Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

gospodinFKV wrote:
Deep Purple wrote:
gospodinFKV wrote:Da bismo vratili Merebu, trebali bismo straobalno osloboditi budzet i igracki kadar, sto zbog guzve na ofanzivnim pozicijama, sto zbog njegove plate, uloge u timu, davanja sanse mladjim igracima kako bi stasali uz njega,...
U slucaju dolaska Merebe, zahvalio bih se minimum Gemovicu i Bojicu, uz potencijalnu prodaju Zukica, koja je navodno vec resena. Simic, Vukadinovic, Mereba, Covic, Kabic, Novevski i krsten spic. :cheers:

Kad Drina okaci kopacke o klin ili ode, apsolutni prioritet mora biti Meda, daleko ispred Merebe.
Mereba nije neko ko bi dosao da se namece vec da odigra sezonu dve i oprosti se kod nas sa kakvom takvom minutazom. Pogotovo ne bi imao ne znam kakve finansijske zahteve koje ne bi bilo moguce ispuniti. Covek se penzionisao u Gruzijskoj reprezentaciji da bi mladji dobili sansu. Kosanovic je sam na konferenciji rekao kako bi voleo neke povratnike u klub koji znaju sta je Vojvodina a Mereba sve to ispunjava plus mu istice ugovor sa Plock-om ovo leto a u Plocku ima gotovo status Legende a ipak bi voleo kod nas da zavrsi karijeru.
Pricao je Srpski ako ga nije zaboravio onda ispunjava i trenerske zahteve :ugeek:
Naravno da Medojevic mora biti prioritet ali ti ako ne mozes nekad dva kvalitetna igraca da platis cemu se onda nadas. Mi ako jednog Merebu finansijski ne mozemo da ispratimo zasto se onda zaludjujemo i nadamo necemu u konkurenciji dva kluba koji imaju zajedno 15 stranaca skupljih 4x od jednog Merebe. A sto se tice igrackih kvaliteta svi znaju kakav je Mereba igrac a plus je spreman kao sajla. Ovakva prilika se ne sme propustiti i sam mi je rekao kako ne zeli da se namece i da sam kontaktira klub vec samo ako ga uprava bude zelela jer ponavljam nije neko ko se namece.
Ja samo kazem kakva je situacija, sto ne znaci da ne bih zeleo da ga vidim tu.
Kolika god bi mu bila skromna plata za nekog ko je stranac, budi ubedjen da bi svakako kostao vise i od Gemovica i od Bojica, a vrlo verovatno i zajedno. Za klikere moze igrati i kod kuce. Prosto je tako, a ako nijedan od pomenute dvojice ne ode, opet se vracamo na temu nedomacinskog poslovanja i gomilanja igraca koji kostaju, a ne igraju redovno, kao npr Kova i Maksa u ovom mandatu. Ono sta sam mislio u vezi sa Medom jeste to da ako imamo para za jednog, to bi pre trebao biti Meda, jer Drincic ima jos maks jednu sezonu, a ako Lalatovic ode, otici ce i on. Ako mozemo da dovedemo dvojicu, apsolutno to moraju biti Meda i Mereba, pa tek onda bilo ko drugi.

Mi nismo trenutno, nazalost, u mogucnosti da igracima koji cenovno iskacu iz proseka ekipe dajemo pare da bi ovde iz ljubavi zavrsavali karijere sa skromnom minutazom. Ja bih jako voleo da jesmo, i svi mi koji igramo FM, radimo to, jer smo zeljni Vojvodine koja Merebi moze da da ono sta trazi i da onda igra svaku trecu utakmicu. Meda recimo to nece biti. Polako zalazi u pozne igracke godine, ali ce itekako biti motor ove ekipe. To moze biti i Mereba, jer znamo kvalitet tog coveka, tako da ako ga dovedemo, nikako ne sme biti periferna figura, nego mora biti Enver/Pekaric ove ekipe. :cheers:
Slazem se sa tobom to je realno sagledavanje situacije. Sa Kovacevicem mislim da niko ne zna sta se desava jer stvarno deluje lose na terenu. Maksa je imao manjak srece ali u poslednje vreme se polako vraca bilo bi lepo kad bi dobio jos neke minute u mecu sa Indjijom. Mereba je kao sto sam vec rekao fizicki kao sajla ima on jos sta da ponudi u naredne dve sezone, besplatan je i sigurno ne igra u Plocku za neke neverovatne pare vec sam misljenja da bi mogli vrlo lako da ga priustimo. Skuplji je i od Gemovica i od Bojica ali nije to ne znam kakva razlika. Svakako se ocekuje da Gemovic trazi novu sredinu i da njegovo mesto zauzme Neskovic. Ali ja stojim iza toga da mora da se nadje prostora da se dovede Mereba jer znam da ne bi zatezao neke uslove. Bojicu i Gekovicu koliko znam isticu ugovori tako da ako klub nema zelju da produzi ugovor sa njima vrlo lako moze da se napravi prostor za Merebu a i ideja Kosanovica je da vrati neke bivse igrace.
Svi bi mi voleli da dovedemo Medojevica ali njemu isticenugovor tek 2023 sto znaci da mora obestecenje da se plati. Trenutno njegova vrednost se procenjuje na 600k a koliko bi Ael trazio za njega je veliko pitanje
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

http://mozzartsport.com/fudbal/vesti/li ... ine/383706" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Ako neko prati Kabel, da li bi mogao nesto napisatii o nasim igracima tamo, tj ko bi mogao biti pojacanje za Vosu?

Vidim da Jelicic igra stalno, da se Mandic vratio u postavu, posle povrede, a meni se on dopao, kao igrac, u jednom tv prenosu Kabelove utakmice.

Drugi, meni zanimljiv igrac je Karac, koji je jedno vreme bio odlican u Kabelu, posle ,,nestao", pa se ponovo vratio u postavu.
O kakvom igracu je rec? Da li je za Vosu ( u jednom intervjuu je rekao da bi jako zeleo u Vojvodinu), a cini mi se da je, kao junior, bio kod nas?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Turija wrote:Ako neko prati Kabel, da li bi mogao nesto napisatii o nasim igracima tamo, tj ko bi mogao biti pojacanje za Vosu?

Vidim da Jelicic igra stalno, da se Mandic vratio u postavu, posle povrede, a meni se on dopao, kao igrac, u jednom tv prenosu Kabelove utakmice.

Drugi, meni zanimljiv igrac je Karac, koji je jedno vreme bio odlican u Kabelu, posle ,,nestao", pa se ponovo vratio u postavu.
O kakvom igracu je rec? Da li je za Vosu ( u jednom intervjuu je rekao da bi jako zeleo u Vojvodinu), a cini mi se da je, kao junior, bio kod nas?
Igre u Kabelu na našu žalost ne mogu da budu merilo kvaliteta, zbog velikog broja nameštenih utakmica. Nekada se po igrama u beočinskom Cementu ili Proleteru moglo jasno videti da li igrač ima štofa za prvi tim, ali od kako su sve klince premestili u Kabel neki igrači se forsiraju više nego drugi, što se statistike tiče, pa sve pada u vodu.

Zoran Karać jeste bio dete naše škole koje nikada nije dobilo šansu u prvom timu. Počeo je u Cementu gde je pružao solidne partije, da bi ga ubrzo dovelo Čelarevo gde se nije proslavio, pa se tako brzo vratio u Beočin u kom je ponovo bio dobar. Posle te epizode, igre u Temerinu, Proleteru i ČSK su bile prosečne da bi ga Kabel doveo u trenutku kada su krenuli sa celim nameštanje fijaskom. Sezona kada su iz III prešli u II Karać je na 31 nastupu imao 14 golova, a posle toga u Prvoj ligi njegova statistika se vraća na staro (21/5 prošle, 26/3 ove).

Lično mislim da nije za nas, dok je u Kabelu bio i Pantelić pokazivao je bolje partije, a ni za njega izgleda nema mesta u Vojvodini. Ako dečko javno kaže da voli klub, možda mu treba dati šansu, ali mislim da bi samo traćio vreme kod nas.
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@Beonic
Hvala za iscrpan odgovor :thankyou:

Napisao sam ovo, u vezi Karaca, podstaknut fudbalskim putem Siladjija i Milicevica, koji veoma lici na Karacev, pa su postali veoma vazni igraci TSCa. Obojica bi, u danasnjoj Vosi, bili bolji od onih koje imamo prosle i ove godine na tim pozicijama.
A, jedina vazna tema za Vosu je prelazni rok i remont tima.
Ovaj sastav je istrosen i limitiran za neke ozbiljnije igre i rezultate.
Naravno, ne moze nam tu Kabel doneti velik iskorak, ali uvek se moze naci odlican igrac i u nizoj ligi. Samo ga treba primetiti na vreme.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Turija wrote:@Beonic
Hvala za iscrpan odgovor :thankyou:

Napisao sam ovo, u vezi Karaca, podstaknut fudbalskim putem Siladjija i Milicevica, koji veoma lici na Karacev, pa su postali veoma vazni igraci TSCa. Obojica bi, u danasnjoj Vosi, bili bolji od onih koje imamo prosle i ove godine na tim pozicijama.
A, jedina vazna tema za Vosu je prelazni rok i remont tima.
Ovaj sastav je istrosen i limitiran za neke ozbiljnije igre i rezultate.
Naravno, ne moze nam tu Kabel doneti velik iskorak, ali uvek se moze naci odlican igrac i u nizoj ligi. Samo ga treba primetiti na vreme.
Nema na čemu :cheers:
Milićević je po meni trenutno jedan od boljih igrača na toj poziciji u ligi, a isto smo ga ispustili iz ruku. Mada primetno je da je njemu trebalo dosta kaljenja, nekako je prirodno i polako došao do Superlige gde sada razbija.
Što se tiče nižih liga, apsolutno se slažem, ima tu mnogo momaka koji se ili zbog menadžera nisu probili ili zbog lude i problematične glave.
Spartak je recimo ulovio Tekiješkog koji nam je bio ispred nosa, ko je dečka gledao u Železničaru, znao je kako je dominirao ligom.
Pomenuo bih još jedno naše dete, Dobrivoje Velemir, dečko je sada u Jermeniji, prošle sezone imao dobru rolu u Bačkoj. U jednom trenutku je bio nivo Vojvodine, ali on je u toj grupi igrača sa nezgodnim temperamentom.
Mihajlo Banjac nije igrao ispod II, ali nam je baš zato morao biti na radaru dok je igrao za Inđiju u Prvoj ligi.
Spisak je dugačak...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4833
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

PLS nikad nije bila jezivija nego sad. Nekako svake sezone prokopaju novo dno.
Liga odmakla vec na 26 kola, najbolji strelac lige ima 10 golova. Uzas. Prepuna propalih talenata i matoraca. Bas, bas tuzno.

Treba loviti igrace iz trece lige, koji odskacu znatno kvalitetom. Spartak nam je mali milion igraca takvih uzeo. Dok mi dovodimo kojekakve Ascerice, Mrkaice,...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4014
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

gospodinFKV wrote:PLS nikad nije bila jezivija nego sad. Nekako svake sezone prokopaju novo dno.
Liga odmakla vec na 26 kola, najbolji strelac lige ima 10 golova. Uzas. Prepuna propalih talenata i matoraca. Bas, bas tuzno.
Nisam na ovo ni obratio pažnju, a zapravo si potpuno u pravu u svakoj rečenici... Prvi strelac 14 golova i 34 godine, drugi strelac 10 golova i 36 godina. I treći strelac Mesarović :mrgreen:
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4833
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Da, promasih prvog strelca, ali svejedno. Ne postoji igrac koji bi iskocio, pogotovo od napadaca. Dvojica igraca samo imaju dvocifren ucinak. Nedopustivo lose.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Nenad Bjelica za kladionicu

Da li su vam zanimljivi igrači iz Srbije?

„Pratimo, dobijamo informacije... Čak više informacija dobijamo o srpskim igračima koji igraju po Evropi nego iz vaše domaće lige. Ali pratimo i to. Čak su nam i neki hrvatski igrači iz Srbije interesantni. Ima ih par. Gledamo, pratimo... To je govorno područje koje je naše tržište. To su igrači koji razumeju jezik i brzo se adaptiraju na Osijek. A inače je Osijek sredina koja prihvata ljude sa svih strana bez problema i svi su dobrodošli. Ne biramo igrače po nacionalnosti. Ako nam igrač iz Srbije bude zanimljiv, mi ćemo ga dovesti“.

Mislim da je Bralic u pitanju.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4014
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Gledam ekipu i ne mogu da se otmem utisku da nas čeka jedno ekstremno turbulentno leto... Verujem da će biti između 15 i 20 odlazaka...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4833
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Iskreno, ocekujem da ce biti egzodus teski.
Bice lakse nabrojati igrace koji ce verovatno ostati - golmani, Devetak, mooooozda Kova, Bjekovic, mozda Arandjel, verovatno Covic i Veljko Simic, kao i ovi prikljuceni klinci.

Ostali svi idu i bice pravo iznenadjenje ako bilo ko ostane od igraca koji nisu pomenuti, a pogotovo Sanicanin, Bralic, Drincic i Bojic. Prilicno sam siguran da idu i Mrkaic (daj boze), Vukadinovic, Gemovic, Djuric, Andric, Djordjevic,...

Leto ne obecava. Ne zbog odlaska Lalatovica i njegove geruzije, vec zato sto je pored svih njegovih mana i prose*avanja na konferencijama apsolutno u pravu za ovaj sljam sto sedi u foteljama.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4014
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

gospodinFKV wrote:golmani
Brka ide u penziju, a očekujem da i Simić ide sigurno. Nejasna mi je uloga Vukliša, odaje mi utisak vrlo nestabilnog lika i ne znam šta da očekujem šta će se dogoditi sa njim. Nadam se da grešim. Za klub bi realno bilo dobro da ostane, iako njegove partije padaju kako su krenuli problemi u klubu. Njegov učinak podseća na onaj Žakulin, kad je Žak bukvalno naterao klub pred penziju da ga postavi za prvog golmana. Iako Vukliš nije baš na tom nivou.
gospodinFKV wrote:mooooozda Kova
I ovde se postavlja pitanje, ako je istinita priča o primanjima... Slično mislim i za Novicu.
gospodinFKV wrote:mozda Arandjel
Ovde sam na 60-40 da Aranđel ide
gospodinFKV wrote:verovatno Covic i Veljko Simic
Čović verovatno ima poslednju šansu da se naplati napolju i ne bi mu trebalo to uskraćivati. Odličan je igrač i mislim da bi mogao jedno 2-3 godine u nekoj post-Sovjetskoj državi da uzme ozbiljnu kintu. Ako ostane, verujem da postaje novi kapiten? Verujem da i ovaj Simić karijeru nastavlja preko grane.
gospodinFKV wrote:Ostali svi idu i bice pravo iznenadjenje ako bilo ko ostane od igraca koji nisu pomenuti, a pogotovo Sanicanin, Bralic, Drincic i Bojic. Prilicno sam siguran da idu i Mrkaic (daj boze), Vukadinovic, Gemovic, Djuric, Andric, Djordjevic,...
Sani i Bralić mogu da biraju gde će da igraju. Zadržati Bralića bi bio verovatno džekpot. Drinčić, Bojić, Đorđević, Andrić, Đurić odmah idu za Lalatovićem. Gemović i Mrkaić ako ne odu sami, treba im se zahvaliti na saradnji. Mislim da jedino za Vukadinovića možemo, i da ćemo, dobiti neki novac. Na ovo sve treba dodati i ovog nesrećnog Stojsavljevića što sa Radom bije tradicionalno štelovani rat za opstanak, koji ne deluje kadar za bilo šta.

Ako dodamo sve učestalije priče o prodaji Zukića, kao i nepoznanice oko Topića i njegove prodaje, od ove ekipe neće ostati da se skupi tim za mali fudbal... 4-5 "starijih", ovo dece što je priključeno prvom timu, par povratnika iz Inđije i Kabela i to je to.
gospodinFKV wrote:Leto ne obecava. Ne zbog odlaska Lalatovica i njegove geruzije, vec zato sto je pored svih njegovih mana i prose*avanja na konferencijama apsolutno u pravu za ovaj sljam sto sedi u foteljama.
Ovo poslednje je i najstrašnije. Kao i pred svako leto, duboko u sebi imam nadu da bi ovo leto moglo biti leto u kojem će klub napraviti neki kadrovski iskorak. A realnost mi govori da će, kao i svake prethodne godine, ekipa koja sjaše pokupiti svoju igrače, a ekipa koja zajaše navući sledeću grupu drvne građe kojoj ćemo želeti u narednih 12 meseci da vidimo leđa... Počev od debelog sportskog cigana direktora.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Ni za kim necu posebno zaliti. Svi su tu prosek, a neki malo iznad. Vidi se po tome sto tesko uspostavljamo igru i protiv timova iz donjeg doma, koje, takodje, tesko pobedjujemo.

Potrebna je totalna rekonstrukcija nase igre i tima. Zasicenje igraca je vrlo primetno.

Na leto dovesti igrace u svim linijama i proceniti kvalitet nasih mladih igraca, pocev od golmana.
Toroman ostaje, a mozda vratiti u Vosu Elesina.

Probati sad dovesti Tekijaskog. Bio bi veliko pojacanje u odbrani.
Naci bekove koji znaju da centriraju. Vratiti nase iz Kabela i Indjije.

Ako je Nemanja Nikolic slobodan i njega vratiti i dati mu ulogu koja mu odgovara, tj. kreatora i realizatora nase igre u napadu.

Probati vratiti Merebu, Medojevica i Makarica.

Dovesti jos neke igrace, koje Kosanovic zna, a mi ne. Ima nase bivse dece jos rasutih, a ima i dobrih pojacanja iz drugih superligasa.
Uz dobro organizaciju i treninge, nece biti taj tim nista slabiji od ovog, a moze da bude i bolji.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Ni za kim necu posebno zaliti. Svi su tu prosek, a neki malo iznad. Vidi se po tome sto tesko uspostavljamo igru i protiv timova iz donjeg doma, koje, takodje, tesko pobedjujemo.

Potrebna je totalna rekonstrukcija nase igre i tima. Zasicenje igraca je vrlo primetno.

Na leto dovesti igrace u svim linijama i proceniti kvalitet nasih mladih igraca, pocev od golmana.
Toroman ostaje, a mozda vratiti u Vosu Elesina.

Probati sad dovesti Tekijaskog. Bio bi veliko pojacanje u odbrani.
Naci bekove koji znaju da centriraju. Vratiti nase iz Kabela i Indjije.

Ako je Nemanja Nikolic slobodan i njega vratiti i dati mu ulogu koja mu odgovara, tj. kreatora i realizatora nase igre u napadu.

Probati vratiti Merebu, Medojevica i Makarica.

Dovesti jos neke igrace, koje Kosanovic zna, a mi ne. Ima nase bivse dece jos rasutih, a ima i dobrih pojacanja iz drugih superligasa.
Uz dobro organizaciju i treninge, nece biti taj tim nista slabiji od ovog, a moze da bude i bolji.
Iskren da budem zalio bih samo za Covicem i Bralicem.
Nemanja Nikolic je nakon rastanka sa Al-Raedom imao samo opciju da potpise za klubove koji su tek pocinjali sezonu i zato je zavrsio u Kazahstanskom Tobolu, ugovor mu vazi do kraja ove godine odnosno sezone u Kazahstanu. U slucaju dolaska Gacinovica verujem da bi postojale dobre sanse za dolazak (povratak) Nikolica.
Makaric ide u inostranstvo po onome sto se pise po portalima i stranicama koje prate LLSL.
Tekijaski bi bio sjajna zamena za Sanicanina.
Ja bih ostavio u ekipi ako za to postoje sanse : Bralica, Vukadinovica, Covica, Devetka, Simica i mozda Stojkovica. Vuklisa ostaviti ako zeli da bude rezerva Toromanu ili da uskoci ako Toroman bude imao probleme u toku sezone. O ostanku Zukica, Topica i ostalih mladjih momaka je iluzorno i pricati ali ako stigne bilo kakva malo bolja ponuda oni odlaze...

Na nekom portalu sam procitao po komentarima da imamo ponudu za Kabica u visini od 3 mill i da postoje vece glasine u klubu kako je SMS vec prodat?!? I da se tu ocekuje jos nekoliko miliona pa ce Kosanovic imati i vise nego dovoljno para da rekonstruise tim. Ovo su ipak rekla kazala navodi pa bi ih uzeo sa dozom rezerve.

Mereba zeli da se vrati, pravi momenat za povratak Medojevica.
Ja bih voleo da sansu dobije recimo Bilbija.
I videcemo da li ce biti nesto za Chabulu valjda je Kosan najavio da ce se raditi u vezi njegovog dolaska u sledecem prelaznom roku.

EDIT: Mozda vratiti cak i Ozegovica?
Post Reply