Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3854
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

West Ham wrote:ali da li ste svesni da Vojvodinu u ovom trenutku niko drugi od ozbiljnih kandidata nije želeo da vodi?
Pa ko bi normalan to i hteo? I ko je kriv tu? Zlobni forumaši?

Mene je savršeno briga više. Ja sam ovde (mnogima je delovalo kao šala) prvi pre nekoliko nedelja napisao da očekujem nekog kao što je Lalatović, ne zato što sam imao neku insajdersku informaciju, već čistom dedukcijom onoga što je modus operandi ove uprave. Desilo se to što se desilo, kockice ko u tetrisu svaka legla savršeno.

Neka brani ko šta hoće, na forumu vas može biti i 80 posto, ali će vas na stadionu biti maksimum 300. Ja po prvi put u životu, a svačega je bilo nažalost, ostajem kući ubuduće. Ne sumnjam da će ciganštura ući u seriju pobeda vrlo brzo, i neke će to i vratiti, ali to mazanje očiju na mene neće uticati.


DOLE BARI, ŽIVELA VOJVODINA!
Io odio Belgrado
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post by nssale »

West Ham wrote:Transparentnost (za koju se i sam zalažem u opštem smislu), kako su je neki ovde zamislili, naprosto nije izvodljiva. Da li stvarno verujete da jedan fudbalski klub sve dokumente, izvode, stanja na računu i finansijske transakcije treba da iznosi na neoficijelnom navijačkom forumu? Navedite primer jednog kluba koji je to uradio i pridružiću vam se u zahtevima.
Niko ne treba da prikazuje izvode sa računa, već treba da se prikažu UGOVORI koje uprava sklapa u ime kluba sa drugim pravnim i fizičkim licima. Da li klub može da ima štetu od prikaza ugovora? APSOLUTNO NE! Jedinu štetu mogu da imaju oni koji kroz te ugovore oštećuju klub jer će svako moći da pročita šta u ugovoru piše pa će onda oni koji ga sklapaju znati da taj njihov posao neće biti njihova "mala tajna" i samim tim će se zamisliti šta će u njemu pisati. Ako UGOVORI sa pravnim i fizičkim licima koji imaju pravo vlasništva nad nekim igračem, zatim UGOVORI sa sponzorima, dobavljačima, agencijama itd. budu dostupni na ZVANIČNOM SAJTU KLUBA, nikakvom forumu, uz standard da se jednom godišnje dovede nezavisna revizorska kuća i njen izveštaj se objavi do određenog datuma takođe na sajtu kluba, to će biti prvi korak ka zaista ZDRAVOJ PRIČI. Ni po babu ni po stričevima. Takva transparentnost bi bila UBISTVO za manipulacije, korupciju, mešetarenja itd.

Druga bitna stvar je da li to radi i jedan klub, pa da se na nekog ugledamo? Uspešni klubovi, sa zapada, su privatni, ja ne znam da li tu postoji neki koji nema svog vlasnika. Privatnik nema obavezu da bude transparentan prema navijačima, on ulaže u klub, to je njegovo vlasništvo, on odgovara svojom imovinom ako taj klub ostane nekome dužan, i jedino kome on odgovara jesu poreski i inspekcijski organi države u kojoj se taj klub nalazi. Znači sa privatnim klubovima ne možemo da se poredimo. Možemo samo da se poredimo sa klubovima koji su neka vrsta društvene svojine, pošto je Vojvodina udruženje građana. A onda dolazimo do toga da možemo da se poredimo samo sa klubovima iz regiona. A da li ima i jedan klub u regionu koji može da nam bude uzor? Ne vidim ni jednog, svi imaju istu priču, dođe neko ko će da opere pare, da stavi nešto sebi u džep i niko nema nikakvu odgovornost za UGOVORE koje potpisuje i za poslove koje sklapa. Dugovi koji ostanu za nekim, ne vraća taj, on se čak ni ne pozove na odgovornost, pa da mu se oduzme imovina ili ode u zatvor. Znači biti u klubu može samo da bude ćar, bez odgovornosti. Da bi se uvela ODGOVORNOST i KONTROLA šta se radi u FK Vojvodini, potrebno je određene UGOVORE učiniti JAVNIM!

Pošto smo mi avangarda, drugačiji, gospoda itd. evo prilike da učinimo nešto sasvim novo i drugačije i u zemlji gde nema transparentnosti, da mi budemo prvi koji će na tome insistirati i koji će ka tome težiti.

Ako se radi pošteno i u interesu kluba zašto je problem objaviti ugovore sa menadžerima, sponzorima, dobavljačima, agencijama? Pa samo bi moglo da poraste poreverenje u upravu posle takvog poteza i istog trenutka bi prestala nagađanja o tome kako radi uprava.
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Re: Uprava

Post by Avangarda »

Zli forumasi posle rusenja batine "najbolje uprave u istoriji" sad ruse i ovu "najtransparentniju upravu u istoriji"! :mrgreen:
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
User avatar
Salvador
Posts: 1073
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

West Ham wrote:... Da se razumemo, nimalo nisam srećan zbog dolaska ciganšture u naš Klub, naročito s obzirom na trenutak (mislim na vezu sa udruženjem građana iz beograda u koju smo spletom nesrećnih okolnosti uvučeni), ali da li ste svesni da Vojvodinu u ovom trenutku niko drugi od ozbiljnih kandidata nije želeo da vodi? Sam Kosanović, na čijem je dolasku insistirano, je u nekoliko navrata glatko odbio ponudu, čak ponudivši svoj telefon da se nazove cigan. Situacija je takva (ovo navodim samo da biste najplastičnije shvatili njenu ozbiljnost) da je spomenuto čak i ime Milorada Kosanovića kao jedne od alternativa! Ko se seća, zna. Inače, Lalatoviću nikakve garancije nisu date.

Elem, uz izvinjenje zbog dužeg posta i širenja priče gde joj mesto nije, pozivam vas da dođete na sastanak večeras i pitate sve što vas interesuje. Zla krv je nešto što nikome ne treba i u interesu je svih da zbijemo redove koliko god je to moguće.

Ps. Nadam se da je ono "vi" bilo samo bespotrebno persiranje :)
Ispada da nema drugog trenera osim Laleta ciganšture. Sutra će biti da nema ko da zameni Šćepanovića osim Džajića ili Kokeze. Prekosutra - ko zna, granice su očigledno fleksibilne..
Nego, šta bi sa Đumijem - i sa njim se pregovara, zar ne, zašto on ne bi on bio trener?

Što se tiče zbijanja redova, jedva čekam da u tome učestvujem kada budemo Voša only (#mismojedno i te fore), ali koaliciju sa cz usled 'spleta nesrećnih okolonosti' ne želim da podržavam.
Ako nema druge, lepo kažite da u ovakvim uslovima klub ne može da postoji (kao za vreme mađarske okupacije), pa da se ne trošimo zabadava.
Bolje je biti dosledan sebi pa makar i u drugoj ligi ili privremeno ugašen, nego lažni sluga za par mrvica (kojih uopšte?) sa gazdinog tanjira.
I šta da pitam večeras - recimo ko nam garantuje da novi trener neće sa njegovima slaviti gol u našoj mreži - pa naravno da to ni ovi koji su ga doveli ne mogu da znaju.

Zaključiću citirajući gornji post sa kojim se apsolutno slažem:
Red Marquis wrote: Ja po prvi put u životu, a svačega je bilo nažalost, ostajem kući ubuduće. Ne sumnjam da će ciganštura ući u seriju pobeda vrlo brzo, i neke će to i vratiti, ali to mazanje očiju na mene neće uticati.

DOLE BARI, ŽIVELA VOJVODINA!
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Uprava

Post by West Ham »

Sa Đumijem je bilo reči u vezi sa mestom sportskog direktora. Na to bi mesto trebalo da bude promovisan verovatno u januaru naredne godine. To zavisi od drugih faktora vezanih za njegove privatne probleme, o čemu neću pisati iz poštovanja prema čoveku.
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Uprava

Post by borrissey »

Bez uvrede, West Ham, ja nemam ništa lično protiv tebe, ali u tvom postu ima previše spinovanja i zamena teza. Naravno da niko normalan ne misli da sve informacije treba da budu javne, i mislim da nema potrebe da nam tako potanko pojašnjavaš šta znači reč transparentnost. No, ova priča je daleko šira od prikazivanja dokumenata i stanja na računu. Evo pošto nisam bio na sastanku, postaviću javno samo par pitanje ovde (jer takođe smatram da bitne informacije od značaja NE SMEJU da se dele samo na sastancima, već moraju biti javne):
1. da li postoji bilo kakav strateški plan razvoja FK Vojvodina? Ako postoji, da li je javan? Šta on definiše? Ako ne postoji, kada će se na tome raditi? Strateški plan je osnovni dokument za profesionalno vođenje bilo kakve organizacije.
2. Šta je sa omladincima poniklim u VB, da ih ne nabrajam po imenima? I zbog čega su u klub dovedeni igrači, po opštem mišljenju slabijeg kvaliteta, dok su naši omladinci raštrkani po drugim klubovima?

I jedno, pomalo bezobrazno pitanje: kada bi kojim slučajem zvezdi trebali bodovi za titulu, da li bismo smeli da je pobedimo? Onako, iskreno mi reci, tako da smeš da se pogledaš ujutru u ogledalu.

PS: što se tiče opšte atmosfere u klubu, ima nas forumaša koji smo već sprcali u dupe dosta godina, pa poznajemo neke ljude - nisu nam potrebni ni sastanci, ni Matador (ništa lično!), ni Mika, ni Pera, da bismo stekli makar opšti utisak kakvo je zapravo stanje u Klubu.
User avatar
Salvador
Posts: 1073
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

Samo za vas, predsednik vaseg omiljenog kluba u danasnjem Dnevniku:
"... Rezultat je jedna od prioritenih stvari u Vojvodini i, pored ostalog, drzimo puno do njega. Zbog toga smo uvek bili avangarda srpskog fudbala i neko ko ima sportski manir..."
:lol: :shock:
Dakle mi smo avangarda jer hocemo rezultat, za razliku od ostatka srpskog fudbala, koji, jelte, valjda hoce samo lepu igru.
A kao sto svi znamo, od kada je Zoka Avangarda predsednik, rezultati njegovog omiljenog kluba nikad bolji,
steta samo sto to nije Vojvodina...
Casual 1989
Posts: 101
Joined: Tue Jan 06, 2015 11:34 am

Re: Uprava

Post by Casual 1989 »

Citajuci ovaj forum i Matadorove polu informacije stvarno sam pomislio da nam Majami i Vavan vedre i oblace klub, juce na sastanku sam ipak ubedjen u suprotno.

Evo ovako, pitanje za Matadora koji su to igraci iz FKV kojima su menadzeri Vavan i Majami?
Mislim da je pitanje na mestu i ocekujem odgovor.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Uprava

Post by zime89 »

Mogu da dodam da se slazem sa prethotnim postom. Sto svi ti sto samo napadaju na forumu nisu dosli i postavili pitanja. Svasta sam i ja pomislio citajuci ovaj forum i za te igrace, pogotovo posle ovih rezultata, ali neke stvari su odgovorene juce i verujem da je bilo iskreno. Bilo bi lepo da nas na nekom sledecem sastanku bude jos vise...
ZIME89
User avatar
fraxmanutd
Posts: 201
Joined: Sun Jul 01, 2012 6:20 pm

Re: Uprava

Post by fraxmanutd »

Управо то! Рекао сам одмах да делује као класично тровање, стално се помињу једна те иста имена, што се синоћ могло видети да и нема неког смисла.
Наравно, ко не посећује састанке, чита само такве коментаре овде, створи такву слику у глави себи и даље све само иде...

Синоћни састанак је био добар, као и претходни. Дати су одговори на сва питања, што је најбитније! :cheers:
Банат цео, црвено бео!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3854
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Nova navala krenula, pa da obnovimo gradivo od juče :
Red Marquis wrote: Neka brani ko šta hoće, na forumu vas može biti i 80 posto, ali će vas na stadionu biti maksimum 300.
I koga briga šta se govori na sastancima, kad iz tih usta istina ne izlazi?
Io odio Belgrado
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Uprava

Post by slanina »

Mi koji nismo bili prisutni iz raznih razloga bi voleli da čujemo šta je bilo na sastanku.Pitanja koja se vuku ovde po forumu nadam se da su im postavljena, po poslednjim postovima čovek bi rekao da sad izgleda da uprava nije kriva nizašta i jednostavno ovo što Voša igra najlošiji fudbal od kad pratim a to je 30 i kusur godina nema ničije krivice.Nadam se da je neko pitao zašto su oterena naša deca,zašto nas prave ludim sa copy paste izmenama,zašto se saginjemo ciganima,zašto nas bije Radnik iz Surdulice u NS sa tri komada,zašto igrači koji su tukli Sampdoriju ne znaju loptu da šutnu,zašto kasne plate,oćemo ići u plej of ili plej aut... ?
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Re: Uprava

Post by Friend »

Tako i Vučko sve lepo opravda i obrazloži na konferenciji,pa mu nešto baš i ne verujemo.
Casual 1989
Posts: 101
Joined: Tue Jan 06, 2015 11:34 am

Re: Uprava

Post by Casual 1989 »

Nema Matadora da mi odg na pitanje? Kad mi odg on onda cu nastaviti na tu temu sto se tice menadzera itd, ali cisto da se malo dotaknem te teme morate biti svesni da svi imaju menadzera, evo npr nas mali Zlicic je Ramadanijev igrac.

Sto se tice Lalatovica decko je preuzeo klub koji niko nije hteo, igraci su nespremni, u padu forme, psiholoski da ne pricam kako stoje, imace platu 3000 evra plus bonusi kao sto su imali i ostali treneri FKV u prethodnom periodu, stim sto je Lalatovic rekao da kada npr FKV pozeli da raskine ugovor sa njim do tog momenta dobije platu a nista preko toga, sto je fer i korektno od njega, jer Dzimi Maric trenutno prima platu od FKV iako nije u klubu. Nismo imali puno izbora za trenera, Bekvalac, matori Kosan, Simo Krunic (terzicev covek) a ono sto vas svakako zanima je zasto Kosan nas nije trener? Odgovor je jednostavan, nije hteo. Njemu je prvom ponudjen posao, svi zivi su razgovarali sa njim ali on nije hteo, on covek je bio pomocnik kada su mladi osvojili zlatnu medalju, i sa nasim klincima je bio prvi i nije hteo da rizikuje svoju karijeru. Da se razumemo nemojte da mislite da ga ja pljujem, ja ga potpuno razumem.

Sto se tice pojacanja nasih, smatra se da cemo prodajom Rosica, Palocevica i Ozegovica iskasirati u klub 2 miliona evra.

Rezultati su katastrofa i zbog toga su smenjeni trener i sportski direktor.

Verovatno vas zanima sta je sa Merijem. Za vikend ce verovatno biti odigrana utakmica sa OFK Bgd pa ce Meri dobiti poluvremene da pokaze sta zna.

Sa Djmijem je dogovoreno da dodje sa zimu i postane sportski direktor FKV koliko sam skapirao. Djumi :cheers:

Sastanak je trajao oko 5 sati i stvarno je bilo lepo i dobili smo sve odgovore, necu vise da vam pisem sta je bilo na sastanku jer treba da vas je sramota, da nas 20-ak samo dodje, lepse vam je da Matador ovde pise lazi i da verujete u njih, pa necu onda da vam kvarim to.
P.S. Cekam odgovor Matadora na moje pitanje iz prethodnog upisa.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1271
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Casual 1989 wrote:Nema Matadora da mi odg na pitanje? Kad mi odg on onda cu nastaviti na tu temu sto se tice menadzera itd, ali cisto da se malo dotaknem te teme morate biti svesni da svi imaju menadzera, evo npr nas mali Zlicic je Ramadanijev igrac.

Sto se tice Lalatovica decko je preuzeo klub koji niko nije hteo, igraci su nespremni, u padu forme, psiholoski da ne pricam kako stoje, imace platu 3000 evra plus bonusi kao sto su imali i ostali treneri FKV u prethodnom periodu, stim sto je Lalatovic rekao da kada npr FKV pozeli da raskine ugovor sa njim do tog momenta dobije platu a nista preko toga, sto je fer i korektno od njega, jer Dzimi Maric trenutno prima platu od FKV iako nije u klubu. Nismo imali puno izbora za trenera, Bekvalac, matori Kosan, Simo Krunic (terzicev covek) a ono sto vas svakako zanima je zasto Kosan nas nije trener? Odgovor je jednostavan, nije hteo. Njemu je prvom ponudjen posao, svi zivi su razgovarali sa njim ali on nije hteo, on covek je bio pomocnik kada su mladi osvojili zlatnu medalju, i sa nasim klincima je bio prvi i nije hteo da rizikuje svoju karijeru. Da se razumemo nemojte da mislite da ga ja pljujem, ja ga potpuno razumem.

Sto se tice pojacanja nasih, smatra se da cemo prodajom Rosica, Palocevica i Ozegovica iskasirati u klub 2 miliona evra.

Rezultati su katastrofa i zbog toga su smenjeni trener i sportski direktor.

Verovatno vas zanima sta je sa Merijem. Za vikend ce verovatno biti odigrana utakmica sa OFK Bgd pa ce Meri dobiti poluvremene da pokaze sta zna.

Sa Djmijem je dogovoreno da dodje sa zimu i postane sportski direktor FKV koliko sam skapirao. Djumi :cheers:

Sastanak je trajao oko 5 sati i stvarno je bilo lepo i dobili smo sve odgovore, necu vise da vam pisem sta je bilo na sastanku jer treba da vas je sramota, da nas 20-ak samo dodje, lepse vam je da Matador ovde pise lazi i da verujete u njih, pa necu onda da vam kvarim to.
P.S. Cekam odgovor Matadora na moje pitanje iz prethodnog upisa.
Puno gari, puno. Jos pogotvo sto ti igraci nisu 100% Vosini.
Post Reply