3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by 21114 »

A dobroj brojci komentatora su usta puna pljuvačke bila kad se pričalo o Ožegoviću kao pojačanju. Svaka čast momcima na pobedi, Javor nam je uvek bio težak protivnik i kod kuće i u gostima.
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
srbobran
Posts: 41
Joined: Thu Jun 25, 2015 9:48 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by srbobran »

Uvek se do sada pokazalo da su ove utakmice posle evropskih, veoma teške za naš tim. Dobar karakter, dobro promešane karte i rezultat ovog puta nije izostao. Dva fenomenalna pogotka.

Kordić sasvim korektno zamenio Žaka na golu. I dalje mi nije jasno koja je funkcija Perića u klubu??

"Mogli" Lakićević dobar, borben i neumoran u odbrani, u izletima u napadu pokazao da ima dobar centaršut.
Raduje povratak Nina na teren i dobra igra, uz ove sezone Đurića koji je neke svoje greške iz prethodnih sezona sveo na minimum. Ono što su pojedinci pisali ovde i drago mi je da se obistinilo, Raša Pankov je u usponu forme, lošijeg početka sezone. Nasta bez mnogo grešaka, korektna partija sa nešto manje ubacivanja gore.

Nije baš najbolje uspeo eksperiment sa dva kreativca na sredini terena. Nije ni čudo, kad smo u poslednjih nekoliko godina igrali sa dva zadnja vezna na cirka 95% utakmica. Mnogo je to bolje bilo kad je Maksa ušao na poluvremenu. Šteta što Puška nije recimo bio od početka umesto Sekule na terenu. Ivanić bi morao maksimalno da se odmori za četvrtak, jer se na njemu itekako videlo da nije odradio kompletne pripreme, kao i da se pokidao u Torinu. Urke slabo sinoć, Stanisavljević potvrdio dobru formu i pucačke sposobnosti. Paločko vidi se da ima štofa u nogama, ali "neće ga", pa ponekad hoće puno da uradi da bi se "oprao", pa onda zakomplikuje, pa ne ispadne ništa. Ali što pojedinci rekoše, njegovo privikavanje malo duže traje, ali taman neka sredi do grupne faze EL.

Ožegović se borio kao lav, dobio nagradu za to u vidu fantastičnog pogotka, a loše dodavanje Babiću na kraju mislim da je samo posledica velikog umora, usled mnogo pretrčanih kilometara. Drago mi je da (bar za sad, a nadam se i od sad) svoj bezobrazluk fudbalski pokazuje samo na terenu... Kakav trio u napadu, Ožegović, Mrdak, Meri.

Nisam napisao ništa o Babiću, jer mi je on pomalo nepoznanica. Ne znam šta da očekujem od njega. Skoro uvek uđe u igru, ali nikad neki konkretniji učinak.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Mare »

Moram istaći da nas je Ožegović pozitivno iznenadio. Nadam se da će nastaviti u istom ritmu. Da zanemarim golove koji su spektakularni, ono što je jako dobro jeste njegova borbenost, izgleda baš spreman, puca od snage. Svojom borbenošću i stasom pomalo podseća na Vejna Runija. Tako da eto i mi sad imamo našeg Runija.
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by PelezinhoFkv »

Ožegović: Ovde me ljudi poštuju i kao igrača i kao čoveka, prihvatili su me i navijači

http://www.novisadinfo.info/2015/08/oze ... i-kao.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Passion »

Mare wrote:Tako da eto i mi sad imamo našeg Runija.
Јој немој то. Знаш како је прошли завршио. :smoker:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Mare »

Passion wrote:
Mare wrote:Tako da eto i mi sad imamo našeg Runija.
Јој немој то. Знаш како је прошли завршио. :smoker:
Valjda ovaj neće proći kao taj Runi.

Čujem da je ludilo za kartama već počelo, kažu da su redovi u Pariskom magazinu skroz napolju. E sad tu se uzimaju i sezonske, tako da ko bude hteo sezonsku da uzme, mora da čeka red kao i za redovnu kartu. Bilo bi dobro da se interveniše i da se omogući za sezonsku da može i još negde a ne da se čeka red sa svima koji uzimaju i za redovne karte za utakmicu Voša - Doria.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Turija »

Red Marquis wrote:Zadovoljan i igrom i rezultatom, a i pomalo promešanom postavom.

Ono šta se danas videlo je da je Kordić materijal za trećeg golmana i ništa više, da je Mogli Lakićević mnogo bolji igrač od Vasilića i zaslužuje prvu postavu. Zna da centrira i dosta je brži. Nino se vraća, nije još skroz fit, po meni treba ga sačuvati protiv Dorije. Paločević ponovo najslabiji, svaki put mi izgleda kao da je juče upoznao saigrače a ovo je bio osmi takmičarski meč.
U revanšu ne bih nepotrebno forsirao ni Nina ni Mrdakovića, sezona je duga i trebaće nam. Ako bez njih dvojice ne možemo da prođemo, onda ko nas šljivi...

Moram se posebno osvrnuti na Ožegovića. Više od golova koje je dosad postigao moram da pohvalim njegovo izgaranje. Svuda ga ima, otvara se, trči, traži loptu...doći će i period kada ga golovi neće hteti, ali sa ovakvim stavom biće i tada od velike koristi timu. Samo pamet u glavu i ne dozvoli da te medijska pažnja sludi!

p.s. E, da, Laki me podseti. Ađuru je kralj, nisam prežalio njegov odlazak. Pozdravio ga je i zapad kako zaslužuje. Veza i napad bi imali odrešene ruke kad bi iza njih orali Maksimović i Đura :(
+1
pogotovo za odličnu igru Ožegovića i fenomenalan gol.Samo neka tako nastavi, grehovi pred dolazak u Vošu su ovakvom igrom i zalaganjem potpuno anulirani.Momak se fantastično kretao, borio, trčao, želeo gol i pobedu i to mu se vratilo golom za evrošpicu.Samo da sada ne podlegne euforiji i velikoj slavi.Mislim da se čak toliko dobro kretao i u fazi odbrane da su svi naši igrači u napadu, u odnosu na njega, dosta zaostajali (naročito kad udari visoki presing na protivničke stopere, tu ga ostali naši igrači nisu dobro - sinhronizovano pratili).Za ove dve zadnje partije Ožegovića :lala:
Za Kordića bi jedino bio oprezniji u proceni.Nije on meni bio sinoć loš, a mlad je.

Poseta je za mene bila vrlo dobra, a sa obzirom i na one ljude što su gledali TV prenos, odlična.
Mislim da nam je u ovom času mnogo važnije da nas što više ljudi posmatra, širom zemlje i dijaspore (Sveta) preko malih ekrana.Time Voša više dobija, nego da dođe na stadion 10.000 ljudi.To ćemo imati uskoro, ako ovako nastavimo.I onda svako od tih 10.000 povede još jednog i tribine će nam postati tesne.
Ako prođemo Doriju, taj san će nam postati java.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Alex
Posts: 43
Joined: Mon May 05, 2014 11:59 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Alex »

Iskreno nekako sam se plasio jucerasnje utakmice mislio sam da su izgoreli i da im je u glavi samo jedno cetvrtak vece i revans medjutim suprotno , naravno nije bas sve bilo idealno ali sto se mene tice ja zadovoljan. Imam osecaj da sada svi pojedinacno zele da se dokazu i da se na njih stavlja akcenat u clancima po internetu, mozda gresim jbg ne znam osecaj neki.
Sto se tice Ozegovica kapa dole :lala: kad je pokusao prvi put juce makazice i promasio pomislim jbt sta ovaj nindza pokusava medjutim kad je zakacio drugi put ostao sam zaledjen, svaka cast :lala: mislim da skoro nismo imali ovakvog napadaca decko trci kao pit bull grize, proslost je proslost dok god se on ovako bori treba da ima svu podrsku!!!
Voleo bih da nas vidim sa dva napadaca Mrdakovic i Ozegovic :)
Mackycool
Posts: 177
Joined: Tue Jan 10, 2012 3:11 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Mackycool »

Mislim da je ovo pravi momenat da oživimo glasanje za gol sezone/meseca :D
Sostengono gli eroi: "Se il gioco si fa duro, è da giocare"
Locked