Utakmica sa...

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Utakmica sa...

Post by Voja »

Ostala vam je u prijatnoj ili neprijatnoj uspomeni neka utakmica FC Vojvodina,secate se trenutaka sa te utakmice... prepricajte nam... napravite svoj izvestaj...
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Obzirom da sam propustio šampionsku sezonu 89. (u to vreme me je uglavnom deda vodio na Kabel), vreme koje je na mene ostavilo najveći utisak je definitivno kada smo došli do finala Intertoto kupa. Nije to samo po sebi neki ogroman uspeh, koliko me je oduševila atmosfera na stadionu i oko njega, celom gradu. Sećam se da je na istoku bilo toliko ljudi da su bukvalno sedeli jedni na drugima, bilo je tu i mlađih i starijih, žena i muškaraca, ljudi iz cele Vojvodine, onih koji za Vošu navijaju od malih nogu i onih koji ne znaju ni kada je ona osnovana. To je ono što me još uvek "održava u životu", ono što mi daje nadu da može i Vojvodina kao fudbalski klub i Novi Sad kao grad da okupi 10.000 ljudi na stadionu isto kao Kragujevac, Smederevo, Kruševac...
Ono što će mi ostati večno u pamćenju je događaj koji se odigrao nekoliko sati pre početka finala, kada smo se okupili ispred severa, kod sadašnjeg Voša grila, da pripremimo koreografiju na zapadu. Prišao nam je čovek od 40-ak godina, kaže nije iz Novog Sada, dugo nije bio na utakmici Vojvodine, a nekada je često dolazio. Pitanje koje nam je postavio malo nas je zateklo, ali sam tada shvatio koliko dugo nije bio na utakmici Vojvodine. Pitao nas je gde se sada kupuju karte, jer poslednji put kada je on bio na utakmici, karte su se kupovale na severu.
Znam, reći ćete, većina ljudi je došla samo zato što se dešava nešto veće u gradu, ali ko zna, možda su se neki od tih ljudi tada i trajno zaljubili u Vošu.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Radoye

Post by Radoye »

Kod kuce, protiv one Bari-Tokio generacije chergara, gazimo ih 3:1. Potpuno nemocni Miodragu Belodedici shutira jednog od nashih na zemlji (ne secam se tachno ko je bio, mozhda Kuntic, davno bilo, omatorilo se :P ) i dobija crveni "iz mesta". Jedna crvena raketa polece ka nebu sa istochne tribine... :twisted:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Kao sto vec negde rekoh,datume i ne pamtim,ali secam se meca (slagacu vas) cini mi se 1/4 finala kupa na nasem stadionu protiv Jedinstva (mislim da je Paracin,ali ovaj ub se toliko medijski exponira,da vise nisam siguran ni sta sam gledao :evil: )!!! Ja zapucam za NS,a tamo nevreme,ne vidis prst pred okom,ali ne od magle vec od kise.Redari su pustili posle nekoliko minuta sve navijace sa ostalih tribina na zapadnu,atmosfera kao i vreme,mracna... teren blatnjav,trudimo se,ali ne ide nam,pa ne ide... svi vec gubimo zivce i na terenu i na tribini... u jednom momentu (mozda cak i 69. min :wink: ) gase se reflektori (nekada smo i njih imali),na terenu se nista ne vidi... tribinom vec pocinje da kruzi prica o sabotazi meca,jer smo nemocni.Ipak posle 4-5 minuta,reflektori se opet pale.Negde 10-ak minuta pred kraj,dadosmo gol tj. dade ga u tom momentu nas superstar Saso Milosevski 8) Znam da je bila zabica sa preko 30 metara,e sad iz igre ili slobodnjaka? Uglavnom,dobismo ih i prodjosmo dalje... na toj utakmici svi smo dobili,neko gol,neko premiju... a ja grip!!! :lol:
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

ImageAjax - FK Vojvodina Novi Sad (8-1-1995) 3 - 2


Nakon sto smo uzeli jesenju titulu usledile su prirpeme fudbalera Vojvodine,ni manje ni vise nego turneja po Holandiji.Treba se podsetiti da su to bila teska vremena po nas sport i uopste jer smo ziveli u blokadi,ali nekako je nadjeno resenje da se otputuje,pa da se i odigra nekoliko veoma jakih utakmica na tlu Holandije.Odigrano je vise utakmica(Vitese-Vojvodina 0:1...),a rezultati su bili i vise nego zadovoljavajuci.Posebnu paznju ovom prilikom skrenucu na utakmicu sa Ajaksom.Nisam uspeo da nadjem sastav nase ekipe,ali pogledajte sa kakvim smo velicinama tada igrali:

Blind '66
Davids '46
Frank de Boer
George
Litmanen
Overmars
Reiziger
Rijkaard
Ronald de Boer '66
Seedorf '46
van der Sar

Substitutes

Oulida '46
van den Brom '46
Bogarde '66
van Vossen '66


To je sastav koji je te sezone uzeo titulu lige sampiona ! Savladana je u finalu ekipa Milana.Nego da se vratimo utakmici...Odigrana je po teskkim vremenskim uslovima.Sneg je prekrivao citav teren,a igraci radi lakseg kretanja nisu igrali u kopackama vec u specijalnim patikama.Rezultat nam nije isao na ruku,pre svega sto smo gubili u jednom momentu i sa 3:0.Medjutim,u samom finisu meca golovima Samardzica i Saule (sa penala) Vojvodina je smanjila rezultat.Pruzila je dostojan otpor izabranicima Luisa van Gala,koji je nakon utakmice izjavio da bi Vojvodina mogla bez ikakvih problema da igra u holandskoj ligi,s' obzirom na prikazanu partiju.Tada,na veliko iznenadjenje ekipa RTS-a je budnim okom posmatrala sve sta radi ekipa koja je osvojila jesenji deo sampionata drzave,pa je napravila i specijalnu reportazu posvecena ekipi Vojvodine na pripremama u Holandiji.Na nesrecu,titula nam je te sezone za malo izmakla,a o razlozima bolje da i ne pricamo.Oni su manje-vise poznati svima.


Vojo,posto se secam te utakmice odgovoricu ti.To je utakmica sa paracinskim Jedinstvom.Radi se o prvoj utakmici polufinala kupa Jugoslavije.Gol je kao sto si rekao postigao Saso Milosevski iz slobodnog udarca u 88. minuti.On nas je i uveo u finale,jer je u Paracinu,u revas mecu bilo 0:0.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Izvestaj iz Dnevnika
STREPEO I SLAVNI AJAKS
aMSTERDAM-stadion Ajaksa sa vestackom travom,gledalaca 1000,sudija Helmstrijd,strelci Davids 27.,Litmanen 42. i Overmars u 55. za Ajaks, a Samardzic u 60 i Saula u 77 minutu(iz penala) za Vojvodinu.
AJAKS-Van der Sar,Rajzinger,Blind(Bogarde),Frank de Bur,Sejdorf(Den Brom),Rajkard,Davids(Oulida),Finidi,Ronald de Bur(Van Fosen),Litmanen i Overmars
Vojvodina,Kocic,Halilagic(Saraba),Sabo,Scepanovic(Dragicevic),Saula,Vukotic,Jezdimirovic,Govedarica,Radojicic,Pantelic(Gluscevic),Samardzic!
Izjava van Gala posle utakmice-VOjvodina je dobar tim!Uzivao sam u gri.
Pogledajte taj tim,proklete sankcije i prokleti diktatorski rezim Slobodana Milosevica.Red-Firm a zasto ne reci kako smo ostali bez titule 94/95.Vrh pokrajinskog SPS na celu sa Kertesom je dosao u klub i rekao"zar mislite da uzmete titutlu u sezoni kada zvezda slavi jubilej 50 godina postojanja"!Kada cemo kao i zvezda postati veciti "opozicioni klub" koji je uvek bio protiv SLobodana Milosevica?
Hard & Heavy
Posts: 5
Joined: Thu Feb 03, 2005 10:08 pm
Location: Kafana

Post by Hard & Heavy »

Secam se kad smo te ili sledece sezone u Novom Sadu igrali sa ciganima 2:2.Do pred kraj tekme vosa vodi 2:0 i to ja mislim sa dva gola Pantelica (drugi je onaj od precke kad se odbila lopta pa je ovaj glavom poslo u mrezu).Bio sam tad na zapadu sa caletom.Posle drugog gola erupcija na zapadu i istoku,sve grmi.Medjutim zvezda ne bi bila zvezda kad ne bi utakmicu kupila.Udje visoki Kovacevic i da nam dva komada.Mislim da sam se tad kao klinac najvise skenjo u zivotu.
Metal up your ass!!!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Hard & Heavy wrote:Do pred kraj tekme vosa vodi 2:0 i to ja mislim sa dva gola Pantelica (drugi je onaj od precke kad se odbila lopta pa je ovaj glavom poslo u mrezu).

Prvi gol dao je Samrdzic,a drugi je postigao Scepanovic,na odbijenu loptu od precke posle suta Pantelica.A treba se prisetiti i kako je Kovacevic dao onaj drugi pogodak(loptu je primio rukom i iz voleja savladao Kocica).
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Dali smo i mi njima pre sedam osam godina +-1 (nek me neko podseti godine bio sam mali) dva u poslednja dva minuta. Secam se naslova iz Novosti: ,,Šok na Marakani!''

Najveca sreca Vojvodina - Bastija 4:0, najveci skenj Vojvodina - partizan 4:5 :cry:

Zanimljiva utakmica po vremenskim prilikama, Vojvodina - Becej 2:1 mislim da je bilo, kup pre par godina, prvo kolo, a sneg zavejo taj dan, na terenu je bilo bar 10 cm, lopta se nije dodavala po zemlji :lol:
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

:) wrote:Dali smo i mi njima pre sedam osam godina +-1 (nek me neko podseti godine bio sam mali) dva u poslednja dva minuta. Secam se naslova iz Novosti: ,,Šok na Marakani!''


To je bilo te iste sezone.U pitanju je 3 kolo.Sve do 88. minuta je bilo 2:0 za Zvezdu,a onda u roku od 2 minute dva nasa gola prvo od strane Govedarice,a onda i od strane Pantelica na centarsut Radojicica.Kako li je samo Ljupko Petrovic plakao davajuci izvestaj posle te utakmice.Ah,da...Na toj utakmici je Rambo Petkovic promasio cak i penal.

Sto se tice utakmice sa Becejem,ona je odigrana u okviru kup takmicenja ( 24.11.1999. )
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Red Firm wrote: Odigrano je vise utakmica(Vitese-Vojvodina 0:1...),a rezultati su bili i vise nego zadovoljavajuci.
Zato sam ja i otvorio temu "Koliko nam znace rezultati u pripremnim mecevima???".
Vidite,kako se dobri rezultati (a pre svega igra) dugo pamte,i sa ponosom isticu.
Kada smo kod tih priprema u Holandiji,evo i moj mali doprinos:

Odmah po izlasku iz aviona,nas tim je odigrao mec protiv najboljeg amaterskog tima u Holandiji Kvik-Bojsa.Mec je odigran na vestackoj podlozi i mi smo ga dobili sa 3:0,golovima:
Samardzica (75min.),Govedarice (4.min.) (ko zna,mozda su im golovi na ovoj turneji presudno uticali na dalju karijeru) i Gage Radojicica (24.min.).
Sledeci mec smo odigrali sa Ajaxom (taj mec neka bude putokaz treneru Djumiju,kada se igra lep i napadacki fudbal i poraz moze da se nosi u lepim uspomenama).

Zatim smo igrali turnir,na kome su bile tri ekipe i igrale svaka sa svakom po 45 minuta.
Sem nas,tu su bili: Kambur (pobeda Vose 1:0) i Volendam (0:0) (buduci klub,Samija i Dekija).
Protiv Kambura smo izveli drugi tim,a protiv Volendama prvi.

Zadnju utakmicu na turneji smo odigrali protiv Vitesea.Turneju smo zavrsili kao sto smo je i poceli - POBEDOM (1:0)!!!Strelac pobedonosnog gola bio je Pantelic u 39 minutu.

Sve u svemu,turneja je i organizaciono i rezultatski bila iznad svih ocekivanja!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Radoye dao si mi sjajnu ideju da se malo bolje prisetimo tog meca!Utakmica je odigrana 26.aprila 1992.godine.Evo sastava>
NOVI SAD-Stadion Vojvodine,gledalaca 15000,sudija Boskovic(Podgorica),strelci:Mihajlovic u 16.,Kojicic u 29. i Kuntic u 65. minutu(iz jedanaesterca) za Vojvodinu, a Pancev u 80 minutu za Crvenu Zvezdu.Crveni karton: Belodedic(Crvena Zvezda)
VOJVODINA-Brzakovic 7,Vujovic 7, Trivic 7, Jezdimirovic 7, Saula 8, Sarcevic 7, Vukov 8, Kojicic 7(Bosancic), Kuntic 8, Mihajlovic 9, Samardzic 7
crvena zvezda- jovanovic 5(lekovic7),radinovic 6, stojkovski 5, jugovic 6, belodedic 5, najdoski 7, ivic 6,ratkovic 5,pancev 6, ssavicevic 6, mihajlovic 7
Dok je rat u Bosni i Hercegovini poceo da besni u goste nam je dosao rival po meri, klupski prvak sveta, crvena zvezda.Dan je bio idealan, kasno prolece, reflekoti i mrski rival su obecavali divno fudbalsko vece!Ovo su one utakmice koje ipak najvise pamte po fudbalu.Nas odbrambeni bedem je odigrao vrhunsku ulogu(setite se samo brkova Jove Sarcevica) a kako je Saula ustopa savicevica pa to je za knjigu a ne za mali topik.Utakmica se tek zahuktala a vec jebilo 1-0.Strelac ko drugi nego Romario iz Zrenjanina Vesko Mihajlovic!Gomila dimljaka sa istocne tribine ulecu u teren i dolazi do kraceg prekida.Secam se da je R-F na jugu okacio zastavu u bojama Sampdorije kako bi se nasalio sa zvezdinim ispadanjem iz lige sampiona!Utakmica se nastavalja i vizljasti Kojicic(po gradjimu je slican Maslic) direktno iz kornera pogadja mrezu milica jovanovica(tu majstoriju je ponovio i na nasem poslednjem prvenstvenom gostovanja u Banja Luci kada smo dobili 3-0).Istok ,jug i zapada su eksplodirali(to je bilo vreme kada je zapad jos navijao za Vojvodinu) dok favorizovani beogradjani nisu uspeli da se vrate u mec do kraja utakmice.Tacku na mec je stavio Zoran Kuntic.Vojvodina je nastavila sjajnu seriju do kraja sezone i uspela je iza sebe da ostavi Vardar i Proleter i da izbori ulazak u Kup Uefa.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

podbara wrote:... vizljasti Kojicic(po gradjimu je slican Maslic) direktno iz kornera pogadja mrezu milica jovanovica(tu majstoriju je ponovio i na nasem poslednjem prvenstvenom gostovanja u Banja Luci kada smo dobili 3-0).
Ovaj me detalj odmah podsetio na onog golmana Radnickog iz KG (cini mi se,da se prezivao Janjic) i trenutak kada je sklopio ruke,prineo ih bradi,duboko zamisljen i tuznog lica uputio pogled ka nebu,verovatno pitajuci se: "Boze,ima li te?!" i sve to posle drugog uzastopnog gola VLADIMIRA MUDRINICA i to oba iz kornera u roku od samo 3 minuta.A inace,bili su to 7. i 8. gol za Vosu u tom mecu (8:1) :lol: :lol: :lol:
Radoye

Post by Radoye »

Spomenushe ovde neki kada su se najvishe skenjali. Pa evo ga i moje iskustvo:

Davno, jako davno, bio sam jedno 10-11 godina, vodio me deda na utakmice kad god sam bio u NS (deda je bio redovan na zapadu, dokle god ga je zdravlje sluzhilo, valjda od kad je stadion postojao, i nosio je stalno dzepni kalendar sa Voshinom shampionskom ekipom '66 u novchaniku), odemo tako on i ja da gledamo Vosha - OFK. Nashi igraju leprshavo kako samo Vosha ume, pravimo im sitnu dechicu na terenu. Na poluvremenu 2:0 za nas, kako je pochelo drugo eto ga i treci, pa onda penal za OFK. 3:1. Do 7-8 minuta pred kraj potpuno smo kontrolisali utakmicu a onda rasulo - nashi centarfori pocheli promashivati prazan gol, vezni dodavati njihovim bekovima, bekovi se sklanjati s puta njihovim napadachima a golman se bacao u kontra stranu od lopte. Najstrashnija prodaja i izdaja!

Do kraja je bilo 4:3 za OFK, a imali su josh i dve prechke. Ja sam plakao kao mala beba, deda je tako popizdeo, samo je psovao mater i igrachima i treneru i upravi...
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Radoye,jel ta utakmica odigrana '84. godine?
Post Reply