10. kolo: Zemun-Vojvodina 1:1

User avatar
slanina
Posts: 815
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Post by slanina »

Bas neverovatno koliki smo mi baksuzi ista prica je bila i protiv Javora!!!!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Sada ona ustaljena...Da nam je neko pre utakmice ponudio nereseno oberucke bi ga prihvatili,ali ovako...
Naravno zadovoljan sam bodom protiv dobre ekipe Zemuna!Mada morali smo bolje iskoristiti to sto imali gol prednosti i igraca vise(plus sto je Milijas ubedljivo njihov najbolji igrac)!
Mada dobro je umamo sada dva meca u nasem Novom Sadu i treba pokusati uhvatiti potpun prikljucak sa vrhom tabele :!:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Dobro je!!!!

Post by Владика »

Jaaaojjjj! Pricao sam sa ljudima koji su bili na tekmi i svi govore da smo bili bolji tim. Gol je pao posle kornera a krivac je proslonedeljni heroj Djuric. Ostar centarsut na drugu stativu lopta prelazi Djurica za koji cm. i 1-1.
U prvom poluvremenu dobili smo 4 zuta kartona, a na pocetku drugog zbog protesta iskljuceni su Maric i Saula. To je bio i kljcuni momenat jer nas vezni red kao iz inata uspostavlja totalno dominaciju na terenu. Gol je namestio Kizito(imao je jako dobru utakmicu) a kako sam cuo na 1-0 zicer je promasio Em Dzej.
Za pohvalu je da je gotovo polovinu prisutnih gledalaca(po Sosu) bila iz Novo Sada i navijanje je bilo na visokom nivou.
Ovakve stvari su normalne kada imamo mlad tim. Sad treba sabrati snage i usledeca 3 kola uzeti bar 7 bodova pa onda u boj sa ciganima.
Dzimijev skor je 4 pobede, 3 neresene i 1 izgubljena utakmica(protiv partizana).
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ovakav izvestaj nece naci ni u jednim novinama.
Gospodin Red Firm ima rec

K Zemun - FK Vojvodina 1:1

Strelci: Vukelja (Vojvodina) i Sandulovic (Zemun)
Zuti kartoni: Kizito, Pekaric, Dobric, Jovanovic, Milutinovic (Vojvodina)
Crveni karton: Milijas (Zemun)
Zemun: Kahriman, Mijanovic, Sandulovic, Glogovac, Milijas, Ilic(Kovacevic), Bakic(Vidovic), Teodorovic, Veselinovic, Lazarevic, Prodanovic(Vujosevic).
Vojvodina: Todic, Pekaric, Stosic, Djuric, Mandic, Kizito, Dobric(Nastic), Vukobratovic, Milutinovic, Jovanovic(Buac), Vukelja.

Prva prilika na utakmici vidjena je ispred gola Zemuna kada je sut Jovanovica iz slobodnog udarca nesto iskosa sa desne strane Kahriman bez nekih vecih poteskoca odbranio.Nakon toga usledila je mozda i najlepsa akcija na utakmici koju su stvorili zemunci a sve se desilo nakon sto je Lazarevic sa leve strane uputio loptu u sredinu koju je prihvatio Ilic,usledila je povratna lopta za Milijasa koji je odlicno sutirao sa nekih 20-tak metara,ali se na tom loptinom putu isprecio Todic.Odlicne polukontre Vojvodine otvarao je cesto Dobric svojim preciznim pasovima i uposljavanjima igraca na suprotnoj strani igralista,tako da se nakon njegovog prvog pasa otvorila lepa prilika za Vukelju koji je vestim driblingom ulazeci u sesnasterac oslobodio jednog cuvara,a nakon njegovog suta lopta je okrznula jednog odbrambenog igraca tako da je lopta zavrsila u spoljasnjem delu mreze,i druga kada je uposljen Kizito koji je svoji trkom stvorio sebi prostor za dobar udarac sa ivice kaznenog prostora,ali je Kahriman bio na mestu.Najopasnije oruzje Zemuna su svakako bili prekidi sa desne strane igralista,pa je tako nakon jednog prekida sut Milijasa zaustavio Todic i sva je sreca da je prodanovic zakasnio za delic sekunde da skrene put toj lopti ka golu Vojvodine.Do kraja poluvremena videli smo vrlodobar pokusaj Vukelje nakon slobodnog udarca koji je zavrsio tik pored stative i jednu sumnjivu situaciju u sesnaestercu Zemuna koju je glavni deliod pravde okarakterisao kao simulaciju,pa je zbog toga Jovanovic dobio zuti karton.

Na samom startu drugog poluvremena Kizito je imao odlican prodor po levoj strani,ali samo iz njemu znanih razloga delioc pravde svira prekrsaj za Zemun.Ova odluka je razljutila Dzimija Marica i Saulu koji su nesportski reagovali,pa su zbog toga bili udaljeni na tribine.Bez obzira na poprilicno domacinsko sudjenje koje se ogledalo u konstantnom sudjenju sitnijih prekrsaja tokom cele utakmice u korist domacina,Milutinovic je uputio odlican centarsut sa desne strane,a odlicno uposljeni Vukelja je uputio traljav sut koji je zavrsio u rukama Kahrimana.Sledecu dobru priliku stvorio je Kizito prodirajuci po levoj strani,a sut Jovanovica bio je ublazen blokom domacih odbrambenih igraca,pa je i to bio lak plen za Kahrimana.Novu priliku za Novosadjane stvara Vukelja odlicnim prodorom po levoj strani nakon cega je usledio pokusaj uposljavanja Jovanovica u petercu,ali je svojim pravovremenim istrcavanjem Kahriman sprecio pogodak.Posle par sansi Vojvodine Zemun stvara priliku preko suta Milijasa,a lopta se odbila od mesta gde se spajaju precka i stativa.Posle toga sviran je indirektan udarac za Zemun,naravno prava poslastica za Milijasa,ali se i nakon sumu nogu i odbitaka lopta odbila nakon odlicne intervencije Todica gde se otvorila prilika u petercu za Glogovca,ali je Kizito ppozrtvovanom intervencijom skrenuo put lopte u korner.Stevo Glogovac ucestvovao je i u sledecoj akciji kada je nakon njegovog centarsuta glavom pokusao sa ivice kaznenog prostora Vujosevic.Iako sut nije bio nimalo bezazlen Todic je odlicno ocenio ovaj let lopte.Bitan detalj desio je desetak minuta pre kraja kada je zbog udaranja Milutinovica Milijas iskljucen.Vojvodina svoju prvu pravu akciju sa igracem vise krunise golom Vukelje koji je odlicno pratio prodor Kizita po levoj strani usunjao se u peterac i pogodio donji,blizi ugao Kahrimana - 0:1! Ipak i pored igraca vise nakon izvedenog kornera u sudijskoj nadoknadi najbolje sa ivice kaznenog prostora skace Sandulovic,lopta se odbija od zemlje pravo pod precku Todica za konacnih 1:1.

Moze se slobodno reci da je po dosta dobrim uslovima za igru glavni delioc pravde dosta gledao kroz prste domacim igracima i tako im stvarao odlicne uslove za igru koju uni danas jednostavno nisu imali.Odlicno je zaustavljen Milijas u svim pokusajevima da narocito posle duplog pasa uputi udarac ka Todicu.Iako Vojvodina nije odigrala neku posebnu partiju naspram danasnjeg protivnika izgledala je superiornije i prava je steta sto je u sudijskoj nadoknadi dopustila sebi kiks.Sto se tice izmena,Zemun je prvi izmenjao sve tri izmene,dok je Vojvodina otpocela izmene tek u trenucima vodjstva,a priliku da udje na teren nije dobio Susak,u njegovoj nameri ga je sprecio glavni delioc pravde koji je u tom momentu odsvirao kraj ovog susreta.
____________
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Samo da dodam da imam utisak da ne bi primili gol pet dana. Više me je zadovoljila sredina terena i na momente jak pritisak i presing, a primljeni gol je stvarno tragedija. Ali, tako to ide - prošle nedelje si junak, ove tragičar... I na kraju trebalo bi istaći i zasluženi aplauz kojim su naši igrači bili nagradjeni za uloženi trud, ali ipak je ostalo malo razočarenje zbog izgubljena dva boda...
You'll never walk alone!
ISUS
Posts: 68
Joined: Mon Aug 15, 2005 7:48 pm

Post by ISUS »

Dzimi treba javno da se izvini Kizitu zbog izjave da je pitanje dali moze da igra prvu ligu tj dali ima kvalitet.
Zabranili ste forum,ali nije prestalo da se pise!?
User avatar
Turija
Posts: 10812
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Smemo li zamisliti šta bi bilo da smo još uzeli samo ono što smo trebali:3 boda protiv Borca, 2 protiv Podgorice, 2 protiv Javora i sa ovih 15 bilo 22 ? Na Tabeli MESTO DRUGO za pad u nesvest.
Šta se zbilo?Po mom viđenju VEZNI RED promenio sve.Drugo, samo jedan igrač u timu koji ne trči.Al, taj eto taj dade gol Zemunu?Možda je i njemu došlo iz du..ta u glavu, videćemo u subotu.Zaista imamo pouzdan vezni red, pun snage. DOBRIĆ, KAČAR (MILUTINOVIĆ), VUKOBRATOVIĆ, potpomognuti sa boka sjajnim KIZITOM i poslovično spremnim Mandićem ili Nastićem, odbrana ostavlja sasvim drugačiji utisak.Stošić se tu odlično uklopio, a Stepanov i Pekarić, na golu sa izvanrednim Todićem, prelaze iz šuplje odbrane u neprobojnu.Jedino Vukelja remeti priču sa starim lošim navikama.Nadam se da će Zemun doneti preokret i u njegovoj glavi, kao što se desilo jesenas u glavi Em Džeja.Najveći problem je uvek u glavi, a najmanji u nogama.Tu filozofiju uspeli su namemetnuti, zamislite ko?Najmlađi:Dobrić, Milutinović, Kačar i Vukobratović.Prekretnicu vidim u Dobriću, sjajna tehnika, osećaj za loptu i prostor, plus snaga.Vukobratović okretnost i volja.Kačar i Milutinović neiscrpna snaga.A, svi oko DVADESETE.Uprava, pamet u glavu.Ne znate šta imate.Đumi, šta možeš?Lovor će uzeti neko drugi.Znam sigurno da ti je i ovako drago.
ĐUMIJA ZA PREDSEDNIKA!(na starom Forumu su se ovako pozdravljale dobre ideje i dela)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Prilikom polaska za Zemun bio sam raspolozenja da bi nam bod bio po meri i veliki uspeh,medjutim u povratku sa utakmice bio sam razocaran jer opet nismo znali da sacuvamo mukom steceno vodjstvo a po situaciji na terenu i tribini smo zasluzili sva 3.
Samo da napomenem da je gol opet primljen posle prekida a koliko sam citao da je Dzimi Maric izjavio:
Radimo puno na tome,analiziramo svaki primljeni pogodak,pokusavamo da otklonimo greske-kaze strateg Novosadjana.Od pomenutih 5 golova smo,tako,cak 4 bprimili iz prekida.Dakle,igra u prekidima je ono sto moramo da popravimo. SPORT 21.oktobar
Ne mogu kriviti Djurica za gol jer je Sandulovic prisao nasem golu iz drugog plana,tj.prilikom izvodjenja kornera stajao je na nekih 16 metara i dok je lopta putovala prisao je na nekih 6-7m,na drugu stativu i ne ometan od cele odbrane postigao gol.Koncentracija nasih igraca je pala pri kraju jer su mislili da imaju pobedu u dzepu(nesto slicno i u Ivanjici),valjda su to decije bolesti ovog tima koje ce se "prelezati" sto pre,ili su se vec u mislima brojale duplirane premije...Uglavnom,od gotova 3 boda,napravismo veresiju i vratismo se u NS sa 1 bodom.
Sve u svemu,nisam bas zadovoljan.(moje vidjenje utakmice)
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ja sam jako zadovoljan,ali ipak steta zbog gola u zadnjem minutu.
Mislim da je Todic mogao bolje da reaguje,ali sta je tu je,ionako nas je puno puta vadio.
zaista kada se malo bolje pogleda imamo trenutno zaista dobru i MLADU ekipu,u stvari ovaj tim se stvarao u toku prvenstva a pojedini igraci poput Vukobratovica,Djurica i Dobrica(polako ce tu biti i Buac) su dosli od bukvalno nicega do necega itekako vrednog.
Ja se jedino bojim da sad na zimu ne krene rasprodaja,a da pare odu u tudj dzep.
Voleo bih kada bi Djumi mogao da analizira kvalitet nase ekipe i proceni njene krajnje domete.
Krivo mi je sto je Vozdovac dobio jer mislim da bi nam on mogao biti rival za 4.mesto.Kulu,Zemun i pogotovo Zetu cemo stici,ali Vozdovac igra kao lud,a 4.mesto donosi kup UEFA a tome se potajno nadam.
Mislim da moramo da u tri naredna kola osvojimo minimum 7 bodova,a moglo bi i 9,a onda slede dve nevidjeno vazne utakmice sa ciganima ovde i Vozdovcem u gostima.Jao,kako bi bilo dobro kada bi smo sve to uspesno pregurali!
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

ice wrote:Voleo bih kada bi Djumi mogao da analizira kvalitet nase ekipe i proceni njene krajnje domete.
!
ice ja sam po odlasku iz Vojvodine na pitanje Save Savica:Vama je bar poznato fudbalsko pravilo, da prvi za rezultate ceh plaća trener? - odgovorio,citiram: Rekao sam i na početku prvenstva da snosim punu odgovornost za rezultate. Ipak, fudbalerima sam napomenuo da ćemo grdnih problema imati u prva četiri kola, baš zbog specifične situacije u vezi s igračkim kadrom. Još tada sam naglasio, da “ako preživim” te mečeve, Vojvodina će sigurno obezbediti plasman na evropsku scenu. I sada čvrsto stojim na tom uverenju.
Na tom uverenju sam bio iako sam otisao vec tada.Mislim da to govori sve o tome sta mislim o nasoj ekipi.Pa ipak sam sklonio 12-13 igraca a isto toliko doveo :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Turija wrote:Uprava, pamet u glavu.Ne znate šta imate.Đumi, šta možeš?Lovor će uzeti neko drugi.Znam sigurno da ti je i ovako drago.
ĐUMIJA ZA PREDSEDNIKA!(na starom Forumu su se ovako pozdravljale dobre ideje i dela)
Naravno Turija da mi je drago!Sto se tice lovora oni uvek pripadnu na kraju onome ko je najvise zasluzio.Meni se to uglavnom desavalo svugde gde sam radio.Jednom sam Vam o tome i pisao.Kad sam govorio da snosim odgovornost za rezultate jer sam ja pravio selekciju nisam to govorio slucajno.Sada je najbitnije da je Vosa pocela da pravi rezultat i da je u konacnom ishodu ONA najveci dobitnik.Sto se tice Dzimija,zelim mu svaku srecu i da napravi trenersko ime.Iako je mojih godina on je fakticki tek poceo da se bavi ovim poslom.Mogu samo da ga posavetujem da vodi racuna jer problemi tek sada dolaze kad SVI pocnu da svojataju rezultat.
p.s. Turija neznam te licno ali sam uvek imao isti fluid sa tobom.

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Svedoci smo menjanja mentaliteta ekipe. Protiv partizana smo igrali namestenu utakmicu(naravno nemam dokaza) ali jasno je da se vise ne ide sa belom zastavom na gostovanja. Navijaci to najbolje prepoznaju i zato su toliko masovna gostovanja u zadnje vreme. Kako ce tek biti Kula ako pobedimo ove dve tekme?
Pitanje za Djumija- zasto malo Milutinovica vidjamo u ofanzivi(i kad si ti bio sef struke nismo ga puno vidjali u napadu)?
User avatar
Milan
Posts: 4265
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Svaka cast Turiji za komentar, u potpunosti se slazem sa tobom. Za zemun mogu samo da kazem-steta, velika steta.
Imam i pitanje za ime moje(Djumi): kako ocenjujes Mariceve trenenerske kvalitete, i da li mislis da je kadar(iako neiskusan)da napravi dobar rezultat do kraja sezone sa ovom ekipom. Molim iskren odgovor! Puno pozdrava!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Milan wrote:Svaka cast Turiji za komentar, u potpunosti se slazem sa tobom. Za zemun mogu samo da kazem-steta, velika steta.
Imam i pitanje za ime moje(Djumi): kako ocenjujes Mariceve trenenerske kvalitete, i da li mislis da je kadar(iako neiskusan)da napravi dobar rezultat do kraja sezone sa ovom ekipom. Molim iskren odgovor! Puno pozdrava!
Pozdrav za Milana :!:
Bicu iskren do kraja.Dzimi je promenio nacin igre Vose u odnosu na mene ali ce na kraju ponovo doci na isto(sto je vec uradio sto se tice nekih igraca).Igra dosta defanzivnije i to je do sada dalo dobar rezultat ali problemi ce doci onog momenta kad protivnici pocnu da igraju defanzivnije protiv Vojvodine.Ja licno sam se opredelio za riskantniju varijantu jer sam odmah trazio drzanje lopte i organizaciju napada.Tako Vosa treba da igra kad se zavrsi ovaj tim.Gde ce se pojavljivati problemi?
Pa utakmica u kupu je to najbolje pokazala.Tim koji respektuje Vosu i igra povuceno je cekao svoju sansu i docekao.Vosa je tada trebala da izgradi napad ali je odmah izgubila utakmicu.
Kad to pocne da se desava onda cu ti reci i nesto vise o Dzimijevim trenerskim kvalitetima.Nailazi taj period i sve ce se videti :!: Iskreno mu zelim da uspe u svojim namerama.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

podbara wrote:Svedoci smo menjanja mentaliteta ekipe. Protiv partizana smo igrali namestenu utakmicu(naravno nemam dokaza) ali jasno je da se vise ne ide sa belom zastavom na gostovanja. Navijaci to najbolje prepoznaju i zato su toliko masovna gostovanja u zadnje vreme. Kako ce tek biti Kula ako pobedimo ove dve tekme?
Pitanje za Djumija- zasto malo Milutinovica vidjamo u ofanzivi(i kad si ti bio sef struke nismo ga puno vidjali u napadu)?
Podbara dobro si primetio da se promenio mentalitet ekipe ali to nemoze da se resi dekretom nego selekcijom.Sustina je da su momci poceli da stasavaju i da ispoljavaju svoj kvalitet koji je za mene uvek bio nesporan.Milutinovic je po vokaciji defanzivac i to i jeste njegov osnovni kvalitet(pa zar Davids nije kao takav zario i palio vise od jedne decenije).
Mene izuzetno raduje Vas optimizam ali nemojte samo molim vas da kad se izgubi prva utakmica pocne kuknjava i zalopojke.E, kad se izgubi treba biti optimista i podrzati svoje pulene :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Locked