SK Slavia Praha

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Sportal wrote:Slavija se žali UEFA

Praška Slavija prijavila je UEFA da njenim navijačima nije omogućeno da stignu na vreme na utakmicu sa Crvenom zvezdom, pošto je, kako je navedeno, srpska policija autobuse vodala zaobilaznicama i po seoskim drumovima.

- Prijavili smo stvar delegatu UEFA - kazao je posle utakmice češkom radiju portparol Slavije Ondžej Zlamal.

On je rekao da je čudno što na tom nivou takmičenja policija nije uspela da garantuje da navijači stignu na vreme, već su dovedeni tek pred kraj prvog poluvremena revanš utakmice četvrtog kola baraža za Ligu Evrope. Oko 90 navijača u dva autobusa koje je u Beograd povela Slavija plašili su se da prenoće u Srbiji, uvereni da Zvezdine pristalice žele da im se osvete zbog tuče Beograđana sa češkom policijom u Pragu, prošle nedelje. Zbog toga su prenoćili u mađarskom Segedinu, a od srpske policije zatražili su pratnju do stadiona.

Navijači su češkim izveštačima sa utakmice rekli da je policijska pratnja došla po njih na granicu u poslednjem trenutku, a onda ih vodala po sreskim drumovima i zaobilaznicama i držala dva sata na nekoj benzinskoj pumpi. Navijači Slavije uvereni su da je to sitna pakost srpskih policajaca za intervenciju češke policije protiv Zvezdinih huligana u Pragu. Dvojica čeških policajaca koji su u oba autobusa bili takođe kao pratnja, "taktičke manevre" srpske policije kako da Česi stignu na "Marakanu" objasnili su međutim zasedama koje su navodno postavili srpski huligani da se osvete za Prag.
Zvuci poznato?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

Opa! Izgleda da se naše bratstvo sa Slavijom iz Praga produbljuje!

Posle zajedničke istorije, najlepših boja, uspeha i gospodstva koji prate i krase dva kluba, sada možemo reći da su jedni i drugi navijači krenuli istim putevima (drumovima, lenijama...) upoznavanja domovine i revitalizacije seoskog turizma Vojvodine!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Надам се да ће бар Уефа казнити бахато понашање наше полиције.
Славијаши на маракани
Image
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Post by One and only »

Davno nije niko pisao na ovoj temi, pa evo ja da kazem da su nasa braca izgubila danas od gradskog rivala Sparte sa 1-0. Ove sezone jako lose stoje i tretuno su tek 8.
Da li je mozda neko od vas ostvario neki blizi kontakt sa navijacima Slavije?
United of Vojvodina
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

One and only wrote: Da li je mozda neko od vas ostvario neki blizi kontakt sa navijacima Slavije?
To sam bas hteo da pitam...
Ja mislim da kad budemo slavili 100 godina postojanja,treba njih da zovemo...jeste da sam otiso 4 godine unapred...al s obzirom na organizaciju nase uprave,mogli bi vec da pocnu da razmisljaju o tome.
__________________________________________________
...Nikad nece shvatiti to,sto volim tebe ja ludo...
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

Nisam nešto upućen, pa bih hteo da pitam.

Da li njihovi navijači, uopšte, znaju za odnose naša 2 kluba? Moj je utisak da ne, nadam se da grešim.

Nisam ironičan, samo ne želim da ispadnem magarac, ako kontaktiram nekog od tih Čeha.

Molim nekog ko zna, da mi odgovori na pitanje.

Hvala.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Marcello wrote:Da li njihovi navijači, uopšte, znaju za odnose naša 2 kluba? Moj je utisak da ne, nadam se da grešim.
To bas unazad par dana ocu da pitam,al sve necu da ispadnem magarac,ko sto si ti rekao.Iskreno ja sam stekao utisak da oni bas i nisu upuceni u tu pricu.Inace ako neko hoce da ih kontaktira,moze preko njihovog foruma.
http://www.slavia.cz/index_en.asp

_________________________________________________
Jer nas je osnovala Gospoda,a njih - drugovi.
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

evo ja sam im poslao adresu sajta na fb pa ako zele,pogledace :wink:
http://www.facebook.com/pages/SK-Slavia ... 3936227683
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Zar nije bila prica da su Slavijini navijaci trebali da nas posete u NS kad su sad nedavno igrali protiv cigana ali da im zbog opasnosti od nereda policija nije dozvolila vec su pod pratnjom direktno sprovedeni za BG?
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Post by vojvodina jedna jedina »

I ja se secam toga da su Slavijini navijaci hteli da posete Novi Sad uoci meca sa ciganima,ali zbog bezbednosti nije bilo dozvoljeno.E sad razlog njihove(nesudjene)posete ne znam.Da li ima direktne veze sa nama ili ne,mozemo samo da nagadjamo.Inace ja redovno pratim njihove rezultate,oni su drugi klub na mojoj listi voljenih.U svakom slucaju bilo bi sjajno da bar navijaci se pobratime,ako nece klubovi(to vec zavisi od uprave).
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Колико сам ја упознат, показано је премало иницијативе и са једне и друге стране. С.К. Славија је приликом организације пута за своје навијаче испланирао и посету Новом Саду и Ф.К. Војводини али због противљења полиције до тога није дошло. Није немогућа мисија да се дође до вођства Славије али зато пре свега је потребна добра воља.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

На дан кад смо савладали партизан на војном стадиону,15. априла,Славија је савладала свог градског ривала Спарту из Прага са 0:1.Стрелац је био Ј.Черни у 8. минуту из једанаестерца.
______________________________________________________
ЈЕР НАС ЈЕ ОСНОВАЛА ГОСПОДА,А ЊИХ - ДРУГОВИ!
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Post by One and only »

Bogdan96 wrote:На дан кад смо савладали партизан на војном стадиону,15. априла,Славија је савладала свог градског ривала Спарту из Прага са 0:1.Стрелац је био Ј.Черни у 8. минуту из једанаестерца.
______________________________________________________
ЈЕР НАС ЈЕ ОСНОВАЛА ГОСПОДА,А ЊИХ - ДРУГОВИ!
Ovom pobedom plasirali su se u polufinale kupa.
United of Vojvodina
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Најава за утакмицу Војводина-Славија Праг од 24.12. 1931. године.
Image
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

Ja što sam bivao u Pragu, nailazio sam i na ovakva i na onakva iskustva. Nažalost, nikada nisam stigao da pogledam utakmicu u Pragu (što ne znači da nisam preskako dva metra visoku ogradu da upadnem na stadion koji se u to vreme rekonstruisao). Velik je grad, puno navijača, nisu baš svi upućeni u istoriju svog kluba. Ne bih nekog da uvredim, ali nisam siguran ni da baš svaki klinac koji dođe na Sever "Karađorđa" zna zbog čega Vojvodina nosi crveno-bele dresove. Polako, naučiće :)

Ali ljudi koji su dobro upućeni u fudbal jako dobro znaju za Vojvodinu, čak tako da su me neke stvari vrlo prijatno iznenadile. Neki moji drugari su išli taksijem do stadiona. Taksista im je, u šali, rekao otprilike kako mu baš nije drago, pošto on navija za Spartu. Posle su se povele one standardne glupave priče iz taksija, da bi ih u jednom trenutku taksista pitao odakle su. Kada je čuo za Novi Sad, odmah je rekao: "Aaaa, zbog toga vam treba stadion Slavije". Čovek je vrlo dobro upućen u veze naših klubova,

PS Ima u Pragu jedna odlična kafana (radi neki metalac iz Slovačke) gde na ulaznim vratima muškog toaleta piše: "Slavija", a na vratima ženskog: "Sparta" :twisted:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply