24. kolo: OFK Beograd-Vojvodina 1:0

Locked

Prognoze

Poll ended at Wed Apr 27, 2011 3:15 pm

1
4
6%
x
10
16%
2
49
78%
 
Total votes: 63

User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

24. kolo: OFK Beograd-Vojvodina 1:0

Post by Zeljafcv »

24. kolo, subota 14:30 časova, "Omladinski stadion", Beograd, Vojvodina će gostovati OFK Beogradu. Posle pobede i preokreta protiv Hajduka, pred karnevalskom atmosferom na stadionu "Karađorđe", juris ka tituli se nastavlja protiv uvek neugodne ekipe iz Beograda. Vreme je da se zabeleži nova 9. uzastopna pobeda i naplati utakmica titovih klubova koji se sastaju međusobno. Pobeda protiv OFK-e otvara čist put za naredne utamice i držanje trke sa blizancima. Nadam se da će ekipa smoći snage da u ritmu sreda subota beleži pobede. Može se dogoditi da Rad dočekamo sa 2. pozicije i onda pred punim Karađorđem “domaćinski” ne birajući reči (jer ih ne zaslužuju), odgovorimo naci kerovima sa Banjice! Ipak, o tome ćemo malo detaljnije sledeće nedelje…

Da se okrenem narednom protivniku. OFK je klub bogate tradicije, ali danas ni blizu veličini i mestu kojem bi trebalo da imaju po pitanju tradicije i istorije. Samo senka velikog kluba, slovo na papiru i ništa više, koji bi slobodno mogao da se svrsta u isti nivo sa Bežanijom ili nekim drugim Bg instant tranvaj klubom. Iako imaju dobru omladinsku školu. Imaju debelu istoriju, ali kao klub su trenutno na samom dnu. Ekipa OFK-e je u prošlom kolu poražena na severu Srbije, u Subotici sa 3:1, dosta slabo igra u gostima, dok na svom stadionu ovog proleća beleže pobede. Trener OFK-e je Dušan Đurđević. Trenutno zauzimaju 7. Mesto na JSL tabeli, igraju rasterećeno, bez opasnosti za ispadanje, a Evropa im je nedostižna. To naravno ništa ne znači, jer će biti silno motivisani da uzmu meru ekipi koja se bori za titulu i igra najbolji fudbal u Srbiji. Moguće je da će biti i premirani od strane uprava blizanca, kako bi ovi mogli mirnije odigrati svoj derbi. Dosta mlad tim, na golu kapiten Šaranov, predvođen iskusnim ex igračem Vojvodine, Veseljkom Trivunovićem. Na sredini igra još i talentovani Krstić, dok u napadu ove polusezone brijira u odličnoj formi Simić. Naš Abu je prošle sezone igrao za OFK.


Svi očekujemo da se sledećeg vikenda na svom stadionu, "plavo beli romantičari" neće radovati i da će doživeti svoj prvi poraz ove polusezone kući. Vojvodina ima jasan plan da pobedi. Uželeli smo se pobeda na "Omladinskom stadionu", jer tamo nismo trijunfovali 4 uzastopne utakmice. Vreme je da se dugovi naplate i da donesemo 3 "romantična" boda u Novi Sad! Ova generacija Vošinih fudbalera je kao rođena za rušenje svih losih tradicija.

Juriš!
Last edited by Zeljafcv on Tue Apr 26, 2011 1:27 pm, edited 2 times in total.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Prethodnih par godina nismo se pokazivali u najboljem svetlu na Omladinskom Stadionu. Ovako, na prvu loptu, secam se samo 2 nase gostujuce pobede u blizoj proslosti, kad je Bajalica postigao autogol i tako resio pobednika, i kada smo gazili sve redom pod vodstvom Milovana Rajevca. Nekada zaista nismo imali srece. Svi se secamo utakmice kada smo poveli i imali penal kojim bismo sigurno stekli nenadoknadivu prednost.Cini mi se, Tadic je bio neprecizan i do kraja primismo 2 nesrecna pogotka, cak stavise, mislim da su oba bila od odbitka...
Prosle sezone smo izvukli bod golom Mudrinskog koji je usao pred kraj...
Ni kod kuce nemamo bas neke rezultate za pohvalu, najcesce je bilo nereseno. Opet, jednu od najubedljivijih pobeda ostvarili smo upravo protiv OFK-e(6:1).
Gledajuci statistiku potpuno je neizvesno sta se moze desiti u subotu, ali se nadam da ce Kiza pripremiti valjanu taktiku, kako smo od njega i navikli!
Napred Voso!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Gde može u gradu da se gleda Tv "Arenasport 1"? Kafić, kladionica?
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Zeljafcv wrote:Gde može u gradu da se gleda Tv "Arenasport 1"? Kafić, kladionica?
link http://www.profreetv.com/index.php?cont ... h&tvid=256
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

koliko je samo gluposti i omalovazavanja izreceno u najavi. da krenemo redom.

trener ofk beograda je dejan djurdjevic-svaba, bivsi fudbaler istoimenog kluba. klub koji je afirmisao, sjajnu generaciju u koju spadaju ivanovic, jokic, basa, rajkovic, kolarov nikako ne moze i ne sme- da se poredi sa nizerazrednom bezanijom. molim vas, da bi nas postovali kao protivinika, kao klub sa tradicijom, ovakvi lapsusi ne smeju da se ponavljaju. nadam se da su lapsusi, da nisu namerna lupetanja. uvek se radujem utakmicama protiv jedinog pravog kluba iz beograda i ocekujem odlicnu utakmicu. nadmetanje dva mlada trenera. to sto su trenutno sedmi, nemojte da nas zavara.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

@ Kamenica

Ti si najavu okarakterisao kao omalovožavanje protivnika? Kakve veze ima tradicija sa ovim što se sada dešava? Nije mi bila namera da bilo koga omalovažim, a kamo li slavnu istoriju OFK-e i njihove navijače.

Niko nije omalovažio njihovu slavnu prošlost, to se poštuje, ali trenutno su daleko od tog velikog kluba. Mada, iskren da budem, smuči mi se kako prekrajaju sopstvenu istoriju i prisvajaju titule od pre 45-te i tvrde da su jedini pravno-formalni naslednici slavnog BSK-a, iako postoje materijalni dokazi koji tu priču dovode pod znak pitanja. O tome je bilo reči na ovom Forumu. Seti se kakvu su kampanju vodili za vreme Terzića. Stadion im ima prosečnu posetu od 100-ak ljudi, teren im je izuzetno loše pripremljen. Sklanjaju se crvenom blizancu dugi niz godina, a kada zatreba i crnom, dok protiv nas grizu iz sve snage i u tome traže "iskupljenje". To zaslužuje poštovanje? Imaju jaku omladinsku školu sam naglasio, i trenutno se jedino po tome mogu razlikovati od klubova tipa Bežanija, Voždovac i slično.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Zeljafcv je izvanredno najavio utakmicu, ne može bolje od toga.
A taj "slavni" klub će uskoro ciganiji samo da se sagne i da se ništa ne pita.Čast njihovim navijačima i gospodinu Đurđeviću, ali ni oni se ništa ne pitaju.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Ma iskreno ja posle one utakmice sa smederevom juce neverujem da ce da kiksnu i jedni i drugi do kraja.
Kada najtvrdja ekipa u prvenstvu onako ponizi sebe, da im se skloni sa terena + su igrali bez tri standardna igraca sve mi je jasno.

Tako da molim boga da preguramo OFK-u nekako pa da napravimo show na Karadjordju protiv Rada.
A onda sva zagrejana masa da puni buseve i pravac da spustimo na zemlju Tudjmanove momke jos jednom :idea:
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

igoork wrote:A onda sva zagrejana masa da puni buseve i pravac da spustimo na zemlju Tudjmanove momke jos jednom :idea:
...posle Rada, prvo ide Čačak, pa finale Kupa :wink:
UH!
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Izvinjavam se onda. :?

Sve jedno ako bi dobili RAD i OFK-u to bi bio vetar u ljedja koji jedan Borac ne verujem da moze da zaustavi... :wink:
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
User avatar
milans
Posts: 63
Joined: Mon Nov 01, 2010 9:53 pm
Location: Liman Novi Sad

Post by milans »

Pošto nikada nisam bio na Karburmi, a u subotu ću biti, pitanje za sve koji će uprkos bojkota ići na tekmu - na koju tribinu da odem i sretnem nekog od svojih sugradjana, istovremeno i predlažem da se ovde na forumu utvrdi na koju tribinu da se ode "neorganizovano", jer i 50 grlatih u subotu može da napravi razliku!
Ti si moj grad, moj Novi Sad, kad sve je crno uz tebe sam.........
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

igoork wrote:Izvinjavam se onda. :?
Samo ti kažem da ne propustiš Čačak :wink:
UH!
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

uporan wrote:
igoork wrote:Izvinjavam se onda. :?
Samo ti kažem da ne propustiš Čačak :wink:
Ma da, opusteno moja greska. :wink:
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

zeljo,

da ne pretvorimo ovu najavu u licne prepiske. bicu koncizan i podsetiti te, da je terzic zavrsio kako je zavrsio, zato sto je crvenom blizancu stao na rep. kada ih je pobedio golom kolakovica, pod dirigentskom palicom profesora bekvalca. imali su sjajnu generaciju fudbalera, kroz istoriju.

saranov je jedan od najboljih mladih golmana, a brka je bio solidan na dve utakmice reprezentacije na golu.

imamo odlicnu ekipu, dobar motiv da uzmemo prvu titulu od kako se zovemo srbija. sramotno je, da niko drugi kod nas nema pravo na titulu, sem blizanaca. ali ako pogledas englesku, spansku ligu ista ti je stvar i tamo. ja gotivim atletiko sto zbog boja, sto zbog tradicije, ali nikada oni nece uzeti titulu ispred smrdljivog reala. to je neka druga prica, sve stoji sto si rekao za ofk. mi moramo sebi dokazati, a evo sada je prilika da smo najbolji na nasim prostorima. a ne da se kitimo titulama iz vremena takaca i sestica. takodje, ofk je osvajao 4 kupa... u pocivsoj sfrj. mogli su i oni nama da se smeju kada smo imali najgoru minulu sezonu u istoriji kluba i kada smo zavrsili na petom mestu.

i jos nesto. manite se patoloske mrznje prema beogradu kao gradu. to su odlike primitivaca. kao sto ne volem, kada po gradu vidim ono kinjenje dodjosa bez razloga, tako ne volem kada vidim klince da skandiraju "bombardujte beograd", a nama su ti isti tri mosta poslali u dunav, unesrecili nas za 50 godina. mi smo ipak otvorena varos, primamo svakoga(exit je najbolji primer), ali se branimo kada nas neko ne postuje. izvini, na digresiji.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

milans wrote:Pošto nikada nisam bio na Karburmi, a u subotu ću biti, pitanje za sve koji će uprkos bojkota ići na tekmu - na koju tribinu da odem i sretnem nekog od svojih sugradjana, istovremeno i predlažem da se ovde na forumu utvrdi na koju tribinu da se ode "neorganizovano", jer i 50 grlatih u subotu može da napravi razliku!
Na najveću tribinu koja je okrenuta ka kružnom toku i VMC-u (bar jedan ulaz, to jest onaj koji se graniči sa tribinom gde smo obično smešteni) .Nisam siguran da li je to njima istočna ili zapadna tribina, ali svakako da ne treba ići na onu tribinu koja se vidi kod prenosa, onu nisku.Uostalom, nekada davno smo baš na ovoj velikoj tribini i bili smešteni kada smo gostovali jer su one dve bočne bile delimično van funkcije.Sećam se samo one pobede kada je Darko Anić (posle toga nažalost ciganštura) dao gol, kako smo se kačili na ogradu i proslavljali sa igračima gol.
Vidimo se na Karaburmi, bogami mnogi žele da idu na utakmicu koliko vidim.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Locked