Kup Srbije - sezona 2012/13

Locked

Koliki je domet Vojvodine ove sezone, što se tiče kupa?

Poll ended at Tue Sep 25, 2012 4:06 pm

Kup je naš, ovaj put stvarno!
25
42%
Igraćemo finale i opet ga izgubiti...
10
17%
Dve utakmice polufinala su nam limit.
14
23%
Ispadamo u četvrtfinalu ili ranije.
11
18%
 
Total votes: 60

User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by the Gari »

Jedini bizarniji scenario od onoga da mi, posle decenija iskrene želje i klinačke napaljenosti na taj prokleti kup, trofej osvojimo ovako poluraspadnuti u formi nekakve nadrealne šklopocije, jeste da se svi mi ovde kolektivno popičimo oko toga hoćemo li se ili nećemo radovati tom potencijalnom imaginarnom osvojenom kupu - koji je uvek naš, je l' - i na kraju tako raspičkani i popišani gledamo finale Javor - Jagodina!

Vojvodina pruža nestvaran spektar mogućnosti... :frown:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Krle »

Ne mogu da pravim "Italiju" (mada se tamo ne peva o stvarima koje nemaju veze s fudbalom) kad me već u prvih deset minuta na stadionu napusti želja za životom, a deset minuta nakon toga, ako već nisam prešao u vegetativno stanje, izgubim ikakvu želju, kao takvu. A možemo mi zatvarati oči i praviti se da smo srećni i presrećni podignutim kartonskim fasadama oko kluba, samo, kad nam padnu na glavu, neće nam biti do smejanja. A strašno je kopati bunar kad te je žeđ već spopala...
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Tony Starks »

Jebiga sad, ako ćemo tako i titulu 1989. smo osvojili predvođeni teškim ciganšturama sa klupe i iz direktorske fotelje i sa timom u kom je bio buljuk okorelih cigojnera i tuđmanovaca, te ljude danas očima ne možemo da vidimo, niti ime da im pomenemo, ali ne slavimo tu titilu manje zbog toga. Ne navijam ja ni za Butorovića, ni za Škuletića, nego za Vojvodinu i naravno da ću da navijam za njene pobede i radujem se njenim trofejima. Samo da naglasim da ni ja nisam naročito euforičan trenutno oko kupa, da je i kod mene donekle došlo do zasićenja istim i da bih voleo da se održi takva atmosfera u kojoj nećemo upadati u euforiju i stvarati nekakve "imperative osvajanja kupa", ali nemojmo sad ići ni u drugu krajnost.

Avangarda, znam da ti to nije namera, ali pomalo zvučiš baš kao ti beogradski novinari koji su pominjani u prethodnim postovima. Šta sad, što će Javor i Vojvodina igrati u finalu to će biti najdosadnija utakmica ikad pred praznim stadionom, a da igraju Brozovi blizanci verovatno bi bio intergalaktički spektakl pred punim stadionom i opštenarodni praznik. Što se mene tiče, nemam ništa protiv da se blizanci više nikad ne plasiraju u finale kupa i da sva buduća finala kupa igramo protiv Javora i Jagodine, a nadam se da će doći dan i kad ćemo se protiv tih klubova boriti za titulu. Blizance ko j**e, crkli majci.

I slažem se sa Drinom oko toga koliko bi eventualni trofej mogao doprineti navijačkoj ekspanziji među decom, imam nekako utisak da ljudi to ispuštaju iz vida i gledaju stvari previše usko. I na ovom forumu se često piše o tome kako je titula '89. izazvala masovno interesovanje klinaca za Vojvodinu i udarila temelje potonjoj dvadesetogodišnjoj navijačkoj ekspanziji. Po meni jedna od najgorih posledica brljotina ove uprave je upravo to što je u momentima kada se činilo da postoje uslovi da se ta ekspanzija podigne na viši nivo to je uništavano kojekakvim pizdarijama, od smene Kize i Vaduca, do smene Zagorčića. A samo je jedan trofej u to vreme falio da digne ceo grad na noge, pa bio to makar i taj jebeni kup. Ok, kup u 2013. sigurno ne bi imao ni približno težinu kao titula 1989, ali ako bi taj trofej eventualno izazvao samo toliku euforiju da bar nešto malo dece popali da počnu da prate FKV, to je po meni vredno čak i gutanja govana dok gledam klupske glavešine kako koriste trofej u cilju svoje lične promocije. Mene svakako neće prevariti, ali za deset godina niko ih neće ni pamtiti, tamo neki Butorović i Škuletić će doći i proći, ali ti klinci koji će se naložiti na Vošu i njihovi drugari koje će oni naložiti i tako dalje - oni će ostati da budu tu u nekim boljim vremenima.
21000
Posts: 12
Joined: Mon Oct 29, 2012 11:40 pm
Location: Karadjordje

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by 21000 »

Hteo sam da se suzdrzim na neka pisanja pojedinih clanova foruma ali ne mogu,pojedinci sa ovoga foruma uzivaju i prizivaju poraze naseg voljenog kluba,ako je to nekome normalno meni nije...Nije mi normalno jos mnogo toga,zvizdite sopstvenim fudbalerima,zvidite cak i omladincima,protiv Rapida nismo mogli da napunimo stadion,zapitajte se pojedinci zasto je to tako???koliko ste ljudi vi kao navijaci uspeli da dovedete na stadion???koliko ljudi od vas poseduje pretplatne karte???Jedan tim je veliki onoliko koliko moze da napuni sopstveni stadion,stavite prst na celo!Dalje..,ne zanima me ko sedi u upravi,ko nam je golman a ko trener,a ko ekonom..,kada je doveden Vignjevic ja prvi nisam bio za to jer taj covek nije nikada vodio ni jedan tim pribliznih kvaliteta i istorije kakvu ima nas voljeni klub,ali idem na utakmice radujem se i tugujem zbog kluba jer posedujem emocije sada u Subotici kada ga je Abubakar zakucao ja sam se bolje osecao nego pred orgazam!I da za karaj..,Ja a pretpostavljam i velika vecina bili su tu i pre ljudi koji su danas u klubu,njihovo je da dodju i prodju a NASE JE DA BUDEMO UZ VOJVODINU CEO ZIVOT..,I ne zaboravite..,I BOG JE SLANINAR!
...Procice jos puno igraca i uprava kroz nas voljeni klub ali mi cemo uvek biti tu...Svi na Karadjordje...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3861
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Red Marquis »

Ajde ne mlatite praznu slamu sa tim ko je koliki i kakav navijač.

Do aprila ima još puno, između toga nas čeka jedno 47 saopštenja uprave, 13 suspenzija, ko zna čiji odlasci/dolasci u januaru,ko zna kakav meč sad sa ciganima i na proleće sa grobljem...još mi je svež 11.5. 2011,a onda 8 dana kasnije zajedničko saopštenje i sve se okrenulo za 180 stepeni. Trenutno i ja delim osećaj kao Avangarda, ali i to može da se promeni.

Kad je žreb?
Io odio Belgrado
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by novosadjanin »

Evo i ja samo da se upisem medju one koji ne priznaju onu titulu iz 89. jer su je osvojili Ljupko, Sinisa, Jokan i ostali...

A i onu iz 66. ne priznajem jer je ta ista uprava kasnije prodala Takaca umesto da sa njim napadne Kup sampiona...

E tako... 8) :mrgreen:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Tony Starks »

Red Marquis wrote:Kad je žreb?
Мечеви полуфинала фудбалског Купа Србије биће одиграни 13. марта и 17. априла 2013. године, а финални меч биће одигран 8. маја 2013. године.

Термин одржавања жреба парова полуфинала Купа Србије биће накнадно одређен...
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Helm »

the Gari wrote:Jedini bizarniji scenario od onoga da mi, posle decenija iskrene želje i klinačke napaljenosti na taj prokleti kup, trofej osvojimo ovako poluraspadnuti u formi nekakve nadrealne šklopocije, jeste da se svi mi ovde kolektivno popičimo oko toga hoćemo li se ili nećemo radovati tom potencijalnom imaginarnom osvojenom kupu - koji je uvek naš, je l' - i na kraju tako raspičkani i popišani gledamo finale Javor - Jagodina!

Vojvodina pruža nestvaran spektar mogućnosti... :frown:
E vala, popravio si mi dan! :cheers:
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by madda fakka »

Mene iskreno samo interesuje da pobedimo fudbalom i igrom a da li ce nas sacekati ovaj ili onaj klub pa to je kup, (mala digresija, ne verujem da su se navijaci Werdera zalili osvojenom intertoto kupu kada su nas dobili u finalu). Zato ako na stadionu negde u Srbiji, 08.05.2013. vidim posle 90 min (mucenja lopte, anti fudbala, po na najgorem pljusku na oranici od terena) Vojvodina - Javor/OFK/Jagodina 0:0 penalima (10:9), ja cu biti presrecan jer sam prisustvovao istoriji kluba. I zato kada se za koju deceniju/godinu setim utakmice mozi cu sa ponosom da kazem da sam bio na toj utakmici, da sam se radovao, i delio radost sa ostalim navijacima. Kao sto sa gorcinom mogu reci za 08.05.2011. Ako nista drugo zamislite 09.05.2013. fotka u novinama kako Vule sa osmehom na licu dize pehar... Neprocenjivo...
I Bog je Slaninar...
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Tony Starks »

Galerija iz Subotice:

http://www.fkvojvodina.rs/sezona/galeri ... =0&occur=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Image
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by borrissey »

Tony Starks wrote:Galerija iz Subotice:

http://www.fkvojvodina.rs/sezona/galeri ... =0&occur=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Ovo su super fotke i raduje što su igrači srećni. Ja sam isto ciničan i izuzetno is*ižđen zbog svih dešavanja u klubu, ali nekako ne mogu da se ne radujem prolasku u polufinale, onako dečački... Jbg, nazovite me infantilnim padavičarem, ali ja ću se, keve mi, radovati kao trogodišnje dete kada prvi put jede čokoladu, ako osvojimo ove godine kup... Uprkos gamadi iz uprave, nameštenom prvenstvu i svim ostalim akterima ove ogavne kvazinogometne scene u nas.
verni zapad
Posts: 45
Joined: Sun Jul 29, 2012 8:48 pm

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by verni zapad »

Casual wrote:
masterNS wrote:PORUKA ZA UPRAVU: ODMAH SE PRIJAVITI ZA ORGANIZACIJU FINALA I GROMOGLASNO NAJAVITI REKONSTRUKCIJU I PROSIRENJE STADIONA! (izvinjenje zbog caps locka, ali sam hteo da naglasim poruku)
Mene bi bilo sramota da trazim da organizujem finale, pa ko ce nama opet da veruje? :oops:

Samo da ne budu opet izjave od nadleznih "...Vojvodina nije nikad osvojila kup pa nece ni sad."
Iako se desi da osvojimo kup, sve ce to proci bez neke euforije medju navijacima i bez preterane medijske paznje. Smucio se ljudima vise taj kup i razne najave osvajanja. Menjao bi kup samo da odu ljudi koje vode klub.
Ubedljivo najjaci komentar.....tacno tako,smucio mi se vise i taj kup i sve pod vodjstvom ovih....Vosu treba da vode ljudi koji je vole,igrali za nju,koji su iz NSa.....i siguran sam da na finale i ako udjemo nece ici vise od 1000 ljudi,kao sto ih i sada bude ukupno 800 na stadionu protiv pazara.....oterali su sve dobro iz kluba,i sto se tice strucnog staba a i navijaca....
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Alexandar »

verni zapad wrote:
21000 wrote:Hteo sam da se suzdrzim na neka pisanja pojedinih clanova foruma ali ne mogu,pojedinci sa ovoga foruma uzivaju i prizivaju poraze naseg voljenog kluba,ako je to nekome normalno meni nije...Nije mi normalno jos mnogo toga,zvizdite sopstvenim fudbalerima,zvidite cak i omladincima,protiv Rapida nismo mogli da napunimo stadion,zapitajte se pojedinci zasto je to tako???koliko ste ljudi vi kao navijaci uspeli da dovedete na stadion???koliko ljudi od vas poseduje pretplatne karte???Jedan tim je veliki onoliko koliko moze da napuni sopstveni stadion,stavite prst na celo!Dalje..,ne zanima me ko sedi u upravi,ko nam je golman a ko trener,a ko ekonom..,kada je doveden Vignjevic ja prvi nisam bio za to jer taj covek nije nikada vodio ni jedan tim pribliznih kvaliteta i istorije kakvu ima nas voljeni klub,ali idem na utakmice radujem se i tugujem zbog kluba jer posedujem emocije sada u Subotici kada ga je Abubakar zakucao ja sam se bolje osecao nego pred orgazam!I da za karaj..,Ja a pretpostavljam i velika vecina bili su tu i pre ljudi koji su danas u klubu,njihovo je da dodju i prodju a NASE JE DA BUDEMO UZ VOJVODINU CEO ZIVOT..,I ne zaboravite..,I BOG JE SLANINAR!
Pa ti si druze u najmanju ruku smesan....evo da ti kazem samo neke stvari.Imam pretplatnu vec 5 god,pre toga sam placao karte,petoricu drugova sam preobratio da navijaju za vosu posto su im ocevi punili glavu musavima,a na kraju su shvatili da znaju gde ce subotom poslepodne kao i da znaju sve igrace vose sa rezervama a mozda dvojicu iz redova musavih...na suduvu sam vodio njih deset o svom trosku a na rapid njih sest takodje iz mog dzepa(to bez ovih 5 drugara),svakom pricam kako mi je bilo 89 god na stadionu,ili protiv bastije....ali tada uprava nije tukla navijace po istoku,vijala ih po bulevaru pa ih lomila....e sad na kraju da ti kazem da znam njih jos deset koji su dovodili ljudi isto kao ja a vise ne dolaze zbog tih sto sede u foteljama(pazi,njih deset sto ih ja znam,a ko zna koliko ih jos ima)pa ako se razumes bar malo u matematiku saberi i pomnozi i dobices broj ljudi koji smo mi dovodili,sto izadje osmina onog sto je bilo protiv pazara.....Ali verovatno si mlad i napaljen pa ti necu zameriti,ali shvatices i sam jednog dana kada budes stariji ;)
Nije osmina nego sedmina :mrgreen:
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Toto Riina »

Klasicna "nasa" posla i prazna moralisanja do iznemoglosti! Preko tastature sve prsti od doslednosti, istrajnosti, pravde i iskonskog postenja, a "ne mirisu" se ni drustva na simpatizerskim tribinama, kako onda o necem ozbiljnijem polemisati?
Koliko ljudi ide na gostovanja i zivi za klub, a koliko njih se tripuje da to radi i uvek za akcije nalazi izgovore?
Da li danasnje mladje generacije pamte upravu, trenera, igrace iz generacije 1966? Ne pamte ni iz 1989 vecina, da li se svi ponosimo sa tedve titule? Naravno da DA!
Trofej u kupu donosi veci medijski prostor, interesovanje mnogih mladjih generacija iz Novog Sada i Autonomne Pokarjne Vojvodine.


Kada dodje finale svi cemo drugaciju pesmu pevati, ako je ovo mracenje protiv uroka za trofej, ondak ok :mrgreen:
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Re: Kup Srbije 1/4 finala: Spartak-Vojvodina 1:1 (3:5 penali

Post by Alexandar »

Krle wrote:Ne mogu da pravim "Italiju" (mada se tamo ne peva o stvarima koje nemaju veze s fudbalom)...
Ajde :mrgreen:
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
Locked