OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

БЕЗ ПРЕМЦА У СРБИЈИ: Јуниори Одбојкашког клуба Војводина одбранили титулу првака државе

Image

Јуниори Одбојкашког клуба Војводина одбранили су титулу државног првака победом над партизаном у финалу завршног турнира у Петроварадину резултатом 3:2 (25:22, 20:25, 22:25, 25:23, 15:7).
У полуфиналу је екипа тренера Страхиње Козића била боља од Ниша 3:0, а пре тога је у групи А убедљивим резултатом савладала црвену звезду и Лаки Стар.

Лука Станковић проглашен је за најбољег играча и коректора првенства, а индивидуална признања за црвено–беле добили су и Матија Милановић као најбољи техничар и Стефан Кокеза, најбољи блокер.

партизан је невероватна екипа за овај узраст, али ми смо у кључним тренуцима били храбрији и стрпљивији – рекао је Лука Станковић. – Није било нимало лако играти три дана и поносан сам што смо успели да донесемо пехар у наше витрине. Знам колико Нови Сад воли одбојку и ми смо, као и први тим ове сезоне, привукли пажњу па смо успели да напунимо халу у Петроварадину. Иако је било доста навијача других клубова било је и наших и њима исто иду заслуге за ову титулу јер без њих не бисмо подигли трофеј.

У утакмици за треће место црвена звезда је победила Ниш 3:1 и освојила бронзу.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Рудић: Где је Војводина, ту су и трофеји

Image

„Где је Војводина, ту су и трофеји“ – рекао је Андреј Рудић медијима, у августу прошле године, када је екипа почела једну нову причу. Иако је циљ знатно измењеног и подмлађеног тима, који није био чак ни у кругу фаворита, био стварање будућности, испоставило се да Рудићева изјава можда јесте била прилично храбра, али не и без основа.

На крају сезоне јесте било јако тешко, јер после свега што смо успели, нисмо хтели да станемо, желели смо да се боримо. Као да смо изгорели у тој жељи – каже Андреј и наставља: – Упркос томе, направили заиста нешто велико. Јако ми је драго због целе сезоне, премашили смо све циљеве.

Управо тог августа, када је црвено-бели средњи блокер „видео већ трофеје“, планови су били сасвим другачији.

Циљ је био да радимо на себи, да добро тренирамо, да максимално користимо сваку шансу, да се боримо и остављамо срце на терену. За мене је ново било то што сам био други најстарији, а носио сам и посебну одговорност као стандардни члан поставе. Кисић нам је много значио, дизао нас је и као играче и као људе – предочава Рудић.

Да ће сезона и резултатски бити сјајна, било је очито већ на утакмици Суперкупа.

За нас је освајање тог трофеја био невероватан подстицај за даљи рад. Сећам се добро меча у Крушевцу и тог пехара који нас је гледао целу утакмицу из прикрајка. Гледао је он нас, а гледали смо и ми њега. Желели смо га у својим рукама и показали смо да можемо – каже Андреј.

Оставили су Рудо, како га саиграчи зову, и другари добар утисак и у лиги, али и на европској сцени. А сезону су крунисали освајањем Купа Србије.

Имали смо тежак пут до финала. Прошли смо на старту Нови Пазар, затим смо одиграли један сјајан меч против црвене звезде, након чега су уследиле две тешке утакмице са партизаном. Сећам се да сам уочи реванша био нешто болестан и искрено нисам баш играо како треба, али су момци били одлични. Атмосфера у малој сали Спенса је исто нешто што ћу памтити, трибине су биле пуне, чак и степенице, навијало се… Ми смо њима преносили енергију и обрнуто, они нама. Лепо је играти када се то осети – прича Рудић и наставља: – Е, а у финалу су се улоге мало измениле, морали смо изнети бреме фаворита. Истина је да су нам пре тога пријале утакмице у којима нисмо фаворити, али смо и меч у Обреновцу одиграли одговорно и показали да можемо да се носимо са том новом ситуацијом.

Печат на сезону, осим трофеја, оставио је тимски дух. Новосадски момци изградили су не само резултате, него посебну енергију, заједништво и другарство.

Сваки дан смо били заједно. И са тренерима смо направили сјајну конекцију, знали смо шта желимо и борили смо се увек максимално. Најдраже ми је било када су ми људи прилазили, или ми писали и хвалили управо то наше заједништво и колектив. Морам рећи да су нас условно старије млађи поштовали, а ми смо се трудили да их усмеримо на прави начин. Поштовали смо и ми њих, а они су шансу искористили на најбољи начин.

И како каже на крају Андреј, била је то сезона пуна емоција, коју ће посебно памтити. А није имао мало сезона у дресу Војводине. Само у првом тиму био је седам сезона, а десетак, ако томе додамо и млађе селекције.

Много упечатљивих тренутака било је у дресу Воше. Памтим прве поене у дресу првог тима, прву утакмицу коју сам играо као стартер, све трофеје… Памтим све саиграче са којима са играо и тренере, које су ме тренирали свих ових година. Могу да кажем да ми је последња сезона можда и најомиљенија, јер је и хемија у екипи била најјача, а имао сам и највише утицаја на игру и резултате у њој, у односу на остале. Мислим да је сваки трофеј који смо освојили прича за себе и једнако су ми драги. Невероватан је осећај и борити се сваке године у Европи, против светских сила којима смо увек пружали добар отпор, али и побеђивали. Захвалан сам Војводини што ми је отворила врата и до дреса репрезентације за коју сам дебитовао пре две године. Што се тиче даљих амбиција, не знам још… Волео бих да се опробам ван Србије у јачим лигама и то ми је тренутни приоритет – закључује Андреј Рудић.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Пионири на финалном турниру у Зрењанину

Image

Након јуниора, за медаље на финалном турниру Првенства Србије, бориће се и пионири. Најбољих осам екипа, од 17. до 19. маја, учествоваће на завршном турниру у Зрењанину, а мечеви ће се играти у Кристалној дворани и у СХ “Звонко Вујин”.

Учесници завршнице биће и пионири Војводине, које ће предводити тренер Бранко Рољић.
Црвено – бели играће у Б групи са Црњанским из Београда, Стражиловом из Сремских Карловаца и Карађорђем из Тополе.

А група: Пролетер, црвена звезда, Лотус (Чачак), АС (БГ)
Б група: Црњански, Војводина, Карађорђе, Стражилово

Петак, 17. мај, Кристална дворана
1.коло: Пролетер – Ас (10 часова), Црњански – Стражилово (12 часова)
2.коло: Пролетер – црвена звезда (17), Црњански – Војводина (19)
СХ “Звонко Вујин”
1.коло: црвена звезда – Лотус (10), Војводина – Карађорђе (12)
2.коло: Ас – Лотус (17), Стражилово – Карађорђе (19)

Субота, 16. мај, Кристална дворана
3.коло: Војводина – Стражилово (10), црвена звезда – Ас (12)
СХ “Звонко Вујин”
3.коло: Карађорђе – Црњански (10), Лотус – Пролетер (12)

Субота, 16. мај, утакмице за пласман
Меч за пето место, Кристална дворана: А3 – Б3 (17)
Меч за седмо место, СХ “Звонко Вујин”: А4 – Б4 (17)
Полуфинале, Кристална дворана: А1 – Б2 (19)
Полуфинале, СХ “Звонко Вујин”: А2 – Б1 (19)

Недеља, 17.мај, Кристална дворана
Меч за треће место – 10.30 часова
Финале – 13 часова
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Одбојкаш Вук Кулпинац oве сезоне дебитовао у првом тиму: Брзо сам се уклопио

Image

Са 11 година Вук Кулпинац је из ОК Младеновац, где је провео само два месеца, прешао у Академију одбојке Војводина, а после пет сезона доспео је до првог тима великана из Новог Сада.
Најпре је радио под тренерском палицом Спасоја Милићевића, наставио је код Страхиње Козића, а потом дошао до Марка Наранчића, који је пре годину дана преузео сениорску селекцију.

Управо му је и шеф стручног штаба црвено–белих пружио прилику да обуче дрес првог тима, као седамнаестогодишњак.

У Војводини сам прошао све селекције, од претпионира до А састава – истакао је Вук Кулпинац, који игра примача. – Са првим тимом сам почео да тренирам половином децембра 2023. године. Знао сам млађе играче, до 2004. годишта, али лако сам се прилагодио, како на екипу, тако и на тренинге већег интензитета. Трудио сам се да од старијих играча покупим што више корисних ствари.

Прилику да дебитује у сениорској екипи добио је 1. марта на гостовању суботичком Спартаку.
– Иако смо изгубили, било ми је драго и лепо што сам се нашао на терену. После сам улазио у игру и против Борца у Старчеву и краљевачке Рибнице. Уписао сам четири поена у те три утакмице – додао је Кулпинац.

Вук је тренирао са првим тимом до краја сезоне, коју је Војводина завршила у четвртфиналу плеј–офа Суперлиге, а потом се вратио у млађе селекције у којима га очекује још обавеза.

До сада је освајао титуле државног првака у свим категоријама сем у јуниорској, па му је то био циљ који је и остварио прошлог викенда када су црвено–бели подигли пехар у Петроварадину. Сада га очекује још и шампионат државе за кадете (24-26. мај).
Када се заврше та такмичења поново ћу се прикључити раду са првим тимом, који ће тренирати до 15. јуна – рекао је Кулпинац.

Признања значе
На недавном Првенству Војводине, на ком су црвено–бели одбранили титулу, Вук је добио МВП признање за најкориснијег играча финала.
То ми је прва МВП награда, али и раније сам добијао индивидуалне, за најбољег примача турнира. Значи ми свако признање – додао је Вук Кулпинац.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

ПРЕДЛОЖЕНО ДА СУПЕРЛИГА И ПРВА ЛИГА ПОЧНУ ПРВОГ ВИКЕНДА У ОКТОБРУ

https://www.mozzartsport.com/ostalo/ves ... bru/482509
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2142
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: OK Vojvodina

Post by Grbavica.021* »

Жарко Убипарип: У Војводини сам добио и браћу

Image

Каже да ни у најлуђим сновима није могао ни да замисли да ће једног дана уз клупски трофеј у рукама држати и МВП награду. Али, исто тако вели да су за то у том моменту били заслужни његови саиграчи – или, како их он зове, браћа. Истиче и то да је трофеј био изнад свега, а лична награда само мали подстицај за даље. Жарко Убипарип прави је пример како рад, ред, дисциплина, стално учење, истрајност и жеља могу довести до циља – чак и када из једног потпуно другачијег система прелазите у нови и када, бар у односу на своје вршњаке, можда мало касније него што је уобичајено, постајете део највишег ранга професионалног спортског такмичења.

Image

Имао је 21 годину, када је универзитетску канадску одбојку заменио Суперлигом у Србији. Након две године у Краљеву и освојеног пехара Купа Србије са Рибницом, преселио се у Нови Сад, где је у другој сезони носећи црвено-бели дрес, са једном новом Вошом освојио Суперкуп и Куп Србије и придодао томе и МВП награду. Но, саиграчи и он урадили су и нешто много важније, освојили су игру, расли су и сазревали у један истински тим, у породицу у којој се дише једним плућима, у којој ти верујеш другима и они верују теби.

Веровали смо од почетка. Можда нисмо могли да гарантујемо да ћемо све ово урадити, али нисмо сумњали у то да можемо – почиње причу Убипарип: – Знао сам да ћемо сви бити млади и жељни доказивања. Био сам спреман да дам максимум, како због себе, тако и због тога да будем што више ту за своју екипу. Мислим да је било све само питање тога да ли ће се коцкице склопити. Били смо храбри, а храбри заслуже и срећу.

Како вели Жарко, међусобно поштовање било је основа свега.

И лично сам од првог разговора са тренерима стекао утисак да верују у мене и зато сам се давао сто посто. Лепо је када имаш људе који верују у тебе, па ти још више хоћеш да се одужиш. Марко и Синиша имали су ауторитет, били су поштени према нама и зато смо желели да им вратимо на неки начин – каже Вошин примач и наставља: – Ми који смо условно старији нисмо наметали ауторитет, али су нас поштовали млађи саиграчи. Нисам се правио да нешто знам, желео сам кроз тренинге и рад да покажем како треба да се ради када си у првом тиму. Када добијеш прилику да играш у првом тиму Војводине то је стварно нешто невероватно. То је привилегија и верујем да су момци до сада то схватили. Од првог дана најмлађи су радили сто посто, нису су жалили и држали смо се заједно.

Image

Вера и тимски дух некако су кроз целу сезону били као „лајтмотив у најлепшим песмама и причама“.

Веровали смо да можемо много тога, али Суперкуп је и конкретно дао ветар у леђа. Сећам се, већ тада смо били спремни да се боримо сто посто, а тренер нам је пре тог меча рекао „момци како год да се ова утакмица заврши, тренер вас води на пиће“. Све то нам је дало снагу. Не могу рећи да је један играч вукао, мислим да смо заједно радили све. И они на терену и они ван њега. Међутим, и након тога знали смо да нема опуштања, да у сваку утакмицу треба да улазимо сто посто. Знали смо како и шта треба да радимо.

Убипарип сматра да су, када је лига у питању, први део сезоне и почетак другог дела одиграли боље. И оно што је најважније, увек су се борили, чак и када их није ишло. Много пута та борба донела је мечеве за незаборав и велике победе после пет сетова.

Били смо физички спремни, али и психички, јер кад уђеш у пети сет, није толико ни до тога колико јако удариш лопту, него колико паметно одиграш. И сваки пут када бисмо играли пети сет, сетили смо се како смо радили пре тога и помислили „хајде још једном“. И тако је и било. Све до плеј-офа. Нажалост, у том моменту није могло још једном. Жао ми је што се тако завршило, али мислим да треба да будемо срећни и захвални зато што смо узели два трофеја. Колико год да је било тешко тренер је увек говорио да морамо да се држимо заједно, да будемо тим. Све што смо урадили ове сезоне, урадили смо зато што смо били тим. И ако ћемо тако изгубити изгубићемо као тим и окренути се новој сезони и новим изазовима.

Image

На питање када је био најсрећнији ове сезоне, Жарко нема дилему.

Најрадоснији сам био када смо узели Суперкуп и Куп Србије. Нема ништа лепше од тога да са тимом подигнеш трофеј, а онда још и да добијеш МВП награду. Поготово што ме је у Обреновцу изнанадила породица. Сећам се, седео сам у у свлачионици, Андреј ми је пришао и рекао ми да тренер хоће нешто да ми каже. Размишљао сам у себи шта сад хоће да ми каже, ваљда ми је све рекао до сада. Ушао сам у салу и видео маму и тату на терену. Мама је почела да плаче, ја сам исто коју сузу пустио, а тата се збунио, није знао шта да каже. Нисам их видео неких пет месеци и нисам знао да долазе.

Није ми било свеједно и можда ме је то мало пореметило, али сам брзо рекао себи да сада морам још јаче, за екипу и за њих. И само бих додао нешто, нисмо имали срећу, него квалитет. Заслужено смо урадили све и подигли два пехара.

Осим квалитета, Вошу је до добрих резултата водио тимски дух, без сумње најбољи тимски дух на домаћој сцени. Заједништво и породицу градили су и подизали од старта.

Од првог дана се све само наметнуло. Сваки играч има свој карактер и став и према томе смо се сви и поставили у тиму. Ђога је увек насмејан, весео, баца форе, подиже екипу, Лука увек прича дешавања, догађаје из живота и када ти се неко тако отвори онда то поверење и приче прелазе на све нас, на екипу. Одмах осетиш да ти је тај неко брат и знаш да ти у сваки изазов и борбу идеш са браћом – прича Жарко и наставља: – Што се мене тиче, ја сам можда више смирен, волим да их слушам док причају и зезају се. Рудића сви поштују, најдуже је ту. Жаре је био најискуснији, има сезона колико Лука и Матија имају година. Он и Лаки су увек били спремни да уозбиље ситуацију, али и понекад да дају добронамерну критику. Елезовић је био задужен за звучник и он је пуштао музику, али је Ђога волео да се умеша. А шта се пуштало? Па, буквално, све живо – кроз осмех прича Жарко.

Једна је сезона за Војводином – сезона коју ће сви памтити и која ће, без сумње, дати ветар у леђа за нове изазове.

Презадовољан сам. Од почетка ми је било прелепо. Уживао сам док сам играо, док сам тренирао и док сам се дружио. Одиграли смо 34 утакмице, без пријатељских, а укупно скоро 50. Толико мечева много ће нам значити за напредак, искуство и за следећу сезону. Не бих ништа мењао, само бих желео да кроз све ове трофеје и победе растемо, да ношени тиме од августа радимо још јаче. И да увек једни друге подсећамо да, ако будемо имали исти приступ свему, можемо још лепих ствари урадити и следеће сезоне. Још једном хвала тренерима и клубу што су нам дали прилику. Мислим да смо им се одужили. Стварно бих желео само да наставимо на исти начин и да будемо тим, јер на крају крајева то заиста јесте најбитније – бити тим – закључује Жарко Убипарип.

Image
Post Reply