Liga Evrope - sezona 2015/16

Locked
User avatar
Stexman
Posts: 2599
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Stexman »

Hajduk i Slavija su bratski klubovi od malte ne osnivanja. To sto smo i mi igrom slucaja bili vezani za slaviju to nema veze jer realno sa njima skoro da nikakve kontakte nemamo.

Mene cudi da mi osim Borca nemamo ni sa kim bratski odnos, pogotovo sa klubovima iz inostranstva. Bar ja ne znam za tako nesto. Cak i OFKa ima bratske veze sa nekim rusima sa kojima su igrali na "stogodisnjicu" kluba.
Mozda nisam u pravu, a bas bih voleo da znam vise na ovu temu ako se neko razume!?
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by budababa »

Navijački, biće to teški svinjac u Češkoj taj četvrtak, isti dan dolaze Firma, Torcida i Ajax-ovi (inače Liberec i Jablonec na 10km, fino s**nje u najavi).
Red Marquis wrote:Može li neko od ovih povratnika na sever da baci utiske o navijanju? Pošto sam bio daleko na jugozapadu pravi utisak o decibelima nisam mogao da steknem...
Lep osećaj je vratiti se na pun Sever, starija limanska ekipa kao nekad u "L" sektoru i tu u centralnom delu se baš dobro navijalo. Ne znam za bokove, ali na klipovima koji su do sada na raspolaganju, deluje mi da se nije puno zabušavalo ni sa strane. Slike izgledaju brutalno -> LINK

+ bonus, za sve kojima je nedostajao glas Laze "Bensedin" Bakmaza sinoć (uspeo je i ovde da napravi gaf, spominjući golmana Gorana Žakulu) :mrgreen:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=qWEB4ozFKLg[/video]
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Radoye »

Rabba wrote:
Radoye wrote:Ko zna mozda ih ima nezainteresovanih za put do Slovacke a Plzenj im je blizi?
Liberec je u Češkoj.
Ah, taj Slovan, nisam ispratio samo sam ovlas pogledao mislio sam da je Bratislava jbg.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Nevernik »

budababa wrote:+ bonus, za sve kojima je nedostajao glas Laze "Bensedin" Bakmaza sinoć (uspeo je i ovde da napravi gaf, spominjući golmana Gorana Žakulu) :mrgreen:
Ovo nije Lazo.
Ovo je onaj lik sa neke lokalne televizije. Ali vidi se ta RTV skola. Samo sto Lazo ima to nesto ekstra :)

Inace, zajeban ovaj Liberec.
Dva puta u last 16 EL. 2013+2014.
O tome mi mozemo samo da sanjamo.
Doduse, ako im je model poslovanja kao nas to znaci da nijedan igrac iz te dve sezone vise nije u ekipi :)
Last edited by Nevernik on Fri Aug 07, 2015 4:49 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4042
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Rabba »

Nevernik wrote: Ovo nije Lazo.
Ovo je onaj lik sa neke lokalne televizije. Ali vidi se ta RTV skola. Samo sto Lazo ima to nesto ekstra :)
Mislim da se zove Lazar Kurteš :)
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ssnigd
Posts: 3427
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by ssnigd »

1. Ukupno gledano zasluzen prolaz, prosli smo na kraju zbog pametne igre u Torinu.
2. Borbeno, ali i uplaseno i nenaviknuto na nacin sudjenja Poljaka koji je pustao sve i svasta zabarko-latinskim igracima sa sve sarlatanom na klupi
3. Pun djavo publike, zaista nesto sto nismo ocekivali i ponosan sam juce bio celu utakmicu na pun Karadjordje i zapad koji je na povike Ustani zapade, se ceo podigao na noge.
4. Fucosi, kada se igra pred punim tribinama na nasem stadionu, cemu strah :?: :?: Gazite bre to slobodno, jesu fizicki duplo jaci od nas, ali nema straha. Tek je u drugom poluvremenu to delovalo mnogo bolje.
5. Plzenj protivnik po meri, sa zajebanim krilima, zato bekovi oprez.
6. Fali nam levo krilo, Pusku ne mlatarati tamo nego ga trositi u manevru.

PS. Pravda za Lazu Bakmaza. Sklanjajte onu dvojicu baksuza sa prenosa, kada god su oni radili mi smo ga duvali. Serif obe tekme i sada Dorija. Jos jednom PRAVDA ZA LAZU BAKMAZA :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Forza Voša
Posts: 579
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Forza Voša »

Netreba se puno obazirati na Viktoriju i njihove rezultate u medjunarodnim takmicenjima; oni su 3x u 5 godina bili sampioni sto im automatski daje vise sanse da se plasiraju u neko od takmicenja kao sto kod nas radi Partizan (prodjes 2 kola i vec si usao, dobio lovu, znacajno pojacao koeficijent, ...). Cim Vosi ili npr Cukarickom bude dozvoljeno da budu sampioni jedne godine odmah ce uci u bar LE.

Po meni je dobro sto nismo izvukli Spance i Rumune. Za Spance je jasno zbog cega a za Rumune jer su fizicki dominantni kao sto je i Serif bio (napadac jak, visok, brz pa onaj Alzirac i desni bek ultra brzi ) + imaju paklenog igraca po desnoj strani kojeg mi nemozemo zaustaviti u 2 utakmice.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Baltazar »

Istorijska utaknica FKV. Atmosfera, jagma za ulaznicama, pun sever, prolaz protiv ekipe iz lige petice! Nestvarno! Navijači i navijanje kulturno i fantastično. Nama je cilj bio da izbacimo Sampdoriju bez obzira na koji način i uspeli smo. Dođite na Javor da gledate lepe golove, u Evropi je samo jedno važno-rezultat. Bravo, još samo Plzen da padne i eto nas u Ligi Evrope. Da li će san postati java? Sajnajmo još par nedelja.
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope Q3R: Vojvodina-Sampdoria (ITA) 0:2

Post by novosadjanin »

Stexman wrote:Ima dve nedelje do Plzena, a dotle imamo Mladost i crnog blizanca.
Utakmica sa crnima ce biti merilo koliko ova ekipa moze! Ako njih dobijemo moze poceti prodaja paketa karata za LE!
Ti "paketi" su vec pusteni u prodaju. Pre neki dan je prodaja privremeno obustavljena, a danas je nastavljena. Pozurite, jos malo pa nestalo!

Ove sezone bi mogao biti oboren rekord po broju prodatih sezonskih ulaznica. Ima li neko info koliko je do sada prodato? Ako nije poslovna tajna naravno.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Jole »

Kad smo ih izvukli jedina misao u glavi mi je bila da prezivimo Italiju i da dodjemo na revans sa koliko toliko aktivnim rezultatom. Sve do pocetka meca u Torinu sam non stop samo to ponavljao, da dodjemo kuci sa aktivnim rezultatom i napunimo Karadjordje. Da se mi navijaci ne obrukamo pa da ne napunimo stadion usled loseg reza u Torinu. Samo sam to od njih trazio kao i 99% slaninara pretpostavljam. O prolazu nisam ni razmisljao, jesam mastao, ali zdrav razum mi nije davao za pravo da u tom pravcu razmisljam. Pa na ovom forumu je grmelo na sve strane da ni Spartaks necemo proci posle meca sa Cukom, jel tako? Pa kako pojedince nije sramota? Koliko vidim ovde veliki broj ljudi pominje nekakav napad i kukavicju igru, strah??? Kakav crni napad protiv Sampe na +4??? Pa da li ste vi pri sebi? Pa to je Sampa!!! Tim iz liga petica!!!
To je bre tim gde nijedan nas igrac nebi imao mesta ni na klupi, OK mozda bi se poneki i ugurao kao povremena klupa, ajmo realnosti malo. Kakav smo kiks gol primili od MTK, od Cuke, od Spartaksa, za 10 minuta 2 komada od Radnika!?! Ko je uopste razmisljao da cemo se ozbiljnije suprotstaviti jednoj Sampi? Pa mi nismo igrali sa ozbiljnijim klubom od 2007 i dvomeca sa Atletikom, ej bre pre 8 godina, tad je Pakov imao 12 godina!!! A kad smo pa i izbacili klub iz liga petice?!? Bastiju '98, pre 17 godina!!!

I sad ovde neko ima drskosti da bude besan zasto se nije napala Sampa? Na +4!?! A zasto Talijanima uopste i dozvoljavati da nas ugroze iz kontre? Zasto ih ne cekati? I koje su to oni sanse stvorili? Imali su samo onu jednu kad je talijan tukao u Zakulu plus 2 gola. Bunite se za drugi gol? Pa u tom golu se vidi sav kvalitet Sampe, jedan lucidan par i jedno sjajno citanje saigraca. Ej bre jedna Sampa je apsolutno neutralizovana u zoni napada, pa sta je nama vise trebalo? Sta ste vi hteli? Jos jedna pobeda mozda, kompleksasi jedni, da nas jos malo hvali ono smece od bg medija? Pa i slabijeg od sebe je tesko pobediti 2 puta zaredom, a ne 2-3 puta jaceg od sebe.

Pa na kraju krajeva, momci su skoro mesec dana u seriji utakmica cetvrtak/nedelja i ceka ih jos 4 takve nedelje do pauze repke. Pa imali smo taj luksuz da od prvog minuta rastezemo igru, da se sto manje trosimo i da budemo racionalni sa energijom. Jeste, moglo nam se jer smo imali +4 na pocetku. Gol ako damo to je za publiku, bitno je bilo da neprimimo 4 komada. Cilj je ispunjen, BRAVO!!! A vi ako vam se gleda leprsava igra upalite TV i gledajte Championship, toga nema vise ni u Premier ligi i tamo se sve to pomerilo na racionalniju igru.

A stadion :lala: Ala smo ga popunili, alal nam vera :mafia:

Sto se tice Ceha... Ako je Zaga rekao da se iz prikrajka nadao bas njima, sta ja onda imam vise da dodam!

Momci sretno sa Cesima i samo pametno. Imate sansu da u tom dvomecu pomerite mnoge granice. Ne samo sto bi se prvi put kvalifikovali u grupnu fazu nekog evro takmicenja, nego bi i Srbija po prvi put u tom slucaju imala 2 predstavnika u grupnoj fazi evrokupa. Da, blizanci nikada nisu u istoj sezoni bili zajedno u grupama!
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
Stexman
Posts: 2599
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by Stexman »

Svaka cast za post Jole!
stormer
Posts: 233
Joined: Fri Jul 21, 2006 7:17 pm
Location: Novo Naselje

Re: Liga Evrope Q3R: Vojvodina-Sampdoria (ITA) 0:2

Post by stormer »

novosadjanin wrote:
Stexman wrote:Ima dve nedelje do Plzena, a dotle imamo Mladost i crnog blizanca.
Utakmica sa crnima ce biti merilo koliko ova ekipa moze! Ako njih dobijemo moze poceti prodaja paketa karata za LE!
Ti "paketi" su vec pusteni u prodaju. Pre neki dan je prodaja privremeno obustavljena, a danas je nastavljena. Pozurite, jos malo pa nestalo!

Ove sezone bi mogao biti oboren rekord po broju prodatih sezonskih ulaznica. Ima li neko info koliko je do sada prodato? Ako nije poslovna tajna naravno.
Paketi se odnose na utakmice grupne faze LE ukoliko se plasiramo. Sezonske karte 99% nece vaziti za te utakmice, jer bi to bila prilika za klub da zaradi koji dinar...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope Q3R: Vojvodina-Sampdoria (ITA) 0:2

Post by novosadjanin »

stormer wrote:
novosadjanin wrote:
Stexman wrote:Ima dve nedelje do Plzena, a dotle imamo Mladost i crnog blizanca.
Utakmica sa crnima ce biti merilo koliko ova ekipa moze! Ako njih dobijemo moze poceti prodaja paketa karata za LE!
Ti "paketi" su vec pusteni u prodaju. Pre neki dan je prodaja privremeno obustavljena, a danas je nastavljena. Pozurite, jos malo pa nestalo!

Ove sezone bi mogao biti oboren rekord po broju prodatih sezonskih ulaznica. Ima li neko info koliko je do sada prodato? Ako nije poslovna tajna naravno.
Paketi se odnose na utakmice grupne faze LE ukoliko se plasiramo. Sezonske karte 99% nece vaziti za te utakmice, jer bi to bila prilika za klub da zaradi koji dinar...
Na mojoj propusnici pise jasno da ona vazi izmedju ostalog i za sve medjunarodne utakmice koje se u sezoni 2015/2016 igraju u organizaciji FK Vojvodina!

Pozurite dok se nisu sve rasprodale! :)
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by playmaker »

Jole wrote:Kad smo ih izvukli jedina misao u glavi mi je bila da prezivimo Italiju i da dodjemo na revans sa koliko toliko aktivnim rezultatom. Sve do pocetka meca u Torinu sam non stop samo to ponavljao, da dodjemo kuci sa aktivnim rezultatom i napunimo Karadjordje. Da se mi navijaci ne obrukamo pa da ne napunimo stadion usled loseg reza u Torinu. Samo sam to od njih trazio kao i 99% slaninara pretpostavljam. O prolazu nisam ni razmisljao, jesam mastao, ali zdrav razum mi nije davao za pravo da u tom pravcu razmisljam. Pa na ovom forumu je grmelo na sve strane da ni Spartaks necemo proci posle meca sa Cukom, jel tako? Pa kako pojedince nije sramota? Koliko vidim ovde veliki broj ljudi pominje nekakav napad i kukavicju igru, strah??? Kakav crni napad protiv Sampe na +4??? Pa da li ste vi pri sebi? Pa to je Sampa!!! Tim iz liga petica!!!
To je bre tim gde nijedan nas igrac nebi imao mesta ni na klupi, OK mozda bi se poneki i ugurao kao povremena klupa, ajmo realnosti malo. Kakav smo kiks gol primili od MTK, od Cuke, od Spartaksa, za 10 minuta 2 komada od Radnika!?! Ko je uopste razmisljao da cemo se ozbiljnije suprotstaviti jednoj Sampi? Pa mi nismo igrali sa ozbiljnijim klubom od 2007 i dvomeca sa Atletikom, ej bre pre 8 godina, tad je Pakov imao 12 godina!!! A kad smo pa i izbacili klub iz liga petice?!? Bastiju '98, pre 17 godina!!!

I sad ovde neko ima drskosti da bude besan zasto se nije napala Sampa? Na +4!?! A zasto Talijanima uopste i dozvoljavati da nas ugroze iz kontre? Zasto ih ne cekati? I koje su to oni sanse stvorili? Imali su samo onu jednu kad je talijan tukao u Zakulu plus 2 gola. Bunite se za drugi gol? Pa u tom golu se vidi sav kvalitet Sampe, jedan lucidan par i jedno sjajno citanje saigraca. Ej bre jedna Sampa je apsolutno neutralizovana u zoni napada, pa sta je nama vise trebalo? Sta ste vi hteli? Jos jedna pobeda mozda, kompleksasi jedni, da nas jos malo hvali ono smece od bg medija? Pa i slabijeg od sebe je tesko pobediti 2 puta zaredom, a ne 2-3 puta jaceg od sebe.

Pa na kraju krajeva, momci su skoro mesec dana u seriji utakmica cetvrtak/nedelja i ceka ih jos 4 takve nedelje do pauze repke. Pa imali smo taj luksuz da od prvog minuta rastezemo igru, da se sto manje trosimo i da budemo racionalni sa energijom. Jeste, moglo nam se jer smo imali +4 na pocetku. Gol ako damo to je za publiku, bitno je bilo da neprimimo 4 komada. Cilj je ispunjen, BRAVO!!! A vi ako vam se gleda leprsava igra upalite TV i gledajte Championship, toga nema vise ni u Premier ligi i tamo se sve to pomerilo na racionalniju igru.

A stadion :lala: Ala smo ga popunili, alal nam vera :mafia:

Sto se tice Ceha... Ako je Zaga rekao da se iz prikrajka nadao bas njima, sta ja onda imam vise da dodam!

Momci sretno sa Cesima i samo pametno. Imate sansu da u tom dvomecu pomerite mnoge granice. Ne samo sto bi se prvi put kvalifikovali u grupnu fazu nekog evro takmicenja, nego bi i Srbija po prvi put u tom slucaju imala 2 predstavnika u grupnoj fazi evrokupa. Da, blizanci nikada nisu u istoj sezoni bili zajedno u grupama!
To jeste realno stanje ali to je i luzerski mentalitet. Tako razmisljati nikada neces napredovati, uvek ces se zadovoljavati sto ces jednom u 8 godina nekog "veceg" izbaciti slucajno ili ne.
Niko ovde Vosi ne zeli lose, svi samo pokusavaju da ukazu na greske. Naravno da smo svi svesni da jedan Muriel vredi kao nasa cela liga ali ovo je fudbal, zato je i zanimljiv sto ponekad to ipak ne mora nista da znaci.

Ja i dalje cestitam momcima na svemu, ali i dalje stojim pri kritikama koje sam im uputio, sve kritike su samo u zelji da napredujemo. :cheers:
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Viktoria Plzen-Vojvodina, 20. avgust

Post by recni galeb »

Pise i na mojoj. Bice da se nisu ni nadali da ce proci Doriju. :lol:
Locked