Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
FkpCascais
Posts: 170
Joined: Mon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Transferi

Post by FkpCascais »

limanfkv wrote:Valjda od ove sezone. Sa tim sto vecina stranaca kod titove gamadi poseduje pasose, jer tako su u mogucnosti.
Moderatore, zasto ste mi skinuli komentar?

Ne mozete da dezinformisete ljude, nije tacno da je "valjda od ove sezone", raspitao sam se u vezi toga i saznao sam da predlog o smanjenju broja stranaca na 3 nije prosao i da ostaje sve na 4 kao i prosle sezone. Neki mediji su se bili zaleteli oko toga misleci da je prihvaceno, ali NIJE.

Molim Vas imam nameru da ucestvujem na vasim forumima naravno postovajuci sve prisutne i sva pravila, i ako zelite odgovorite na moj post ali bi Vas molio da ga ne brisete bez razloga ili zato sto se ne slazete.

EDIT: Već si prekršio pravilo o dva uzastopna posta, umesto korišćenja opcije edit. Obrati pažnju.

Administracija


Inace, vidim da neke interesuje da znaju vise o Luvanoru pa cu postaviti sve sto znam o njemu.

Ime: HENRIQUE LUVANNOR (cita se Enrike Luvanor)
Puno ime: Henrique Luvannor de Souza Silva
Igra levog beka, visok 182 cm i levonog

Igrao sa skromnim brazilskm klubom Paranoá Esporte Clube u nekom 5-6 nivou u 2009. Dosao u Serif Tiraspol proslog leta i odigrao u ovoj sezoni u ligi 26 meceva i postigao 9 golova (!).

O njemu mozete da vidite sve na ovom sajtu koji je specijalizovan za porugalske i brazilske igrace:
http://www.zerozero.pt/jogador.php?id=202293" onclick="window.open(this.href);return false;

Podatke o prosloj sezoni mozete videti ovde:
http://pt.soccerway.com/players/henriqu ... or/195841/" onclick="window.open(this.href);return false;

A video ovde: http://www.youtube.com/watch?v=evNx01udRqQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Inace, ko voli da trazi moguca pojacanja i slobodne igrace to moze lako i ovde da vidi gde su upisani igraci iz raznih liga koji su ostali slobodni, samo klikne na transfer listu lige koju zeli da vidi: http://en.wikipedia.org/wiki/Category:F ... ummer_2012" onclick="window.open(this.href);return false;

Neki interesantni igraci koji su ostali bez kluba su: Jaouad Zairi, Hristijan Kirovski, Martin Kolar, Ivan Djokovic, Sasa Yunisoglu, Christopher Oualembo, Catalin Doman, Mamadou Tall, Monsef Zerka, Patrick Oboya, Steve Olfers, Abdul Kader Kamara... zavisi sta treba.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

http://www.transfermarkt.co.uk/en/marci ... 20057.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Luvanor moze podjednako dobro da igra na svim pozicijama po levoj strani, najvise pruza na levom krilu i krilnom napadacu. Odlicno koristi u igri obe noge.
ПУШТАМ КИШУ!
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Re: Transferi

Post by Koral »

FKP Cascais dobrodošao na forum!

Morao bih da predložim ljudima u klubu (nadam se da će pročitati) jednog izuzetno kvalitetnog stranca, za koga mislim i da bi se brzo i lako uklopio u naš tim. Za nas je prilika jako dobra, jer se radi o igraču koji podjednako dobro igra po levoj i desnoj strani, kao i u samom špicu, a uz to trenutno nema klub!

Zove se Tarmo Kink, 26-godišnji je reprezentativac Estonije. Posebno je poznat nama po lepom golu protiv Srbije u Beogradu, a bio je i najbolje ocenjeni igrač Levadije u duelima sa Crvenom Zvezdom pre nekoliko sezona. O njegovoj "levici" je suvišno trošiti reči.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=O0mTD3UGvZ4[/video]

SRBIJA-ESTONIJA 1:3 (TARMO KINK gol za 1:1)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=uMYCxqbdVeg[/video]
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Transferi

Post by Boske87 »

Nemam nameru da nekog uvredim ali mislim da je traženje potencijalnih pojačanja preko transfermarkt-a, youtube-a i ostalih sajtova čisto gubljenje vremena. Ništa mi nećemo postići sa predlaganjem igrača na forumu. U naš klub dolaze samo menadžerski igrači ili oni bez ugovora. Vrhunac naše skauting službe je kad dovedemo igrača koji je nama ili blizancima na nekoj utakmici zagorčao život.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Koral, veoma dobar predlog. Mislim da je Luvanor zbog godina, motiva i fizickih predispozicija bolje resenje. Sto se tice stranaca treba se okrenuti Moldavskom, Azerbejdzanskom, Kiparskom i slicnim trzistima.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Boske87 wrote:Nemam nameru da nekog uvredim ali mislim da je traženje potencijalnih pojačanja preko transfermarkt-a, youtube-a i ostalih sajtova čisto gubljenje vremena. Ništa mi nećemo postići sa predlaganjem igrača na forumu. U naš klub dolaze samo menadžerski igrači ili oni bez ugovora. Vrhunac naše skauting službe je kad dovedemo igrača koji je nama ili blizancima na nekoj utakmici zagorčao život.
Tacno tako, kod nas skauting ne postoji!

No nema veze, mozemo makar mi da se igramo skauta ovde, evo jedan igrac koga sam vec spominjao da mi je zapao za oko, reprezentativac Kanade je u pitanju, koji je pritom jos i bez ugovora, a poreklom je iz Gane pa je kao takav prakticno idealan za nas (em ga dovodis za dz em moze Steva da posreduje da ga nagovori da dodje).

http://www.transfermarkt.co.uk/en/nana- ... 46634.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Nana_Attakora" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovde ga listaju na poziciji stopera, ja sam ga gledao kad je igrao desnog beka (kanadska olimpijska U-23 reprezentacija gde je bio kapiten) i tada mi je zapao za oko jer je odskakao kvalitetom od ostatka ekipe. Tehnicki i nije bas najpotkovaniji - dosta slab centarcut, ali posto mu je stoper prirodna pozicija to i nije cudo, mada od Vuleta nije gori u svakom slucaju - ali fizicki superioran, snazan i brz, gde udari trava ne raste.

Znaci taman pokriva dve pozicije na kojima ce nam faliti igraca, na desnom beku smo svakako tanki jer osim Vuleta, koji najverovatnije ide iz kluba, mi ni nemamo drugog pravog desnog beka sve krpimo sa krilima na toj poziciji, a na stoperu odlaskom Trajkovica i verovatno i Mojsova ostajemo prilicno suplji, dvojac Milovic-Karan mi bas ne uliva poverenje a rezervu imamo samo Kovacevica ako se ne varam. Lego bi nam ko budali samar!

Naravno, sanse da cemo gledati ovog igraca kod nas su ravne nuli. Sto rece Boske, niti je igrao protiv nas niti protiv blizanaca, niti mu je menadzer neko iz ekipe sa kojom je Bata dobar...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Transferi

Post by playmaker »

Na nasim prostorima ima 2 puta vecih potencijala, pocev od nase skole pa nadalje.
Pogledajte sta je samo Partizan uradio sa svojim igracima, koliko para je uzeo 5 godina unazad, sve su to igraci sa ovih prostora.
Kakav Azerbejdzan,Moldavija i slicni, treba da pocne da se radi sa decom ovde!
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Apsolutno se ne slazem. FK Vojvodina nije preduzece za sticanje i pravljenje para, vec fudbalski klub. Izracunaj koliko je FKV zaradila na transferima od 2005 i sta navijaci imaju od tog?? Treba da igraju najbolji i najspremniji, runi i baloteli su iz nase skole, pa ih se stidim. Luvanor bi vise u Vojvodini pruzio od kataia i Tadica zajedno, zanima me samo teren i igre i to mi je jedino merilo.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

Nikola wrote: Luvanor bi vise u Vojvodini pruzio od kataia i Tadica zajedno, zanima me samo teren i igre i to mi je jedino merilo.
Ma tako je bre!!! Dajte jos tih You Tube igraca, pa da se usrecimo.
U cemu je caka, tako dobar igrac (po vasim recima) dolazi kod nas, pa poznato je da mi nismo doveli igraca (nikad) kog je trebalo platiti vise od 50 000 e.
Apsolutno se ne slazem. FK Vojvodina nije preduzece za sticanje i pravljenje para, vec fudbalski klub. Izracunaj koliko je FKV zaradila na transferima od 2005 i sta navijaci imaju od tog??
Sta navijaci imaju od toga??? Recimo da klub ne bi postojao da nije bilo tih transfera, je l' to dovoljno?
Ovaj klub postoji jos uvek zahvaljujuci omladinskoj skoli i igracima koji su proistekli iz nje, to ako ne shvatas onda ti sine moj i ne znas nista o Fk Vojvodini.

Klub doooobraaanooo da razmisli koga ce sledece sezone prebaciti (iz omladinaca) u prvi tim, moji pikovi:
-Mirko Ivanic
-Nemanja Sekulic
-Saleta Kordic
-Bojan Nastic

Ova cetvorica su zasigurno vec spremna za prvi tim, a razmisliti mudro da li i ove momke isto tako prebaciti u prvi tim ili ostaviti da se jos (malo) kale u omladinskoj ligi:
-Milan Spremo
-Nebojsa Kosovic
-Stefan Nikolic
-Aleksandar Glumcevic
-Marko Kordic
Na njih sve dodati Susanjara koji zasluzuje OZBILjNU i PRAVU sansu.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Transferi

Post by Krle »

Rekao je bivši i sadašnji i ko zna kadašnji sportski direktor Panta danas u Novostima da se vraćaju Bilbija, Karan i Šušnjar s pozajmica. Nevolja je što se vraća i Nestorović iz Rudara :roll:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Firmin mali
Posts: 181
Joined: Thu Jan 20, 2011 12:17 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Firmin mali »

Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Transferi

Post by Minja »

Krle wrote:...Nevolja je što se vraća i Nestorović iz Rudara :roll:
Nazdravlje

Za Susnjara cemo tek videti u kakvom je stanju. On jeste bio odlican potencijal, ali njegova igra u poslednjoj utakmici u kojoj sam ga gledao nije obecavala mnogo. Postignuto u Crnoj Gori ne dokazuje i ne pokazuje ama bas nista. Licno, voleo bi da on postigne svoj makisimum... videcemo. Treba da dobije sansu.

Karan je osvezenje odbrane, nije pojacanje. I kod njega cemo tek videti da li je napredovao na pozajmici. Ako nije, bice veciti treci centralni bek.

Bilbija u Novom Sadu nista nije pokazao. Koliko sam shvatio u Borcu je odigrao nekoliko odlicnih utakmica, i po meni, bolje mu je da ostane tamo i da nastavi sa dobrim igrama. Ako ovde ponovi igre od pre godinu dana, napravice jos jedan korak unazad u karijeri.
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Transferi

Post by playmaker »

Grba_NS wrote:
Nikola wrote: Luvanor bi vise u Vojvodini pruzio od kataia i Tadica zajedno, zanima me samo teren i igre i to mi je jedino merilo.
Ma tako je bre!!! Dajte jos tih You Tube igraca, pa da se usrecimo.
U cemu je caka, tako dobar igrac (po vasim recima) dolazi kod nas, pa poznato je da mi nismo doveli igraca (nikad) kog je trebalo platiti vise od 50 000 e.
Apsolutno se ne slazem. FK Vojvodina nije preduzece za sticanje i pravljenje para, vec fudbalski klub. Izracunaj koliko je FKV zaradila na transferima od 2005 i sta navijaci imaju od tog??
Sta navijaci imaju od toga??? Recimo da klub ne bi postojao da nije bilo tih transfera, je l' to dovoljno?
Ovaj klub postoji jos uvek zahvaljujuci omladinskoj skoli i igracima koji su proistekli iz nje, to ako ne shvatas onda ti sine moj i ne znas nista o Fk Vojvodini.

Klub doooobraaanooo da razmisli koga ce sledece sezone prebaciti (iz omladinaca) u prvi tim, moji pikovi:
-Mirko Ivanic
-Nemanja Sekulic
-Saleta Kordic
-Bojan Nastic

Ova cetvorica su zasigurno vec spremna za prvi tim, a razmisliti mudro da li i ove momke isto tako prebaciti u prvi tim ili ostaviti da se jos (malo) kale u omladinskoj ligi:
-Milan Spremo
-Nebojsa Kosovic
-Stefan Nikolic
-Aleksandar Glumcevic
-Marko Kordic
Na njih sve dodati Susanjara koji zasluzuje OZBILjNU i PRAVU sansu.
Zahvaljujem sto si mu objasnio umesto mene. ;)

Kada krenemo da radimo sa mladima kako se radi u svetu bice i igre i rezutata pa i transfera.
Dobro je poznato ko je poznat po izvozu mladih talentovanih igraca, mi smo za Azerbejdzan i Moldaviju po tom pitanju prva liga.
Prema tome mi kada budemo imali pare da dovedemo nesto sto vredi tada se necu buniti, do tada "youtube kupovina" treba da se zabrani i da se okrenemo mladima u zemlji i komsiluku.
Ne moze da se dogodi slucaj gde Arsen Venger otkrije Savica u BSK-u pre Vojvodine, takvih primera je milion bilo i u proslosti.
Mi nemamo skauting ni u svojoj drzavi ko svet a kamoli po Evropi.
Kada malo bolje razmislim mi izgleda nismo sposobni ni da procenimo koga treba iz nase sopstvene skole prekomandovati u A tim i kada je najbolji momenat za to. :idea:
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Transferi

Post by Nikola »

Nije mi objasnio, vec je izneo suprotan stav koji postujem. Predlog Luvanora podrzavam, zbog toga sto ne vidim ko ce igrati na poziciji levog krila. Play, potvrdi tvoju tvrdnju da u Srbiji ima boljih igraca, pa nam daj te predloge. Eto moze i za levo krilo? Grba, apsolutno sam za nase omladince, ali ne grlom u jagode. Postepeno i ko se izbori na terenu neka igra. Ko nam garantuje da nece biti novih runija, balotelija, vec ima jedan takav u oml. Dosta mi je prica, hocu da gledam fudbal konacno na "Karadjordju"!
Citam da musavi hoce Nerija Kardoza, predsednik voli da se dokazuje protiv blizanaca, tako da evo mu prilike :)
Last edited by Nikola on Wed Jun 13, 2012 2:21 am, edited 1 time in total.
ПУШТАМ КИШУ!
Post Reply