Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by PolovinaZ »

Voja wrote:Ovo kao kada vozis auto sa prolupalim motorom,a i dalje se trudis da ulazes u nove retrovizore,farove,mirisljave jelkice.... nije Miodrag najveci problem kluba i njegova najveca kocnica
Niko nije rekao da je Panta najveći problem u klubu, verovatno to niko nije ni pomislio...
Ne treba ignorisati bilo kakav problem u klubu bez obzira koliko je mali jer se vremenom spuštaju kriterijumi i dolazi do degradacije sistema vrednosti....Klub kao što je Vojvodina mora da se drži određenih principa i da se trudi da bude maksimalno dosledan....Panta se davno toliko ogrešio o klub koji mu je dao sve(dok je bio u Voši igrao je nekoliko tekmi za reprezentaciju) i to je to...Nije smelo da se pređe preko toga...Što ne trenira klince u njemu omiljenom klubu crvenoj zvezdi?!...U to vreme je bilo relativno uobičajeno(u odnosu na današnje vreme) da se prelazi u blizance,ali je problem to što je hteo da proslavi gol sa ciganima na Karađorđu i NISMO SMELI da pređemo preko toga 10-ak godina kasnije!!!
Postoji gomila bivših igrača Vojvodine koji se bave trenerskim poslom ili su prisutni u fudbalu tako da nismo bili ograničeni u izboru....Damir Stojak se bavi trenerskim poslom na primer...Ustvari, bolje je i da dođe neko ko nije imao nikakve veze sa FK Vojvodinom nego neko ko je pokazao abnormalno veliko nepoštovanje...Držanjem do nekih principa nećemo najverovatnije postati trofejniji, nećemo imati ni više para ali ćemo imati nešto što novcem ne može da se kupi...
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8858
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Nije Panta najveci problem, daleko od toga, najveci problem je onaj ko je Pantu postavio tu gde je i ne samo Pantu vec jos puno takvih "malih" problema (na primer Vranjesa) koji onda svi zajedno u zbiru cine jedan mnogo velik problem sa kojim ne mozemo da se izborimo. I zbog svih tih takvih nagomilanih pojedinacno malih problema se dovodi u pitanje i sve ono dobro sto je ucinjeno u zadnjem periodu pre svega na finansijskom planu sa saniranjem duga (koliko je vec saniran, ni tu nisu racuni bas najjasniji) i ostalim stvarima, pa kad se na kraju sve sabere ipak ostaje jedan gorak ukus u ustima sto se tice ukupnog ucinka sadasnje uprave i buduce perspektive kluba.

Jedan Panta manje-vise i sa svim svojim gresima iz mladosti, da je samo jedan takav u klubu ne bi bio problem. Nego se to namnozilo...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9735
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Nijedan problem se ne resava iz sredine.... Koje je to kodekse prekrsio Panta,kada ih klub verovatno i nema!? Treba klub dovesti u red tako sto ce se napraviti rez i krenuti od nule,ali nazalost,ne verujem da ce se to ikada desiti
Image
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by PolovinaZ »

Voja wrote:Nijedan problem se ne resava iz sredine.... Koje je to kodekse prekrsio Panta,kada ih klub verovatno i nema!? Treba klub dovesti u red tako sto ce se napraviti rez i krenuti od nule,ali nazalost,ne verujem da ce se to ikada desiti
To pravilo ne postoji u pisanoj formi....Ono se zove poštovanje i osnovna sportska kultura....Ne raduješ se kada postigneš gol protiv bivšeg kluba na njegovom terenu....Protiv kluba u kojem si ponikao, postao reprezentativac i jedan od najboljih napadača u ligi....I to u dresu zvezde....
Bolje krenuti i iz sredine nego nego ne krenuti uopšte....Ne pravim ja problem oko ove izjave...To nije smelo da se dozvoli pre 10-ak godina kada je u nedostatku inostranog angažmana došao u Vojvodinu...Došao da ponovo zarađuje ,,hleb'' od kluba po kom se popišao...Onda smo mu ponovo bili dobri,kao i u trećoj turi posle još jedne epizode u Kini...Kada je završio karijeru, onda je za trenerski posao ponovo dobra Vojvodina...To moramo jednom preseći i početi da gradimo integritet....
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by PelezinhoFkv »

Komisija za žalbe FSS pomilovala Lalatovića ?

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... Lalatovica" onclick="window.open(this.href);return false;
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Nikola »

Mislim da je Panta zaista dao ovu izjavu za Alo nije od sad u zizi interesovanja pa da neko izmislja njegove izjave. Ne znam ni zbog cega je dobio posao u klubu posto mislim da ponasanjem u svom privatnom zivotu daje los primer deci koju trenira.
Da li ovaj klub ima snage volje da ipita slucaj i adekvatno reaguje? Zbog ovakvih stvari su i navijaci dobili posao u klubu, da u njemu ne bi radili cigani ili jos gore dolazili umesto nashi omladinaca hapseni cigani. Iskreno se nadam da imate snage za rad u korist klub, posto imate i podrsku.
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djumi »

Ja stvarno ne znam ko je pokrenuo ovu pricu i kome je ova prica potrebna.Ubedjen sam da ljudi koji su ovo pokrenuli znaju da sam ja Pantin trenerski mentor i da ta generacija radi po mom programu vec godinu i po dana.Ja znam da Panta nije dao ovakvu izjavu.Mene iznenadjuju neki ljudi koje ja izuzetno postujem sa svojim postoviima.
ps .Necu se vise oglasavati na ovu temu ali bi i Vas zamolio da ne nasedate na jeftine fazone.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Dejan »

Pricu je pokrenuo Panta kad je dao izjavu, a u medjuvremeni nije demantovao... Ne znam sta je iznenadjujuce kad navijaci brane interese kluba i svoje stavove.
Niko nije zamerio za njegov rad ili program rada.
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by PolovinaZ »

Ja sam to isto pisao i kada se Panta vratio prvi put u FK Vojvodinu u sezoni 2006-2007, kako bi se vratio u formu i ,,završio'' još jednu kombinaciju u Kini....U tom periodu je ponovo naprasno počeo da poštuje Vojvodinu...Kada god mu je bilo važno, Vojvodina je bila tu za njega...Bila je tu za njega kada je ga je afirmisala kao igrača i dovela ga do dresa reprezentacije(zvezda mu to nije pružila)...U dresu Vojvodine je bio i najbolji igrač lige 1994. godine...Bila je tu za njega i kada je završio fudbalsku karijeru..Prvo sportski direktor pa onda trener klinaca...A on joj nije ukazao elementarno poštovanje prilikom postizanja gola protiv nje, naročito u Novom Sadu....Bilo mu je tada važnije da se ušlihta ciganima(tada na severnoj tribini)....Ne samo da je proslavio gol, već je istrčao ,,počasni krug'' i radovao se kao nikada u životu...To je pnovio i svaki sledeći put kada je dao gol protiv Vojvodine
Abubakar, koga toliko pljujemo nam je ukazao to poštovanje nedavno,a on je stranac kom je Vojvodina bila treći klub u Srbiji po redu....Ukazao nam je to poštovanje i Šušnjar kada je postigao gol na Karađorđu u dresu Jagodine a Šušnjar je momak koji praktično nije ni dobio pravu priliku(u kontinuitetu)...Ali Miodrag Pantelić nas nije ispoštovao i pljunuo je po Vojvodini iako je naše dete a uz to mu je stric legenda Vojvodine...Bar da je stisnuo petlju i da se javno pokajao zbog tog nepoštovanja, makar iz kurtoazije...Posle svega, priča o njegovoj stručnosti je nepotrebna i za mene krajnje degutantna...Što se mene tiče može da bude stručniji od Rinusa Mihelsa ali mu to ništa ne pomaže....Treneri u mlađim kategorijama FK Vojvodina moraju pored stručnosti da imaju i neke ljudske i pedagoške kvalitete...Ne moraju da budu ni naši bivši igrači ni ljudi koji navijaju za Vojvodinu ali moraju da je poštuju...Više neću komentarisati na ovu temu jer nije zaslužio da trošimo reči na njega...
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9735
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

PolovinaZ wrote:Treneri u mlađim kategorijama FK Vojvodina moraju pored stručnosti da imaju i neke ljudske i pedagoške kvalitete...
igrac: "Treneru,treneru,sinoc sam bio na Severu,gledao sam utakmicu sa Cukarickim"
trener: "eh sine moj,nije to nista... kad sam ja bio na severu,pa Barsa,pa Maradona,pa 100 000 ljudi,to je bilo navijanje"
Image
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Nekada kao igraču i rukovodiocu, a sada kao treneru, Vojvodina mi je na prvom mestu i iznad svega. To uvek ističem, jer tako i mislim. Iz Novog Sada sam, moj stric je legenda Vojvodine, u njoj sam proveo veliki deo moje karijere… Moje dete navija za Vojvodinu i daj Bože da jednog dana i zaigra za naš prvi tim, što bi mi bila velika sreća i satisfakcija – zaključio je Pantelić.
http://www.fkvojvodina.rs/2015/12/pante ... nad-svega/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Djisa
Posts: 1208
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Ako ne ide ovde neka admini premeste, nisam znao gde da stavim.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... id=1076491" onclick="window.open(this.href);return false;
Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10702
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

novosadjanin wrote:
Nekada kao igraču i rukovodiocu, a sada kao treneru, Vojvodina mi je na prvom mestu i iznad svega. To uvek ističem, jer tako i mislim. Iz Novog Sada sam, moj stric je legenda Vojvodine, u njoj sam proveo veliki deo moje karijere… Moje dete navija za Vojvodinu i daj Bože da jednog dana i zaigra za naš prvi tim, što bi mi bila velika sreća i satisfakcija – zaključio je Pantelić.
http://www.fkvojvodina.rs/2015/12/pante ... nad-svega/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nadam se da je to konačan odgovor, da su u 43oj godini života činjenice doprle do glave i da se navijačko opredelenje više neće menjati.
Pozdravljam to što naslednik navija za Vošu i što je pre to shvatio od oca u mnogo težim okolnostima, jer mu je tata igrao i u jednom i u drugom dresu.
Ni danas ne shvatam kako sin Ljubiše Duđerskog može da navija za grobare, a da igra u Voši čiji je dres tata nosio u svojoj prvoligaškoj karijeri.Ipak, to više govori o tati, nego o detetu.
Nažalost, Ljubiša je jedno veliko razočarenje za mene - veće nego Panta.Na mestu Sportskog direktora je to razočarenje višestruko uvećao ksenofobijom i ,,pojačanjima". Nasuprot njemu, od Vranješa je sve bilo i očekivano.Vranješ je samo nastavio tamo gde je nekad stao, odnosno, započeo kao igrač Vojvodine.
Najžalosnije u svemu ovome je to da o ovakvoj temi moramo da pričamo u kontekstu Vošinih bivših igrača i to još poniklih u njenim redovima i u gradu u kome žive i rade.Katastrofa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9735
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Turija wrote: Nažalost, Ljubiša je jedno veliko razočarenje za mene - veće nego Panta.
Na osnovu cega donosis zakljucke?
Image
User avatar
Turija
Posts: 10702
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:
Turija wrote: Nažalost, Ljubiša je jedno veliko razočarenje za mene - veće nego Panta.
Na osnovu cega donosis zakljucke?
Na osnovu onog što sam očekivao i onog što smo dobili od njegovog postigračkog (direktorskog) rada u Voši.Sigurno sam od Ljubiše očekivao mnogo više nego od Pante, a eto, vrlo lako može da se desi obrnuto?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply