Sve o Voši, kroz igru...

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Sve o Voši, kroz igru...

Post by Voja »

Turija wrote:Nego Vojo, otvaraj neku temu, spasi Forum :cheers:
:wink:

E ajd da poslusam svog uvazenog kolegu pa pokusam da osmislim igricu u kojoj na jedan lepsi nacin mozemo videti ko je "koliki Vojvodinas" :wink: ,a u isto vreme i velicinu samog FK Vojvodina!!!

Kao svaka igrica i ova ima svoja pravila.U ovom slucaju su prosta,da prostija ne mogu biti.Prvi igrac (u ovom slucaju Ja) postavlja pitanje iz istorije FK Vojvodina,a prvi sledeci,koji je 100% siguran da ima tacan odgovor,nudi nam odgovor i postavlja novo pitanje,po svom izboru.I tako u krug.Krug pitanja necemo suzavati,tako da mozete postaviti bilo koje,uz uslov da je odgovor edukativan po sve nas!?

Evo,krenucu prvi sa pitanjem,a ako vam se ideja dopada,ocekujem i vas... u suprotnom,nisam prosao probu i vracam se kuci :lol:

1.marta 1967. godine,FK Vojvodina pobedila je skotski Seltik sa 1:0.Pitanje: zbog cega je igrana ta utakmica i kog je karaktera bila???
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Sto rece ZeljaFCV,mi smo jedan "copor",ali... nisam znao da se nalazim u coporu neznalica :roll: Bitno je da znate sve o Sinisi Mihajlovicu,a o najvecem uspehu kluba... sram da vas bude!!!! 8)
Image
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

'Ajde Vojo, ne drami, valjda je suviše "laganica" 8) Valjda jeste?
Reč je o četvrtfinalnoj utakmici Kupa Šampiona, inače i jedini poraz škotskog kluba u sezoni u kojoj je osvojio trofej.

Pitanje: koliko puta i kojih je godina Vojvodina bila finalista domaćeg Kupa?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Polako Vojo, svaki početak je težak, pa tako i ove igre :wink:

FK Vojvodina je bila četiri puta finalista domaćeg Kupa (1951., 1997., 2007. i 2010.) i nijednom ga nije osvojila.

Pitanje: Koliko je Vojvodina imala državnih reprezentativaca na prvom Svetskom Kupu, održanog u Urugvaju 1930. godine?
Last edited by Zeljafcv on Fri Jan 14, 2011 12:37 am, edited 1 time in total.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:Sto rece ZeljaFCV,mi smo jedan "copor",ali... nisam znao da se nalazim u coporu neznalica :roll: Bitno je da znate sve o Sinisi Mihajlovicu,a o najvecem uspehu kluba... sram da vas bude!!!! 8)
Vojo, moraš dozvoliti igračima vreme za zagrevanje :lol:
A šta misliš da ti je npr Podbara prvi odgovorio, pa odigrao ,,povratnu"? (morao bi za vikend do Novog Sada - u Arhiv :wink: )
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Turija,znas li ti odgovor na Zeljino pitanje ili ne?
Vraticemo te sa probe,iako si iskusan,prekaljen i jeftin,znas da ne volimo problematicne :lol: :wink:

p.s.a sad ozbiljno,tocak se pokrenuo... Turija,od tebe mnogo ocekujem u ovoj igri :wink:
Image
Pripadnik
Posts: 62
Joined: Wed Oct 14, 2009 10:49 am

Post by Pripadnik »

Nije ni zelja u potpunosti odgovorio na pitanje...

Pitanje: Koliko je Vojvodina imala državnih reprezentativaca na prvom Svetskom Kupu, održanog u Urugvaju 1930. godine?
U Montevideu je igrala reprezentacija Jugoslavije. Ipak, to je bila prva svojevrsna srpska fudbalska reprezentacija – u sastavu su bili isključivo srpski fudbaleri, njih 16 iz beogradskih klubova (BSK, „Jugoslavija“, „Soko“) i jedan iz Novog Sada („Vojvodina“)....
Mi smo jedno to je naša snaga...
Pripadnik
Posts: 62
Joined: Wed Oct 14, 2009 10:49 am

Post by Pripadnik »

Jedno lagano pitanje: Nabrojati sastav ekipe koja je donela drugu šampionsku titulu u Novi Sad? :wink:

P.S: Ko u pesmi?
Mi smo jedno to je naša snaga...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Maras, Mijic, Vujacic, Sapuric, Kartalija, Jokanovic, Punisic, Mihajlovic, Joksimovic, kapiten Sestic, Vorkapic, Mijucic, Milovac, Tanjga, Gacesa, Popovic, Dakic, Zovko, rez. golman Vasic... koga sam zaboravio?

Jedno lagano pitanje: Od cijeg transfera su placeni sada nazalost pokojni reflektori na nasem stadionu?
User avatar
Andreyos
Posts: 335
Joined: Thu Aug 05, 2010 10:45 am
Location: Magdeburg

Post by Andreyos »

Kupljeni su od transfera Silvestera Takača,ako se ne varam u FC Rennes.

Pitanje:Ko su bili strelci za FKV u polufinalu Intertoto kupa protiv Bastije?
Jer nas su osnovala gospoda, a njih drugovi!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ajd samo da u daljim postovima boldujemo pitanja,jer ce onaj ko zeli da cita i nesto nauci imati laksi posao.Hvala vam!!!
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Andreyos wrote: Pitanje:Ko su bili strelci za FKV u polufinalu Intertoto kupa protiv Bastije?
STRELCI: 1:0 Drinčić 45', 2:0 Janković 73', 3:0 Drinčić 80', 4:0 Dragić 90'.

Који је први Војводинин играч обукао дрес државне репрезентације?
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Odgovor na pitanje je :
Abraham Saraz, 1922 godine.

Pitanje:
Koji igrač iz FK Vojvodine je bio standardni i nezamenljivi Reprezentativac u onoj Reprezantaciji snova iz 1952 godine?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Одговор на питање- Један једини Вујадин Бошков

Питање-
Које године је погинуо Стеван Нештицки?
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Питање-
Које године је погинуо Стеван Нештицки?
Nešticki je izgubio život u saobraćajnoj nesreći 1968. godine.

(Trik) pitanje: Kada je odigrana prva noćna utakmica u Novom Sadu?
Post Reply