OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
lalans
Posts: 24
Joined: Fri Aug 16, 2013 5:20 pm
Contact:

Re: OK Vojvodina

Post by lalans »

Hrabro u veliku salu!

Veliki uspeh ostvarili su odbojkaši Vojvodine NS seme plasiravši se u prvo evropsko finale.
Do finala Čelendž kupa Novosađani su stigli nakon dve pobede protiv beloruskog Stroitelja, a u borbi za trofej rival će im biti snažna portugalska Benfika (u ekipi su i tri Brazilca, jedan Kubanac). Prva utakmica igraće se 8. aprila u 18 časova u Novom Sadu, a čelnici Vojvodine NS seme hrabro su odlučili da za ovaj nesvakidašnji sportski događaj otvore veliku salu Spensa. Činjenica je da jednom evropskom finalu i mesto u velikoj dvorani, a sada je na Novosađanima, navijačima, sportskim prijateljima i poklonicima odbojke iz svih krajeva da uzvrate na pravi način, da ispune tribine i podrže mladu Vošinu ekipu, talentovane i hrabre momke, koji su to igrama i ponašanjem zaslužili. Uz to, cena karte za ovakav meč je i više nego simbolična - 100 dinara.

S obzirom na to da ovo nije samo uspeh kluba, nego i novosadskog sporta i cele srpske odbojke, u crveno-belom kolektivu su otišli i korak dalje. OK Vojvodina je pozvala sve odbojkaške superligaše i prvoligaše, sve novosadske i vojvođanske klubove, kao i članove Sportskog društva Vojvodina da budu gosti na finalnoj utakmici.

- Zbog interesovanja i značaja utakmice odlučili smo da igramo u velikoj sali. Dolazak velike delegacije najavili su i Portugalci tako da je i to potvrda da je i njima finale jako važno, kao i nama. Ovim putem želimo da pozovemo sve sportske prijatelje, odbojkaške klubove i novosadske kolektive da budu naši gosti. Takođe se nadamo da će se pozivu odazvati i novosadske škole odbojke i lokalni klubovi, jer je ovo prava prilika za promociju odbojke i edukaciju dece. Naravno, podrazumeva se da je za sve te goste obezbeđen slobodan ulaz. Očekujemo da će i publika znati da isprati ovaj uspeh i da pruži podršku kao što je to nekada činila u velikoj sali. Smatramo da je cena karte zaista simbolična. Nije nam cilj da zaradimo, nego da napravimo veliki događaj, a troškove ćemo, nadamo se, pokriti uz sponzore, podršku Grada i ostale prijatelje. Inače, cele sezone nam je bilo teško da organizujemo evropske utakmice, kako kod kuće tako i u gostima, a ne bismo uspeli ni da izguramo sve to finansijski da nije bilo Instituta za ratarstvo i povrtarstvo i Grada. Pomoć je obećao i gospodin Dušan Bajatović u ime Srbijagasa i Sportskog društva Vojvodina. Zahvalnost dugujemo predsedniku FK Vojvodina Zoranu Šćepanoviću, koji je ponudio pomoć u promociji finala putem bilborda, a fudbaleri su već potvrdili da će doći na utakmicu. Mi se već okrećemo organizaciji, u velikoj sali će sve biti spremno, biće postavljen i gerflor i verujem da svi zajedno možemo da se potrudimo da tribine budu ispunjene onako kako dolikuje. Naša mlada ekipa je već napravila pravi podvig i sada joj preostaje da bez ikakvog pritiska, hrabro i motivisano, uz pomoć navijača, odigra najbolje što ume, pa da možda napravi još taj jedan korak - istakao je generalni direktor Nikola Salatić
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: OK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

Mozda bi bilo dobro pokrenuti temu u aktuelnosti, kao i za fudbalsku utakmice.
User avatar
lalans
Posts: 24
Joined: Fri Aug 16, 2013 5:20 pm
Contact:

Re: OK Vojvodina

Post by lalans »

Podrška i od Saveza

U odbojkaškom klubu Vojvodina NS seme svi su okrenuti utakmici finala Čelendž kupa protiv Benfike, koja će biti odigrana 8. aprila u 18 časova u velikoj dvorani SPC "Vojvodina".

Dok ekipa mirno i vredno trenira ostali članovi crveno-belog kolektiva sve raspoložive snage usmerili su ka tome da organizacija istorijskog evropskog finala bude na najvišem nivou, ali i da i rival, kao i službena lica Novi Sad zaista dožive kao grad odbojke. Vojvodina se mnogo puta dokazala kao vrhunski organizator, ali, naravno, uvek je lakše kada podrška stiže sa svih strana. Pored već pomenutog generalnog sponzora NS semena, Grada, kao i Srbijagasa, te Fudbalskog kluba Vojvodina, veliku pomoć i podršku Novosađanima je pružio i Odbojkaški savez Srbije u svim segmentima. Takođe, podrška je stigla i od Sportskog društva Vojvodina, a neki klubovi su već najavili dolazak na utakmicu.

Podsećamo da je Vojvodina NS seme uputila i zvaničan poziv svim članovima SD Vojvodina, te vojvođanskim odbojkaškim klubovima, kao i svim superligašima i prvoligašima da dođu i budu gosti novosadskog kolektiva na ovom meču, pa su i tu mnogi sportski prijatelji već pokazali interesovanje. Vojvodina je poklon ulaznice ponudila i svim novosadskim osnovnim školama, ali kako će se škole verovatno teško organizovati u vreme malog raspusta, klub je odlučio da svim osnovcima omogući da i pojedinačno mogu da dođu na utakmicu, a za ulaz će im umesto karte trebati samo đačka knjižica.

Kao i uvek u distribuciju plakata uključili su se navijači i prijatelji iz sportskih školica, a finale je dobilo i veliku pažnju medija.

I naravno, evropsko klupsko finale ne igra se baš svakoga dana, ne samo u Novom Sadu, nego i u Srbiji, pa Odbojkaški klub Vojvodina još jednom poziva kako sugrađane, tako i sve poklonike odbojke, navijače, sportske prijatelje da budu deo ovog nesvakidašnjeg događaja, ali da pre svega pomognu crveno-belim momcima. Uz pune tribine, snažnu podršku i dobru igru i čudo je moguće.
User avatar
lalans
Posts: 24
Joined: Fri Aug 16, 2013 5:20 pm
Contact:

Re: OK Vojvodina

Post by lalans »

Karte za prvu utakmicu finala Čelendž kupa prodavaće se od ponedeljka, 6. aprila (od 12 časova) na blagajni Spensa kod bazena, a na dan utakmice, ulaznice će moći da se kupe i na blagajni kod ulaza u veliku salu (Zapad) od 16.30. Cena je 100 dinara, a podsećamo da će osnovci moći da uđu besplatno uz prikazanu đačku knjižicu. Vojvodina NS seme - Benfika, 8. april, 18 časova. Čekamo vas!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: OK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

http://www.mozzartsport.com/vesti/marke ... inu/101470" onclick="window.open(this.href);return false;
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: OK Vojvodina

Post by Junior »

Mislim da bi odličan marketinški potez bio kada bi ekipa Državnog posla snimila epizodu posvećenu finalu :)
User avatar
lalans
Posts: 24
Joined: Fri Aug 16, 2013 5:20 pm
Contact:

Re: OK Vojvodina

Post by lalans »

http://okvojvodina.org/klub/najnovije/p ... e_4_4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Milan
Posts: 4245
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Milan »

MiSmoFKV! wrote:Mozda bi bilo dobro pokrenuti temu u aktuelnosti, kao i za fudbalsku utakmice.

Slažem se.
POŠTO OBRAZ ???!!!
lazarr
Posts: 820
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: OK Vojvodina

Post by lazarr »

SJAAAJNOOOO!!!!

Kako je lepo ponovo poderati grlo uz odbojkaše.
Kao nekad......
Za mene iznenadjujuće dobra poseta. Nisam ni približno očekivao ovakvu cifru. Atmosfera odlična, igra odlična.

Malo razočarenje je za mene izdanje Firme. Stvarno je grupa u velikoj krizi. I brojnost i samo navijanje je bilo dosta slabo.
Pogotovo situacija na kraju trećeg seta. Više od pola ih se obuklo i otišlo, dok je ostatak posedao, zapalio cigare i skoro uopšte nije navijao sve do par poena pred kraj.
To je za mene nedopustivo.

Atmosferu držala grupica redovnih na odbojkaškim utakmicama, starija ekipa sa gornje tribine, a sasvim dobro pratio ostatak publike.

Momci su bili fenomenalni i ako budu ovako igrali i u revanšu, sigurno donose pehar kući.

Sve u svemu, divno odbojkaško veče.
User avatar
Turija
Posts: 10797
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post by Turija »

Sjajna igra i pobeda naših odbojkaša.Nezustavljiv je bio Luburić večeras, a ceo tim je igrao tako dobro, da prosto ne mogu da poverujem na kakvom visokom nivou je odigrana ova utakmica.Čestitke svima, kao i publici u Spensu.
Više od 20 godina nisam osetio taj adrenalin.Hvala momcima na užitku.
Nadam se da će u Lisabonu ekipa imati novog junaka, kao što je večeras bio Luburić.Tipujem da će se i Katić razmahati, uz izvanredno dizanje Jovanovića i odličnu igru u polju čitavog našeg tima (valjda onaj njihov libero, neće igrati tako dobro kao večeras).
Puno sreće i strpljenja u Lisabonu. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: OK Vojvodina

Post by Daljac »

Предивно вече у Спенсу, хвала нашим одбојкашима на приказаној храбрости и срчаности, ово вече је круна сезоне, ма како реванш и расплет нашег првенства прошли. У дворани је био честити Нови Сад, много људи са ситном децом, доста старог света, и стандардна сланинарска постава са истока и запада, која се и по граду из виђења препознаје и поздравља, а која вечерас има много разлога да прослави и наздрави једном великом успеху!

Лично сматрам и да је Фирма, у последњој смени гернерација више профилисана као, поред фудбала, првенствено рукометна публика, на вечерашњем мечу допринела доста својим навијањем, а у синергији са Ганџином екипом, подршка је била довољна да млади момци доминантно наступе против прекаљеног и безобразног противника.

Надам се да ће срећа пратити храбре и у реваншу, поред екипе оног - слободно могу да кажем - одвратног Гашпара, која притисак ствара и кад за исти никаквог резона нема, јер уз њихову публику и суђење које они својим оваквим понашањем морају претворити у домаћинско, пошто се постављају као угрожена невиност чим изгубе поен, потребна је и срећа да освојимо та два сета која нас од европске титуле деле!

Само борбено момци, и да нас на Васкрс обрадујете пехаром!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3886
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: OK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Momci su melem za rane svima nama koji pratimo one luzere u JSL ligi...
Složio bih se sa lazarrom za Firmu, ali s druge strane dopala mi se anarhična atmosfera na tribinama, sa više strana je pokretano navijanje koju je ostatak mase prihvatao. Bio sam posle ko zna koliko vremena na zapadu 2, nostalgija koja me je pukla je bila neizbežna...
Videlo se da je velika sala bila dobra odlluka, a još kad znam da recimo većina mojih drugara koja je redovna na Karađorđu nije bila danas tu, znam da je potencijal i veći no što mi se isprva činilo.
Meč odličan, utisak dana onaj dripac sa brojem 8 u Benfici, očekujem da na njihovom terenu rade duplo veći pritisak na sudije, ali bez obzira na to, po svemu viđenom danas, optimista sam. U borbenost ne sumnjam, samo da u meč uđu hladnih glava i spremni na sve od suparnika.
Io odio Belgrado
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: OK Vojvodina

Post by budababa »

Svaka čast igračima na fantastičnoj borbi, dovoljno je reći da je Benfiki ovo prvi poraz u Čelendž kupu ove sezone. Malo je falilo da bude i maksimalnih 3:0, ali, ruku na srce, moglo se okrenuti i na kontra stranu, pa i da se dovede u pitanje taj četvrti set i maksimalan broj bodova koji nosi i pobeda od 3:1. Portugalci imaju dobar tim, drugi, treći i četvrti set su praktično bili egal i biće pakleno teško u revanšu. Realno, meni barem miriše da će odlučivati "zlatni set", a voleo bih jako da nisam u pravu. Ako klinci budu izdržali pritisak publike i (za očekivati je) blago domaćinsko suđenje, što je nepisano pravilo u ovakvim mečevima, možda bi i mogli do dva seta i trofeja, uz čuvanje živaca. Publika na momente sjajna, na momente kao u pozorištu, što se pogotovo videlo u trećem setu posle drugog tehničkog tajm-auta, kada smo na 16:14 trebali da prelomimo meč, a izostao je vetar u leđa. Ali sve u svemu korektno navijanje, i bila je prava stvar što je finale odigrano u velikoj sali, jer su igrači svojim partijama to zaslužili.

Image

+ video finiša meča (uz prilično loš audio kvalitet, nažalost)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=Hq9wYmd7ipo[/video]
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Post Reply