv ekipa poput Jagodine i slično pobede ne trebaju dovoditi u pitanje (uz svo dužno poštovanje prema tim klubovima).

A ovu zadnju rečenicu što si napisao bi trebao da progutaš, jer sam danas imao povremene izveštaje od ljudi iz Jagodine sa stadiona, a ne "udobne fotelje". Na utakmici sa Donjim Sremom sam bio i jasno sam mogao da vidim koliko ima sati. Jednostavno, tako se potrefilo da nemam ovih dana dosta slobodnog vremena, tako da sam bio sprečen da idem u Jagodinu. Ne znam zbog čega me onda ovako napadaš? Čime sam te to izazvao? Da li si ti bio na utakmici danas?
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by novosadjanin »

Nema one sigurnosti od prosle godine da kada se ima pozitivan rezultat, utakmica se rutinski privodi kraju. Koliko god da se
preko radio prenosa nista nije desavalo na terenu, strepeo sam da necemo uspeti da sacuvamo gol do kraja, i to se i desilo, kao protiv Slobode.

Ali, ja cu da budem pozitivan, jer to situacija nalaze...
Bolje nereseno danas i pobeda sledeceg vikenda, nego pobeda danas i nereseno sledeceg vikenda! Da smo danas pobedili, nereseno sledeceg vikenda ne bi bila katastrofa. Ali ovako, mi nkp MORAMO da dobijemo!

p.s. Svidela mi se postava na pocetku drugog poluvremena posle izmene Adjuru-Bojovic...
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by kafe bagdad »

Tokom utakmice smo bili na vezi sa jednim od clanova naseg foruma koji je danas imao privilegiju da bude u Jagodini i sudeci po njegovim izvestajima ispada da smo celu utakmicu kontrolisali igru i imali nekoliko solidnih sansi. Sto rece covek pre mene, ovo i nije tako lose jer cemo morati da grizemo vise sledece nedelje.
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Vuke »

@Zeljafcv

Taj Brana Ilic i pored toga sto nije ponikao u Vojvodine navija za nas klub! Medju najboljim strelcima i igracima je, kao sto je i povremeni reprezentativac nase zemlje! Za utakmicu Finala kupa zakupio je bus za navijace Vojvodine iz svog kraja.
Ovde si pisao o njegovim smesnim golovima protiv Metalca, slusajuci prenos naravno, kada je stigao snimak i prica ljudi sa gostovanja nije te bilo ni gde! Covek se maksimalno trudi i dobro igra, ali ovde uvek mora da bude na tapetu za pljuvanje! Kada bi malo vise pratio voljeni klub, verovatno bi kompletniju i bolju sliku stekao o mnogim stvarima!


Ovde sada pises kako si se pribojavao za ovu sezonu, pogledaj rezultat glasanja u ovoj temi i videces da je otprilike jednak broj za remi i pobedu. Upravo su danas tako i igrali, napadacki i hrabro, ali nisu na vreme zavrsili posao! Takav je fudbal i to se cesto desava, druga je stvar sto FK Vojvodinu nema armiju navijaca na gostovanjima(tu bi mnogi mogli da daju svoj doprinos, kada se toliko kunu u ljubav prema Vosi) nema ljude u FSS i sudijskoj organizaciji i nema vetar u ledja kao dva najveca konkurenta. To je od ogromne pomoci na ovakvim "manjim" utakmicama, a da ne pisemo ovde kako nema ni svoje filijale u JSL. Za danasnju hrabru i napadacku igru su zasluzili definitivno aplauz!

Nase je da se maksimalno spremimo i naostrimo za predstojecu utakmicu i da zajedno stignemo do vazne pobede protiv nkp!

PS. @Zeljafcv danas sam propustio utakmicu zbog radne obaveze, ako zelis jos nesto predji na PM.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Dejan »

VOJVODINA: Ima za čim da se žali
24. septembar 2011. 19:28 > 19:30

"Odigrali smo dobru utakmicu i možemo žaliti za ispuštenom pobedom", rekao je trener fudbalera Vojvodine Dejan Vukićević posle remija u Jagodini."Parirali smo jakoj i kvalitetnoj ekipi Vojvodine", kaže trener Jagodine Simo Krunić.


Pobeda, remi, pobeda - remi.

Ni četvrtu sezonu zaredom, fudbaleri Vojvodine nisu se vratili poraženi iz Jagodine, ali s ozbirom da su na put krenuli po sva tri boda, mogu samo delimično da budu zadovoljni posle utakmice šestog kola Jelen Superlige, završene rezultatom 1:1.

Posle tećeg remija Novosađana u šest prvenstvenih utakmica, trener Dejan Vukićević rekao je:

"Odigrali smo dobru utakmicu i možemo žaliti za ispuštenom pobedom. U drugom poluvremenu došli smo na vreme do vođstva. Imali smo par situacija da damo i drugi gol, pre svega iz kontre, ali domaćin je imao sreće da jedna lopta odbijena od stative završi u mreži", rekao je Vukićević.

On je dodao da je Vojvodina u prvom poluvremenu trebala doći do prednosti, ali da nije iskoristila dobre prilike napadača Brane Ilića.

"Jagodina ima fantastičan sportski kompleks i čestitam domaćinima na izvanrednim uslovima za fudbal".

Trener Jagodine Simo Krunić čestitao je Vojvodini "na fer i korektnoj igri" istakavši da je "zadovoljan igrom i rezultatom koju su pružili domaći fudbaleri".

"Parirali smo jakoj i kvalitetnoj ekipi Vojvodine čiji su igrači lako dolazili do našeg šesnaesterca. Kao i protiv Rada, uspeli smo u zadnjih deset minuta da napadnemo protivnika i iz jedne prilike postignemo gol. Posle toga igra je bila otvorena", zaključio je Krunić.(MONDO)
User avatar
ernesto
Posts: 1214
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by ernesto »

Steta....
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by novosadjanin »

http://www.mondo.rs/motion/play.php?vid=8065" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovaj iz Jagodine kada bi jos 100 puta sutirao iz te pozicije-nijednom ne bi pogodio!

Abubakar jos jednom pokazao koliko je opasan kada probije po krilu!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by uporan »

kafe bagdad wrote:Tokom utakmice smo bili na vezi sa jednim od clanova naseg foruma koji je danas imao privilegiju da bude u Jagodini i sudeci po njegovim izvestajima ispada da smo celu utakmicu kontrolisali igru i imali nekoliko solidnih sansi. Sto rece covek pre mene, ovo i nije tako lose jer cemo morati da grizemo vise sledece nedelje.
Otprilike tako sam rekao :cheers:
U prvom poluvremenu imali smo nekoliko šansi. Vulićević, čini mi se, je imao dobar šut po sredini gola sa nekih 20ak metara. Imali smo još lep šut Ilića u drugom poluvremenu. Neverovatan promašaj Abua u istoj deonici igre. Takođe, loše suđenje, nekoliko žutih kartona bez ikakve potrebe, sečenje igre. Par nerealizovanih kontri. Što je najgore, sad tek sam video kako smo primili (auto)gol, neverovatno koji baksuzi. To je mislim bio i jedini iole ozbiljniji šut Jagodine...
Vuke wrote:@Zeljafcv
Taj Brana Ilic i pored toga sto nije ponikao u Vojvodine navija za nas klub! Medju najboljim strelcima i igracima je, kao sto je i povremeni reprezentativac nase zemlje! Za utakmicu Finala kupa zakupio je bus za navijace Vojvodine iz svog kraja.
Brani Iliću svaka čast na tome, ali on ne zaslužuje da igra u Vojvodini. To mogu da kažem posle onoga što je danas pokazao na terenu. Neverovatno gnjavi loptu, zalama na desno, jer ne zna na levo. Imao je jedan lep šut pored gola i to je sve. Na kraju utakmice nije ni došao da se javi navijačima koji su prešli 200ak km do Jagodine...
Last edited by uporan on Sat Sep 24, 2011 9:36 pm, edited 1 time in total.
UH!
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina, subota 16h

Post by Turija »

ZmagoNS wrote:1-1 :rage: :rage: :rage: :rage: :rage:
Partizan se već izdvojio, sutra će i zvezda, a mi opet propustili šansu (kao i uvek kad treba da napravimo taj iskorak, onda padnemo).Reći će neko: bez poraza smo. Ok, ali bez poraza su i Radnički Kragujevac, i Spartak, i Sloboda Užice.Od 6 utakmica 3 remija, kao i oni - i u čemu je razlika (na koju se stalno pozivamo, kao velik klub) :?: remi i poraz u JSL je gotovo isto, nažalost.
Verovatno smo igrali solidno (odnosno Jagodina je, isto verovatno, igrala slaba - da nije, imala bi više od 5 bodova iz 6 kola, tj ni bod po kolu) i morali smo, danas, pobediti (naročito posle blede predstave u Kupu).
Mi ne možemo biti zadovoljni time što smo promašili 5 šansi (kao, eto, stvorili smo šanse).Može se stvoriti i 10, ali ne daš li gol, nećeš pobediti, a kad ne pobeđuješ ne možeš biti tim za respekt i vrh tabele.
Zato mi i Zmagov komentar, izgleda najadekvatniji za ovo gostovanje u Jagodini.Bez obzira koliko se mi tešili da je bolje da nismo pobedili Jagodinu, pa ćemo sad zato ,,morati" partizane, meni se nimalo ne čini da je to naša prednost.Naprotiv, oni dolaze kao lider na tabeli, a čak i da izgube ostaju ispred nas :cry: .
Videćemo da li će naša ekipa imati snage, da napadne partizane na našem terenu, kao i da, ako prva postigne gol, zadrži prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka.Bojim da se epilog poslednja 2 gostovanja ne preslika u subotu i na domaći teren.Da smo uspeli (u Užicu i Jagodini) dočekati kraj meča sa 3 boda u džepu, tu brigu ne bi imali, već bi 01 10 2011 istrčali na teren puni samopouzdanja, vere u sebe, svoju snagu i mogućnosti.Ovako, sve to treba napraviti za narednih 7 dana.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Minja
Administrator
Posts: 1906
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Minja »

Kada cetiri boda prospemo na tako banalan nacin, nema sta drugo da kazemo nego - ko nas sisa. Danas smo imali priliku da napunimo mrezu Jagodine, a dozvolili smo da nam iz jedinog opasnog napada u drugom delu postignu pogodak.

Jagodina je i isla na bod. Tokom celog meca su otezali igru, a vrh je bio kada je njihov golman "savetovao" klincu koji dodaje loptu, da uspori malo :) Medjutim, treba istaci istog tog golaman jer je uspeo da ukroti nekoliko teskih udaraca, a time je znatno povecao samopouzdanje ekipe.

Kljuc neresonog rezultata, mozda, lezi i u promeni Adjurua. Sredina nam je prilicno oslabila nakon njegovog izlaska. Doduse, igrali smo mnogo ofanzivnije, ali bez Adjurua, domaci su znatno duze drzali loptu u nogama.

Za kraj, domaca publika mlaka, gotovo nezainteresovana. Kao da ne igra njihov klub.


Edit:

@Tony Starks

Nakon postignutog pogotka, igrali smo dosta defanzivnije.

Image

Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 6. kolo: Jagodina-Vojvodina 1:1

Post by Владика »

Већ се види да ова сезона неће бити ТА која ће нам донети огромну радост и невероватну промену у постојећем поредку српског фудбала. Можда и није лоше што нисмо испуцали сву муницију пред меч са онима? Сада сам убеђен да ћемо њиховог голмана бар неколико пута избушити. Играј Војводино!!!!
Locked