Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
N13
Posts: 2070
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Pocela utakmica na otvaranju novog stadiona u Leskovcu, Dubocica - Novi Sad.
Ja sam sokiran onim terenom. Pa bolje da nisu otvorili, nego da se onako brukaju!

Bacio sam pogled da vidim kakav je stadion, ima lepih elemenata, cak i utakmica na takvom stadionu deluje kvalitetnije nego sto zapravo jeste, ali je teren katastrofa i sramota velika za nov stadion.

Evo 2 slike sa utakmice otvaranja stadiona u Leskovcu, i treca slika sa otvaranja stadiona u Osijeku pre par nedelja. Koliko mi zaostajemo za svetom.
Cak ne znam ni koga kriviti za ovo. Ta trava koja je postavljena na sva 3 nova stadiona u teoriji nije losa. To je tip hibridne trave gde se prvo postavlja samo vestacka trava, pa preko nje sadi prirodna i ceka se da izraste prirodnim putem. To mislim i da jeste najmoderniji tip hibridne trave, ali ocigledno da mi nemamo struku koja ume to da odradi kako treba. Ni na jednom od 3 nova stadiona trava nije uspela! A za ovaj stadion u Leskovcu su rekli da je jedini gde je trava uspela, WTF!
Ono sto me tesi je da najavljena zamena terena kod nas u oktobru nece biti sa ovim tipom hibridne trave, vec onim koji je postavljen preko leta kod blizanaca, sto zaista odlicno izgleda.


Image

Image

Image
lapo-lapo
Posts: 236
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by lapo-lapo »

Jos su stavili gostujuci sektor na juznu tribinu na kojoj su domaci ultrasi, ne znam kako ce biti kada dođu gostujuci navijaci ovi ce valjda morati da se sele na drugu tribinu. A u Loznici stavili stolice plave boje a u Zajecaru zelene...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Usao u prenos samo da vidim kako deluje, pa Topola je za ono 5 klasa iznad.

Samo pogresan topic rekao bih
Image
Nevernik II
Posts: 462
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Nevernik II »

Stadion je sasvim OK za naše uslove. Bolje i takvi nego ovo što se koristi zadnjih nekoliko decenija.

Sad, naravno, pošto ga pravi SNS ekipa zajebaće milion stvari (trava, reflektori...).
CRD FCV
Posts: 1686
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Замерам што пише Нови Сад 1921 без РФК на почетку. Испашће да је то заправо неки ФК Нови Сад а не мутант деценијама склапан од разних клубова
Као кад би за ОФК написали само Београд.
Duplof
Posts: 901
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

CRD FCV wrote: Tue Aug 22, 2023 12:08 am Замерам што пише Нови Сад 1921 без РФК на почетку. Испашће да је то заправо неки ФК Нови Сад а не мутант деценијама склапан од разних клубова
Као кад би за ОФК написали само Београд.
Ako misliš na Arenu, slažem se. Pa nama i dalje stavljaju stari grb, a ne ovaj moderniji... Mi smo još jadniji jer se već sezonama to dešava, a niko se iz kluba ne buni da se promeni isto.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1416
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Uvek sa tobom »

Ето колико инфраструктура у ствари значи за посету, ал ајде ти то објасни овима у клубу и власти :frown:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
ssnigd
Posts: 3407
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ssnigd »

Bolje Orbana da su pitali kako se prave stadioni, ako vec hoce da peru pare kroz to.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by zime89 »

Duplof wrote: Tue Aug 22, 2023 8:03 am
CRD FCV wrote: Tue Aug 22, 2023 12:08 am Замерам што пише Нови Сад 1921 без РФК на почетку. Испашће да је то заправо неки ФК Нови Сад а не мутант деценијама склапан од разних клубова
Као кад би за ОФК написали само Београд.
Ako misliš na Arenu, slažem se. Pa nama i dalje stavljaju stari grb, a ne ovaj moderniji... Mi smo još jadniji jer se već sezonama to dešava, a niko se iz kluba ne buni da se promeni isto.

Inače dosta naših bivših omladinaca u NS i Hrubik kao najiskusniji tamo.
ZIME89
Minja
Administrator
Posts: 1909
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Minja »

Ostaje samo jos da se uhvati smisao postojanja tog kluba. RFK, ono R je od FK Radnički Novi Sad, crveno-crnih sa Detelinare. Zašto se jednostavno ne nazovu FK Radnički i to bi bilo sasvim prirodno i logično.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8891
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Minja wrote: Tue Aug 22, 2023 4:25 pm Zašto se jednostavno ne nazovu FK Radnički i to bi bilo sasvim prirodno i logično.
Iz istog razloga sto su im boje zuto-plave, da to sto vise podseca na neki Novosadski / Ujvideki klub kao naseg nekadasnjeg najveceg rivala jer je osnovna svrha postojanja RFK Novi Sad da budu kontra i opozicija FK Vojvodini u Novom Sadu.

Doduse potreba za tako necim se u zadnje vreme drasticno smanjila jer smo sve vise i sami postali beznacajni i vise nismo smetnja interesima blizanaca pa im ne treba vise pomoc sa lokala, odrade nas bez po muke i bez toga...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Mark Renton
Posts: 143
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Mark Renton »

lapo-lapo wrote: Mon Aug 21, 2023 9:04 pm Jos su stavili gostujuci sektor na juznu tribinu na kojoj su domaci ultrasi, ne znam kako ce biti kada dođu gostujuci navijaci ovi ce valjda morati da se sele na drugu tribinu. A u Loznici stavili stolice plave boje a u Zajecaru zelene...
Подсетило ме то одма на онај пример Хансе Росток где је гостујући сектор одма поред трибине домаћих ултраса

lapo-lapo
Posts: 236
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by lapo-lapo »

Moguce da je ovo jedinstven primjer, ne znam zasto su stavili gostujuci sektor pored domacih ultrasa? Mislim da ce ga u Leskovcu morati premjestiti, sledece kolo kod kuce igraju sa OFK Beogradom. Nevjerovatno je da oni koji grade stadione ne znaju npr. gdje su domaci navijaci ili koje su boje klubovi koji ce tu igrati pa stave drugu boju stolica. Ja prvo sto sam gledao na ovom stadionu je to gdje se nalaze domaci ultrasi, ne bi me bas zanimao sport bez navijaca. U Leskovcu su napravili najmanje propusta, mislim da nedostaje mjesta na klupama za rezervne igrace, a trava bi valjda trebalo da se oporavi. Navodno su u Loznici napavili dosta propusta: teren nema propisanu udaljenost od tribina, svlacionice nisu dovoljnih dimenzija, kod nekih pozicija sa tribina se ne vidi dobro teren, one sipke su predebele pa zaklanjaju pogled. Svakako je pozitivno sto se grade novi stadioni i sigurno ce se gledanost na njima povecati ali mi nije jasno kako su ovi gradovi imali prioritet a ne Nis, Subotica, Kragujevac, Novi Sad. Za Kragujevac i Nis se najavljuju stadioni dok Novi Sad i Suboticu vise niko ne spominje...
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Krle »

Ajd da ponovim. Mi nismo imali projekat kada su se pare delile.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1416
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Uvek sa tobom »

Krle wrote: Wed Aug 23, 2023 10:43 pm Ajd da ponovim. Mi nismo imali projekat kada su se pare delile.
Ја сам био убеђен да ми само пројекат и имамо годинама :mrgreen: ал изгледа је то само цртеж.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply