Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Stex, iskren da budem, samo sam se nadovezao na post.
Licno mislim da mu nije mesto ni na sorcu, ali to je vec odomaceno i opste prihvaceno iz marketinskih razloga.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1633
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Marketing kluba

Post by ogi »

Dres je fantazija! Sve tri garniture mi se svidjaju :cheers:
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Eto jedan mali iskorak i odmah oziveo forum. Koliko smo samo zeljni lepih stvari kada je Vosa u pitanju. Sto se tice ovih zamena boja... iskreno nikada nisam ni znao da postoji redosled :mrgreen: Da niste pokrenuli pitanje ne bih ni znao da postoji "pravilna" i "nepravilna" kombinacija. Razumem ove koji su protiv jer se u klubu godinama svaka izmena radi smisljeno i sa nekom pozadinskom namerom i jednostavno smo nauceni da nikom vise ne verujemo. Meni licno redosled boja ne smeta toliko,cak smo po Lazi sad oni pravi "pola beli pola crveni" :mrgreen: ,a neka bude dobrih igraca,dobrog fudbala i pobeda,ova prica ode u zaborav.
Nego posto se ovde uvek govori da mnogi uticajni faktori citaju ovaj forum,evo da zamolim javno one koji mogu da uticu na to,da poprave svetleci grb na ulazu u Vujadin Boskov. Nije velika investicija,a onako razbijen zaista ruzno deluje.... steta... prelep detalj koji je nazalost retko kad u funkciji.Zar je moguce da to nekom smeta!?
Image
icebaby
Posts: 56
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Marketing kluba

Post by icebaby »

Ok mislim da se malo preteruje prica oko sutra ce biti prugasti dresovi itd...
U svakom slucaju cool je sto je drugacije ,realno onaj Umbro smori sa koliko 3-4g a da se mm nije menjao dizajn.
Elem, neko nesto rece o grbu ,msm ja sam spomenuo promenu, ne .. ne mislim da bas treba biti toliko tradicionalan, da NISTA ne treba menjati .. pa msm ako hocemo bas toliku tradiciju sto onda ne pobacamo svi telefone, ukinemo struju kuci, o oblacimo se kao 20`ih proslog veka?
Ja ne kazem da mozda ne treba tako ili da je nenormalno da neko zeli tako, ali ako neko zeli tako, jel mu bilo ko brani?
Ja sam samo napomenuo onaj stari grb koji je samo pola crven pola beo i sa plavom zvezdicom i nista vise.
Meni se to jako svidja jer je minimalistican, i misteriozan za strance, ako ikog od njih uopste zabole za nas..
Al videti klub na cijem grbu ne pise nista, je po meni dojajno, jer pocne da golica znatizelju , ljudi pocnu da istrazuju itd itd, jednostavno skrenuo si paznju na sebe sa tim jer si drugaciji od drugih.
Takodje je spomenuto u vezu marketinga ,kako se ne zeli biti in ,nego opet tradicionalno...
Ne zelim da se ponavljam, sa onim prvim postom u drugom mandatu, na ovoj temi sam opisao kako se radi , ne govorim ja tu o parama.. al i toga bude u sustini jer ti kad povecas broj gledalaca automatski si i finansijski na dobitku , osim ako su ti ulazi na tekme za DZ.
Cigani su pozvali da dva popularna Norveska klinca , i oni su sta im jednim udarcem ubili nekoliko muva .. skrenuli su paznji kluba na sve one koji ih slusaju, a nisu odavde , i u zivotu nisu culi za cigane .. privukli su paznju domacih klinaca koje ne zanima sport/fudbal, dobili su vise od po miliona pregleda na klipu ,itd itd..
Dakle u ovom primeru se ne radi o parama nego o promociji/populisanju kluba. A sta mi radimo po tom pitanju?
Pa nas klub nije sposoban od FB Tvitera.. da trazi plavu kvacicu! Pogledajte ostale SFRJ klubove i to one poznate ali manje od Vojvodine, Rijeka,Vardar,Olimpija,Maribor, Sarajevo,Zeljo ... svi imaju ..i ne, ne odlucuje to koliko je klub velik ,kada ima kvacicu, nego koliko je mali/nebitan kada je nema.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

http://mondo.rs/a1201060/Sport/Fudbal/B ... /2020.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:D
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Marketing kluba

Post by severozapad »

Super je sto mi u 21 veku ne mozemo da uzmemo original dres naseg kluba.
Evo istekao je ugovor sa UMBRO proizvodjacem i dok su do dresa sa prisivenim grbom mogli da dodju verovatno samo clanovi kluba ili neki koji su na taj nacin bliski klubu a mi ostali da se zadovoljimo stampanom replikom u prodavnicama. Kelme Srbija mi je upravo odgovorila da oni nece nuditi dresove Vojvodine.
Znam da sam samo nestrpljiv bez razloga i da ce ga sigurno biti u shop-u ali eto, cisto da najavim da ce biti izazov naci original dres.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Marketing kluba

Post by Red Marquis »

Mi ko da smo neki zabranjeni klub pa sve nešto inkognito i sporednim kanalima mora da se nabavlja.
Io odio Belgrado
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Marketing kluba

Post by Baltazar »

Preživeli smo Austro-ugare, komuniste pa ćemo kanda i ove napredne. A kada jednog dana dođe do transparentnosti i privatizacije mislim da ćemo biti u prednosti nad bg dvojcem.
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Stexman
Posts: 2599
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

severozapad wrote:Kelme Srbija mi je upravo odgovorila da oni nece nuditi dresove Vojvodine.
Znam da sam samo nestrpljiv bez razloga i da ce ga sigurno biti u shop-u ali eto, cisto da najavim da ce biti izazov naci original dres.
Koliko ja znam, jedan od uslova pod kojim je Kelme pristao na saradnju je obavezno otvaranje klupskog shopa. Tako da ja verujem da ce biti originalnih dresova u ponudi.

Sto se tice sezonskih i one bi trebale uskoro(za koji dan) da budu u prodaji. Znam da su spremne za stampu to je sigurno.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/odi ... nala-16-07" onclick="window.open(this.href);return false;
Je l' to Cvarkov Djordje odneo dresove Vilovcanima :D
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1097
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Marketing kluba

Post by Cane »

Ljudi nešto se čudno dešava. Počeli novinari da postavljaju pitanja na našim konferencijama za štampu. :o
Da li zbog Lalatovića, Bebe ili nečeg trećeg ne znam. :wink: Ali nije toliko ni važno, ovo je već revolucionarna promena. :lol:
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Krle »

Jad i beda u vremena krizna...
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Sport ... i-ime.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Marketing kluba

Post by Red Marquis »

Najkraće, svaka uprava je tu ili po političkom nalogu zarad kontrole svega u državi, ili ko ranije zarad prodaje igrača. U prodaji rekvizita kluba kakav smo mi se ne krije veliki novac niti moć i stoga nikog nije ni briga za to. Potrebno je ono što je trenutno nemoguće - da nam klub drže oni kojima je i stalo do istog.
Io odio Belgrado
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Komentar na tekst iznad koji kao da sam ja pisao. Od reci do reci...

Uprave napolje!
Bravo za tekst! Jasno je da Vojvodinu odavno ne vode ljudi kojima je do nje stalo, pa im je samim tim prodavnica kojom bi dodatno popularisali klub poslednja rupa na svirali. Bilo koji vid marketinga za njih ne postoji. Klub se svakim danom sve više gasi i nije daleko trenutak kad će na njega zaboraviti i oni najverniji. Na moju veliku žalost, ne postoje ljudi koji bi se njom bavili na način koji ona zaslužuje i lično ne vidim svetlo na kraju tunela.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Minja, 99 posto ljudi ne zna kako je stajalo belo i crveno polje na dresu Vojvodine, ali ga odmah, nepogresivo, prepoznaju u obe varijante.
Verujem da cak i publika u Novom Sadu ne bi primetila da su polja promenjena na dresu Vose.
Na kraju, mozda ce, za koju godinu, i ovi dresovi pobuditi emociju, kao oni zuti sa belo-crvenom lentom?
Ne znam, ja sam, ipak, stava da imamo originalno nase dresove pola beli-pola crveni, nego kopiju Slavijinih? Pa, posle 105 godina da su samo nasi - jedni jedini?
Sto ljudi - sto misljenja :cheers:
Menjaju svi veliki klubovi dresove, pa...
Mozda se jednog dana usaglasimo :wink:
Velika sramota je sto nemamo klupski shop. Ne kosta on nista u odnosu na druge troskove, a znaci mnogo u svim aspektima Kluba i Grada.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply