Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3800
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Stexman wrote: Postoji li ista pozitivno u vezi te tribine?
Za nas navijače ne. Za šljam iz gradske vlasti koji se tu slikao i ugradio ima.

Ovo što je Fantom napisao, dugačka pokretna cerada skroz do terena sprečava gađanja, a oko vetra u leđa...mislim da je mnogo manje zlo izlazak na teren nego imati protivničku grupu 90 minuta konstantno uz teren kao sada. Plus ovako se bolje čuju i na prenosu, a i na zapadu...
Sve ovo ionako će ostati u domenu teorije, jer po onome što ja znam o jugu, to ako IKAD i zaživi kao funkcionalna tribina, važiće za ove manje mečeve, a blizanci nikad neće biti tamo smešteni jer je odrađena tako majstorski da ne može ni da izdrži ozbiljniju popunjenost.
Ono što je sigurno je da smo mi južnom tribinom pomerili standarde u građevini države Srbije, kako estetski tako i funkcionalno. U proteklih 25 godine se u Srbiji fušerski gradilo, tako da je zub vremena 10x brže nagrizao građevine, a mi smo napravili nešto što već u startu ništa ne valja. Nije valjao ni prvobitni nacrt, nije valjao ni tempo rada (ovo je još najmanji problem ispao), a na kraju tribina nije ni za k. I naravno, niko za to neće odgovarati.
Io odio Belgrado
gosti mars sa istoka
Posts: 3
Joined: Wed Mar 04, 2015 4:33 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gosti mars sa istoka »

strasno... veliki klub kao nas mora da resi stvari u vezi juzne tribine... nismo mi tamo neki lokalni mali klub da smestamo goste na istok. kad se igra derbi najvatreniji navijaci su jedni naspram drugih... tuzno je sto ovo traje tako dugo...nadam se da cu doziveti da karadjordje bude 100 posto u funkiciji... dokle god ne resimo to, kaskacemo za njima, na zalost... treba na utakmicama skrecati paznju upravi i gradu, ali ne ulaziti u sukob sa upravom kluba i upravom grada. samo da mi uradimo sto je do nas, da nama obraz bude cist. to je najmanje sto mozemo. ili ako je moguce da firma bude na istoku dok se to neresi. nesto kao lesinari iz banja luke. firmasi progutajmo ponos, bez uvrede i pomozimo vosi. nadam se da ce se nesto pozitivno desiti u vezi toga... ZIVELA SRBIJA! ZIVELA VOSA!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by laki »

Ja se jako nerviram oko smestanja gostiju na istok, ali mislim da taj problem nikad necemo resiti, jer mislim da juzna tribina nije dobro napravljena i da nikad nece dobiti upotrebnu dozvolu. Kontam da bi se urusila momentalno pri skakanju ljudi po njoj. Jednostavno sklepana je za 10 dana i nije uradjena kako treba i to niko iz gradske vlasti ne sme da kaze. 100% sam siguran u to!!!!!!
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8809
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

laki wrote:Jednostavno sklepana je za 10 dana i nije uradjena kako treba...
Ta tribina je slika i prilika naseg kluba u to vreme, pod rukovodstvom pok. Bate - spolja gladac iznutra jadac. Ovamo price o najstabilnijem klubu u regionu, zvucna pojacanja, jurisi na trofeje a ustvari sve to samo sminka, ustvari se gomilaju milionski dugovi i cim zagrebes ispod povrsine svuda vlada totalni raspad i indijanstina.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by laki »

Radoye wrote:
laki wrote:Jednostavno sklepana je za 10 dana i nije uradjena kako treba...
Ta tribina je slika i prilika naseg kluba u to vreme, pod rukovodstvom pok. Bate - spolja gladac iznutra jadac. Ovamo price o najstabilnijem klubu u regionu, zvucna pojacanja, jurisi na trofeje a ustvari sve to samo sminka, ustvari se gomilaju milionski dugovi i cim zagrebes ispod povrsine svuda vlada totalni raspad i indijanstina.
Ne branim Batu, ali nije on gradio tribinu, jebi ga sad! Grad je to organizovao koliko sam upucen, toje gradski stadion! Oni nisu bili u stanju da izliju najobicniju betonsku gradjevinu, zvanu tribina, na koju se zasrafe stolice, a ispod nje sprovede kanalizacija i vodovod, i napravi par prostorija.

Svaki prosecni arhitekta bi to znao da isprojektuje, ali kakvi ljudi su u gradskoj upravi i vlasti , takva je i tribina! Da je trebala da se uradi tribina kako bi neki od stubova srBstva igrao utakmicu za sta je nama trebala ta tribina, tad bi se gradske vlasti dobrano potrudile. Ovako..... :frown:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8809
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Naravno da nije Bata sam mesao beton i skrtario na cementu, kao sto nije sam zidao ni ono na Veterniku sto je prvi jaci vetar oduvao krov s njega i jos milion slicnih stvari. Nije on jedini mutan lik vezan za tu pricu bilo je njih mnogo, od politicko-policijskih struktura preko raznih "uglednih privatnika" - sve od zla oca i jos gore majke koji su svi bili "dobri" na racun kluba. Dodjem ti dodjes mi seme i obavezna sifra "a koliko sam ja tu dobar". Sve to zajedno je jedna ista ekipa, i cega god su se u zivotu dohvatili unesrecili su za sva vremena. Zato sam ja bio zestoko protiv rusenja kucice, i jos uvek stojim pri tome, ne zato sto je kucica bila nesto super nego zbog ubedjenosti da stagod bude bilo doslo posle nje nece ni blizu biti makar ni toliko funkcionalno kao kucica. Smandrljace se nesto za slikanje, munuce se neke pare, i aj' zdravo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Ova tribina izgrađena je u leto 2013. godine, posle Batine smrti. I zaista predstavlja pravu sliku ove gradske vlasti u Novom Sadu - lovu je uzeo neko ko je napravio neviđen fušeraj, čak i za naše prilike, a sve to uz opravdanje da su radovi neophodni da bi igrali Ligu Evrope. Komedija, zaista.
ssnigd
Posts: 3349
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ssnigd »

Neka nas slaninara protiv njih bude 10000 na stadionu, pa onda neka im se da kavez i to je to :!: Ja tako razmisljam na tu temu.
A cigane, grobare smestiti na jug sada i u ovom trenutku je apsolutna ludost, samim tim sto ce zapad biti 90% njihov, a istok 50%, jer ce se po logici stvari siriti po bocnim tribinama.
Prvo nas da bude dovoljno na svim tribinama pa oni neka popunjavaju rupe, tamo gde bude bilo mesta.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Oasis
Posts: 96
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:33 pm
Location: podrum

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Oasis »

Ako budemo išli tim putem nikad nas neće biti 10000. Bolje ne puštati karte u slobodnu prodaju pa nek i bude stadion polu prazan, nego gledati smradove kako se šire po istoku. Ovo je po meni veoma bitna tema i mislim da je jedan od preduslova da bi krenuli u ekspanziju. I nadam se da će se već od sledeće utakmice stati sa zadrzavanjem naših navijača na stadionu.
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by laki »

U svakoj normalnoj ligi imas jedan sektor za gostujuce navijace i to se POSTUJE svuda u svetu. Da ne pametujemo dalje!
Image
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1453
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Neizlecivi »

Ukoliko sam dobro video, na jucerasnjoj utakmici su grobari bili smesteni na istoku, a stolice su ostale postavljene. Hoce li Donji Srem, Partizan ili neko treci placati naknadu? Ili ipak ostaje nama da delimo stadion, sredjujemo ga i sve ostalo...
gosti mars sa istoka
Posts: 3
Joined: Wed Mar 04, 2015 4:33 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gosti mars sa istoka »

a sto ne bude ogranicen ulaz svakoj navijackoj grupi onoliko koliko moze da stane na jugoistok, ispod semafora. ne idu na jug, nisu na istoku... eto im ta tribina...
User avatar
N13
Posts: 2008
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

gosti mars sa istoka wrote:a sto ne bude ogranicen ulaz svakoj navijackoj grupi onoliko koliko moze da stane na jugoistok, ispod semafora. ne idu na jug, nisu na istoku... eto im ta tribina...
To je moguće sa normalnim navijačima kao što su bili oni Rapidovi, ili Velsa kad je reprezentacija igrala.
Ali kako da pustiš neandertalce na tu tribinu? Pa ništa ni od tribine ni semafora ne bi ostalo.
User avatar
Stexman
Posts: 2555
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Jos jedan dokaz kako se gradilo na stadionu! Nikakvog smisla sa postavljanjem semafora na jug. Nikakvog smisla sa postavljanjem svlacionica na jug. Nikakvog smisla sa izgradnjom cele juzne tribine.
Jedino bi sve imalo smisla da se Firma preseli na jug. Ali to se nece desiti nikada.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1623
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ogi »

Dobili smo LED reklame duz istocne tribine.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Post Reply