19. kolo: Vojvodina-OFK Beograd 0:1

User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Milan Djuricic

Post by nboya »

Djumi wrote:...Dobio sam 100% podrsku Upravnog odbora...
Da li je ovo znak da smo prestali da besomucno menjamo trenere, da li mi to postajemo ozbiljan klub? Daj boze da je tako.

Inace, igra i rezultat - kriminal najgori. Trener je rekao ko je najodgovorniji za to, ali i pored toga, podrska Djumiju.



p.s. Ja sam ranije pitao trenera o mogucnosti odigravanja prijateljske utakmice sa Macvom. Kako stoje stvari taj duel je sve izvesniji. I to za bodove. :?
UPRAVA NAPOLJE!!!
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Alo ljudi, koji vam je? Sta ste se tako razgoropadili, pocecete da se ujedate, tucete tastature i razbijate monitore... Danasnji dan jeste bio katastrofa, ali kada bi svi razmisljali "danas", ne bi nikada nigde stigli. Igra jeste bila kriminalna, ali ne treba odmah seci glave. Na kraju krajeva, OFK nije naivna ekipa sto su i dokazali, jer su znalacki iskoriscavali nase propuste i lako dolazili u gol sanse u nekoliko navrata i nisu bez raloga u vrhu tabele.

Jos jednom se potvrdilo da se utakmica dobija na sredini terena. Danas - bez ideja, bez vizije, bez raspolozenog igraca. Da li zbog Franca ili je vaznost utakmice ucinila svoje, nije na meni da procenjujem. Posle marakane kada je svima bilo drago zbog igre, pa nam rezultat i nije toliko tesko pao, danas nam nista nije polazilo za rukom (nekima jeste!). Mislim da Vojvodina nije pruzila losiju partiju vec dugo i da ne treba suditi samo na osnovu danasnje predstave. Slazem se u potpunosti da ce nam sada biti mnogo teze u (nazalost) borbi za opstanak, ali tesko je odigrati dva puta ovako lose (bar se nadam!). I igraci su ljudi, imaju pravo na los dan i mislim da ih treba osloboditi pritiska koliko god je to moguce.

Vidim da bi ovde mnogi da smene trenera ili tacnije receno - vise bi voleli da ga nikada nisu ni videli, verovatno im je onaj retard pizon vise odgovarao. Hajde da prekinemo s praksom da se treneri menjaju svakih pet kola - cesta promena trenera retko kada daje rezultat. Tim se stvara, na tome se radi dugo, ne moze nista preko noci. Djumiju treba dati sansu, ja bih ga ostavio do kraja sezone, da se bar jednom pokaze principijelnost i ozbiljnost u radu Kluba. Nije sramota pasti, sramota je ne ustati. Danas smo pali, sutra ustajemo. Ne dozvolimo da nam lose "danas" izrezira jos gore "sutra". Ovu utakmicu bi trebalo sto pre zaboraviti!

I u sredu da nas bude jos vise... :!:
You'll never walk alone!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8878
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Yebote izgleda nekima drazhe kada izgubimo samo da bi mogli da kazhu "vidite da smo bili u pravu". :roll: Uz takve prijatelje neprijatelji nam nisu potrebni...
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Slažem se da se ekipa stvara, a ne kupuje, to najbolje dokazuju Real (u poslednje vreme) i Inter (verovatno od kad postoji). Međutim, problem kod nas je taj što para nema da se ozbiljni igrači zadrže u klubu više od dve godine kada dosegnu igračku zrelost. To teško polazi za rukom i jačim klubovima, kao što su cigani i grobari. Ljudi, pa ne živimo mi u prvoj polovini 20. veka, pa da igrači igraju iz ljubavi prema fudbalu, sada se fudbal igra zbog para i samo zbog para. Znate i sami da će svi igrači koji vrede nešto, rađe otići u manji klub španskog, italijanskog, nemačkog prvenstva, pa čak i u Kinu, nego da ostanu u domaćem prvenstvu, jer su ovde plate manje, a bogami i neizvesne. Zaista ne znam i ne želim da nagađam koliko zarađuju igrači u Vojvodini (ako žele i ako smeju, neka objave), ali verujem da je ta cifra iznad prosečne plate u Srbiji (koja je ispod 200 EUR).
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pa ne mogu da verujem sta neki ovde pisu!
Sta vec vise treba da se dogodi pa da pocnemo da se ZAISTA kriticki odnosimo prema situaciji u klubu?
Da ispadnemo iz lige?
Ovo cu sada napisati i bas me briga koliko ce me svi ovde napadati,ali ja MOLIM BOGA DA ISPADNEMO IZ LIGE!Jedino tada ce se stvari moci pokrenuti od nule,ovo je samo bacanje prasine u oci i produzavanje agonije.
Igramo ocajno,GOL NE MOZEMO DA DAMO APSOLUTNO NIKAKO,a neki misle da igraci zasluzuju aplauze.
Kako neko moze da tapse tim neradnicima?
Marko Jovanovic-to je jedan.......,ma ne smem ni da kazem,ali vazno je da su neki ovde govorili kako je bas on idealan u ovom momentu i da nema alternativu.Pa i moj pokojni deda je alternativa za njega.
Kizito i Pavlovic su se sudarali na terenu,smetali su jedan drugome i uopste mi nije jasno zasto su obojica imala istu ulogu po boku!?
Kizito nije NISTA pokazao i bio je najlosiji na terenu i kako neko moze samo da ga hvali kada je odigrao svega par utakmica za Vosu a nije nista pokazao.Predstavljen je maltene kao novi Roberto Karlos.
Pavlovic nije kriv,decko je talentovan i zao mi je sto je bas on izvukao deblji kraj.
Zasto nema Djurovica?Ajde pa da jos imamo viska napadaca,ali nama u spicu igra novosadski Rud Van Nistelroj sa brojem 10 i izgleda da sa njim nema zime.Jako mi je cudna ta situacija sa Djurovicem i pitam se sta je tu u pitanju?
Kako moze da bude lose po njega da igra u ovom momentu?Kao nece ga hteti gol?Pa on je momak dao gol vec na svom debiju,a dao je i tri gola za 5 minuta i toliko o njemu.Da ga ne cuvamo mozda za Zvezdu?
Ako nam neko njega uzme ili njegov talenat bude upropasten,ja cu da odem ispred stadiona i da strajkujem gladju.
Zasto smo se olako resili usluga Popovica,Cvetkovica,Grumica,Despotovica?Po cijoj proceni?
Onaj Maslic je posebna prica.Pri svakom dodiru sa loptom on pada na zemlju.Ali ko zna,mozda njega sila zemljine teze privlaci jace nego druge ljude,pa ga moramo razumeti?
Djuric-pa on mozda i nije los,ali je definitivno neiskusan i trebao bi da se prvo kali na klupi.
Zao mi je bilo Govedarice,videlo se da trpi jake bolove i on nije smeo da igra,pogotovo sto uopste nije mogao da trci.Tacno je,ne mogu on i Dundjerski da igraju zajedno.
Ne mogu da krivim trenera generalno,mada je povukao dosta veoma losih poteza.On je samo podlegao losoj atmosferi koja deluje oko kluba.
Najvise smo krivi mi navijaci.Da,da to je sasvim tacno.
Mi smo krivi jer smo trpeli kojekakve mesetare u klubu,a takodje mnogi od nas su bili nerealni i nisu hteli da pogledaju istini u oci.Otkuda samo toliko nerealnog optimizma?Zasto igrace od kojih je vecina lenja po prirodi i naviknuta na nerad tokom zadnjih par sezona kovati u zvezde i klicati im?Ja se secam da se na primer u onoj generaciji jesenjih sampiona klicalo samo Kocicu,Pantelicu(dok nije otisao) i Sauli,a oni su to mnogo,mnogo vise zasluzili.
Mnogi ovde na forumu imaju igrace za koje su zbog necega vezani i neprestano ih hvale i time idu jos korak dalje kada je subjektivnost u pitanju.
Da nas bude jos vise na Zelezniku?A za koliko to vise?Za jedno 100 ljudi(vise je neizvodljivo,ali bice manje)?I sta ce to promeniti?Nista?Kao mi cemo sada zestoko da navijamo a nasi vredni igraci ce se napaliti i razbiti Zeleznik.Nista od te price.
Mi moramo da krenemo od nule i ne smemo vise da pompezno najavljujemo utakmice i zovemo ljude na njih,jednostavno moramo da molimo ljude da dodju u cilju sprecavanja ispadanja iz lige.Ali mislim da to nema svrhe,jer je nama mesto u drugoj ligi vec kaparisano,a posto ne smemo da se nadjemo u istom rangu sa Novim Sadom,njega ce eto isterati u trecu ligu.Logicno.
Ja sam o ovome vec pisao i sad cu ponovo reci,mislim da je jedino ispravno i pravilno resenje za datu situaciju bOJKOT,ali potpuni.To bi pomerilo stvari sa mrtve tacke.Nazalost,znam da do toga nece doci,pa se zato ni ja necu povesti za tim primerom nego cu da dolazim i dalje i kod kuce i na strani i da gledam ono brukanje i sramotu i da cekam koliko cemo komada da primimo.
Mozda i nije lose da ispadnemo iz lige.Mnogi klubovi su se posle toga vratili jaci.Eto primera Atletiko Madrida,Fiorentine,Mancester Sitija,Nice,Kajzerslauterna,Buducnosti,Rada(verovatno).
Pa i nas primer.Ispali smo bili iz lige,pa smo 2 godine po povratku bili prvaci.
Mozda istorija treba da se ponovi?
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Trener je jednom prilikom spomenuo da su plate od 10 000 - 25 000 eura godisnje (hiljadu dve gore dole, ne secam se sad tacno) kod prvoligaskeih ekipa, sem partizana i cz koji imaju dosta vise para. To danas zaista nije malo, pogotovo za profesiju koju volis

Na trenerovu iskrenost skidam kapu ali jedna stvar koju je spomenuo ne na forumu vec jedne nedelje oko 22h je da vecina igraca prve lige nema potrebne predispozicije za fudbalera. To je bio odgovor na moje pitanje koje je glasilo sta sprecava igrace nase lige (mislio sam na igrace Vojvodine al se nisam direktno izjasnjavao) da teze ka evropskim normama u krucijalnim faktorima fudbalske igre. Ja jednostavno ne mogu da se slozim sa takvim stvarima, konkretno u fizickoj pripremljenosti... Licno poznajem mnogo ljudi koji bi za mnogo manje pare, citajte 0 dinara a neretko i na sopstvenu stetu, rizikovali i rizikuju sopstveno zdravlje radi uspeha u maticnim sportovima. Jos uvek imate moju podrsku (mozda zvuci pateticno i nevazno za vas, il nekog drugog, al cisto napominjem) jer cuo sam da posedujete dosta znanja i stalno produbljujete ista zbog cinjenice da ste dosta dugo radili u nizim rangovima takmicenja i to je bio jedan od nacina za napredak, po mom misljenu odlican. (svi znamo da treneri "nase prve lige" kad dobiju otkaz predju u drugi prvoligaski klub, bez obzira na ranije neuspehe i tako u krug, bekvalac tipican primer, ne i jedini, sto dosta govori o "moralu" u fudbalskom savezu). Sad je kasno za neki fizicki napredak zbog pocetka takmicarskog dela, al ubuduce, gazite bagru, ne dajte im da odu odmorni s treninga (preterujem, al kao trener verujem da znate da ocenite kad je vreme za smanjenje napora), sto vojvodina ne bi napravila presedan bar u tom pogledu igre u ovoj nasoj usporenoj ligi...

p.s. bekam 10 - 12 km po utakmici, prosecan igrac nase lige 7-8km (informacije iz prve ruke, verujem istinite :wink:) za 90min i za 10 000 eura godinje, pa to je brzo hodanje penzionera
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Usput,zasto niko nije bio na rukometu?
Pobedili smo sa dva razlike i dalje smo prvi bez poraza,ako je nekome uopste stalo.
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Post by Go west »

A par pitanja za trenera:kada si tako velik zasto si stavio Belica u tim kada nije trenirao u petak i odbijao da igra zato sto nije imao para da proslavi detetov rodjendan.
Pa ko mu je kriv kad ne zna da zaradi za detetov rođendan :?:
Da bi ja zaradio te pare(pobeda protiv ofk-e) ja moram da radim 4 meseca :shock:
Prvo im je smetalo što ih niko ne plaća,sad kad rade po učinku su pokazali da ne znaju :oops:
Ne daj se Đumi i kažnjavaj te manekene(bolje da su se bavili politikom) jer se od fudsbala definitivno neće najest leba :idea:
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ice ako malo manje emotivno analaziraš Kizito nije ostavio loš utisak, ali je činjenica da su on Pavlović jedno drugom smetali i Pavlović platio cenu toga.
Ne znam kako možeš da staviš Vukelju u prva tri kad nije u polju uradio ništa, a promašio dve stopostotne šanse.Šta je tu za 2 boda koja mu poklanjaš,(nervira me ovo što stranice foruma ne ostaju u istoriji, već se ponovo otvara on line željena stranica, dok Dnevnik može čitati iz istorije.Da li je ovo problem za sve učesnike na našim forumima?Ako jeste molba za Minju da to reši) jer nisam baš siguran u tačno pamćenje, ali mislim da si Vukelju stavio na drugo mesto?Nije mi baš jasno otkud Vukelji bodovi, mada se sa ostalim razmišljanjima iz tvog posta poprilično, ali nerado slažem. Pozdrav.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9787
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Samo da jos dodam,vezano za moj post.Djumi i dalje ima moju punu podrsku i to najmanje do kraja sezone,a pod kakvim pritiskom radi sto se mene tice moze imati samo jos vecu podrsku.Poruka za Djumija:
Protiv zvezde si pokazao da znas i da mozes,svi smo bili zadovoljni igrom,samo ne realizacijom.Zato,ne robuj imenima,vec stavljaj samo najbolje u ekipu.Sta bi se desilo da si izveo isti tim kao protiv zvezde,samo recimo Belog umesto Marka?Igraci bi bili zeljniji uspeha,i sigurniji u sebe,jer su vec pokazali koliko mogu"

A ovak,pred OFK su vec bila 4 igraca sigurna,i maltene smo kukali sto nisu bili protiv zvezde,a pokazalo se da mozemo i bez njih.
P.S.Djumi,molim te da mi odgovoris na pitanja iz mog prethodnog posta.
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Ice, zar zaista mislis da se ne odnosimo kriticki prema desavanjima u Klubu? Suvisno je spominjati sta se sve izdesavalo u poslednjih nekoliko meseci, i to na inicijativu navijaca, od Foruma do Sabora. Krenulo se, ne od nule, nego od minusa.
Svako od nas je video jucerasnju utakmicu iz sopstvenog ugla. U necemu cemo se sloziti, u necemu ne. Slozicemo se da je igra bila losa. Slozicemo se da smo vezli i tri poraza - na Vracaru njiva, na marakani nismo imali zavrsnicu i srece, juce su nam najbolji bili odbrambeni igraci i golman - to govori o partiji ispod proseka celog tima.
E sad - necu se sloziti s atmosferom koja provejava po postovima, kao da se pokrece lov na vestice, traze se krivci. glave i krv. Ne treba sada pokretati temu zasto smo se odrekli pojedinih igraca, nije joj ni vreme ni mesto. Ne treba traziti smenu trenera. Svi su bili odusevljeni nastupom protiv ciganstura, kako igrom tima, tako i postavkom igre. Pokazali su da mogu, treba ih podrzati i ne gledati zakrvavljenim ocima na jucerasnju utakmicu.
Necu se sloziti s bojkotom, to bi mozda bilo resenje da smo u poslednjih pet godina bili prvaci, a danas smo tu gde jesmo. Predstoji nam borba za opstanak (nazalost) i trebalo bi pomoci maksimalno. I zato bi trebalo da nas bude jos vise u sredu. Lako je dolaziti i biti uz Klub kada se pobedjuje, sada bi trebalo pokazati vernost, pripadnost i odanost. Treba svima pokazati kako se voli i bodri Klub, od igraca do obicnih navijaca. Drzimo sudbinu u svojim rukama. Racune cemo svoditi u maju kada se prvenstvo zavrsi.
Dosli su novi ljudi i Upravu, treba im vremena da pociste. Nesto je pocelo da se desava, da se radi. Igraci su imali premije 1.000 EUR za zvezdin skalp, juce 500. Pocela su da im se isplacuju dugovanja. Treba svima dati sansu i malo vremena, treba ih ispostovati.
You'll never walk alone!
User avatar
Turija
Posts: 10742
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Izvinjavam se, samo da pojasnim ono što sam rekao da su Kizito i Pavlović jedno drugome smetali, ne odnosi se generalno, već na jučerašnju postavku igre bez veznog reda tako da nije bilo prostora za izlete Kizita u napad.Nisu mogli on i Pavlović da se nadopune, pa je izgledalo da guše jedan drugog.
Ja i dalje dajem podršku treneru i nadam se da je izvukao pravilne zaključke iz jučerašnje utakmice.A, iskustva nikad dosta, baš kao i novaca -uvek će nam, bez obzira na količinu, u nekoj situaciji zafaliti.
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Bojkot :?: :!: :!: :!:
Koga ili cega???
Od kud nekom pala ideja na tako nesto....
Sad kad je vise nego jasno da cela prva liga igra protiv nas i kad nemas prijatelje za 3 za 3,treba da budemo jos jaci zbijemo redove,i pokazemo nasu pravu snagu....
Sada ne sme da se posustane,sad nam treba brojnost kao na utakmicama sa ciganima i grobarima,sad nam treba dobra atmosfera u klubu i oko njega,a ne da se likuje nad nasim porazima od strane pojedinaca...
Kako je neko rekao,nema skidanja sad glava,smena,ostavki,to bi nas dotuklo...
Idalje verujem treneru i ekipi i mislim da se opstanak moze i mora obezbediti...
Setite se pre 4 godine da smo strepeli za opstanak do poslednjeg kola i utakmice sa Rudarom iz Pljevalja i opstali...Opstacemo i sada u INAT "MOCNICIMA" OVOG NASEG ZALOSNOG LIGASKOG FUDBALA!!!
Momci samo BORBENO I NEMA PREDAJE DO POSLEDNJEG DANA :!: :!: :!:


Djumi samo napred!!!
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Slazem se sa vecinom misljenja iznetih ovde, da treba da zbijemo redove i jos zesce podrzimo nas klub. Koliko god bili kivni na igrace, moramo prihvatiti da su nasi, pa taman bili i od gov**a. Bilo bi totalno neproduktivno da smenjujemo trenera posle tri kola, jer gledajmo realno: ko bi uopste prihvatio da sedne na vrucu klupu Vojvodine u ovom trenutku, kad klub koji se nalazi na 14. mestu zaostaje samo dva boda u odnosu na Vosu. Zato, dajmo Djumiju vremena da pokaze da zasluzuje da sedi na klupi Vojvodine. Protiv Zvezde smo videli da ima odredjenog kvaliteta u timu, pa ostaje jedino da se taj kvalitet reprodukuje i nadogradjuje iz utakmice u utakmicu. Zato, u sredu svi na stadion, u nadi da ce se obistiniti poruka koja je na utakmici sa OFK stajala na tribini.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Ljudi,kakav bojkot,kakvi bakraci.Ko moze da bojkotuje nesto do cega mu je stalo?Dolazicemo mi na stadion kao sto smo dolazili i do sad.Ali je problem sto navijaci ne mogu da se skinu u dresove i da uzimaju bodove.Ljudi,mi moramo da ukazemo na one u klubu koji ne rade dobro svoj posao i ne daju rezultate.Nova uprava je pocela nesto da radi i mislim da ne bi trebali da imamo primedbi do sad.Skinuli su neka dugovanja kluba,isplatili igracima zaostale premije i dali im dve plate.Nije mnogo ali je nesto.Jedina greska im je sto nisu pocistili sve iz prethodne strukture i sami odgovarali za svoj rad.Nazalost jedini zasticeni neradnici su igraci.Ko moze da ih smeni kada druge nemamo.A kada ih budemo menjali bice kasno.Zato sam i rekao da mora neko da izvuce maksimum iz njih i da mislim da ovaj trener to ne moze.Klub ne sme dozvoliti ispadanje,jer bi to bilo tragicno.Pa vidite li gde je Vojvodjanski fudbal danas i sta se desava sa nekad jakim prvoligasima.Bojim se da ce mo se jako tesko vratiti nazad jer krokodili iz Beogradske bare gmizu sve dalje i dalje.Zato klub ne sme da kasni sa potezima jer ce uskoro biti kasno.Pozdrav.
Locked