Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Pripreme

Post by Karlsson »

Pera Centar wrote:
Eze će morati da nauči srbski ili će obojica preći na jezik znakova.

Pošto Lalat zna jedino Tarzan english.
:mrgreen:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=NYqActmWG2Q[/video]
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Karlsson wrote:
Pera Centar wrote:
Eze će morati da nauči srbski ili će obojica preći na jezik znakova.

Pošto Lalat zna jedino Tarzan english.
:mrgreen:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=NYqActmWG2Q[/video]
Tesko ide ucenje stranog jezika odraslim osobama.
Svako ko je u skoli ucio ruski, danas je jako hendikepiran.
I da pohadja kurs engleskog, nikada to nece biti kao kad se uci ,,od malih nogu".
Jedino da ode da zivi, neko vreme, u engleskom govornom podrucju - bace te u vodu, pa plivaj.
S obzirom koliko je Eze ovde, mogao je malo nauciti srpski.
Kako je, recimo, Abu dobro naucio srpski i bez problema i govorio. Mozda mu leze jezici, ali osnovno za fudbal bi mogao Eze da razume trenera i saigrace.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4859
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

Turija, imam par primera u uzoj i siroj familiji koji su generacijski dovoljno iza Lalata da mogu roditelji da mu budu, a koji su "pod stare dane" morali da nauce engleski iz poslovnih razloga, jer su im firme privatizovane i sastajali su se sa stranim vlasnicima/klijentima prilicno cesto. Danas govore jedan sasvim pristojan engleski, s dovoljno vokabulara za potrebe u svojoj bransi. Ni blizu kao neko rodjen 30-40 godina kasnije, ali miljama ispred dobrog dela svoje generacije.

Nema tu neke razlike, jer je i njemu ovo posao, a dovoljno dugo je u njemu da je mogao da nauci dosta, a ne da tera strance iz svakog kluba u koji predje. Da ne spominjem da covek zeli da ide u inostranstvo. Sta ce tamo? Oterati sve domace igrace i dovesti srpske cepanice? :mrgreen:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Pripreme

Post by Radoye »

U Srbiji je engleski nauciti mnogo lakse nego u drugim zemljama jer se filmovi i serije na tv i u bioskopima titluju a ne sinhronizuju, engleski ti je u uhu celog zivota cak i da ga ne ucis u skoli. Ni ja nisam ucio engleski u skoli, nisam jedan formalni cas engleskog jezika imao u zivotu pre emigracije a nisam imao nikakvih problema kad sam otisao u englesko govorno podrucje, sve cisto preko filmova muzike i interneta. Mnogi ljudi ni ne znaju koliko su ustvari podsvesno pokupili jezik, nego se jos stide sto ne govore pravilno, plase se da ce im se neko smejati ili vec sta pa ni ne pokusavaju zapravo nego cisto najminimalniji minimum krenu da tarzanisu pa brzo odustanu i ocekuju od druge strane da nauci srpski. Na kraju krajeva vecina nas ni srpski ne prica bas 101% pravilno, svi mi imamo neke lokalizme, promasimo poneki padez ili glasovnu promenu, sta sad treba zbog toga potpuno da prestanemo da komuniciramo? Kakav god da si antitalenat sve se da nauciti uz malo truda i dobre volje samo ako se hoce, mozda nece nikad od tebe postati Sekspir ali neka osnovna komunikacija sto se tice posla i da ne ostanes gladan na ulici to ne bi trebao biti problem nikome.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Pripreme

Post by Red Marquis »

Dajte ljudi, ima brdo ljudi u 30,40-im koji su otišli u Nemačku da rade i naučili jezik. A ne engleski. A za to što radi fond od 100 reči bi mu bio dovoljan.
Lalatović je tipičan primer podobnosti i zatucanog mentaliteta kakav se kod nas traži.
Io odio Belgrado
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Pera Centar »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/tre ... 08-07-2019" onclick="window.open(this.href);return false;
vdn slaninar
Posts: 1038
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Pripreme

Post by vdn slaninar »

Naucice ga Lalat do tekme sa ciganima,stani,polako,pusti ga,ili nece igrati.
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Danas snimak i prenos sasvim OK.
Prvo poluvreme Eze odlican.
Dobri Djuricin i Zukic.
Gosa fino degazira nogom i deluje dosta pouzdano.
Da vidimo sta ce se desavati u drugom delu meca.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

U drugom poluvremenu vrlo zapazen Kokir.
Dobri Vucic i Topic. Drincic igrac oko koga se vrti igra.
Matic se dobro ubacivao, ali svi su nekako lose sutirali. Vrlo mekano i tesko u brojnin sansama za gol.
Verovatno ce to doci na svoje, kad noge budu ,,lakse".
Vidi se puno trcanja u igri. Nadam se da ce igraci imati snage da u tom ritmu odigraju oba poluvremena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Istocno stajanje
Posts: 553
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Pripreme

Post by Istocno stajanje »

Citam, danas opet igramo sa nekim drugoligasem prijateljsku i nesto razmisljam da li je moguce da ne mozemo da ugovorimo utakmicu sa nekim jacim klubom...Mada kada bolje razmislim, mi ni za proslavu 100 godina kluba nismo igrali sa nekim poznatim klubom...
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Pripreme

Post by Brane »

Turija wrote:U drugom poluvremenu vrlo zapazen Kokir.
Dobri Vucic i Topic. Drincic igrac oko koga se vrti igra.
Matic se dobro ubacivao, ali svi su nekako lose sutirali. Vrlo mekano i tesko u brojnin sansama za gol.
Verovatno ce to doci na svoje, kad noge budu ,,lakse".
Vidi se puno trcanja u igri. Nadam se da ce igraci imati snage da u tom ritmu odigraju oba poluvremena.
Turija, gde gledas utakmice? Ja imam EON i na Novodsadskoj TV nema nista osim Vosinog coseta!?
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Brane wrote:
Turija wrote:U drugom poluvremenu vrlo zapazen Kokir.
Dobri Vucic i Topic. Drincic igrac oko koga se vrti igra.
Matic se dobro ubacivao, ali svi su nekako lose sutirali. Vrlo mekano i tesko u brojnin sansama za gol.
Verovatno ce to doci na svoje, kad noge budu ,,lakse".
Vidi se puno trcanja u igri. Nadam se da ce igraci imati snage da u tom ritmu odigraju oba poluvremena.
Turija, gde gledas utakmice? Ja imam EON i na NovodsadskTV nema nista osim Vosinog coseta!?
Brane, bude snimak na Novosadska TV sutradan posle utakmice oko 17h.
Ko ima Novosadsku na kablovskoj, a ko nema radio difuzioni antenski signal.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2843
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Pripreme

Post by fare »

Jel igramo mi uopšte danas?
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Pera Centar »

fare wrote:Jel igramo mi uopšte danas?

https://www.fkvojvodina.rs/pobeda-pred-povratak-kuci/" onclick="window.open(this.href);return false;
fare
Posts: 2843
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Pripreme

Post by fare »

Pera Centar wrote:
fare wrote:Jel igramo mi uopšte danas?

https://www.fkvojvodina.rs/pobeda-pred-povratak-kuci/" onclick="window.open(this.href);return false;
Šta bi opet sa Đuričinom? Što je menjan u 31 minutu jel opet neka povreda :shock: Našao sam prednja loža je u pitanju a Čović u Ponedeljak na operaciji prednji ukršteni ligamenti kolena opet samo ako se ne varam sada je u pitanju druga noga.
Post Reply