Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10815
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Boske87 wrote:Leković danas potpisuje, valjda http://www.zurnal.rs/2013/07/28/lekovic ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A što se tiče povrataka Stepanova i Jovanovića od toga izgleda nema ništa.
http://www.zurnal.rs/2013/07/27/stepano ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zurnal.rs/2013/07/28/lane-jo ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ok, za Laneta mi je jasno da mu je zadnja opcija povratak u srpski fudbal. Ima on još uvek tržišnu vrednost i kao slobodan igrač može naći klub u boljoj ligi od naše i igrati za pare koje mi ni u snu ne možemo da mu damo. Verujem da mu je naš klub drag ali daleko je to od neke ljubavi pa da ima veliku želju da se vrati + što je kao ličnost pun sebe, sigurno mu je ispod nivoa da igra u JSl mada njegovom egu gode ova lomatanja blizanaca i nas oko njega :roll: . Uopšte me ne bi iznenadilo ni da završi karijeru kao što on u ovom tekstu kaže, deluje mi da on nema pojma šta želi. Mislim da nama takav igrač u timu ne treba, igrač upitne motivacije, popunjeni smo na toj poziciji, i da hoće da dođe njegovo angažovanje bi bilo luksuz (finansijski gledano).

Meni Stepanov uopšte nije jasan. Njegov povratak u Vojvodinu bio bi idealan potez za obe strane. Milan je još mlad za štopera i mogao bi da kod nas oživi karijeru i nakon jedne sezone da pali dalje a mi bi uspešno premostili odlazak Trajkovića. Stepanov ne treba da se zavarava, cenim njegove igračke kvalitete ali on je za mene samo neispunjeni potencijal, uopšte nije ostvario karijeru kakvu smo svi očekivali i nije baš da se klubovi za njega otimaju. Sad je pravi trenutak za njegov povratak i nadam se da će to i on ubrzo shvatiti.

Neko treba reći Drakuliću da nas manje pali sa tim izjavama o povratku bivših igrača, izjave tipa "daćemo sve od sebe da ih dovedemo itd". Majstore ako treniraju sa nama to ne znači da hoće da se vrate, zato ćuti i radi (šta god da radiš) umesto što imaš ovakve medijske istupe.
Slažem se sa svim gore napisanim.
Želeo bih nešto da dodam, što mene muči, povodom ovih farsi i domaćih sapunica, naši bivših (pa i sadašnjih igrača) o ljubavi prema našem Klubu.Jedino za koga sam ja 100% siguran, kada kaže da voli FK Vojvodinu, to je generacija 50ih (mislim da nije bilo igrača koji je imao dilemu za koga navija i koji klub voli).Vujke i Begečani, naravno, neponovljivi.
Već 60-ih, mnogo je manje odanih Vojvodinaša u našem timu, ali verujem da su bili većina na terenu.Kako je vreme teklo situacija je bivala sve gora po nas.Već 70ih mislim da su iskreni Vojvodinaši bili velika manjina (eto vidimo i šta, recimo, Svilar, Pavković...izjavljuju).Tada su neku vojvodinašku grupu činili nekolicina igrača ( Vujkov, Rutonjski, Ivezić, Nikezić..).
Kasnije još samo poneko, kao npr Belić, Šaula, Govedarica, Dunđerski...
I stižemo do Laneta, Stepanova, Krasića..., pa Kačareve generacije i sadašnjih igrača i Omladinaca.Još uvek nisam video, da neko od njih, kada ode iz Voše, priča o njoj kao Vujketova generacija.Dobro, vremena i okolnosti su se promenili razumem to, ali ako se Klub voli, onda se voli uvek.Sve mi se čini da su ga oni voleli samo privremeno (interesno, kao firmu u kojoj zarađuju platu) i to više iz inata što ih blizanci nisu hteli i pozvali u BG (nisu im bili interesantni, pa su se, zbog toga, našli uvređeni).
Ono što je još simptomatično (i tragično za klub iz grada Novog Sada) je da su Vojvodinu više voleli ljudi iz okolnih mesta, nego sami Novosađani (ovde ne mislim na navijače, već njene igrače).Tako da su najodaniji igrači Vojvodine npr bili oni iz Begeča, Šajkaških mesta, Sremci, Mačvani, Somborci...
Za njih je Vojvodina, bez dileme, uvek bila Jedna Jedina.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Transferi

Post by shecky »

Bravo Turija pun pogodak.

Zaista svaka cast i Lanetu i Stepiju Krasi Kacaru itd itd ali cinjenica je da su njima svima ipak pare najveca ljubav.
Da se razumemo to i jeste normalno, ali ako Lane dosad nije napunio novcanike onda stvarno ne znam kad ce ..
I on i Stepi mogu samo da sanjaju u njihovim godinama da ce igrati za recimo srednje velik klub tipa Zenit,Sahtjor,Newcastle,Lazio ... a da ne govorimo o top klubovima ...
Dakle nece igrati za klub koji ima realne sanse da bude prvak ..
Sto takodje znaci da im ni ugovor bas nece biti takav da ce moci sad na kraju da se obogate kad vec dosad nisu...tako da ,s jedne strane ih razumem sto ne zele u ovoj sugavoj ligi na livadama da igraju polunamestene utakmice i slicno ali ondak brate mili nemojte kenjati o povratku ili mozda ako itd itd.. reci ne zanimam me JSL i cao djaci.
Evo npr Kacar .. onomad rece da bi za 3 puta manje para igrao u Vosi a ovamo sadasnji klub zeli da ga se otarasi ali on ne zeli otici zbog dobrih para koje dobija.. pa brate ako zelis da igras fudbal vrati se u Vosu ili raskidaj ugovor pa odi negde u Anderleht ili Sahcor Porto ..

Ipak ce biti da je najdrazi dres ,dres boje para.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Transferi

Post by madda fakka »

Chana wrote:PUN STADION PROTIV BURSE - JEDINA OPCIJA :!: :!: :!:
Iskreno ne verujem da ce se ovo dovoditi u pitanje jer ako pogledamo proslu sezonu krenuli smo od drugog kola igrali nereseno pa pobeda protiv Suduve i sledeca utakmica protiv Rapida pun stadion! Sada smo najsvetlija tacka Srpskog fudbala u LE 4 utakmice 4 pobede 4 primljena gola, stavise pisu mediji o nama :shock: Ova statistika je lepa ali videli smo ko su nam suparnici... U svakom slucaju i da se od igraca ocekivalo da naprave ovakve rezultate, eto, ispunili su ocekivanja, ako se podrazumevalo, da se ponovim, ispunili su ocekivanja :!: :!: Ako krenu od sutra sa malo jacim marketingom trazice se karta vise zato odo ja odmah u utorak. Vidimo se :cheers: :cheers:

EDIT: Da se nadovezem... Turija svaki post napises i ubodes gde valja i kako valja ;) No uglavnom nije 100% novac u pitanju. Ovde se mnogo puta spominjalo da nekom igracu ne bi valjalo da igra ovde po livadama i eto najosnovnije mane. Po Engleskoj, Nemackoj itd... trcis manje vise po crvenom tepihu. Zamislite kakav je osecaj kada das gol a ono 30, 40, 50 hiljada ljudi klice tvoje ime. Zamisli ne moras da brines da ce te neka sirovina vijati celu utakmicu da ti slomi noge jer si mu proturio loptu kroz iste. Zamisli putujes po svetu i igras po stadionima (institucijama) belosvetskim... Ovo je samo fudbalski deo a gde je privatan zivot? Malo malo Brka, Davidov, Krasic na nasem stadionu kada dobiju slobodno ili su povredjeni... Ima jos toga naravno ali za novce se brinu njihovi menadzeri koji rade za procenat a to da ce ga mnogo zaraditi znaju oni jos kada su "prve fudbalske korake" odradili ;)
I Bog je Slaninar...
User avatar
Tancha
Posts: 111
Joined: Wed Mar 02, 2005 4:23 pm
Location: Blok,NS

Re: Transferi

Post by Tancha »

Пази сад овај извор :mrgreen: : Свастика од Ланета Јовановића и ја имамо мјучуал другарицу, која ми је испричала да је њој ова рекла како је Ланету од стране жене буквално ултимативно заповеђено да или нађе клуб у Белгији, или да завршава каријеру :) Као, навикла се на земљу, неће да се сели, не јебе живу силу. Мислим, и сам се себи смејем шта сам написао, могу мислити како тек поуздано и проверено ова информација звучи некоме ко је чита, али тим пре ме занима епилог ове саге око њега, да видим 'оће ли се испоставити да је тако :)
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Tancha wrote:Свастика од Ланета Јовановића и ја имамо мјучуал другарицу, која ми је испричала да је њој ова рекла како је Ланету од стране жене...
:popa:
5 minuta sam desifrovao celu situaciju. :P
Ali cak i kada bi zavrsio karijeru, opet ne bih verovao u ovu pricu. :deal:
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Transferi

Post by madda fakka »

Tancha wrote: Свастика од Ланета Јовановића и ја имамо мјучуал другарицу,
Da mi neke novine sportske napisu ovakav izvor tada bih mu poverovao da Abu ide u nkp/czv i da je izjavio da obozava nkp/czv od malih nogu i da ih je gledao u Kamerunu. Sto se zena tice, ima mnogo traceva da su mnogi velikani fudbala otisli gde su otisli (sa mozgom i menjanje klubova) zbog zena tako da... ;)
I Bog je Slaninar...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4866
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

madda fakka wrote:
Tancha wrote: Свастика од Ланета Јовановића и ја имамо мјучуал другарицу,
Da mi neke novine sportske napisu ovakav izvor tada bih mu poverovao da Abu ide u nkp/czv i da je izjavio da obozava nkp/czv od malih nogu i da ih je gledao u Kamerunu. Sto se zena tice, ima mnogo traceva da su mnogi velikani fudbala otisli gde su otisli (sa mozgom i menjanje klubova) zbog zena tako da... ;)
Secam se da je Gravesenu zena isla kod predsednika Reala, da trazi vecu platu za muza... :mrgreen: No, da ne skrecem s teme, ekipa koju sada pravimo pokazuje iskrene ambicije kluba u predstojecoj sezoni. Koliko god nam se ne svidjalo, Kaludjerovic je prilicno dobro pojacanje za superligaske meceve, videcemo kako ce se snaci. Istog sam misljenja i po pitanju dovodjenja Fatica. I bez tria na izlaznim vratima, mislim da smo u odnosu na blizance jaki kao zemlja...

I dalje, najvece pojacanje - Marko Nikolic :!:
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Transferi

Post by madda fakka »

E da neko je vec spomenuo Fatica... Ko je lik? Koja pozicija?
I Bog je Slaninar...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Transferi

Post by the Gari »

Tancha wrote:Свастика од Ланета Јовановића и ја имамо мјучуал другарицу...
Ne ulazim u analizu da li je to što si napisao tačno ili nije, ali siguran sam da je tvoj izvor mnogo pouzdaniji od "dobro obaveštenih izvora" većine medija u Srbiji; i uopšte se ne zajebavam.
8)
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4866
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

madda fakka wrote:E da neko je vec spomenuo Fatica... Ko je lik? Koja pozicija?
Mali Crnogorac, navodno bio strasan talenat, kupio ga Inter,...
Sto se pozicije tice, moze jednako da odigra i kao stoper i kao levi bek. U klub je doveden da igra na poziciji stopera... :)
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Transferi

Post by madda fakka »

gospodinFKV wrote:
madda fakka wrote:E da neko je vec spomenuo Fatica... Ko je lik? Koja pozicija?
Mali Crnogorac, navodno bio strasan talenat, kupio ga Inter,...
Sto se pozicije tice, moze jednako da odigra i kao stoper i kao levi bek. U klub je doveden da igra na poziciji stopera... :)
Hvala!

Delac iz Chelsea sada Fatic iz Intera, postacemo Evropska filijala :D
I Bog je Slaninar...
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Ovaj je bas nas, nije Interov.
ssnigd
Posts: 3431
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

Nemam pojma kakvo je ovo momce crnogorce, ali sigurno kosta. Igrao je stalno u Italiji i ne verujem da je ovde dosao za neku smesnu cifru. Ako ga vec placamo, nadam se da i vredi toliko jer u suprotnom nam se smesi jos jedna tuzba za neisplacene obaveze zbog nemanja kinte u klubu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Ne treba iskljuciti ni drugu opciju po kojoj je dosao da bi se ponovo dokazao. Jer, on je otisao vrlo mlad, i od tada nije mnogo igrao, a odlazio je u sve manje i manje klubove. Mozda je jednostavno prihvatio manje pare da dodje u ambiciozan, uredjen klub, poznat na trzistu, a gde ima prakticno zagarantovano mesto startera.
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Transferi

Post by Nevernik »

To "Igrao je u Italiji" je rastegljiv pojam.
Ako poverujemo u ono sto pise na vikipediji on je promenio gomilu klubova u zadnjih 6-7 sezona i odigrao smesno malo utakmica za to vreme.
Tesko da je on skup.
On je dosao kod nas jer nema neki veliki izbor.

E sad, ovde su standardi dosta nizi nego u Italiji tako da moze da ispadne sasvim dobra kupovina.
Post Reply