Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
lapo-lapo
Posts: 226
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by lapo-lapo »

https://www.rts.rs/sport/fudbal/5332343 ... rligu.html
U svemu tome mi je drago sto ipak ima klubova koji su izricito protiv i nadam se da se ta Super liga nikada nece igrati.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9777
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Image
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Gledam malo na areni reprizu derbija Velez - Sarajevo.
Fudbal los, stadion u Vrapcicima bolji od ovog u Novom Sadu.
Sta reci?
PS
Tribine sasvim pristojno popunjene ( kapacitet 7000 mesta).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 410
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

https://sportklub.n1info.rs/blog/dragan ... msYglx3qfU
„Takav smo narod da uvek hoćemo da svalimo krivicu na nekog drugog. Ne vidim razlog, zašto se ne radi bolje u mlađim kategorijama. Imam utisak da nam mladi igrači ne dolaze najobučeniji u prvi tim i to ne mislim na elementarnu tehniku pas i prijem lopte, to je fudbalska abeceda. Ovde se radi o pozicionoj igri, brojčanim odnosima, numeričkoj superiornosti. U tim stvarima, mladi igrači su nam needukovani. Biću surovo realan, ali naši igrači su manje obučeni od mnogih evropskih i svetskih nacija. To je nešto što mora da se preispita i to na najnižem nivou. Krovna organizacija mora da napravi sertifikaciju akademija i da se jasno definiše koliko koja od njih ima zvezdica, koliko edukovanih trenera imate u svakoj kategoriji, šta rade sa decom, na nedeljnom, mesečnom, godišnjem nivou. Kod nas sve ostane na priči. Ne postoji validan dokument kakav je, recimo, bio naš najbolji špic Aleksandar Mitrović kada je imao 15 godina. Možda postoji u Partizanu, ali to mora da postoji na nivou saveza, da bi danas-sutra kada prepoznamo nekog klinca u Srbiji koji je isti kao on, da znamo da pružimo identičnu edukaciju da bi on dostigao taj nivo. To su neke stvari kojima se struka ne bavi, a trebalo bi. Nažalost, kod nas treneri preživljaju, jer je napravljen takav ambijent da se trener menja posle tri utakmice. Nigde na svetu nema trenera koji može nešto da napravi za dvadesetak dana. Dobije se efekat promene, jer kada dođe novi trener, malo se suzbiju redovi, igrači hoće da se dokažu, ali to traje kratko. Da bi neki trener ostavio pečat, potrebno je bar nekoliko meseci, a u srpskom fudbalu nema ni strpljenja,“
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

hvylarn wrote: Tue Jan 09, 2024 2:14 pm https://sportklub.n1info.rs/blog/dragan ... msYglx3qfU
„Takav smo narod da uvek hoćemo da svalimo krivicu na nekog drugog. Ne vidim razlog, zašto se ne radi bolje u mlađim kategorijama. Imam utisak da nam mladi igrači ne dolaze najobučeniji u prvi tim i to ne mislim na elementarnu tehniku pas i prijem lopte, to je fudbalska abeceda. Ovde se radi o pozicionoj igri, brojčanim odnosima, numeričkoj superiornosti. U tim stvarima, mladi igrači su nam needukovani. Biću surovo realan, ali naši igrači su manje obučeni od mnogih evropskih i svetskih nacija. To je nešto što mora da se preispita i to na najnižem nivou. Krovna organizacija mora da napravi sertifikaciju akademija i da se jasno definiše koliko koja od njih ima zvezdica, koliko edukovanih trenera imate u svakoj kategoriji, šta rade sa decom, na nedeljnom, mesečnom, godišnjem nivou. Kod nas sve ostane na priči. Ne postoji validan dokument kakav je, recimo, bio naš najbolji špic Aleksandar Mitrović kada je imao 15 godina. Možda postoji u Partizanu, ali to mora da postoji na nivou saveza, da bi danas-sutra kada prepoznamo nekog klinca u Srbiji koji je isti kao on, da znamo da pružimo identičnu edukaciju da bi on dostigao taj nivo. To su neke stvari kojima se struka ne bavi, a trebalo bi. Nažalost, kod nas treneri preživljaju, jer je napravljen takav ambijent da se trener menja posle tri utakmice. Nigde na svetu nema trenera koji može nešto da napravi za dvadesetak dana. Dobije se efekat promene, jer kada dođe novi trener, malo se suzbiju redovi, igrači hoće da se dokažu, ali to traje kratko. Da bi neki trener ostavio pečat, potrebno je bar nekoliko meseci, a u srpskom fudbalu nema ni strpljenja,“
O ovome mi ovde odavno pisemo.
Medjutim, kao i sve drugo kod nas, nije bitno sta se kaze, vec ko kaze.
I onda kasnimo, kasnimo godinama, pa i decenijama.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 410
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

Turija wrote: Tue Jan 09, 2024 3:38 pm
hvylarn wrote: Tue Jan 09, 2024 2:14 pm https://sportklub.n1info.rs/blog/dragan ... msYglx3qfU
„Takav smo narod da uvek hoćemo da svalimo krivicu na nekog drugog. Ne vidim razlog, zašto se ne radi bolje u mlađim kategorijama. Imam utisak da nam mladi igrači ne dolaze najobučeniji u prvi tim i to ne mislim na elementarnu tehniku pas i prijem lopte, to je fudbalska abeceda. Ovde se radi o pozicionoj igri, brojčanim odnosima, numeričkoj superiornosti. U tim stvarima, mladi igrači su nam needukovani. Biću surovo realan, ali naši igrači su manje obučeni od mnogih evropskih i svetskih nacija. To je nešto što mora da se preispita i to na najnižem nivou. Krovna organizacija mora da napravi sertifikaciju akademija i da se jasno definiše koliko koja od njih ima zvezdica, koliko edukovanih trenera imate u svakoj kategoriji, šta rade sa decom, na nedeljnom, mesečnom, godišnjem nivou. Kod nas sve ostane na priči. Ne postoji validan dokument kakav je, recimo, bio naš najbolji špic Aleksandar Mitrović kada je imao 15 godina. Možda postoji u Partizanu, ali to mora da postoji na nivou saveza, da bi danas-sutra kada prepoznamo nekog klinca u Srbiji koji je isti kao on, da znamo da pružimo identičnu edukaciju da bi on dostigao taj nivo. To su neke stvari kojima se struka ne bavi, a trebalo bi. Nažalost, kod nas treneri preživljaju, jer je napravljen takav ambijent da se trener menja posle tri utakmice. Nigde na svetu nema trenera koji može nešto da napravi za dvadesetak dana. Dobije se efekat promene, jer kada dođe novi trener, malo se suzbiju redovi, igrači hoće da se dokažu, ali to traje kratko. Da bi neki trener ostavio pečat, potrebno je bar nekoliko meseci, a u srpskom fudbalu nema ni strpljenja,“
O ovome mi ovde odavno pisemo.
Medjutim, kao i sve drugo kod nas, nije bitno sta se kaze, vec ko kaze.
I onda kasnimo, kasnimo godinama, pa i decenijama.
Zato sam i preneo. Evidentan problem koji svi primećujemo, a slepi su oni koji bi trebalo da vide.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3988
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Rabba »

hvylarn wrote: Tue Jan 09, 2024 3:40 pm Zato sam i preneo. Evidentan problem koji svi primećujemo, a slepi su oni koji bi trebalo da vide.
Naivni ste obojica, veoma, ako mislite da ti koji bi trebalo da vide nisu videli.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
hvylarn
Posts: 410
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

Rabba wrote: Tue Jan 09, 2024 3:42 pm
hvylarn wrote: Tue Jan 09, 2024 3:40 pm Zato sam i preneo. Evidentan problem koji svi primećujemo, a slepi su oni koji bi trebalo da vide.
Naivni ste obojica, veoma, ako mislite da ti koji bi trebalo da vide nisu videli.
Naravno da mi je jasno kako stvoje stvari u našem fudbalu. Ali isti ti idioti ako već hoće da tolike pare uzimaju na istim tim igračima, pa zar se ne bi prodao za više para ako ima veće veštine u svojim nogama i glavi?
User avatar
Turija
Posts: 10739
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Rabba wrote: Tue Jan 09, 2024 3:42 pm
hvylarn wrote: Tue Jan 09, 2024 3:40 pm Zato sam i preneo. Evidentan problem koji svi primećujemo, a slepi su oni koji bi trebalo da vide.
Naivni ste obojica, veoma, ako mislite da ti koji bi trebalo da vide nisu videli.
Uopste nismo naivni, vec smo samo pokusavali da uticemo, kao navijaci i ljudi, da se to menja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3921
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »



Ovo je već nešto jer tamo nema poreza a dobija se krov nad glavom plaćen, navaliće dosta igrača i to sa ovog područja ako je ovo tačno.
hvylarn
Posts: 410
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

Deep Purple wrote: Wed Jan 10, 2024 5:57 pm

Ovo je već nešto jer tamo nema poreza a dobija se krov nad glavom plaćen, navaliće dosta igrača i to sa ovog područja ako je ovo tačno.
Ko bude u stanju da trpi njihove uslove života. Po svemu sudeći, nisu svi presretni tamo od ovog prvog talasa mega zvezda.
User avatar
N13
Posts: 2059
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by N13 »

Naleteh na ovaj video, jedan napad Fluminensea protiv Sitija. Iako su 10 puta jeftiniji i generalno slabiji tim, ovakvo iznosenje lopte je vrhunski odradjeno. Kasnije su prekomplikovali u napadu, ali na svojoj polovini odigrali vrhunski.

Ovaj video treba nasim igracima pustati pred svaki trening. Kod nas bunare loptu napamet, sto dalje od gola cim protivnik pridje na manje od 5 metara lopti.

User avatar
rykerfcv
Posts: 787
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by rykerfcv »

N13 wrote: Sat Jan 13, 2024 12:59 pm Naleteh na ovaj video, jedan napad Fluminensea protiv Sitija. Iako su 10 puta jeftiniji i generalno slabiji tim, ovakvo iznosenje lopte je vrhunski odradjeno. Kasnije su prekomplikovali u napadu, ali na svojoj polovini odigrali vrhunski.

Ovaj video treba nasim igracima pustati pred svaki trening. Kod nas bunare loptu napamet, sto dalje od gola cim protivnik pridje na manje od 5 metara lopti.

Unapred vidim kako bi Rosic/Crnomarkovic dodao Zukicu i Zuka umesto da doda on ode napred izgubi loptu i mi primamo gol.Ovo je scenario za prvih 5 sekundi snimka.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Post Reply