Kup Srbije - sezona 2012/13

Locked

Koliki je domet Vojvodine ove sezone, što se tiče kupa?

Poll ended at Tue Sep 25, 2012 4:06 pm

Kup je naš, ovaj put stvarno!
25
42%
Igraćemo finale i opet ga izgubiti...
10
17%
Dve utakmice polufinala su nam limit.
14
23%
Ispadamo u četvrtfinalu ili ranije.
11
18%
 
Total votes: 60

User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by naseljekolumbija »

Tancha wrote:Играли смо и изгубили смо, играћемо и изгубићемо.
Јуче је победио бољи тим,честитам Јагодини. Ја бих рекао - Играли смо и изгубили смо, играћемо и победићемо.
Plavim Dunavom
Posts: 100
Joined: Thu May 09, 2013 12:58 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Plavim Dunavom »

Zaista lepo je bilo videti onoliki broj naših ljudi juče na tribinama.Ono što je ipak problem jeste to da sve i da smo osvojili kup taj broj bi drastično pao na sledećoj utakmici, a pošto smo izgubili da i ne pričamo dalje na tu temu, posledice će biti vidljive i dugo će se osećati.Ne valja to što smo razmaženi i što nas samo interesuju neka već viđena slavlja i što reagujemo masovno samo kada su neki trofeji ili veći evropski mečevi na vidiku.Ali opet sa druge strane zaboravljamo isto tako sve ono loše što su nam čelnici kluba servirali godinama unazad.Prelazimo preko toga ćutke i tražimo još, odnosno da nas prave budalama dokle god to možemo da podnesemo, sve u nekoj uzaludnoj nadi.Klub treba podržati i kada je teško, nešto pre svega treba konkretno preduzeti kada je teško, ali to očigledno ne ide.Pokazalo se po ko zna koji put da se navijanjem ma koliko dobrim i brojnim ništa ne može postići i da će nas ovi na terenu sasvim sigurno izneveriti kada je to najbitnije.Pošto od nas izgleda baš ništa ne zavisi i pošto ni na šta ne možemo da utičemo niti da promenimo, ja zaista dalje ne vidim neku svrhu?Dobro, mi smo tu i zbog nas samih, barem standardni manji deo nas, trpećemo svašta radi ljubavi i nekih principa, ali nekako gledam da je smešno očekivati neke pobede ili bilo šta slično.Verujem da su i mnogi već postali ravnodušni kao ja, ali da li je možda baš to ono što čelnici kluba i očekuju?Moramo li makar i zarad nekih ličnih principa da im idemo nesvesno na ruku?A očigledno je da njima ovakva situacija odgovara i da im odgovara da klub ništa ne osvaja.Eto i jedna Jagodina je osvojila kup koji mi nikada nismo i to tako što nas je po prvi put u istoriji pobedila.Simbolično?Oni se mogu nadalje dičiti da su pobednici kupa, neće više niko moći da ih naziva nekim malim klubom, možda će i moći, ali to ipak neće imati težinu.Sećam se da je i Sartid svojevremeno osvojio kup, pobedili su Zvezdu.Mi čak ni gol ne možemo da damo, dali smo samo na onoj tužnoj utakmici sa Partizanom.Da li su baš igrači isključivi krivci za to?Svi igrači koji su igrali finala kupa, naravno ne mislim tu na ono prvo finale?Kako nisu bili krivi u polufinalu, pa i tu je veliki pritisak, a eto prošle godine smo poklekli i u polufinalu i gle čuda baš onda kada je finale trebalo da bude u Novom Sadu.I onda je naš bivši trener kao uzrok naveo veliki pritisak.Slučajno?Igrači zakazuju baš u određenim, tačno tempiranim momentima?
Ne, nisu igrači krivi, krivi su oni koji vode klub, barem to da raščistimo.Samo se nadam da nismo toliki mazohisti pa da i sledeće godine očekujemo da osvojimo kup jer ga sigurno nećemo osvojiti, a titula je tek misaona imenica.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Milan »

Red Marquis wrote:Spremite se na staru sliku u sledećem kolu kući, 1000-1500 ljudi, situacija koja nam se uvek desi nakon izduvavanja u kupu.
Koji si ti optimista gari...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by severozapad »

:frown:
Neki su rekli, ja ću ponoviti. Juče je dobio tim koji je znao kako da odigra sa nama. Pustili su nam loptu i da mi nešto organizujemo, a uspeli smo da organizujemo bunarenje na Abua ili cike-caka na sredini terena. Svaka čast Trajkoviću i Radoji, ostali su to mogli da odrade sa malo više muda u gaćama.

Juče sam samo bio razočaran i tužan, pre dve godine ljut i ponosan.
Sa njom sam iskusio sve moguće emocije do sada. Sad mi je teško da se setim ali pre nekih mesec dana i malo ranije (u decembru) sreću i zadovoljstvo.

Citat iz Nikove knjige je upravo ono što Vošin navijač preživljava jako često u zadnje vreme.

Šta da vam kažem, vidimo se na stadionu koliko na sledećoj tekmi, jbg :)
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Firmson89 »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=U5iMNy24tkQ[/video]

Ведрија страна прошле вечери... :cheers:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Red Marquis »

Milan wrote:
Red Marquis wrote:Spremite se na staru sliku u sledećem kolu kući, 1000-1500 ljudi, situacija koja nam se uvek desi nakon izduvavanja u kupu.
Koji si ti optimista gari...
:D
Da je ovaj vikend, sigurno ne, ali za dve nedelje nekima će bes splasnuti...plus ipak je besplatan ulaz. Doće barem studenti blizanci, njih ovaj porez ne peče...
Io odio Belgrado
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by fare »

Za danasnji dan bi mogao da upotrebim refren BORE CORBE "osecam se ko poslednje go**o " tolko vremena cekas za to finale i onda istrce igraci sa pisama uvucenim u gace . Nije mi do price nije mi do smeha ma nije mi do nicega , ukucani me pitaju sta mi je ? ej sta mi je duga je to prica .........
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Nevernik »

Ono sinoc je bilo najjadnije, najsramnije, najbednije izdanje nekog tima u bilo kom finalu u vasioni...ikad!
To se kod nas obicno kaze igrate ko pi*** ali plasim se da bi me u ovom slucaju Udruzenje Pi**** tuzilo zbog klevete.

Trecu godinu za redom politika Vazan Je Samo Kup dozivljava debakl.
Ne sumnjam da ce trust mozgova iz uprave i sledece godine potencirati istu ideju.

Igraci bez muda. Trener bez pameti.
Zelja 0. Borbenost 0. Taktika -45.
Ne boli toliko poraz koliko boli nacin na koji smo izgubili.

Ako neko zna da postoji neka nagrada za mazohizam neka nas odmah prijavi...to je jedno takmicenje u kojem nema sanse da ne osvojimo trofej,
Sima Strahota
Posts: 74
Joined: Sat Aug 04, 2012 7:12 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Sima Strahota »

Mislim da je krajnje vreme da prestanemo da pridajemo toliki značaj ovom banalnom takmicenju.

Da li je naročito finansijski isplativo? Nije. Da li bi se moglo reći da je "prestižno"? Nije. Da li se bilo gde u Evropi neki tim iz prvih 5 busa time da je osvojio kup? Ne baš.

Lepo na titulu pa šta bude. Ako ne može sad, moći će jednom. Dotle nam kao jedina zdrava ambicija ostaje mesto koje vodi u Evropu, i borba za popularizaciju Vose kroz igre u istoj toj Evropi.
Plavim Dunavom
Posts: 100
Joined: Thu May 09, 2013 12:58 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Plavim Dunavom »

Dok ne dođe jedan Vaduz pa nam očita lekciju u toj istoj Evropi na isti način kao i Jagodina sada u kupu.I onda se Mojsov klizao, a sada Jokić izigravao golmana i onda su igrači bili na tapetu, a onaj koji im naređuje nije, iako mu je i tada kao i sada manjkalo para pa se svašta pričalo.I naravno i posle te Evrope išle su priče ipak su prvenstvo i kup prioritet, naravno sada se priča kako je Evropa prioritet i tako u krug i svaki put nasednemo na to.A sve je kao preslikano. :cry:
divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by divizija »

Red Marquis wrote: 3. Jedan gol deli bezrazložno glorifikovanje od okretanja leđa i jebanja majki igračima za većinu na tribini (blizanački mentalitet?)
ovo je nesto najodvratnije sto sam sreo na karadjordju otkad idem na stadion,ali polako,mlad sam,ko zna na sta cu jos naleteti u buducim danima koji predstoje :mrgreen:
sto se tice ''dobre igre jagodine'' , ''zasluzene pobede'' i ostalih slicnih stvari sto sam procitao na par mesta,napisacu samo jedan podatak. racunajuci od raspada bivse juge,trofeje u srpskom fudbalu su do sada uzimali c.zvezda,partizan (i kup i prvenstvo),i sartid i zeleznik (po 1 kup). drugim recima,iza svakog tima koji je nesto osvojio u srbiji morao je da stoji neko iza njih,a zna se koje su postenjacine stojale iza smederevaca i lavova iz zeleznika,tako da je moje skromno misljenje da je i dalje isti slucaj i sto se tice jagodine.

treba svakako posvetiti par recenica izdanju na tribinama. navijalo se odlicno s' obzirom na strukturu ljudi koji su bili na tribini,za koje bih rekao da i nisu mozda toliko redovni,zaista bih zeleo da pohvalim sve koji su bili,i koji su zaista iz sveg srca bodrili vojvodinu,stvarno sam se u par momenata zacudio koliko su ljudi,svih generacija 7-77 dali najvise sto mogu,ne bi li videli taj jedan gol koji nismo docekali nazalost. jaka 9ka za izdanje na tribinama i sto se mene tice,to je najsvetlija tacka naseg kluba juce.

i na kraju,ja licno kao najveceg krivca za sve ovo vidim rukovodstvo kluba,nemojte me pogresno shvatiti,nemam nameru da huskam uprava napolje ili pozivam na neki rat protiv njih,samo iznosim svoje misljenje kao pojedinca,gde smatram njih odgovornima,jer su u proteklih nekoliko godina povukli jako velik broj pogresnih poteza,lose odabire trenera,koji je dovodio los igracki kadar,itd itd da ne nabrajam. krivica je najveca njihova,pa tek onda trenera pa na kraju igraca,jer se valjda zna ko je ko u toj hijerarhiji,i ko treba da snosi najvecu odgovornost. sto napisa' neko nekoliko strana ranije,vecito se cuje ''ja sam najodgovorniji,ja preuzimam odogovornost'',a nikad odgovarao nije :D
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by shecky »

Vidim da mnogi jos uvek imaju filing ko da se pre 5min zavrsila utakmica , i to uopste nije lose ..just sayin` ..
Elem sto se opsteg utiska tice i neke "buducnosti" , svakako da je bez konkurencije najutisak su bili navijaci ,zaista treba biti ponosan na to.
Transparent koreografija prelepa!

Sto se igraca tice tj kluba uopste , ljudi... shvatite jednu stvar i to pre sve govorim onima koju su najimpulsivniji i klincima ..
samo ladna glava !!!! na zalost ocigledno ovako nesto nije imao ko da kaze igracima pre tekme ...
Biti besan kivan nervozan je svakako normalno ,ali koja je poenta sto ce se igracima jebati mater sto ce im se zvizdati sto cemo Vigija sad (koga smatram za glavnim kricem) da smenimo .. sto cemo terati upravu napolje ..

Sto se uprave tice , treba biti posten i realan i reci tj postaviti pitanje .. koliko bi vojvodinasa bilo da klub nije organizova prevoz i da karte nisu bile za dz???
Uprava je napravila FCVB ,otvorila akademiju , to su stvari za svako postovanje i ponos!!
Ali isto tako to ne znaci da su bezgresni u nekim segmentima cak i poluamateri ..

Ako malo bolje pogledamo videcemo kolika je razlika u odnosu igrac-utakmica-klub , kod igraca koji su stv nasi i oni koji su turisti u Vosi.
Setite se Belica ,Stepanova ,Kacara ,Mede ,Aleksica ,Brke ili sada Radoje ,Nastica ... dal neko skontava poentu?
Ono sto klub treba da radi je da bukvalno drogira klince sa Vojvodinom ,da je osete kao svoju ,ne da Vojvodina bude deo njih nego da ONI budu deo Vojvodine!!
Naravno da ima surovih profesionalaca tipa Vule Enver Abu ,,koji sam siguran da nisu rodjeni navijaci Vose ali su pravi sportisti koji odradjuju svoj posao onako kako treba jedan profesionalac da radi za razliku od npr Kataija!!!!
Jednostavno treba raditi na klincima da oni budu Vojvodina ,i onda dovesti par pravih pro igraca tipa one koje sam vec pomenuo i to je pravi recept, ali to nece moci preko noci.
Upravo zbog toga mislim da je akademija prava stvar i da ce to tek doneti rezultate ali ne pustiti da to dodje samo od sebe nego raditi na tome aka ona droga sto sam spomenuo.

Sada cemo jos videti koliko je Vigi "dobar" psiholog , bas me zanima koga ce staviti da igra na sledecim tekmama .. dal ce decu da ubaci i da sav bes navijaca oni najvise osete .. ili ce uraditi ono sto bi trebalo a to je da ISTE ove igrace gura do kraja pa nek istrpe sve ono sto su i zasluzili.
Zasluzili jesu ali ne treba im jebati mater i slicno , ja sam to jednom uradio i bilo mi je jako krivo posle toga (Vaduz) , ima i kulturnijih nacina negodovanja, i tu ne msm na paljenje stolica u lavoru .. mada se i nisam bas nesto potresao zbog toga :) ,ali mi smo Vojvodina trebamo biti iznad toga , jer smo jebeno drugaciji ,osim ako zelimo da budemo isti ko ona go**a zna se koja..

I jos nesto .. neki ovde kazu Jagodina zasluzeno pobedila .. i mediji isto .. JBT bog pa po cemu su to oni zasluzeno pobedili??? Zato sto su i 0 sanse dali 1 gol???
Jesu imali vece srce na terenu ali znanje im je ravno 0 ! Oni ce opet ispasti od nekog FK Vhju81f odmah na pocetku kval.

I na kraju poruka za one koji kazu da vise nece krociti na stadion ... NEMOJTE to raditi! Sta poztizete stim?
Moze se naci kompromisno resenje .. recimo idemo svi redovno ali nema navijanja npr .. ili recimo firma garda kogod .. da postavi transparente ali da budu okrenuti prema tribini a ne prema terenu , da igraci skontaju da nismo zbog njih dosli na tekmu nego zbog NAS!

Sorry sto sam smorio sa duzinom ali toliko kuva u meni da bih mogo jos 5puta ovolko da pisem...
Plavim Dunavom
Posts: 100
Joined: Thu May 09, 2013 12:58 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Plavim Dunavom »

A koja je poenta odlaska na stadion ako nema navijanja, pa nije to pozorište?Opet, pokazalo se da ni tim navijanjem nikako ne možemo da utičemo na igrače ako se njima već ne igra taj dan.Jako kompleksna tema.

Nema potrebe da nipodaštavamo Jagodinu, jesu oni bili mali klub, ali sada su osvojili kup i ko zna kako će se dalje razvijati dok kod nas napretka nema već godinama.Možemo mi da pričamo koliko hoćemo ko stoji iza njih, ali zar to nije bio i naš argument kada je dolazio aktuelni predsednik kluba?Od koga će oni ispasti iz Evrope tek ćemo da vidimo, samo da podsetim da smo i mi u prvom izlasku u Evropu još nakon Honveda primili petardu u Novom Sadu od austrijskog Gaka, a u tom momentu i naš fudbal je ipak bio bolji nego što je sada, a reprezentacija daleko jača.Za igranje u Evropi treba i određeno iskustvo i klupska organizacija, nama izgleda ni to ne pomaže iako je prošle godine protiv Rapida bilo blagog pomaka, videćemo ove godine šta će biti.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by shecky »

Cekaj sad .. moj stav prema Jagodini je jasan odavno .. mrzim ih iz dna duse ..ne zbog palme nego jednostavno ih mrzim.. glavno oruzije im je cim imaju dobar rezultat odmah valjanje po terenu .. ko se seca one tekme u NS znao cemu pricam .. msm da je bilo pre 1 ili 2 sezone gde su bukvalno ukrali 15min tako.

Jos jednom kazem zaista mi nisu jasni ljudi koji kazu da su oni zasluzeno pobedili?!!
Ova utakmica je bila jedna od najnekvalitetnijih koje sam ikada gledao!
Nasuprot tekmi protiv OFKe u NS i pogotovo tekme protiv Slobode 2-2 , koja je bila jedna od najboljih koje sam ikada gledao uzivo,msm na Vojvodinu od kada je pratim a to bas nije od juce ...

Jednostavno da skratim ,ako si navijac VOjvodine bices na stadionu , ako zelis bojkot ili nesto slicno ,moze i to ali onda sam bojkot nece biti dovoljan ,morace jos nesto da se radi ..a ja koliko vidim takvih nema koji bi bilostanesto uradili.
Plavim Dunavom
Posts: 100
Joined: Thu May 09, 2013 12:58 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Plavim Dunavom »

Ko šta oseća prema Jagodini njegova je stvar, ali njihova pobeda je bila čista, niko nas nije pokrao, uslovi za odigravanje utakmice su bili jednaki za sve čak su naši imali i veću podršku i više utakmica na tom stadionu, ali eto badava.Dakle, pobeda Jagodine je čista, a poraz je isključivo naš problem.Glupo je da tu činjenicu izvrćemo i nema nikakve koristi od toga, a na kraju sve se zaboravlja i samo se pobednici pamte, a mi ponovo nismo to, pritom ovoga puta nismo ni nikakvi moralni pobednici, a igrači su totalno podbacili.
Ko će biti na stadionu ne znam, mislim da će svako lično to odlučiti, ja ne želim nikome da namećem bilo šta, samo pretpostavljam da čak i da smo osvojili kup većina onih ljudi ne bi došla na sledeću utakmicu, a u ovom slučaju tek možemo da zamislimo.To je pretpostavka, ali mislim da je dosta tačna, pokazalo se tako i ranijih godina.Zašto je to uglavnom tako, posebna je priča, neki lak odgovor na to nemam.
Locked