Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3976
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Nije baš da i ne možeš razumeti takvo rezonovanje trenera. Sve te uslovne pare se mogu sabotirati od strane kluba, bez problema. Primer, klinac se proda za milion, kroz knjige prođe 800.000. Dalje, oslabe ti ekipu prodajama i neadekvatnim zamenama pred evropske utakmice... Pat pozicija je tu...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4806
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Sve to ima smisla u sistemu koji funkcionise legalno i bez mahinacija. Srbija je trenutno toliko daleko od tog nacina poslovanja, da cemo mi to mozda docekati u dubokoj starosti, a mozda necemo uopste...

Sto se tice ucinka trenera i njegovih premija na osnovu istog - to je primenljivo samo ako postoji dobra saradnja na relaciji sportski direktor-trener, ili ako je trener u ulozi tzv. tim menadzera, tj. da sam dovodi igrace i odgovara za njih. Ne moze se ocekivati da neki trener pokaze rezultat ako on trazi Subica, a Vranjes mu dovede Radovica, koji je tri nivoa ispod. Taj koji postigne rezultate uprkos takvim izletima sportskih direktora zasluzuje da ide u Premijer ligu momentalno.

S druge strane, alibi trener uvek moze da trazi skupog igraca, da mu sportski direktor dovede jeftinijeg, a potrudi se, i onda nestrucnom treneru to posluzi kao izgovor.

Suma sumarum, sistem je primenljiv samo u varijanti u kojoj svako zna svoj posao i gde postoji zdrava atmosfera i komunikacija. Dakle, mozda jednog lepog dana i kod nas... :lala:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8855
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

gospodinFKV wrote:Suma sumarum, sistem je primenljiv samo u varijanti u kojoj svako zna svoj posao i gde postoji zdrava atmosfera i komunikacija. Dakle, mozda jednog lepog dana i kod nas... :lala:
Jebiga ovo je preduslov svih preduslova. Bez toga je sve samo pisanje uz vetar.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Nikola wrote:http://zurnal.rs/fudbal/vojvodina/12541 ... ale-marica

Marić je veći teletabis nego što sam mogao da predpostavim!!

Meri je ceo dan putovao, menjao vremenske zone, temepraturna razlika, bez treninga i oštro oko Dzimi barke je sve procenilo. Nije problem ne sviđaju ti se stranci, nemaju kvalitet za Vojvodinu i teraj kući sve, ali što onda te omladince koje sada spominješ i iza kojih hoćeš da se sakriješ nisi forsirao kada si imao priliku???? Šta i ko te je sprečavao da to radiš?? Alibi trener, sujetan čovek koji da nije igračka legenda i da nije bilo "pametnog" Jovanića da ga potpiše na dve godine za 3000E mesečno nikada ne bi ponovo radio ovde.

Dzimi odlazi!!!
Uzimajući u obzir sve animozitete i lične netrpeljivosti u Klubu, kao olakšavajuće okolnosti, ovakva instant izjava trenera je skandal za Struku (odnosno trenera sa famoznom Profi licencom), pogotovo što nam je poznato kakav je Džimi imao stav prema našim mladim igračima.
Međutim, ako već Džimi ima tako čvrst ugovor, mislim da mu se, ipak, mogu smanjiti ovlašćenja, a povećati Kosanoviću.Drugačije, teško da ćemo uspeti da promovišemo naše perspektivne Omladince, kao i da Klub živi od svoje škole i doselekcije.
Ima li pilota u (našem) avionu :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by BondNS »

A da onda zamrznemo praćenje kluba, a može i kompletan život u Srbiji na cirka 300 godina, pa kada se stvari reše same od sebe nastavićemo da pratimo sport i normalno živimo, ovako samo bez potrebe gubimo živce. Sve ove stvari kreću od nas kao pojedinaca, jer državu i njene institucije, želeli da priznamo ili ne, činimo direktno ili indirektno mi... NE! stvari se neće rešiti same od sebe, niti će je rešiti političari koji su u tom trenutku na vlasti (koje god boje/programa/opredeljenja oni bili), jer je njima bitna samo vlast, na kojem god nivou da se nalaze - od skupštine stanara do ministara.

Vreme je da shvatimo da smo sami odgovorni za sve što radimo i prestanemo da živimo u zabludi da će nas neki neustrašivi "vođa" / "lider" / "mesija" čarobnim štapom izbaviti iz problema.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by PanonskiFantom »

Vise nista nije isto!
srkins
Posts: 1437
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by srkins »

http://www.fkvojvodina.rs/2015/01/vosa- ... o-licencu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Nikola »

Kosana za prvog trenera!
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
salefkv
Posts: 599
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by salefkv »

http://butasport.rs/fudbal/vojvodina-os ... k-beograd/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8855
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Tja, nije da sam odusevljen Dzimijevim nacinom rada, moglo je to i bolje, ali mi se nikako ne dopada menjanje trenera pred sam pocetak takmicenja i nakon odradjenih priprema. Ako ga treba menjati onda je to trebalo uraditi cim se jesenja polusezona zavrsila pa da novi trener ima kada da upozna ekipu i postavi svoj sistem. Ili pusti Dzimija da izgura do kraja sezone, ionako ne moze vise da se zasere od ovoga - niti cemo osvojiti trofej niti cemo ispasti, prakticno je svejedno ko vodi tim, pa naci pravo resenje za naleto i dalje. Greota bi bila da sad za polusezonu potrosimo jos nekog kome je zapalo da ovako naprecac vadi kestenje iz vatre posle Dzimija.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
JackSparow
Posts: 99
Joined: Thu Sep 24, 2009 12:15 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by JackSparow »

Pa ovo bi bilo gotovo idealno :) Kosanović bi imao celu polusezonu da se uči i sledeće sezone da pokaže koliko ume.
Ko je gledao današnju utakmicu mogao je da vidi koliko je Marić bio nezainteresovan, tako da ovo i nije veliko iznenađenje.
User avatar
Milan
Posts: 4173
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

Radoye wrote:ali mi se nikako ne dopada menjanje trenera pred sam pocetak takmicenja i nakon odradjenih priprema.

Ovo nam je postala takva specijalnost da bismo mogli i da je patentiramo...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4806
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Prvi put da se radujem smeni trenera na polusezoni...

Ajde, neka krene konacno i cistka u upravi...
User avatar
Salvador
Posts: 1073
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Salvador »

Ako je istina da Kosanović dolazi umesto Džimija, to su odlične vesti.
Čovek ionako poznaje sve igrače i ostalu problematiku, tako da ne vidim nikakav problem što se promena radi u ovom momentu.
Potpisati dugotrajni ugovor sa njim, dovesti Milana Đuričića za sportskog direktora (ili ga bar angažovati na neki drugi način) i Bog da nas vidi!
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Nikola »

Salvador wrote:Ako je istina da Kosanović dolazi umesto Džimija, to su odlične vesti.
Čovek ionako poznaje sve igrače i ostalu problematiku, tako da ne vidim nikakav problem što se promena radi u ovom momentu.
Potpisati dugotrajni ugovor sa njim, dovesti Milana Đuričića za sportskog direktora (ili ga bar angažovati na neki drugi način) i Bog da nas vidi!
Ovo bi bilo fantaazija, ali znajući koliko je Zoka mlak teško da će se I desiti. Dzimi je podržao pijanu družinu, ne zna da nabroji tri-četiri igrača iz startne postave narednog rivala, igra sa dva zadnja vezna. Logično da sad Kosan dobije podršku da vodi prvi tim, logično, ali verovatno ne I za ovaj naš čudan klub.
ПУШТАМ КИШУ!
Post Reply