VOJVODINA u Evropi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Sasa1969
Posts: 640
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by Sasa1969 »

Zasto je zapad bio zatvoren, tri sektora?
Image
User avatar
N13
Posts: 2100
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by N13 »

Sasa1969 wrote:Zasto je zapad bio zatvoren, tri sektora?
Rezervni igraci su morali sedeti na tribinama, a ne na klupama za rezervne igrace.
Valjda UEFA pravila.

Po svemu sudeci bice i protiv LASK-a isto, pola zapada zatvoreno.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2087
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by churguzijanac »

Ovaj naš novi trener je jedan ozbiljan duduk.Trebalo mi je malo više vremena da vidim i sve sam se nadao da će sa vremenom biti bolje,ali neće.Ovo što on forsira je rezultatski neizdrživo i ima da popuca samo tako do kraja avgusta.
Kolko mali Kabić treba da da golova da bi počeo utakmicu?
Mi sredinu i napad nemamo kakogod i kadgod izadjemo na teren.
I da, dokle više Mrkaić. :frown:
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by Danilo »

Kao sto sam rekao najvazniji ovde je prolaz koji ce nam dati kakvu takvu finanaijsku injekciju.Onaj sto spominje Lalata nek zna da je Srbijagas ispucao budzet za fk vojvodinu , za plate trenera i igraca,za ovu sezonu, do naredne nema para.Tako da cestitktke treneru i igracima na rudarskoj pobedi.
Imamo ovo sto imamo i to je to .Voleo bi da neki jos jaci sponzor pomogne klub,a nije da ih grad nema.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by Red Marquis »

Tek će za nedelju dana Litvanci shvatiti od koga su ispali.
Io odio Belgrado
User avatar
Djisa
Posts: 1236
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by Djisa »

N13 wrote:
Sasa1969 wrote:Zasto je zapad bio zatvoren, tri sektora?
Rezervni igraci su morali sedeti na tribinama, a ne na klupama za rezervne igrace.
Valjda UEFA pravila.

Po svemu sudeci bice i protiv LASK-a isto, pola zapada zatvoreno.
Tako sam i ja cuo, ali zar moraju sunce mu poljubim bas na sredini zapada da se nameste, ne mogu u kraj ili na neku od one 2 druge tribine koje ne koristimo??????
Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by Turija »

Gledao sam utakmicu do pauze za osvezenje igraca u prvom poluvremenu. Posle toga sam morao da prekinem, tako da ne mogu nesto vise komentarisati. Pogledao sam izvestaj i stvarno smo se provukli. Uzasna nasa igra. Forsira se nesto sto ne funkcionise, ni u napadu, ni u odbrani.
Svaka cast Kabicu. Samo ko ima slifa i samopuzdanja moze to da uradi. Pretrcao je sa loptom sa nase polovine do protivnickih 16m i izveo fantastican lob udarac.
I golman Simic nas je cupao, a Veljko Simic, ponovo, nije iskoristio sansu za gol. Inace, nije lose odigrao.
Ne znam koga bi mogao jos pohvaliti? Ovako ne moze dalje. Napunice nam mrezu i osrednji superligasi, ako nas sreca ne spase.

PS
Slazem se sa Danilom da Grad mora ukljuciti jos nekog sponzora ili cemo totalno potonuti.
Recimo, Galens gradi pola Novog Sada, a sponzor je FK Zlatiboru, a nije Vosi.Gde je tu logika?
Pod hitno dovesti 3-4 prava pojacanja. Oni mogu odmah na teren i bez odradjenih priprema, s obzirom kako igramo, tj ne igramo.
Da se ne brukamo protiv Laska i primimo dvocifren broj golova.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3430
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by ssnigd »

Prosli smo, izvukli smo se.
Kabicu, derane, svaka ti cast i veliko hvala. Neko vec napisa, dajte momku ugovor, vratice nam se desetostruko!!!
Igraci su mrtvi umorni i za Lucane se mora napraviti totalna rotacija igraca i odmoriti za Lask, inace ce krenuti povrede.

Fali nam lider u ekipi. Cak vise od spica. Od postojecih igraca ja ne vidim nikoga ko poseduje minimum liderskih sposobnosti. Sto tehnickih, da zna sa loptom, da stane na nju i da povuce kada treba. Sto mentalno da ga ekipa prepozna kao takvog.
4-4-2 taktika mi ne deluje uverljivo, previse rupa imamo u sredini, spicevi to vrlo slabo pokrivaju i uvek ostane rupa.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Istocno stajanje
Posts: 553
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis, četvrtak 20h (1:0)

Post by Istocno stajanje »

Kakav delirijum na stadionu kada smo dali gol :mrgreen:
Sreca nasa sto su ovi gori od nas, pa nisu iskoristili svoje odlicne sanse da daju gol.
Ipak, tri stvari su pozitivne sa jucerasnje utakmice:
1. Kabic - decko mora da ima vecu minutazu i svakako moze vise da pruzi od Mrke, a moze i da napreduje.
2. Sudija - davno nisam gledao uzivo da sudi bez greske, takvi nam trebaju u nasoj ligi.
3. Sever - Odlicno navijanje Firmasa, licili su na onu vrhunsku grupu od pre 10-15 godina. Samo napred momci!
User avatar
N13
Posts: 2100
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis 1:0 (0:0)

Post by N13 »

Napomenuo bih jos jednu stvar.

Kabicu alal vera za kontru i gol, to dugo nismo vidjali na Karadjordju. Prvi fudbalski potez posle mnogo vremena.

Ali, ja bih mu lupio neku kaznu za ono skidanje dresa i nepotrebnog kartona! Ne samo njemu, vec svakom igracu koji to radi, pogotovo mladima.
Protiv Laska mozezs napraviti opravdani karton, i sta onda? Pauziras revans zbog svoje gluposti! Kada neko da gol za titulu, onda neka skida dres, a ovako na pocetku kvalifikacija gde je svaki naredni mec bitniji i tezi je cista glupost. 20% sa plate tu treba ici da se nauce pameti.
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis 1:0 (0:0) - ukupno 2

Post by Turija »

@N13
Da, ne vidim nikakvu poentu skidanja dresa. Prvorazredna glupost. To mi je kao sponzoruse kad se skidaju za slikanje ili utrcavaju u toplesu na teren, pa se sve ugledaju jedna na drugu. Tako i fudbaleri skidanjem dresa reklamiraju telo, a ne znanje. Uz sve to, dobiju i karton od sudije, sasvim opravdano, a ostete Klub kasnijim neigranjem zbog glupo dobijenog kartona.

Inace, ne svidja mi se ideja Djordjevica sto razvlaci stopere na bokove i vraca zadnjeg veznog izmedju njih.
Niti imamo stopere za taj posao, niti zadnjeg veznog. Samo otvaramo rupu i konfuziju u odbrani, posto imamo bezbroj pogresnih dodavanja.
Mozda zamisao nije losa, ali nemamo potencijal za tako nesto. To mi lici kao ona nekadasnja igra sa liberom. Nekad je Vosa imala npr. sjajnog libera Novoselca, koji je iznosio loptu preko polovine i nije gresio u dodavanju. Kasnije je Sapuric igrao tog zadnjeg veznog, bez povlacenja ka nasem golu i to je funkcionisalo odlicno. Ovo ne funkcionise. Ustvari, funkcionise kontraproduktivno. Zato tesko prelazimo na protivnicku polovinu. Mozda da tog zadnjeg igra Medojevic ili Kacar, Radoja... licilo bi na nesto. Ovako je opasno, ne za protivnika, vec za Vosu.

Pod hitno dovesti 9 i 10 i levog beka. Devetak je stoper. Tesko se snalazi na beku. Ima mnogo prodatih lopti u dodavanju.
Kabic je krilo.Brz je, dobra tehniku, ima ideju i ne plasi se ulaska u sansu. To sve moze i sa krila.

Ocekujem povratak Bjekovica i da uigramo stopere. Poduplati ih u defanzivi sa 2 zadnja vezna ispred njih. Koliko god ne zeleli, mi se moramo, prvenstveno, orijentisani na defanzivu, s obzirom na igracki kadar.

Vukadinovic ce uneti svezinu u nas napad, Neskovic na levom krilu ili vezi ( igrao je i to u Indjiji) ce doneti zivost, ali treba vremena da udje u takmicarsku formu. A Vosi se zuri, sto zbog Evrope, sto bodovnog zaostatka u domacoj ligi.
Ako ne uzmemo 3 boda u Lucanima ili barem bod, polako se zakucavamo u ,,donji dom" tabele.
Last edited by Turija on Fri Jul 30, 2021 10:33 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1089
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis 1:0 (0:0) - ukupno 2

Post by 1892 »

Jel znamo kad da očekujemo oporavak povređenih igrača. Da li ima nade za Vukadinovića za LASK ?
Come on you Reds!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4859
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis 1:0 (0:0) - ukupno 2

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:Inace, ne svidja mi se ideja Djordjevica sto razvlaci stopere na bokove i vraca zadnjeg veznog izmedju njih.
Niti imamo stopere za taj posao, niti zadnjeg veznog. Samo otvaramo rupu i konfuziju u odbrani, posto imamo bezbroj pogresnih dodavanja.
Pisah vec o ovome, bas protiv njih u Litvaniji. Mi nemamo stopere koji umeju da iznesu loptu. Ruku na srce, ni Maksa nije ono sto je nekad bio, pa ne mozemo ni od njega ocekivati bog zna sta. Stvara se nepotrebna rupa u odbrani ako napravimo pogresan pas na boku, a Maksa svakako nema vremena da se vrati u sredinu, pa prakticno imamo igraca manje u vezi pre nego sto je napad uopste poceo.

Dobra stvar je sto se razume da to moze doneti probleme, pa nismo to radili u jacim utakmicama.

Ovo je bas bilo mucno za gledati. Litvanci promasili boga oca, pogodise stativu s pola metra sekund pre nase kontre. Sta smo mi radili na tim pripremama, da nam igraci budu toliko premoreni da jedan Panevezis ne mogu da razmontiraju u sred Novog Sada u julu mesecu!? Cak i ovako limitiran tim je morao uvaliti 2-3.

Sto se Mrkaica tice, on cak i nije bio toliko los kad je usao. Problem je kad pocne utakmicu. On nema kvalitet za 90min. Ima kvalitet za mozda 20, kad nam treba malo snage i visine napred, posto otprilike toliko ima snage da bude zapravo pojacanje u napadu. Sve preko toga je katastrofa.

Radujem se povratku Vukadinovica, jer to najverovatnije znaci da ce Covic u spic, a Mrkaic na klupu.
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis 1:0 (0:0) - ukupno 2

Post by Grof Žekula »

Младост нам је, за разлику од оних, изашла у сусрет да се меч у недељу одложи.
Занимљиво је и да ће нас, према најавама, ЛАСК дочекати у Клагенфурту (не у Линцу).
User avatar
Djisa
Posts: 1236
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 2QR UEFA LK: VOJVODINA - Panevežis 1:0 (0:0) - ukupno 2

Post by Djisa »

Devetak je i na levom beku upotrebljiviji od Cucina kojem je to prirodna pozicija, ko je njega doveo, taj fudbal u zivotu nije igrao. Simic je meni ispodprosecan golman, svaku drugu loptu ispusta, nesiguran na centarsutevima, juce mu lopta 2 puta padala u petarac, on ne reaguje.
Kup je nas!
Post Reply