Gol, potez, akcija...

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Gol, potez, akcija...

Post by Voja »

Zeleo bih da ovde razgovaramo o nezaboravnim trenutcima koje su nam priredili madjionicari u crveno-belom dresu... verovatno svako od vas u sebi nosi neki prelepi gol,dribling,akciju sa nekih od vosinih meceva... podelite te trenutke secanja sa svima nama ovde...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Dosta prijatnih ali takodje i neprijatnih trenutaka sa Vosinih meceva cuvam u sebi,ali sam slabo organizovan sa datumima.Nikada mi datumi nisu bili bitni,ali svaki trenutak sa utakmica je ostao duboko urezan u meni.Sada cu vas podsetiti na dva momenta,od kojih me jedan toliko usrecio,a opet drugi extra rastuzio.
Prvi momenat,vezan je za utakmicu sa c.zvezdom u NSu kada je nekih 10-ak (a mozda cak i manje) minuta pred kraj kod rezultata 1:1 sudija svirao penal za zvezdu.Lopti je prisao krupnikovic,penal je sutirao na gol ispod severne tribine... a na nasem golu je tada stajao sjajni ALEXANDAR KOCIC... tu utakmicu sam posmatrao sa juzne tribine! U trenutcima dok je krupnikovic hvatao zalet,celom juznom tribinom se zaorilo VALTER ZENGA,VALTER ZENGA... (ovo nikada nisam shvatio,jer me je Koca uvek podsecao na Rosija :lol: ).Igrac zvezde je sutirao snazno u Kocinu levu stranu,u sami ugao,nekih 15-20 centimetara od zemlje... svi su zanemeli... Euforiju,posle odbijene lopte (zahvaljujuci Kocinom umecu) u korner nikada niti cu moci zaboraviti,niti cu vam moci opisati....

Image

Drugi momenat koji cu s tugom pamtiti je utakmica evropskog kupa protiv GAKa,kada su nas u sred NSa deklasirali sa 5:1... :(
Na njihovoj klupi,Ljupko Petrovic,sredinom drugog poluvremena je usao i nas tada potencijalni reprezentativac Mihael Anicic,koji nam je jos i gol dao... Slika koju sam uslikao sa istocne tribine (gde sam nazalost bio u liniji naseg gola) na kojoj se u nasih 16m vide samo golman Zilic i 4 ili 5 igraca GAKa,sve govori... ako je pronadjem... postavicu je ovde!!!
Toliko za sada![/img]
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Seca li se neko gola Dragana Gage Radojicica,negde mozda 94-95 u Gornjoj Varosi za 2:2,gotova sa centra??? Jel bio neko na tom mecu?
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Tesko mi je da pisem o Zengi ali stvarno sam voleo tog coveka.Secam se neke tekme sa parizanom i na golu je bio Kocic.Bio sam sa matorim na zapadu i normalno red-firm je zapevao Wlater Zenga.Covek koji je sedeo do mene(navija za bgd) kad je cuo, prepao se i pitao me zasto pjevaju zengama(zbor narodne garde)?! :lol: NE znam da li secate tog coveka,zvao se Nebojsa Scepanovic ali to je bio najbolji veznjak kojeg smo imali u zadnjih 10 godina.Da li se neko seca njegov prodora kada smo poveli dva nula protiv zvezde 1995(on pogodio precku a panta ga dokrajcio)!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Naravno,sta ti mislis da mi imamo pregrst lepih poteza prezentovanih od strane nasih igraca pa da bi na neke mogli i zaboraviti!? :lol: A dribling Saule pre BOMBE ka partizanovom golu (zamalo da ubije nekog od grobara,tada na severnoj tribini 8) ),a Drina i slalom protiv Bastije? :wink:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Cuvena Drinina finta u levo.Niti prostije niti efektnije finte.Da li se neko seca biciklice rumenackog Benariva Mice Vranjesa?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Naravno,mislim cak da je imam snimljenu na nekoj kaseti u gro planu!!!
A Pantine ruke podignute u vis na penaltiku,za 3:2 protiv zvezde??? :lol:
A prelepi golovi,makazice,voleji... Zorana Mijanovica na poluvremenu svake utakmice??? :wink:
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

I nezaobilazno gađanje kućice od strane istog.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

A kako ste se osecali u momentu kada je na stadionu partizana nas Dusko Grujic napustio teren placuci kao malo dete,zbog crvenog kartona (dobismo ih tada 6:5)!?
Nikada necu zaboraviti taj momenat,mislim da smo vodili 4:2 tada,a sudija k'o sudija...
Dusko je pokazao da nije zasluzio karton,ali zar protiv beogradjana postoji pravda!?
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

A kada je Milojevic dobio upalu uva od Jezdine bombe...??? Uuuuuu, lave! 8)
You'll never walk alone!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Zar to nije bio Pandurovic? 1:0 protiv Partizana. Kakav je to bio udarac!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Bio je Jezda definitivno a probusio je Milojevica.Kako je samo usla lopta usla u gol!
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Post by Go west »

Ja nikad neću zaboraviti kako smo neke 1992., kada su cigani bili evropski prvaci i došli u NS onako prepotentno sa sve savićevićem,pančevom,belodedićem...,a mi ih probušili sa 3:1.(vodili smo i 3:0)
Golove za Vojvodinu u tom nezaboravnom meču su dali V.Mihajlović,Kojčić i Kuntić, a najlepši trnutak na tom meču je bio kada je Kojčić namestio loptu na korner(severo-zapad) i direktno savladao golmana.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Go west wrote:Ja nikad neću zaboraviti kako smo neke 1992., kada su cigani bili evropski prvaci i došli u NS onako prepotentno sa sve savićevićem,pančevom,belodedićem...,a mi ih probušili sa 3:1.(vodili smo i 3:0)
Golove za Vojvodinu u tom nezaboravnom meču su dali V.Mihajlović,Kojčić i Kuntić, a najlepši trnutak na tom meču je bio kada je Kojčić namestio loptu na korner(severo-zapad) i direktno savladao golmana.

To je bilo 1991. a cak je i Kuntic dao gol iz Penala i to kroz noge Lekovicu.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Godina bejase 1992. a gol iz kornera je primio Milic Jovanovic a zatim je usao Lekovic a njega je probusio gospodin Kuntic!SLavni dani, prvaci sveta su tada imali samo jedan sut na gol i to onaj smrdljivi semenkar iz Skoplja!
Post Reply