Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Turija wrote:Ne očekujem da će Zagorčić nešto bitno menjati u Beču (da je trener poput Toze, sigurno bi to uradio), ali pošto je velik ulog, a on trener u usponu, ako napravi jednu kvalitetnu izmenu, u odnosu na startni tim iz utakmice u Novom Sadu (i u drugom poluvremenu još dve), prolazimo u sledeće kolo.

Ono što ja očekujem od Zagorčića je da u domaćem prvenstvu da pravu šansu ovim momcima i eliminiše poluigrače iz naše postave.Ako to ne uradi, nije uradio ništa i napraviće toj deci, isto ono, što je Voša napravila njemu, kao igraču, a mi i dalje biti miljama daleko od kvalitetnog fudbala u Novom Sadu.
Bas tako, Turija. Kad sam trazio sansu za omladince, nisam mislio da se bace u vatru, nego postepeno, 10-15 min, pa poluvreme, kad god to utakmica tj. razvoj situacije na utakmici dozvoljava, plus da redovno odigravaju te utakmice rezervnog tima, i to je upravo ono sto me je iznerviralo kod Zagorcica - igramo protiv nekih likova iz 65-e lige i on neda klincima (npr. Ivanic) da odigraju vise od 10 minuta (tu ne mislim da ovu utakmicu protiv Lovcenca nego one pre).
Pola tih momaka je moglo je sad ravnopravno da konkurise za prvih 11, samo da su na vreme krenuli sa njihovim uvodjenjem. Ivanic vec sad treba da igra znacajnu ulogu u prvom timu, atipican igrac za nase prostore, odlicna tehnika, odlican pregled igre, jos bolji 1 na 1 (pa i 1 na 2), oooogrooooman potencijal, i kao takav mora da bude bar alternativa Moreiri (malko me podseca na Iniestu). Nastic je vec trebao da bude u prvih 11 umesto Pavlovica, jer je zreo i fizicki i mentalno, a sa svojih 18 godina ne zelim ni da objasnjavam koliko jos rezerve ima u sebi. Stvarno odlican bek, pouzdan pozadi, a napred jos bolji rekao bih, ima strasan centarsut. Sekulic koji se ponajmanje forsira od svih omladinaca (ne znam zasto) vec sad moze da odigra bolje od onog sto igra Grin. Prgav, bezobrazan, fanaticno borben, uz dobru tehniku i razoran sut, pravi zadnji vezni, mada bez problema moze da odirga i ofanzivniju ulogu. Kosovic pravi smeker na terenu, nepredvidiv izuzetno kreativan, odlicno se krece bez lopte i rekao bih da je lider, ima pravi karakter vodje na terenu. Ima strasan zadnji pas, odlicnu spoljnu (nisam video tako nesto u prvoj ligi) i mirnocu u igri. Spremo, momak nevidjenih fizickih predispozicija, kako aerobnih tako i brzinsko/eksplozivnih. Odlicna igra 1 na 1, osecaj za gol, malo "cudan" temperament, zbog kog bih rekao i da ima jos uvek te uspone i padove u igri - malo ga ima (eksplodira), pa ga nema. Treba biti izuzetno oprezan sa njim. Desni bek Nikolic, kog kad gledam imam nekako osecaj da irga sa "lakocom". Kao i Nastic, pouzdan pozadi, a napred strsaaaan centarsut, i voleo bih da vidim koliko je imao asistencija u ovoj sampionskoj sezoni omladinaca. Aca Glumcevic, stoper, koji me dosta podseca na Djurica. Vrzljast, izuzetno dominantan u skoku.

Puuunoooo, puno potencijala u ovim momcima, samo treba biti pravedan i pazljiv sa njima.
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

@nomad

Ako si mislio na moj post (pošto sam i ja bio među onima koji su želeli Zagorčića na klupi Vojvodine, a i sada sam taj) da je to pritisak na Zagorčića, onda stvarno ne razumem, da jedno podsećanje može biti uznemiravanje trenera, igrača ili rukovodstva.
Ne razumem šta znači ,,pustiti na miru"?Je li to znači da niko ne treba ni reč da kaže do Beča, ili do kraja sezone, i da tek onda, navijači iznesu svoju konstataciju, u par rečenica, kao rezime takmičarske godine?
Ne razumem one koji se ježe na svaku i uljudnu reč, ako nije afirmativna, u stilu ,,bravo, najbolji smo" koje vode spavanju na lažnim lovorika i teškom padu.
Ako neki ljudi misle da uspeh Kluba zavisi od pisanja forumaša, tj da su oni remetilački faktor za postizanje dobrih rezultata, onda oni nisu u realnom svetu, već u nekom svom idealnom.Tj, da bi neko, ko se bavi javnom delatnošću, bio uspešan, treba da ugasimo sve forume, da obezbedimo pozorišnu tišinu, bez reči kritike, i da na sve poteze mehanički i stalno aplauduramo, kako bi taj mogao da radi na pravljenju Potemkinovih sela.Da Šampionska generacija treba da gleda utakmicu sa tribina, (kako ih ne bi videli na terenu i uporedili sa sadašnjom ,,idealnom jedanestoricom", samo da ih ne ,,uznemiravamo" pisanjem ili zviždukom kad ga zasluže), iako je letos i zvanični stav rukovodstva bio (u prelaznom roku), da ne dovodimo igrače i da ćemo bazirati težište na našoj deci (ja to još ne vidim ni u naznakama :cry: ).Sad je, već pomalo, nepoželjno i podseti na proklamovano?
Ja sam samo podsetio na reči rukovodstva i igračku karijeru nekad perspektivnog Vošinog igrača Zlatomira Zagorčića, koji je svoje fudbalske kvalitete, nažalost, morao da dokazuje u Bugarskoj (kako klubu tako i Reprezentaciji), pa da se to ne desi i ovoj šampionskoj generaciji Vojvodine.Nisam ja napisao da u četvrtak treba izvesti na teren Omladince, nego samo da se misli o njima i na njih - da sutra ne žalimo, a ćutali smo, kad je vredelo i trebalo reći (bar da nam savest bude čista, ako ništa više). :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
nomad
Posts: 97
Joined: Sun Sep 27, 2009 9:45 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by nomad »

@Turija,
izgleda da se nismo dobro razumeli... ono što sam napisao je trebalo da zvuči kao podrška tvojoj tezi, odnosno da slično mislimo. Ako bolje pogledaš, primetićeš da ja nigde nisam napisao da trenera treba da "pustimo na miru". Naprotiv, mislim da je svaka dobronamerna kritika dobrodošla, čak i od nas zaljubljenika u magičnu igru.
Ja hteoh samo da napomenem da je stvaranje tima veoma složen, delikatan i dugotrajan posao. Dakle, za tako nešto su treneru potrebni slobod u radu, mir, vreme, strpljenje a i malo veća doza hrabrosti.
Kao što i sam vidiš, naši treneri (kako god da se prezivali i zvali) malo od toga dobiju... koliko slobode i mira u radu imaju, to samo oni znaju. Ali takođe je evidentno da trenere posle prvog kiksa menjamo k'o prljave čarape, što ja smatram pogrešnim i kontraproduktivnim.
Suma sumaru, ni jednom mišlju nisam nameravao da osporim ni jedan tvoj navod ili predlog, izvini ako se nisam baš najpreciznije izrazio... naravno, zadržavam pravo na svoje mišljenje kao i većina vas koji Vošu nosite u srcu. Pozdrav! :)
User avatar
Stexman
Posts: 2598
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Stexman »

Da svako od nas ima svoje misljenje to je evidentno i tesko je da cemo se svi sloziti, sto je i normalno, ali...
Ono u cemu bi svi mi trebali da se slozimo i isto tako da porucimo igracima jeste sledece:

Ako napadnemo Rapid od prvog minuta kao sto smo to uradili u Litvaniji, i slucajno(ne daj boze) ispadnemo, niko im nista nece zameriti!
Ono sto svi mi zelimo, je da igraci i strucni stab ne pokazu ni trunku respekta prema protivniku, i imace ogroman respekt od nas navijaca!


Eto samo to!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8907
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Stexman wrote:Da svako od nas ima svoje misljenje to je evidentno i tesko je da cemo se svi sloziti, sto je i normalno, ali...
Ono u cemu bi svi mi trebali da se slozimo i isto tako da porucimo igracima jeste sledece:

Ako napadnemo Rapid od prvog minuta kao sto smo to uradili u Litvaniji, i slucajno(ne daj boze) ispadnemo, niko im nista nece zameriti!
Ono sto svi mi zelimo, je da igraci i strucni stab ne pokazu ni trunku respekta prema protivniku, i imace ogroman respekt od nas navijaca!


Eto samo to!
To je taj rad, ja sam vec napisao ranije samo treba da izadjemo kao kada da igramo protiv blizanaca - dignotog repa i izkezenih zuba, pa nek bude sta bude. Realno bolji su od nas ali mi ove mozemo da prodjemo, samo treba hrabro da odigramo, na inat.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10800
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Nomad, ma sve je OK, čak i da mislimo suprotno, a izvinjenje, ovaj put, dugujem ja, pošto sam se konkretno pozvao na tvoj post :cheers:
Samo da mi prođemo Rapid, pašće veliko breme sa leđa i treneru Zagorčiću, igračima, a i nama navijačima.Da bi se to ostvarilo, ne sme se biti bolećiv u bilo kom segmentu.Jeste to, na neki način, pritisak na aktere, ali on treba da bude i dodatna motivacija za dokazivanje snage ekipe.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8907
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Nije bas direktno o treneru/trenerima ali u neku ruku i jeste - razmisljam ovih dana o tom nasem nesrecnom levom krilu i koga staviti na tu poziciju. Ezoterije sa Abuom (ma ko da gura takvo resenje, taj ne zeli dobro nasem klubu!) ocigledno ne prolaze jer onda nemamo ni levo krilo ni spic posto su Bojovic i Skuletic mnogo ali bas mnogo slabiji od Abua. Rotiranje Bosketa levo je mozda za mrvicu bolje jer Abu moze u sredinu ali onda smo oslabili oba krila.

Mozda bi, u svetlu dobrog izdanja malog Nastica koji je dokazao da moze da odgovori zadacima trebalo probati sa jednim od bekova na krilnoj poziciji? Imamo malog Nastica, Pavlovica, Brankovica koji igraju levog beka, pa koji god medju njima ima najbolji centarsut ja bih ga probao na krilu.

U svakom slucaju gore nego ovo sada ne moze biti.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Omladinci - Spremo !!! Igra na oba boka, ima strasne fizicke predispozicije, odlicnu igru 1 na 1, dobar sut i osecaj za gol. Krenuti sa njegovim uvodjenjem u prvi tim/seniorski (takmicarski) fudbal.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8907
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Uvodjenje nekog iz omladinaca bi bilo idealno resenje, ako medju njima ima neko kvalitetno levo krilo. Sprema nisam nikada gledao, verujem ti na rec da je dobar. :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by nboya »

Macvi je dao gol, sad u utorak
UPRAVA NAPOLJE!!!
trešnjar
Posts: 35
Joined: Thu Sep 08, 2011 10:30 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by trešnjar »

Stvarno mi nije jasno zašto su se neki ostrvili na našeg sadašnjeg trenera.Zagorčić je preuzeo tim na kraju prethodne sezone i sa tri pobede uspeo da nas odvede u Evropu.U zadnjem kolu je u jednoj hrabro odigranoj utakmici pobedjena Zvezda.
U Evropi je dobro vodio tim, protiv Sudove u gostima pogotovo i u obe utakmice sa Rapidom je igrano baš muški.I u prvenstvu u ove tri utakmice, shodno kvalitetu koji imamo, igramo odvažno, mnogo lepše nego u vreme mnogo hvaljenog i precenjenog Milenkovića kod koga smo igrali sto puta vise ziheraski i na kraju su nas svi već pročitali/u zadnjim utakmicama u kojima nas je vodio smo baš bili smešni/.Pa nije slučajno posle nas uspeo jedino u Spartak da se vrati a vidim i tamo mu baš nešto ne ide.
Sada se igra mnogo više od noge do noge, ima tu igre, uostalom to je većina forumaša i konstatovala.U tim uvodi koliko vidim polako ali sigurno mlade igrače, takoreći je izbacio Adjurua i Pavlovića i zamenio ih Poletanovićem i Nastićem.U timu su starteri Boske i Vuk/momentalno ima nekih zdravstvenih problema/ a uvodi vidim i Radoju . Pa ne može valjda odjednom da uvede ceo podmladak u prvi tim.
Nervira me stvarno kada neko bez ikakvog obrazlozenja napiše npr nikad goreg trenera nismo imali.Ja bi stvarno voleo da oni koji to pišu napišu i zašto.
Što se mene tiče Zagorčić zasada za učinjeno zaslužuje poštovanje i ima punu podršku.
JackSparow
Posts: 99
Joined: Thu Sep 24, 2009 12:15 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by JackSparow »

Zagorčić je za sada sasvim dobar, kao i igra ekipe ove sezone. Verujem da i trener i neki igrači čitaju šta se ovde piše i ovo pljuvanje nam stvarno ne treba. Nije mi jasno šta su neki od vas očekivali, da postanemo Barcelona preko leta? Momci su izginuli od trčanja protiv najodvratnijeg bunkera na 45C i uzeli 3 boda.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by severozapad »

Slažem se sa trešnjarevim postom u svemu osim u delu o Milinkoviću. I taj čovek je izvlačio više od nekih igrača nego što oni realno imaju što se videlo po njegovom odlasku (Pavlović, Mojsov, Trajković). U našoj ligi nažalost od trenera prvog tima se ne može više ni očekivati, jer o lepoti igre gde igrači imaju problema sa centaršutom je pomalo izlišno govoriti.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4851
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

trešnjar wrote:u vreme mnogo hvaljenog i precenjenog Milenkovića
Kod tog Kize Milinkovica smo imali najbolju odbranu u Evropi... :cheers:
Ako uporedis onog mam*aza Ridjeg i Jasara, gde smo primali sve i svasta (sa potpuno istim bekovima i stoperskim parom), videces da to nije slucajno...
Nismo mnogo davali golova, ali smo pobedjivali i prvi put posle dugo vremena se umesali u trku za titulu koliko toliko, a to na kraju...to je vec druga prica, koja veze sa fudbalom nema...
User avatar
zapad
Posts: 280
Joined: Tue Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by zapad »

gospodinFKV wrote:
trešnjar wrote:u vreme mnogo hvaljenog i precenjenog Milenkovića
Kod tog Kize Milinkovica smo imali najbolju odbranu u Evropi... :cheers:
Ako uporedis onog mam*aza Ridjeg i Jasara, gde smo primali sve i svasta (sa potpuno istim bekovima i stoperskim parom), videces da to nije slucajno...
Nismo mnogo davali golova, ali smo pobedjivali i prvi put posle dugo vremena se umesali u trku za titulu koliko toliko, a to na kraju...to je vec druga prica, koja veze sa fudbalom nema...
Samo ima jedna bitna stvar koju nisi spomenuo a to je ono famozno finale kupa 2011. Igrači koji su posle toga ostali u klubu nisu videli više ni jedan jedini motiv takmičenja u našoj ligi i kod svih je došlo do neke vrste zasićenja. Da je bilo sreće pa da ih je Bata sve prodao svima bi bilo bolje, i igračima i klubu... i Bati :mrgreen:
Post Reply