"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by gospodinFKV »

Jos jednom je ostrvska reprezentacija ogolila sve mane nase fudbalske skole, ako se to skolom moze nazvati.

Ovo nije pitanje razlike reprezentacija, ovo je pitanje razlike u shvatanju fudbala, a to je vidljivo od reprezentativnog nivoa, preko profesionalnog i polu-profesionalnog, pa sve do amaterskog. Imam upravo Skotlandjanina u ekipi, decko ima onaj full pivski Sunday League bojler i trci kao nezdrav, jer ceo zivot igra fudbal koji od tebe trazi prvo trcanje, pa tek onda sve ostalo. Pre koju nedelju sam decka jednog okrenuo driblingom, mislio sam gotovo, eo ga u koritu gipsanom. On je ustao, istrcao sprint, stigao me i uzeo mi loptu kao debilu poslednjem. Dzaba meni sve te forice kojima se mi tripujemo da smo evropski Brazilci sa bog zna kakvim slifom za igru, kad je on tri koplja ispred mene po fizickoj spremi. Pa cak i mi kad smo igrali protiv oni Velsana, videlo se da su amateri, ali da su fizicki dovoljno spremni jos 2 takve utakmice da odigraju.

Tako se pobedjuju ekipe koje su na papiru jace od tebe. Kada fudbal svedes na osnove, neutralises sve prednosti tima protiv kojeg igras. Dzaba nama 10 od 11 igraca iz liga petice (11. bio Tadic, koji moze da bira klub u ligama petice), kad naspram sebe imas ekipu koja je tri koplja ispred tebe po pitanju fizicke spreme. Sta zna bivo iz nekog Motherwella ko je Luka Jovic koji igra u Realu.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Radoye »

gospodinFKV wrote:Sta zna bivo iz nekog Motherwella ko je Luka Jovic koji igra u Realu.
Ma zna on savrseno ko je Luka Jovic iz Reala i bas mu se na takve najbolje dize. Ostrvski fudbal se tradicionalno uvek igrao na maksimalnu napaljenost i srcanost, odatle i to njihovo trcanje i borba za svaku loptu, nije bitno da li znas bitno je da hoces i da celu utakmicu dajes sve od sebe, da ne stedis ni sebe ni protivnika. Dok je nekim drugima vazna frizura, tetovaza, boja kopacki njima su jedino bitna muda k'o lubenice. Protiv takvih ekipa fore ne prolaze, njih mozes dobiti samo ako ih nadtrcis i na taj nacin dodjes u situaciju da tehnika i znanje ipak odnesu prevagu. A ako je nesto oduvek krasilo nasu reprezentaciju (i uopste timove s ovih prostora) je to da bas i ne vole da trce.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
rumljanin
Posts: 45
Joined: Sun Feb 10, 2013 3:15 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by rumljanin »

Minja wrote:
Radoye wrote:
gospodinFKV wrote:Sta zna bivo iz nekog Motherwella ko je Luka Jovic koji igra u Realu.
Ma zna on savrseno ko je Luka Jovic iz Reala i bas mu se na takve najbolje dize. Ostrvski fudbal se tradicionalno uvek igrao na maksimalnu napaljenost i srcanost, odatle i to njihovo trcanje i borba za svaku loptu, nije bitno da li znas bitno je da hoces i da celu utakmicu dajes sve od sebe, da ne stedis ni sebe ni protivnika. Dok je nekim drugima vazna frizura, tetovaza, boja kopacki njima su jedino bitna muda k'o lubenice. Protiv takvih ekipa fore ne prolaze, njih mozes dobiti samo ako ih nadtrcis i na taj nacin dodjes u situaciju da tehnika i znanje ipak odnesu prevagu. A ako je nesto oduvek krasilo nasu reprezentaciju (i uopste timove s ovih prostora) je to da bas i ne vole da trce.
Igraju tako da ne respektuju nikoga. To je i USA princip. U njihovom pristupu i mentalitetnu je da imas sebe i svoje mogucnosti, ne protivnika i koliko je dobar. Takmicis se sa samim sobom. Verujes u sebe pa sta bude. Mi smo, kao po obicaju, podbacili kada je bilo vazno. Mada, da li je nase ucesce uopste i vazno? Zasto je vazno da budemo na prvenstvu? Da menadzeri bolje prodaju svoju robu? Da ino klubovi skuplje prodaju svoje igrace? Zasto je nama u Srbiji uopste i bitno to takmicenje? Mene bas zabole, da budem naiskreniji. I da smo tamo i da nismo, Vojvodini isto. Ovo sr od fudbala ce i dalje biti potpuno isto. Bez ikakve sanse da se promeni. Fudbal gotovo da ni ne postoji vise u Srbiji, a tu kao zalimo za nekom utakmicom... Pa, valjda je obrnuto. Treba da piz***o sto nam je lokalni fudbal tu gde jeste. Fudbal je oduvek bio zabava i razbibriga. Relaksacija "obicnog coveka" i odmor od svakodnevnih obaveza i briga. Tek pojavom menadzera, ______ televizija i kladionica, postaje ovo sto danas jeste, odvratna, budjava komercijalna ispuna prazog i nekreativnog vremena zivota prosecnog konzumenta, jer umesto jedne utakmice nedeljno, i iscekivanja narednog meca, danas gleda 100 utakmica nedeljno, i sve se pretvorilo u zavisnost, kao kod narkomana, bez ikakavog smisla. Dabogda se reprezentacija NIKADA vise ne plasirala ni na jedan turnir, ali da mi u Srbiji opet mozemo da gledamo fer i zanimljiv fudbal. Ne mora da bude kvalitetan, samo neka bude fer. Inace, ne pamtim kada sam na TV pogledao poslednju utakmicu. Zaista ne pamtim. Nekada sam ziveo za Vojvodinu, zasto to da kvarim. Valjda to dodje sa godinama.
Nazalost to je sva poenta danasnjeg profesionalnog fudbala.
Svaka cast za post!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

rumljanin wrote:
Minja wrote:
Igraju tako da ne respektuju nikoga. To je i USA princip. U njihovom pristupu i mentalitetnu je da imas sebe i svoje mogucnosti, ne protivnika i koliko je dobar. Takmicis se sa samim sobom. Verujes u sebe pa sta bude. Mi smo, kao po obicaju, podbacili kada je bilo vazno. Mada, da li je nase ucesce uopste i vazno? Zasto je vazno da budemo na prvenstvu? Da menadzeri bolje prodaju svoju robu? Da ino klubovi skuplje prodaju svoje igrace? Zasto je nama u Srbiji uopste i bitno to takmicenje? Mene bas zabole, da budem naiskreniji. I da smo tamo i da nismo, Vojvodini isto. Ovo sr od fudbala ce i dalje biti potpuno isto. Bez ikakve sanse da se promeni. Fudbal gotovo da ni ne postoji vise u Srbiji, a tu kao zalimo za nekom utakmicom... Pa, valjda je obrnuto. Treba da piz***o sto nam je lokalni fudbal tu gde jeste. Fudbal je oduvek bio zabava i razbibriga. Relaksacija "obicnog coveka" i odmor od svakodnevnih obaveza i briga. Tek pojavom menadzera, ______ televizija i kladionica, postaje ovo sto danas jeste, odvratna, budjava komercijalna ispuna prazog i nekreativnog vremena zivota prosecnog konzumenta, jer umesto jedne utakmice nedeljno, i iscekivanja narednog meca, danas gleda 100 utakmica nedeljno, i sve se pretvorilo u zavisnost, kao kod narkomana, bez ikakavog smisla. Dabogda se reprezentacija NIKADA vise ne plasirala ni na jedan turnir, ali da mi u Srbiji opet mozemo da gledamo fer i zanimljiv fudbal. Ne mora da bude kvalitetan, samo neka bude fer. Inace, ne pamtim kada sam na TV pogledao poslednju utakmicu. Zaista ne pamtim. Nekada sam ziveo za Vojvodinu, zasto to da kvarim. Valjda to dodje sa godinama.
Nazalost to je sva poenta danasnjeg profesionalnog fudbala.
Svaka cast za post!
Minja, sve je tako. Svakim danom se necega odricimo u ambijentu u kojem se nalazimo godinama.
Cesto se pitam da li je vreme i za Vosu? Ali, jos uvek, to ne mogu.
I tako, godina za godinom, prodje 30 godina nicega (uz par srusenih nada).
A, po Forumu, mozemo videti koliko ga je ljudi napustilo, kao i tribine, jer nema ,,stomak" za sve ovo.
Medjutim, sta ako svi to ucinimo i napustimo Vojvodinu - onda je, definitivno, kraj Stare dame.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Beonic »

Da se cirkus nastavi. Četiri sata pred poslednju utakmicu na okupljanju selektor zove golmana. Dokle više to nabacivanje igrača preko reprezentacije, ajde neka mi neko objasni zašto nam treba sada ovaj i koliko može da se uklopi kada četiri sata pred utakmicu dođe u ekipu?!
https://nova.rs/sport/fudbal/tumbakovic ... -pre-meca/
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by slanobarac »

Ne treba sad od ovoga praviti nešto što nije. Takve su okolnosti da se mora reagovati brzo. Mislim da ova utakmica inače neće ništa odlučivati.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by CRD FCV »

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Sport ... acije.html
Tri Vošina fudbalera pozvana na američku turneju reprezentacije
Fudbaleri Vojvodine Aranđel Stojković, Miljan Vukadinović i Nemanja Čović nosiće dres Srbije na predstojećoj mini turneji reprezentacije Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama.

Fudbalski savez Srbije planira da od 21. do 31. januara boravi u SAD, gde bi trebalo da odigra dva meča - protiv Dominikanske Republike i Sjedinjenih Američkih Država.

Reprezentacija će biti sastavljena od igrača iz domaćeg šampionata, a sportski direktor Vojvodine Milan Kosanović otkrio je da će tri Vošina prvotimca učestvovati na ovoj turneji. Vojvodinu će predstavljati Aranđel Stojković, Miljan Vukadinović i Nemanja Čović.

Sva tri fudbalera pružila su dobre partije u jesenjem delu sezone, Vukadinović i Čović su se, uz Bojića, istakli u napadu, dok se Stojković dosta dobro pokazao na poziciji desnog beka.

"To je pokazatelj dobrog rada kluba, oni će predstavljati Vojvodinu i nama je čast da što više igrača bude deo reprezentacije Srbije. Oni će poći sa nama u Tursku, a posle utakmice protiv Zorije, vratiće se u Srbiju i 21. januara putuju za SAD. To će napraviti male probleme za naš tim, ali je reprezentacija iznad svega i svi mi radimo u interesu toga da nacionalni tim bude što kvalitetniji i uvek ćemo biti otvoreni za saradnju", poručio je Kosanović.

Turneja nacionalnog sastava zakazana je u momentu kada Srbija nema selektora, ali će "orlove" iz domaćeg šampionata, prema pisanju medija, predvoditi Ilija Stolica, koji je selektor omladinske reprezentacije, a ranije je vodio i Vojvodinu.

Plan je da reprezentacija u SAD otputuje 21. januara, a da 25. u Santo Domingu odigra utakmicu sa Dominikanskom Republikom. Meč sa Sjedinjenim Američkim Državama igraće se 31. januara, u Orlandu.
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by severozapad »

Da li neko mozda pamti ko je sve isao za Indiju svojevremeno na neki turnir sa Bardom. Secam se da su Belic i Bogdanovic bili u napadu tadasnje te b reprezentacije ali ne znam da li je jos neko igrao. Mozda Neziri ili Todić.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Beonic »

Na spisku je i Ranko Veselinović iz Vankuvera!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Dragojlo »

severozapad wrote:Da li neko mozda pamti ko je sve isao za Indiju svojevremeno na neki turnir sa Bardom. Secam se da su Belic i Bogdanovic bili u napadu tadasnje te b reprezentacije ali ne znam da li je jos neko igrao. Mozda Neziri ili Todić.
Joj, to je bio neki "Sahara Kup", iako je bio u Indiji i učestvovalo je reprezentacija mali milion, kao na SP, koliko se sećam....
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by MiSmoFKV! »

Kakav promašaj je ova američka turneja, to je strašno. Prvo Stolica kao trener niže neuspeh, za neuspehom, jako loš izbor čak i za privremenog selektora.
Drugo, sramotna organizacija za vize u americi, amaterizam.
Treće, timovima se uzimaju najbitniji igrači usred priprema.
Četvrto, remiji sa Panamom i Dominakanskom Republikom neće sigurno nikog prodati, tako da su i džabe putovali.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Deep Purple »

MiSmoFKV! wrote:Kakav promašaj je ova američka turneja, to je strašno. Prvo Stolica kao trener niže neuspeh, za neuspehom, jako loš izbor čak i za privremenog selektora.
Drugo, sramotna organizacija za vize u americi, amaterizam.
Treće, timovima se uzimaju najbitniji igrači usred priprema.
Četvrto, remiji sa Panamom i Dominakanskom Republikom neće sigurno nikog prodati, tako da su i džabe putovali.
Verovao ili ne meč sa Amerikom nikada nije ni bio u planu to je bilo samo za zamajavanje javnosti. Čisto kao neka ozbiljnija reprezentacija da bude u priči. Priča oko viza je samo loša gluma. Amerikanci su objavili još ranije raspored na kome mi uopšte nismo ni bili ! Savez je uzeo dobre novce i jedino im je to i bilo u planu a ne igrači LLSL ili reprezentacija. Što se tiče Stolice stojim i dalje iza toga da je to prevarant od trenera i da prodaje maglu po mom mišljenju.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Beonic »

Novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev na prvi spisak uvrstio Saničanina, ali i Miroslava Stevanovića.
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by CRD FCV »

Саничанин јуче одиграо цео меч против Финске док је Мирослав Стевановић постигао други гол.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Deep Purple »

Sto bi neko rekao na stadionu Rajko Mitic gostujucim ekipama se ne sviraju ocigledne stvari. :roll:

Svaka cast reprezentaciji na drugom poluvremenu, velika borba i veoma vazan bod.
Post Reply