Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3976
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Rabba »

http://www.sportske.net/vest/taj-ludi-s ... 14985.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Šta reći...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Brick Liman »

Milan wrote:Skontas da si zajebao narod na izborima, da neces ispuniti ni deseti deo obecanja, pomislis da bi nezadovoljna rulja mogla u dogledno vreme da te srusi sa vlasti, pa resis da sprovedes oprobani recept i sjebes navijacki pokret. Jedina dobra stvar je sto Grci ne jebu zivu silu i ulica im ne zavisi od navijackih grupa...
Ok je to sve, ali ono je tamo cirkus i prekid cirkusa je jedino racionalan.

Naravno, kod nas je u pitanju ne cirkus, nego onaj loš luna park što bude kod istoka.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
N13
Posts: 2046
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by N13 »

Ljudi, zanima me jedna stvar, tačnije sitnica.

Oduvek sam se bavio fudbalom, trenirao preko 10 godina, aktivno sve dok nisam pošao na fax. I još od prvih treninga, u predškolskom uzrastu, treneri su nas učili da kad se izvodi aut, obe noge moraju biti na zemlji. Promenio sam zaista mnogo trenera i svaki je to vikao... sudije na utakmicama su dosuđivale nepravilno izvođenje auta čak i ako se noga malo podigne prilikom bacanja lopte.
E sad, ja sam od onih ljudi koji prilikom gledanja utakmica obraćaju pažnju na detalje. Ne znam zašto ali uvek kad igrač izvodi aut, ja detaljno pratim način izvođenja. I uvek su igrači izvodili aut onako kako su i mene treneri učili, sa obe noge na zemlji... sve do pre nekih godinu dana. Evo od početka ove sezone, pratim mnogo utakmica, što naše lige, što drugih liga u Evropi - igrači masovno dignu nogu u vazduh prilikom izvođenja auta, a sudije ne sviraju nepravilno izvoženje. Možda izgleda da sam lud, ali me kopka da li je to donet neki novi pravilnik po kojem se ipak dozvoljava da igrač podigne nogu, ili su sudije slepe, ili sam ja živeo u zabludi ceo život. Ajde u našoj ligi što podignu nogu, prokomentarišem u fazonu "kakva liga, takva sudija...", ali danas pratim meč Chievo-Milan, igrači obe ekipe svaki put podužu nogu toliko očigledno, da nema šanse da je u pitanju sudijski propust.

Glupo pitanje, ali me stvarno kopka :)
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by madda fakka »

N13 wrote:Ljudi, zanima me jedna stvar, tačnije sitnica.....
Mislim da je to slobodna procena sudije koji tolerisu ipak takve sitnice tj. da puste da rasire noge najvise u liniji ramena (ako ne i uze). Verujem da ne bi tolerisao npr. da igrac skoci prilikom izbacivanja lopte ili da stavi jednu nogu daleko ispred sebe radi oslonca. Vidjao sam i na nasem Karadjordju kako sudija presudi nepravilno izvodjenje auta ali ne secam se da je bilo zbog nogu nego jednostavno izbacaj lopte je bio jednom rukom zbog klizave lopte ili cega god. Znam i ja sam trenirao fudbal i malo je falilo da nam trener vezuje noge zbog ovoga :) Elem ponekad obratim paznju i secam se kada je nekada Nevil ubacivao loptu kao da je centarsut, nije imao totalno spojene noge svaki put. Pogledaj i Baneta Ivanovica nema u 100% slucajeva spojene noge ponekad mu jedna noga ode napred malo. Apropo ovoga, bas se secam da su u Africi pokusali da uvedu pravilo da se aut sme izvoditi nogom. Cak se i secam da je jedan Africki kup nacija (ne znam koje godine ali bese kraj proslog veka) prosao da su igraci opusteno izvodili aut nogom. I to je samo jedan AKN prosao tako jer je naravno FIFA uletela i vratila na staro. Moje misljenje je da zarad "ubrzavanja igre", "povecanje kvaliteta" ili stagod UEFA ili FIFA izmisle, sudije su sada blaze sto se tih pravila tice.

https://www.youtube.com/watch?v=bdzEt3ZSwU0" onclick="window.open(this.href);return false; Evo igrac napravio onaj salto i u cucnju je izveo aut. E sada da li je to zbog Japana ne znam.
https://www.youtube.com/watch?v=jIzVIF_1eBo" onclick="window.open(this.href);return false; Ovo isto nije iz Evrope ali kada cucne on ima rasirene noge.
...Ne znam zašto ali uvek kad igrač izvodi aut, ja detaljno pratim način izvođenja...
Zato sto ti je kao i meni, trauma iz detinjstva :D
I Bog je Slaninar...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8855
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Radoye »

madda fakka wrote:https://www.youtube.com/watch?v=bdzEt3ZSwU0 Evo igrac napravio onaj salto i u cucnju je izveo aut. E sada da li je to zbog Japana ne znam.
https://www.youtube.com/watch?v=jIzVIF_1eBo" onclick="window.open(this.href);return false; Ovo isto nije iz Evrope ali kada cucne on ima rasirene noge.
Ovo rade u Americi jos od tamo negde kraja 70-tih pocetka 80-tih, manje se vidja u MLS ali je prilicno cesto u nizim ligama i na koledz takmicenjima. Nasli ljudi rupu u pravilima.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1633
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by CRD FCV »

Кад смо већ код тога, док сам играо фудбал судија нас је упозоравао да дрес мора бити упасан пред почетак игре и када играч улази на терен као измена. Да ли је то било неписано правило, јер видим да тога нешто и нема више?
milancl
Posts: 473
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by milancl »

Baš sam u subotu zapazio onog desnog spoljnog Mladosti kako nepravilno izvodi aut par puta. Očigledno je podizao nogu i po meni je to potpuno nepravilno. Mislim da sudije u nižim ligama više pažnje obraćaju na to, a ove u Superligi misle da igrači toliko znaju.

A što se tiče upasavanja dresova, i dalje je pravilo da dres mora biti upasan. Samo što je sada "moda" drugačija. I opet iz iskustva kažem da su sudije rigoroznije po tom pitanju u nižim ligama. Pogledajte bilo koju utakmicu na tv-u i videćete da 90% igrača koji ulaze u igru, čim prođu kontrolu četvrtog sudije i uđu u igru, istog momenta izvade dres iz šortsa, koji je prethodno bio upasan.
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by recni galeb »

To sa upasanim dresom je uvek bilo kretenasto, kao sapet da si...
Jos u skoli kada su nas mucili da one atlet majice ususkamo u ono malo gacica, boje izaberite sami po zelji nastavnika, nasa je preferirala crvene... E upasem ih bas sve... :?
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4806
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by gospodinFKV »

User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Forza Voša
Posts: 575
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Forza Voša »

http://www.mozzartsport.com/vesti/i-aja ... deo/100131" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovaj nas je letos u Slovackoj unistio a sada ...
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Passion »

http://www.mozzartsport.com/vesti/igrac ... deo/100454" onclick="window.open(this.href);return false;

:lala:
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by West Ham »

Tako se to radi. Da sam neko u Klubu, ovakve vesti bih fenserima čitao pre svakog obroka.
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
Milan
Posts: 4173
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Milan »

Taj rad! No mercy!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Владика »

Milan wrote:Taj rad! No mercy!
+1 To је ствар самопоштовања и очувања интегритета клуба. Да ли би било нормално да неко ко ради у МТС-у јавно пропагира и подржава Вип? Чиста пословна политика...
Post Reply