Liga Evrope - sezona 2012/13

Locked
User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by budababa »

Puk'o forum, pukla i tema, pa da krenemo ispočetka... Dakle, krećemo od drugog kola pretkvalifikacija, u kojem nećemo biti nosioci. Žreb je zakazan za 25. jun u Nionu, a utakmice bi trebalo da odigramo 19. i 26. jula. Više o svemu na sledećem linku:

http://en.wikipedia.org/wiki/2012%E2%80 ... opa_League
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by madda fakka »

Evo i ovde ce biti korisnih informacija

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/se ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I Bog je Slaninar...
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by Nevernik »

Nismo nosioci. Odlicno.
Barem necemo ispadati od studenata, konobara, konduktera, pesnika...

Doduse, to isto znaci da su sanse da vidimo trece kolo minimalne :)
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3853
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by Red Marquis »

Nevernik wrote:Nismo nosioci. Odlicno.
Barem necemo ispadati od studenata, konobara, konduktera, pesnika...

Doduse, to isto znaci da su sanse da vidimo trece kolo minimalne :)
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... l2012.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pogledajte drugu tabelu ovde. Piše da smo poslednji nosioc za drugo kolo, tako da i ako neko ispadne u prvom kolu, možemo još samo višlje...
Io odio Belgrado
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4804
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by gospodinFKV »

Nevernik wrote:Nismo nosioci. Odlicno.
Barem necemo ispadati od studenata, konobara, konduktera, pesnika...

Doduse, to isto znaci da su sanse da vidimo trece kolo minimalne :)
Ja cuo da je proradio onaj postar, sto igra desno krilo u Dudelanzu iz Luksemburga... s
Srpskim stoperima se :shit: vec smrzlo, a Santa Koloma i Nistru Otaci vec se ostre za jun...
Kazu, cekaju zvezdu i Vosu, dok se Samrok i Vaduc nadaju da nece izvuci ekipu iz Srbije. Vele, zao im je... :)
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by Helm »

Sl sezone praktično možemo samo gore. Mislim da se 0.5 bodova dobija za ispadanje u drugom kolu, a mi branimo 0.54 ako ne grešim. Dalje tu ide računica šta će uraditi ostali timovi, ali i mi bismo trebali proći drugo kolo što je već 1 bod. Znači, neka realna računica je da podignemo koeficijent za bod, bod ipo.
E sad, jel ima šanse da izvučemo Inter ili Liverpul ako uđemo u treće? :D
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by novosadjanin »

-Zreb za prvo i drugo kolo kvalifikacija je istog dana, tako da otpada mogucnost da neka bolje plasirana ekipa ispadne u prvom kolu i mi tako skocimo za neko mesto na listi za drugo kolo.

-Ostalo je jos da sutra poslednje kolo odigraju Bugari i Gruzijci, ta dva raspleta direktno uticu na nas. Ima puno kombinacija, ali najrealnije je da budemo prvi ispod crte. Da bi bili prvi iznad crte potrebno je da se od ove cetiri ekipe: Cska, Levski, Liteks i Zestafoni, u kvalifikacije za Ligu Evrope plasira manje od dve!

-I za kraj jedna zanimljivost. Prvi put jos od 1997. godine, Vaduz nece ucestvovati u Evropi. Izgubili su u finalu kupa od malo poznate ekipe Sudova Marijampole :mrgreen:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by uporan »

novosadjanin wrote:
-I za kraj jedna zanimljivost. Prvi put jos od 1997. godine, Vaduz nece ucestvovati u Evropi. Izgubili su u finalu kupa od malo poznate ekipe Sudova Marijampole :mrgreen:
Ta Sudova je iz Litvanije :mrgreen:
Kup Lihtenštajna je maznuo jedan velikan - USV Eschen/Mauren :cheers:
Možda je ovo još jedno lepo evropsko gostovanje u najavi :mrgreen:
UH!
User avatar
Djisa
Posts: 1204
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by Djisa »

novosadjanin wrote:-Zreb za prvo i drugo kolo kvalifikacija je istog dana, tako da otpada mogucnost da neka bolje plasirana ekipa ispadne u prvom kolu i mi tako skocimo za neko mesto na listi za drugo kolo.

-Ostalo je jos da sutra poslednje kolo odigraju Bugari i Gruzijci, ta dva raspleta direktno uticu na nas. Ima puno kombinacija, ali najrealnije je da budemo prvi ispod crte. Da bi bili prvi iznad crte potrebno je da se od ove cetiri ekipe: Cska, Levski, Liteks i Zestafoni, u kvalifikacije za Ligu Evrope plasira manje od dve!

-I za kraj jedna zanimljivost. Prvi put jos od 1997. godine, Vaduz nece ucestvovati u Evropi. Izgubili su u finalu kupa od malo poznate ekipe Sudova Marijampole :mrgreen:
Par netacnosti. Zestafoni je prvak Gruzije, znaci ide u kvalifikacije za Ligu sampiona.
A sto se bugara tice Jedan je sigurno slabiji od nas (iz kupa Ludogorets Razgrad, finalista Lokomotiv Plovdiv), a ostala tri i da se poklope rezultati (po nas nepovoljni), jedan mora u ligu sampiona tako da ako uefa ne napravi poslednje izmene mi spadamo u nosioce. I to je sigurno. Sajt koji je http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... l2012.html" onclick="window.open(this.href);return false; 100% tacan vec nekoliko godina. Jedino pred zreb su moguca neka pomeranja, ali su retka.
Kup je nas!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by novosadjanin »

@uporan: Al sam ga omasio :mrgreen:

@Djisa: Prevideo sam da su u Gruziji odigrali poslednje kolo. Zestafoni je prvak, odlicno.

A sto se tice Bugara, evo tabele: http://www.fudbal91.com/fudbalska_stati ... /2011-2012" onclick="window.open(this.href);return false;

Isti je sistem kao kod nas: prvak u ligu sampiona, pobednik kupa (ili finalista kod duple krune), drugi i treci u ligu evrope.
Od ovih prvih sest ekipa, Cska, Levski i Liteks imaju bolji koeficijent od nas, a Ludogorec, Cernomorec i Lokomotiva slabiji.
U poslednjem kolu igraju Ludogorec-Cska, Liteks-Lokomotiva, Levski igra protiv nekih autsajdera, za Cernomorec nisam siguran.
Levski je po meni tu siguran jedan koji ide u ligu evrope od ona 3 jaca. Cska je drugi ako izgubi od Ludogoreca (i automatski nas spusta jedno mesto). A moze i Liteks da ode u LE ako pobedi Lokomotivu, Cska osvoji titulu i Cernomorec ne pobedi.

Da bi Vojvodina bila iznad crte, potrebno je da Cska bude prvak i da Liteks ne udje u Evropu!

edit: jos da dodam, pogledaj na tom kasiesa linku sto si postavio, 2.kolo kvalifikacija, stoji: EL 1-3 Bul 2.850, to je od pre nedelju dana, kada su na tri mesta koja vode u Evropu bili: Ludogorec, Cernomorec i Lokomotiva. Posle toga su ova zadnja dva napravili kikseve i Levski ih je obisao.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Djisa
Posts: 1204
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by Djisa »

Pazi ovako:

Cska ili Ludogorec u ligu sampiona (tu sa slazemo)
U Kup Uefa sigurno ide Levski i slabiji od kandidata za tutulu (i tu se slazemo)
Znaci ostaje jos jedno mesto: ako Ludogorec osvoji titulu ide Lokomotiva Plovdiv kao finalista kupa
ako ne osvoji onda ide jedna ekipa iz trija (Liteks,Lokomotiva Plovdiv i Cernomorets)

U svakom slucaju ide ili Ludogorec ili Lokomotiva Plovdiv ili oba (jer neko mora preko kupa) tako da je sigurno makar jedna ekipa slabija od nas. A ako Liteks ne udje u Evropu onda ce 2 tima imati slabiji koeficijent od nas i mi idemo mesto gore, ali nikako ne mozemo mesto dole.

Nadam se da sam jasan.

Pozdrav
Kup je nas!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by novosadjanin »

Samo za jedno nisam siguran da li se slazes: nama odgovara da medju tri ekipe koje idu u LE bude samo jedna ekipa sa boljim koeficijentom, ako budu dve- ispod crte smo!

Dve varijante nam ne odgovaraju:

1.Ludogorec- LS
2.CSKA
3.Levski
Lokomotiva preko kupa

1.CSKA- LS
2.Ludogorec- kup
3.Levski
4.Liteks

U prvoj varijanti nas obilaze CSKA i Levski, u drugoj Levski i Liteks.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Djisa
Posts: 1204
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by Djisa »

Nama u principu nije bitno vise nista. Svakako smo nosioci, bilo da su 2 ekipe sa boljim koeficijentom iz Bugarske ili samo jedna. Na onam sajtu izbace podatke tek kada su 99% sigurni inace drze u gornjem delu kao unknown. To ko ce od Bugarskih timova ici bitno je St. Jonstonu jer je on prvi sledeci ispod crte, a nama ne. Kazem 99% samo zato sto postoji jako mala sansa da Uefa pred zreb izmrda zbog onih podgrupa koje prave pred zreb, ali se to gotovo sigurno nece desiti. Tko da mozemo da kazemo da smo imali srece, ali da bi imali taj status i dogodine, mi moramo da prodjemo 2. rundu i osvojimo 1 bod za nas inace cemo izgubiti taj status, a vidis i sam da medju nosiocima tesko da ima tim koji mozemo da kazemo da smo protiv njega favoriti.
One dve varijante koje si napisao nas zadrzavaju na poslednjem mestu medju nosiocima, a druga varijanta nas pomera mesto gore, a St. Jonstonu se pomera na nase mesto.
Kup je nas!
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by tulip »

Verovatno će mo biti "najpoželjniji" nosioc.
DAJ GOL!!!
User avatar
SezioneFCV
Posts: 131
Joined: Wed Jan 19, 2005 1:57 pm
Location: Slaninarski logor

Re: Liga Evrope - sezona 2012/13

Post by SezioneFCV »

Ludogorec osvojio titulu!
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
Locked