Gojko Kačar

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Novosti

Kačar najzad u Herti
S. BAJIĆ, 18.01.2008 17:50:25 Ocena: 3.67 (Glasova: 3) Komentara: 0

TRANSFER Gojka Kačara, najboljeg fudbalera Vojvodine u berlinsku Hertu, je dogovoren, ali u tu čast ruka nije pružena. Novosađani, naime, čekaju da iz prestonice Nemačke stigne pismena potvrda ugovorenog posla, pa da mladi univerzalac kupi avionsku kartu i da smatraju posao završenim.
Maratonski i po svemu konstruktivni pregovori Ratka Butorovića, predsednika Vojvodine i Ditera Henesa, generalnog menadžera bundesligaša iz Berlina, započeti u četvrtak, okončani su u petak u ranim jutarnjim časovima. Druga faza, na relaciji Herta - Kačar, trajala je u petak, čitavo pre podne, a nekadašnji centarfor “pancera” je s osmehom na licu iz fudbalskog centra “Vujadin Boškov” krenuo put aerodroma “Nikola Tesla”.
- Najvažnije je da su sve strane zadovoljne - kaže Butorović.- Otišao je i Kačar, ali naše ambicije su ostale iste. Tvrdim da ćemo se ravnopravno boriti za titulu, a vreme će sve pokazati. Sve to je rezultat ozbiljnog timskog rada, jer Vojvodina nije jedan čovek, niti tim zavisi od tri-četiri igrača. Ne kažem da se neće osetiti nedostatak Kačara, Despotovića i Kahrimana, ali budite uvereni da ćemo to nadoknaditi.
Naš najbolji univerzalac, kojem je stigao i poziv za reprezentaciju, naglasio je da je u pregovorima postignut “krajnji okvir” i da bi put Berlina trebalo da krene u nedelju.- Dogovoreni uslovi će biti pismeno potvrđeni, pa predstoje lekarski pregledi i potpis na četiri i po godine - kaže Kačar. - Još mi je zbrka u glavi, ali se malo sve stišava. Zahvalan sam predsedniku Butoroviću i svima u klubu, jer smo dogovorili dobre uslove, a najvažnije je da je Vojvodina zadovoljna. Kada odem u Hertu, srce mi ipak ostaje u Novom Sadu, jer uvek ću biti igrač Vojvodine. U Bundesligi, jednoj od najjačih na svetu, snaći ću se bez problema i nadam se pružati još bolje partije, jer to doživljavam kao samo jednu stranicu u karijeri.Drago mi je što sam na spisku reprezentativaca i dostojno ću reprezentovati klub.
VOJVODINI TRI MILIONA EVRA
PO dogovoru, Nemci bi za prelazak Kačara u njihov klub trebalo da plate Vojvodini tri miliona evra, u roku od tri dana po potpisu ugovora. Novosađanima stižu i trojica igrača iz Herte, dvojica Nigerijaca i jedan Brazilac, a ugovorene su i utakmice dva kluba, u Berlinu i Novom Sadu. Uslediće i razmena trenera, stručno usavršavanje i buduća saradnja. Kačaru sleduje pola miliona evra po sezoni.
- O novim igračima, odlučiće trener Ivica Brzić - kaže Butorović. - Ali, oni ne dolaze na probu, verujemo


Jedno veliko HVALA I BRAVO ZA GOJKA :!:
(drago mi je i da su se moje želje u vezi otvaranja evropskih vrata za Vošu i ostvarile).
Pa, srećno nam bilo.A i nastavićemo da se viđamo sa Kačarom na terenu u Novom Sadu i Berlinu. :D
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

U gustoj sumi ,mlado drvo se ne sadi.Ako hoces da se razvije moras prethodno da raskrcis sumu !

SRECNO TI BILO SINE MOJ !!!
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
ssnigd
Posts: 3407
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Strasno kakav momak, sve najbolje i puno srece majstore i u novom klubu i u dresu Srbije :!: GOJKO KACAR

Ako je ova saradnja sa Hertom tacna, to je i vise nego odlicna vest. Ajde sada da vidimo da li su ti pomenuti stranci voljni da predju kod nas.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Govori se o nigerijcu zvanom Okoronkvo,pretpostavljam da ste ga gledali.Pretstavljao bi pravo pojacanje za Vosu.Svakako je bolji od oba tamnoputa iz partizana!
Napred Voso!
ZoliNS
Posts: 14
Joined: Mon Nov 14, 2005 5:57 pm

Post by ZoliNS »

Stize Gojko znaci kod mene u Berlin, eto razloga da posle dugog vremena opet odem na Olimpijski stadion :)

Sto se tice Okoronkwo (ukoliko ga zaista salju kod nas):
Visok je 188 cm a tezak 82 kg, '87. godiste. Vazi za talenat koji se nije bas dokazao u napadu Herthe. Prosle godine su ga pozajmili Essenu (tada u drugoj ligi) u drugom delu prvenstva, uspeh mu je bio jedan gol za malo vise od 900 odigranih minuta (nije ni "zweite" bio standardan).
Ove godine je "proradio" barem na domacem terenu Herthe, dao je ukupno 4 gola.
Cesto se pominjalo njegovo ime sa nekim manjim "skandalima", , uglavnom mu se prepise da je suvise temperamentan, cesto se desilo da je na treningu preterao sa startovima na suigrace.

Da budem iskren, mislim da bi nam vise legao Chinedu Ede. Decko je takodje 87. godiste, mladi reprezentativac Nemacke i poreklom takodje iz Nigerije. Trener Herthe ga je ove godine slabo pozvao u prvu ekipu, odigrao je svega 2 utakmice u Bundesligi (prosle godine je jos igrao 15 puta), vise vremena je proveo u drugoj ekipi Herthe.

Sto se tice price o nekom Brazilcu, ne znam ko bi to mogao da bude, jer od tih Brazilca sto Hertha ima pod ugovorom nijednog ne bi dali u nasu ligu, previse su kesirali za njih :)
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

ZLATAN DEČKO

Sport 24 sata sa Gojkom Kačarom, mladim asom srpskog
fudbala, neposredno pred njegov odlazak u Nemačku
Tokom više nego sadržajnog dana, o reprezentativcu

Srbije mogli su da se čuju samo pohvalni komentari. Sutra promocija u Berlinu, u utorak prvi trening sa Hertom. Vojvodini 3,2 miliona evra za obeštećenje, Gojku 500.000 godišnja plata

U narednu subotu, 26. januara, reprezentativac Srbije i novi član Herte, Gojko Kačar, napuniće 21 godinu. Iako mu se, ove zime, šareni fudbalski svet širom otvorio, nadao se da će rođendan, ipak, proslaviti u svom Novom Sadu, a tek potom zakoračiti ka evropskom fudbalskom sazvežđu o kojem sanja praktično od trenutka kada je spoznao sebe.

Sudbina je, međutim, htela drugačije, pa će biser srpskog fudbala već sutra, najavljuje se glamurozno, biti predstavljen u Berlinu. Tu će i ostati da bi se, u utorak ujutru, priključio ekipi na svom prvom treningu u Nemačkoj.

Sport je, dan pred polazak, sa Kačarom proveo 24 više nego sadržajna i lepa sata. Zlatan dečko, zlatnog srca, bili su najčešći komentari onih sa kojima se susretao. I zlatnih nogu, naravno, jer su Nemci Vojvodini za njega platili 3,2 miliona evra, a on će u Berlinu imati godišnju platu od 500.000 evra.

7.30

SREĆKO I GOŠA

To što su, neveselom igrom sudbine koja im je uzela suprugu, odnosno majku Miru, od pre godinu dana sami, još više je zbližila Gojka i njegovog oca Sretu.

- Požuri Goša, zakasnićeš – obraća se, uvek zabrinuti stariji Kačar mlađem, na spratu porodične kuće u Veterniku.

- Ne brini Srećko, stižemo – odgovara ovaj nadimkom kojim oca, iz milja, uvek oslovljava.

8.00

BAKINA JABUKA

Čak ni kada jako žuri, Kačar ne propušta da, makar na minut, svrati u stan u prizemlju, u kojem žive njegovi baka Stana, koja ga je čuvala od najranijeg detinjstva i deda Gojko, čije ime nosi.

Baka, razume se, ima miloštu za unuka, a ponosni deda dodaje:

- Volim ga mnogo, baš kao i ostalo petoro unučadi, jer ih ne razdvajam, svi su mi najbolji.

8.30

DOBRO JUTRO, ŠEFE

- Dobro jutro, šefe – kaže Kačar treneru Ivici Brziću, neposredno pred dolazak u FC Vujadin Boškov. – Bilo me, poslednjih dana, malo u novinama, pa evo stigli ovi novinari.

- To je cena slave – odgovara iskusni stručnjak, i sam nekada velika zvezda Vojvodine.

8.45

PRIPREMA ZA TRENING

Prvi dnevni trening je planiran u teretani, pa su patike dobile prednost u odnosu na kopačke. Sve je, zahvaljujući ekonomu Radivoju Jotanoviću, bilo spremno i pre Kačarevog dolaska.

- Imamo ovde sjajne uslove, valjda ni Nemci ne zaostaju – komentariše, šeretski, mladi as.

9.00

SNAGA ZA NEMAČKU

Kada je, pre otprilike godinu i po, na jednom derbiju sa Partizanom u Novom Sadu, otresao robusnog Pjera Boju, svi su se divili njegovoj snazi. No, da li će ona biti dovoljna i za Bundes ligu gde, baš od snage, prosto pršti...

- Videćemo, videćemo – kaže, ne bez samopouzdanja. – Nismo ni mi baš za bacanje, naprotiv.

11.00

NE PROMAŠUJE

Relaksacija između prvog treninga i ručka u FC Vujadin Boškov mu je, najčešće, dobra partija bilijara.

- Da li sam precizniji na zelenoj travi ili na zelenoj čoji? Pa ne znam, ne promašujem baš često ni na jednoj, ni na drugoj – veli dok se sprema za završni udarac.

12.00

KAD ĆE VEĆ JEDNOM

Mada ne bi baš mogao da se pohvali kulinarskom veštinom, Kačar je pre ručka svratio u kuhinju FC Vujadin Boškov. Zanosan miris roštilja, pojačan prepodnevnim naporima je neodoljivo privlačio, pa se, zajedno sa domaćicom tog centra Marijom Mitić, pokušao da ubrza njegovo pripremanje.

12.30

DOBAR APETIT

Kačar je već postao član Herte, Danijela Aleksića (levo) traži Mančester junajted, a za Gorana Smiljanića (desno) se interesuje Barselona. Sjajni su na terenu, ali ih je, svu trojicu, i za stolom apetit, bogami, sasvim dobro služio.

- Ne znam kakva je nemačka kuhinja, ali ja nisam probirač, volim sve da jedem – ne krije novi fudbaler Herte.

13.00

ŠTA S FAKULTETOM

- Vi studirate? To je lepo, ali ne znam da li ćete za to sada imati dovoljno vremena – rekao je menadžer Diter Henes dok je s Kačarom ugovarao poslednje detalje prelaska u Berlin.

I student druge godine novosadskog Fakulteta za industrijski menadžment je, naravno, svestan da će mu u Nemačkoj biti mnogo teže da to uskladi sa fudbalskim obavezama, ali nije propustio priliku da, u iščekivanju popodnevnog treninga, bar prelista jedan od udžbenika.

15.30

NAPRED, MAJSTORE

Samo par nedelja pošto je letos stigao u Vojvodinu, Mario Đurovski (desno) je potpisniku ovih redova, iskreno zadivljen, o Kačaru rekao:

- Pa, taj je stvarno čudo, prosto neviđen igrač!

Sudeći po izrazima i njegovog, i lica junaka naše priče tokom futinga na popodnevnom treningu, u međuvremenu su se bolje upoznali i zbližili.

19.30

PRIJATELjI OD MALENA

Sa Čedomirom Tomčićem, Stefanom Đurovićem i Nebojšom Desnicom (s leva na desno) Kačar je, još pre 12-13 godina, u školi legendarnog Radivoja – Mike Radosava, napravio prve fudbalske korake. Sportski putevi su im se, u međuvremenu, razišli, ali su i dalje najbolji prijatelji. Osmesi u novosadskom kafiću NY, njihovom najčešćem sastajalištu to, svakako, potvrđuju.

21.00

OZBILjAN RAZGOVOR

A kad se primaklo veče i došlo vreme za viđenje sa Jovanom Radojičić, studentkinjom druge godine novosadskog Ekonomskog fakulteta, sa kojom se zabavlja već četiri godine, suočili smo se sa, kako se u prvom trenutku činilo, velikim problemom.

- U svađi smo – rekao nam je, neveselo.

Manje zahvaljujući mirovnoj operaciji našeg lista, a više zovu njihovih srca, susret je, ipak, lako ugovoren.

21.01

LjUBAV I POMIRENjE

Da su u pravoj ljubavi najlepša pomirenja, najbolje govore njihova lica, posle celog minuta (!) izglađivanja prethodnih nesporazuma.

- A što se Kačara tiče, on je gotov, ona mala ga je skroz uzela pod svoje, njen je za ceo život – rekao je, još pre godinu dana, s velikim simpatijama i za Gojka i za Jovanu predsednik Vojvodine Ratko Butorović, komentarišući emotivni život svojih igrača.

Ostavlja li završna slika Sportovog celodnevnog druženja sa mladim asom bilo kakvu dilemu?
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Jel istina da smo potpisali ugovor kojim necemo dobiti ni dinar od njegovog sledeceg transfera?
Napred Voso!
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post by slavko085 »

Na zalost,jeste,zato su tu dve utakmice sa Hertom od kojih ce sav prihod ici na nas racun i "pozajmica" fifti-fifti sa ovim afrikancima iz berina.
Objektivno,mislim da Gojko,mnogo,mnogo,mnogo vise vredi,ako Jovetic vredi oko 12 miliona,onda Gojko ispod 6-7 nema price,i to je ono,mimimum,ali tako je odluceno.
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Ocigledno da ce igraci koji dolaze kod nas biti Okoronkwo i Ede,a pomenuti Brazilac bi najverovatnije trebao biti Mineiro.To sam izvuko sa foruma Hertinih navijaca...
Napred Voso!
kuzma liman
Posts: 538
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

mihailov wrote:Ocigledno da ce igraci koji dolaze kod nas biti Okoronkwo i Ede,a pomenuti Brazilac bi najverovatnije trebao biti Mineiro.To sam izvuko sa foruma Hertinih navijaca...
aj stavi tu adresu
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Slavko085 wrote:
mihailov wrote:Jel istina da smo potpisali ugovor kojim necemo dobiti ni dinar od njegovog sledeceg transfera?
Na zalost,jeste,zato su tu dve utakmice sa Hertom od kojih ce sav prihod ici na nas racun i "pozajmica" fifti-fifti sa ovim afrikancima iz berina.


:shock: :shock: :shock: Pa kakav je to ugovor?
ZoliNS
Posts: 14
Joined: Mon Nov 14, 2005 5:57 pm

Post by ZoliNS »

mihailov wrote:Ocigledno da ce igraci koji dolaze kod nas biti Okoronkwo i Ede,a pomenuti Brazilac bi najverovatnije trebao biti Mineiro.To sam izvuko sa foruma Hertinih navijaca...
To bi i ja voleo da znam, jer ovde u Berlinu nema i dalje potvrde o tome da Gojko dolazi, tj o tome da salju tri igraca u Srbiju da ni ne pricam.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ne treba da se uzrujavamo.Gojko Kačar ZVANIČNO treba tek sutra da potpiše Ugovor i sigurno zato nema ništa u Berlinu.
Pa, nije kod njih kao kod nas:
,,Pekarić potpisao za Partizan" ,,Kačar i Despotović u Zvezdi" i slične dezinformacije.Kad ga sutra uslikaju sa olovkom u ruci, znaće se i sve ostalo.Jer, tek tada je Gojko Kačar prešao iz Vojvodine u Hertu.Dotle:nije za naslove.
Već sutra će se verovatno znati svi detalji, pa i ono što se nas tiče.Ako su rekli: neće poreći i uteći.Sigurno nije Bata bez pokrića rekao da im veruje i da (ih) neće proveravati.Nadam se da ćemo već sutra saznati ta, nama veoma važna, imena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

kuzma liman wrote:
mihailov wrote:Ocigledno da ce igraci koji dolaze kod nas biti Okoronkwo i Ede,a pomenuti Brazilac bi najverovatnije trebao biti Mineiro.To sam izvuko sa foruma Hertinih navijaca...
aj stavi tu adresu
Hertha fan community
Napred Voso!
User avatar
KDA
Posts: 215
Joined: Wed Jan 19, 2005 3:08 pm

Post by KDA »

mihailov wrote:
kuzma liman wrote:
mihailov wrote:Ocigledno da ce igraci koji dolaze kod nas biti Okoronkwo i Ede,a pomenuti Brazilac bi najverovatnije trebao biti Mineiro.To sam izvuko sa foruma Hertinih navijaca...
aj stavi tu adresu
Hertha fan community
http://www.hertha-inside.de/forum/viewt ... c&start=45
Post Reply