Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
1892
Posts: 1067
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

churguzijanac wrote:
1892 wrote:
churguzijanac wrote:Licno bih voleo da se deo novca od prodaje igraca ulozi u infrastrukturu i da konacno dobijemo stadion sa 20.000-25.000 sedista sa kompletno rekonstruisanom zapadnom, istocnom i juznom tribinom. Ali finansijeri ne trose pare na nesto sto nije u njihovom vlasnistvu, tako da nema sanse da se ovo i ostvari.
Ovo me je uvek fasciniralo, ta opsesija stadionom i te cifre 20,30 hiljada sedišta....Nemam nista lično protiv tebe ali samo me interesuje podatak - kada smo mi to od 89' napunili i ovaj kapacitet, eventualno protiv Verdera i to je to za 20 i kusur godina, imali smo i skorašnji primer protiv Rapida pa nije bilo skroz puno, a da ne spominjem fijasko protiv Atletika ili utakmice protiv blizanaca gde je fifty-fifty pa opet nije pun. Pa sad pitam ja sve vas koji priżeljkujete velik stadion, sta ce nam, kad i ovaj zvrji prazan.... :oops:

Edit: sad tek vidim da je ovo skroz off topic pa molim moderaciju da prebaci u temu o Karađorđu
Nema tu nikakve opsesije...

20.000-25.000 mesta nije velik stadion. Ako ces nesto da rekonstruises, a u nasem slucaju je to kao gradjenje novog stadiona (75% treba da se rekonstruise), treba to da uradis kako valja i za buduca pokoljenja.

Nas stadion je i bio za 20.000 ljudi, dok nije bilo price da sve tribine treba da imaju stolice, cije postavljanje prirodno redukuje kapacitet svakog stadiona za 25%-30%

Nama bi i stadion od 10.000 zvrjao prazan kad nas dodje 3.000-4.000 na utakmicu.

Kakav fudbal ti ocekujes da moze da se igra na stadionu za 10.000 dusa?

P.S. Naravno da je off topic, posto si naglasio samo deo mog posta koji se odnosio na stadion i ucinio ga da bude potpuno off topic.
Ja bih bio presrećan da nas u proseku dođe te 3-4 hiljade kako ti kažeš ali realnost je ipak do hiljadu ljudi i to da se šutamo u dupe...
Ja nisam očekivao niti očekujem niti ću očekivati ikakve rezultate niti igru, na žalost pratim Staru Damu zato sto sam odavno navučen i patim kroz njene rezultate već godinama i ne mislim da će se to promeniti i zato mi nije jasno čemu potezanje priče oko stadiona...
Ps offtopic je bio mojom zaslugom, zato sam to i naglasio i zamolio da se prebaci u ovu temu...
Come on you Reds!
Pripadnik
Posts: 62
Joined: Wed Oct 14, 2009 10:49 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Pripadnik »

Eh kad bi se tako pravili stadioni... kao koliko nas dođe pa malo pojačaš cifru i livada...
A zamisli kako bi sve izgledalo da je stadion izgrađen osamdesetih kako je i planirano pa komforan, velik, pa se ponosimo, pa se organizuje neka veća utakmica pa dođe reprezentacija... ne bismo ni razmišljali danas o njemu a poseta i uopšte kultura odlaska na stadion bi bila malo drugačija.
Mi smo jedno to je naša snaga...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2057
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Infrastruktura kao i kompletna organizacija u klubu su bitni preduslovi da se neki klub izdigne iznad proseka, a mi smo jos uvek debelo ispod proseka.

Valjda ce doci vremena kad cemo moci da napunimo stadion. To u mnogome zavisi od klubskog marketinga koji je prilicno los i bez nekih narocitih ideja kako da privuce nove klince ali i starije da navijaju za Vosu. Doduse nije im ni lako kad drzava favorizuje dva bg kluba, ali opet ima tu dosta prostora da se poveca navijacko jezgro samo da oni znaju kako to da urade.

Ja uvek ocekujem bolje rezultate i igru i veci broj nasih navijaca. Iako na prve dve stvari ne mogu da uticem, na trecu donekle i mogu. Ima tu par klinaca koje sam navukao na Vosu. Ne znam sta ce biti sa njihovim opredeljenjem kad odrastu, i ocel mi j**i sve po spisku. Verujem da nece, jer prva ljubav zaborava nema!
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

sezoni 1985/1986. godine, prepunoj poniženja, čemera i gorčine, fudbaleri Vojvodine su smogli znanja i snage za jedan vredan trijumf. Tog 23. marta 1986. godine u Novom Sadu je gostovao aktuelni lider na tabeli, beogradska Crvena zvezda. Zbog "slučaja Zjajo" odnosi dva kluba su bili na najnižem mogućem nivou i celokupna fudbalska javnost je znala da se u Novom Sadu očekuje meč koji će mnogo više značiti od jedne fudbalske utakmice. Moćni, favorizovani gosti iz Beograda smatrali su da će sa lakoćom zabeležiti pobedu nad poslednjeplasiranim timom na tabeli.

Vojvodina 4:1 Crvena zvezda

Stadion: Vojvodine. Gledalaca: oko 25.000. Sudija: Šoštarić
Mislim da posle samo ovog jednog citata (sa naslovne strane našeg sajta), svaka dalja diskusija treba li, ili ne, stadion Vojvodini u Novom Sadu od 25.000 (30.000) mesta, postaje suvišna.Ako se još prisetimo i posete protiv Seltika, kada je bilo i punih 30 hiljada, uz argument da se svaki ozbiljan stadion pravi za narednih 50 godina, ne vidim o čemu bi ovde trebalo više raspravljali. :cheers:
PS
S obzirom na okolnosti i besparicu realno je 20 hiljada mesta (ako se sada radi rekonstrukcija), iako nam je grad mnogo veci nego nekad, a ima manje navijaca Vojvodine, nego pre. Za 10 godina ne znaci da ce biti tako.Moze stadion i da ne treba, ako omladina ode, a moze da bude i pun, ako se opametimo.
Last edited by Turija on Wed Jan 23, 2013 1:11 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Telep
Posts: 202
Joined: Fri Jul 22, 2011 2:05 pm
Location: North Telep

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Telep »

Ne razumem da neko misli da nam nije potreban stadion od minimum 20000 mesta. Pa niko u nasoj
ligi ne puni stadion na 'obicnim' utakmicama..

Setimo se koliko su reflektori podigli gledanost.Istina na kratko vreme al smatram da su za to krive
uspavanke na terenu. Velik sredjen stadion, gde je povecana bezbednost, i gde se ne ceka sat
vremena nakon utakmice sa blizancima,bolja zanimljivija igra na terenu, mnogo bolji marketing...
eto samo "samo" toliko nam fali do popunjenijih tribina.
Sremac, Sremac Špricer Boys!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

E vidis u to vreme kada je na stadion dolazilo 20-25 pa i vise hiljada ljudi oni nisu dolazili zbog komfora (guralo se k'o u gradkom prevozu) ni zbog stolica (kojih nije ni bilo) ni zbog krova (njega je bilo ali samo kratko dok ga vetar nije oduvao jedared), ni zbog sarenog semafora (bio onaj "rucni", eno ga sad na Slanoj Bari), ni zbog reflektora, razglasa ni ostalih kuraca-palaca. Ljudi su dolazili da gledaju FUDBAL, cak i onda kada smo ispadali iz lige. Nikome nije smetalo da se gura, zebe i kisne zato sto je znao da su tih cirka 2 sata provedenih na stadionu garantovano ispunjeni dozivljajem.

A danas dzabe i San Siro da sagradimo umesto Karadjordja opet nece niko doci (dobro, osim tih maksimum 3000 najtezih ovisnika) jer ljudi nemaju sta da vide. Igra potpuno dekadentna samo na mahove podseca na fudbal, igraci poluobuceni kojima fale osnovni elementi igre (prijem, kretanje bez lopte itd), utakmice u kojima se rezultati cesto znaju i pre pocetnog zvizduka...

Mos' ga jebati ako tu sustina ne postoji, dzaba sminkanje stadiona. Na kraju krajeva, i ovo sto se radi ne radi se zbog mene, tebe, ovog-onog nego samo zato sto to UEFA zahteva. Ove iz uprave svakako zastoli boljko za navijace.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Pripadnik
Posts: 62
Joined: Wed Oct 14, 2009 10:49 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Pripadnik »

Samo još kratko da se nadovežem.
Nemojte posmatrati izgradnju stadiona kroz prizmu samo jednog kluba i njegovih potreba. Izgradnja sportske infrastrukture uopšte je od velikog društvenog značaja za jedan grad a i za celu državu uopšte. To direktno utiče na razvoj vrhunskog sporta koji opet utiče na razvoj svesti velikog broja ljudi, pogotovo mladih koji u vrhunskim sportistima pronalaze uzore i počinju sa treninzima itd.
Da ne pričamo o tome koliko je vrhunski sport doneo ovoj napaćenoj državi.

Dakle, suština je da izgradnja sportskih objekata predstavlja svojevrsnu infrastrukturu za razvoj i popularizaciju klubova i sporta uopšte a samim tim i infrastrukturu i temelje u razvoju našeg kluba.
Mi smo jedno to je naša snaga...
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grba_NS »

Pripadnik wrote:Samo još kratko da se nadovežem.
Nemojte posmatrati izgradnju stadiona kroz prizmu samo jednog kluba i njegovih potreba. Izgradnja sportske infrastrukture uopšte je od velikog društvenog značaja za jedan grad a i za celu državu uopšte. To direktno utiče na razvoj vrhunskog sporta koji opet utiče na razvoj svesti velikog broja ljudi, pogotovo mladih koji u vrhunskim sportistima pronalaze uzore i počinju sa treninzima itd.
Da ne pričamo o tome koliko je vrhunski sport doneo ovoj napaćenoj državi.

Dakle, suština je da izgradnja sportskih objekata predstavlja svojevrsnu infrastrukturu za razvoj i popularizaciju klubova i sporta uopšte a samim tim i infrastrukturu i temelje u razvoju našeg kluba.
To je to!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Владика »

Гардиста нам шаље ову лепу фотографију и један велики поздрав.
Image
User avatar
gardista
Posts: 105
Joined: Tue Aug 04, 2009 11:50 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gardista »

podbara wrote:Гардиста нам шаље ову лепу фотографију и један велики поздрав.
Image
Бићу искрен, ова фотка није моје дело, али као да јесте. Ја само нисам знао да је поставим и поделим са вама. Мој добар пријатељ је био инспирисан када је наш стадион видео овако. Хвала му због тога.
Zelja95
Posts: 163
Joined: Sun Mar 27, 2011 11:28 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Zelja95 »

Jel to stvarno uradjeno(postavljene table sta god to plavo Novi Sad ) ili je to fotoshop i jedna ideja kako bi tribine mogle da se ukrase?

P.S. ipak sam shvatio da je to jedna ideja :mrgreen: lepo izgleda,mozda zazivi nekad.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by madda fakka »

Zelja95 wrote:Jel to stvarno uradjeno(postavljene table sta god to plavo Novi Sad ) ili je to fotoshop i jedna ideja kako bi tribine mogle da se ukrase?

P.S. ipak sam shvatio da je to jedna ideja :mrgreen: lepo izgleda,mozda zazivi nekad.
Moja slobodna procena, da je fotografisano za vreme Evropskog prvenstva u atletici za juniore i juniorke jer vidim zastave na istoku...
I Bog je Slaninar...
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by simicpk »

Zelja95 wrote:Jel to stvarno uradjeno(postavljene table sta god to plavo Novi Sad ) ili je to fotoshop i jedna ideja kako bi tribine mogle da se ukrase?

P.S. ipak sam shvatio da je to jedna ideja :mrgreen: lepo izgleda,mozda zazivi nekad.
To je od ranije, vidis da nema reflektora, moguce ovo sto kaze madda fakka da je za vreme EP u atletici.
ФКВ
Zelja95
Posts: 163
Joined: Sun Mar 27, 2011 11:28 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Zelja95 »

Nisam ni primetio da nema reflektore :D valjda kolko ih puno koristimo da sam i zaboravio za njih 8)
User avatar
fksloboda.org
Posts: 80
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:05 pm
Location: Uzice
Contact:

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by fksloboda.org »

Najpre da se izvinim sto postavljam ovakvo pitanje, a mogu i sam da prelistam ovu temu. Ipak, da se ne bih gubio u raznim postovima, voleo bih da mi neko ko zna odgovori, kolika je bila konacna cifra za reflektore, racunajuci i radove i nabavku opreme? Ako neko ima po stavkama, bio bih veoma zahvalan. Hvala unapred.
Pozdrav iz Uzica!
Post Reply