Kup Srbije - sezona 2012/13

Koliki je domet Vojvodine ove sezone, što se tiče kupa?

Poll ended at Tue Sep 25, 2012 4:06 pm

Kup je naš, ovaj put stvarno!
25
42%
Igraćemo finale i opet ga izgubiti...
10
17%
Dve utakmice polufinala su nam limit.
14
23%
Ispadamo u četvrtfinalu ili ranije.
11
18%
 
Total votes: 60

divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by divizija »

laki wrote:
ragazzi di Neoplanta wrote:Evo ga batica krenuo
http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... e-kao-babe" onclick="window.open(this.href);return false;
Sta znaci "Evo Bata poceo"? Pa zar ne kaze ono sto svi kazemo ovde?!
znaci to,da on nema prava da to izjavi !!! ponasa se kao da je neutralan u celoj prici! bolje da je cutao i pokrio se usima,a ovako samo doliva ulje na vatru..
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by laki »

Ne vredi se raspravljati ocigledno... Ja sam napisao da je Vignjevic takticki nadmudren a da su igraci odigrali bezidejno i kukavicki. Kako ovi sad u sredu tako i oni sto su izgubili 2 0 od cigana 2007, pa slicni ti sto su izgubili 3 0 od cigana sledece godione. Jedino finale koje su igraci iole normalno odigrali je 2011.

A sto se tice uprave: Jel neko iz uprave igrao rukom u kaznemom? Jel neko iz iprave igrao na centarsuteve pored onolikih stopera jagodinaca? Jel neko iz uprave igrao celu utakmicu bunar lopte na Abua koga su konstantno cuvala dvojica? Jel eko od njih rekao Kataiju da stoji u mestu kao posran celu tekmu? Jel neko od njih rekao Abuu da se ne halavi?! Nije To je sve trener trebalo da im kaze i da postavi taktiku skroz drugaciju od one sto je postavio. ALI: Taj isti trener je ostvario pobedu sa ovim timom nad zvezdom na laznoj marakani od 0 3, zatim smo pobedili partizane u sred bg-a nedavno.

Ne opravdavam Vigija, ali svima je jako lako da kenjaju po ljudima, kao sto i ja radim i ne kazem da je to pogresno, ali je Vigi uradio dosta dobrog od kako je u nasem klubu. Naravno da bih voleo da vidim boljeg sefa struke od onog kojeg sad imamo, ali dok se ne nadje adekvatna zamena ne treba dirati ono sto je tu. Ne zelim da mi dodje neki novi Jasar ili sl. Ili ostaviti kako jeste, ili dovesti nekog zaista kvalitetnog a jedina sigurna opcija je Marko Nikolic. U koliko njega ne mozemo da dovedemo, ja sam zadovoljan onim sto trenutno imamo, jer ne zelim Jasare i Bekvalce da gledam opet.
Image
divizija
Posts: 48
Joined: Sat May 04, 2013 1:01 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by divizija »

laki wrote: A sto se tice uprave: Jel neko iz uprave igrao rukom u kaznemom? Jel neko iz uprave igrao na centarsuteve pored onolikih stopera jagodinaca? Jel neko iz uprave igrao celu utakmicu bunar lopte na Abua koga su konstantno cuvala dvojica? Jel eko od njih rekao Kataiju da stoji u mestu kao posran celu tekmu? Jel neko od njih rekao Abuu da se ne halavi?! Nije To je sve trener trebalo da im kaze i da postavi taktiku skroz drugaciju od one sto je postavio. ALI: Taj isti trener je ostvario pobedu sa ovim timom nad zvezdom na laznoj marakani od 0 3, zatim smo pobedili partizane u sred bg-a nedavno.
a moj odgovor na ovo ti je

http://www.sportal.rs/news.php?news=97841" onclick="window.open(this.href);return false;
Karadžić: Mihajlović je obećavao Brazil, a ne ja
Image
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić ništa ne zamera aktuelnom selektoru Siniši Mihajloviću, za koga kaže da je sjajan čovek i trener, ali da je došao u vreme kada je trebalo promeniti reprezentaciju. Prvi čovek srpskog fudbala ogradio se da je od njega bilo izjava da ćemo se plasirati na Svetsko prvenstvo u Brazilu, već da je to govorio selektor Mihajlović, koji je najavio eventualni odlazak u slučaju neuspeha u ovom ciklusu.
- Ključni udarac za nas bio je poraz u Skoplju. Da sada imamo 10 bodova sve bi još bilo otvoreno. Taj poraz nas je vratio unazad. Prema mom mišljenju, od šest utakmica tri i po smo odigrali odlično. Obe protiv Škotske, protiv Velsa i poluvreme protiv Belgije. Međutim, makedonska reprezentacija nas je izbacila iz takmičenja - izjavio je Karadžić gostujući na SOS kanalu.
Karadžić je dosledan da ne bi trebalo menjati selektora uprkos neuspehu u kvalifikacijama.
- Selektorsko mesto nije pijaca, Mihajlović ima ugovor koji bi trebalo ispoštovati do kraja. Da li mislite da bi novi selektor nešto promenio u vezi plasmana na Svetsko prvenstvo?
Prvi čovek naše fudbalske organizacije izjavio je da on nije u javnosti govorio da će "orlovi" igrati u Brazilu 2014. godine. Ipak, Karadžić Mihajloviću ništa ne stavlja na teret, pogotovo kada je reč o odabiru onih koji će igrati.
- Mihajlović je govorio da ćemo se plasirati na Svetsko prvenstvo, a ne ja. Siniši ne zameram ništa. On ima apsolutno pravo da bira reprezentartivce. Na predstojećem Izvršnom odboru ćemo analizirati njegov rad. Ilija Petković je bio najkorektniji selektor sa kojim sam sarađivao, ali i Siniša može i ume da objasni šta je i zašto uradio.
Dva igrača koja su možda u najboljoj formi nisu se našla u Mihajlovićevoj reprezentaciji. Adem Ljajić i Nemanja Matić nisu našli zajednički jezik sa selektorom, te je naš tim bio lišen usluga dvojice izuzetno kvalitetnih igrača. Predsednik Saveza otkrio je fudbaler Benfike uslovio povratak u reprezentaciju.
- Priča oko Ljajića i Matića je prenaglašena, imamo mi slične igrače. Matić i Ljajić su sjajni momci, sigurno da su u 18 igrača za naš tim, ali to je pitanje za selektora. Ljajić je potpisao ugovor, koji nije hteo da ispoštuje. Što se tiče Matića, lično sam ga zvao i zamolio ga da pozove selektora, izvini mu se ukoliko ima neki spor i traži da ga pozove. Rekao mi je da će razgovarati i rekao mi je da će me zvati. To nije učinio. Obećao je potom da će se javiti selektoru, ali ako 100 odsto bude igrao. To u reprezentaciji ne mogu da traže ni mnogo veći igrači. U napadu nemamo adekvatna rešenja to se videlo na utakmicama i moraćemo da sačekamo neke mlađe snage.
Predsednik OFK Beograda Zvezdan Terzić je minulih dana poslao pismo putem mejla na više adresa klubova i medija u kome poziva na promene u Fudbalskom savezu Srbije.
- Gospodine Terziću, Tomislav Karadžić nije neprijatelj. Bolje bi bilo da svako u svom klubu koji vodi pogleda šta radi, da li razgovara sa gradonačelnikom, predsednikom opštine... Terziću bolje pogledaj kako vodiš klub, da li daješ lične dohotke, šta si uradio na obnovi stadiona, postavljanju reflektora, jer decenijama si tamo...
I pored loših rezultata Karadžić kaže da on i veliki deo ljudi iz FSS veruje da je naša selekcija na dobrom putu, kao i da se razmišlja da Mihajloviću posle ovih kvalifikacija ponudi još jedan mandat, ali da će se rad selektora analizirati u oktobru, kada će stvari biti jasnije.

http://www.sportal.rs/news.php?news=60448" onclick="window.open(this.href);return false;
Karadžić za SPORTAL.RS: Nisam ja primio gol sa 40 metara i promašio penal
Image
Sumornu fudbalsku godinu za srpski fudbal, koji su najpre ocrnili naši velikani Zvezda i Partizan eliminacijom u kvalifikacijama za Ligu Evrope, upotpunili su reprezentativci Srbije. Porazom u Mariboru "orlovi" su se oprostili od Evropskog prvenstva i "upisali" novu, tragičnu epizodu u almanahe domaćeg loptanja. Šta i kako dalje, sa selektorom Petrovićem ili bez njega, sa istom garniturom u foteljama Saveza, i sa kojim igračima, pitali smo predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića, koji je, hladne glave, sumirao utiske posle još jednog fijaska.
- Sigurno je da je ovaj rezultat težak za nas. U svakom slučaju treba reći da smo propustili veliku priliku da uđemo u baraž. Mislim da smo igrama u poslednje vreme to zaslužili - mirnim tonom počeo je razgovor za SPORTAL.RS Karadžić.
Prvi čovek srpske "kuće fudbala" je konstatovao da je Srbija oštećena protiv Slovenije u prvom poluvremenu za penal, i da su ta situacija i promašen jedanaesterac Nemanje Vidića odredili dalji tok utakmice.
- Mnogo pehova nam se desilo u Mariboru. Nije dosuđen penal nad Jovanovićem, jer je sudija, mislim, najpre pokazao na "belu tačku", ali je na intervenciju pomoćnika i nakon pritiska trenera Slovenije promenio odluku. Da je postupio po prvobitnoj nameri, utakmica bi bila verovatno rešena u našu korist. Imali bismo penal, Slovenci igrača manje... Međutim, ni tu nije bio kraj našim nevoljama: primili smo gol sa 40 metara što je uticalo na dalji tok, a zatim smo promašili penal. Kada toliko nemate sreće, onda se ne možete nadati dobrom rezultatu.
Utisak je da je Srbija ključne bodove izgubila u dvomeču sa Estoncima, u Beogradu u čudnoj atmosferi na stadionu Partizana, i u Talinu, uprkos vođstvu.
- Pa, dobro, jeste, ali smo ipak imali šansu sa ekipama kojima bodovi nisu bili potrebni, jer smo bili uvereni da ćemo se naći u baražu. Očigledno je da imamo problem sa ekipama kojima ne trebaju bodovi. Setimo se Australije na Svetskom prvenstvu, pa nedavno sa Italijom i sada sa Slovenijom. Ali, šta je tu je, život teče dalje, moramo se okrenuti budućnosti, odnosno kvalifikacijama za Mondijal u Brazilu.
Selektoru Petroviću ugovor ističe krajem godine. Hoće li nacionalni tim dobiti novog vođu na klupi?
- Zadovoljan sam radom selektora Petrovića. Moramo priznati da su njega i nas pratili veliki pehovi. Pola igrača koji su igrali u kvalifikacijama ne igraju u klubovima, a problem je i što su pojedini igrači koji su u prethodnom kvalifikacionom ciklusu bili odlični sada nisu pružali ni 50 odsto od toga. Tu mislim na Milana Jovanovića i Miloša Krasića. U svakom slučaju, mnoge stvari moramo da menjamo, potrebne su nam reforme. U celoj organizaciji slede izbori i ti izbori će iznedriti neke nove ljude, nove kadrove, potrebno nam je osveženje.
Da li vi kao predsednik osećate odgovornost za neuspeh?
- Vidite, predsednik je najviše odgovoran za stanje u fudbalskoj organizaciji, pa i za takmičarske rezultate, čak i kad tu treba podeliti odgovornosti. Ali, predsednik nije taj koji prima gol sa 40 metara i promašuje penal.
Mi ćemo sada ostaviti mesec dana selektorima da naprave kvalitetne izveštaje o problemima koji su prisutni, pa će organi Saveza doneti određene odluke na osnovu toga.
I u finansijskom smislu neodlazak na Evropsko prvenstvo je težak udarac za srpski fudbal. Navodno, samim učešćem na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta FSS bi profitirao osam miliona evra.
- Posle Đenove smo svakako radili na jedan način, jer nismo bili sigurni da ćemo se kvalifikovati. Dosta toga je urađeno, prihodovano i mogu reći da nemamo problem sa finansijama. Pričati sada da će sve stati, da neće biti sredstava za infrastrukturu zbog neodlaska na Evropsko prvenstvo nije istina, jer to radi država i lokalne samouprave. Opet, nije poznato kolika bi nam suma pripala da smo se plasirali. Koliko znam, postoje izveštaji da će naredno Evropsko prvenstvo biti nerentabilnije od onog u Austriji i Švajcarskoj, jer se ne očekuje toliki broj gledalaca. Uglavnom, pretrpeli smo štetu, ali nadomestićemo to sponzorima.
Posle Zvezde i Partizana, i reprezentacija se obrukala, što je samo upotpunilo utisak o sumornoj realnosti srpskog fudbala i neizvesnoj budućnosti.
- To je fudbal. Nekad imate sjajne rezultate, dobru atmosferu, imate i materijalna rešenja, ali ovoga puta nije nam se posrećilo. Ipak, mislim da fudbal neće stati, moramo se spremiti za ono što nas čeka - zaključio je Karadžić u razgovoru za SPORTAL.RS.
e vidis sad,koliko ima slicnosti u ovom coveku,toliko ja vidim slicnosti u nasem predsedniku,svi su krivi,samo ON nikad nije kriv,i svaki sledeci put ce uvek biti kriv trener kojeg ON dovede,i igrac kojeg ON kupi,ali nikad ON nije kriv.. zato cemo uvek i proci kao i reprezentacija...
playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by playmaker »

Upravo, on vodi klub, on dovodi igrace, ON DOVODI TRENERE!

Ko mi kaze (pravi se) da nije tako njemu je potrebna strucna pomoc, a svaki dalji komentar je suvisan.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by shecky »

@kapri @mare svaka vam cast na postovima!!!

Ne prestajem da gledam klipove navijanja ,i srce hoce da iskoci svaki put!

Svako je kriv ..posto vidim da tome polemisete sad .. od Supica do Bate ...
Ali to nam sada uopste nece pomoci ,btw JAKO LOS stav Bate da javno kritikuje igrace ,to se tako ne radi "bato" moj!
Trebo si im privatno reci sve sto ti je na dusi ali ne i javno!

A inace ljudi .. znam da smo svi do muda razocarani al da mu jebem milu majku i tim trofejima vise , pa jer mi navijamo za Vosu zbog "silnih" titula sto imamo????!!! Jeste steta jeste razocarenje , al npr sta bi navijaci Barse trebali da urade kada ih je Bajern 2 puta javno silovao?
...pogledajte klipove navijanja i shvaticete zasto u stvari navijamo za Vosu!

ps @Mare .. svaka ljubav kad tad razocara zar ne? :)
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by gospodinFKV »

VELIKA JE SRAMOTA VIGNJEVICA STO CUTI KAO ZALIVEN, KAO POSLEDNJA PI**ETINA, I STO PUSTA IGRACE DA PREUZMU KRIVICU. TAKO SE NE VODI TIM, :shit: JEDNO
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by lexa »

Cekaj bre, ja stvarno ne razumem pojedince na ovom forumu.

Prvo da kazem, potpuno se slazem sa lakijem oko ove Batine izjave.
Cesto se na ovom forumu govori o tome kako mi imamo najjacu ekipu u ligi ali eto, ne da nam
se da osvojimo titulu, ne smemo itd.
Dakle, imamo najjacu ekipu u ligi! (ovo je svaki forumas bar jednom rekao)
Da ne pricam koliko se puta spomenula mini tabela sa BG tandemom, gde smo mi najbolji.
Pitam vas, ko je sastavio tu najjacu ekipu? Zasto tada niko nije rekao, "bravo Bato majstore, sastavio
si nam najbolju ekipu ali mi smo svesni da ne smemo da osvojimo titulu"?
A sada kada je kup izgubljen Bata je kriv jer je doveo trenera i igrace.
Pitam vas jos jednom, ko je sastavio tu najjacu ekipu? Da li je to bio isti covek kojeg se
sada pljuje ili nam je ta najbolja ekipa pala s neba, pa je onda Bata upropastio sve?

Da se razumemo, nisam Batin advokat ali brate mili, ovde se ceka svaka prilika da se coveka
pljuje, i kad je kriv, i kada nije. Kada nam ide dobro, onda je to svacija zasluga, samo ne Batina.
Kada nam ide lose, onda niko nije kriv osim Bate. Malo realnosti ne bi skodilo drugari.
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Firmson89 »

Морам рећи да већ неко време не знам ни шта да мислим о Бати и компанији. У неку руку желим да му видим леђа, јер заиста верујем да док је ту никакав успех ми нећемо постићи, већ ће нас само вући за нос као и до сада, мазати нам очи. Али са друге стране, погледам какву екипу тренутно имамо (иако сам јако разочаран после овог финала, али до пре те утакмице дизао сам их у небеса), какав спортски центар смо добили, сада и академија, вршили су се радови и на Карађорђу, почели смо чешће да деремо близанце него леба да једемо, итд. (И наравно један од најбољих потеза, а то је да нема продавања играча близанцима!) Мишљења на ту тему су ми једноставно помешана, све и да га отерамо, а за то се показало да смо неспособни, кога довести? Ко ће нас то изгурати, ко ће улагати и борити се за клуб у ово време? :?
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Tony Starks »

kapri wrote:Sto se tice utakmice,rezultata i osecanja necu nista da pisem,sve je receno, ALI na ovo ne treba da gledamo kao poraz,vec kao POBEDU ! Bilo nas je 11000 i to ne zbog kupa,ne zbog nasih igraca,jagodine ili beograda, vec zbog Nase Vose ! Pre 5 god nas je na finalu bilo 2-3 hiljade, pre 2 god 6,5 hiljada, a sada 11. Zar nije to, i pored svih problema, ekspanzija o kojoj se vec dugo prica? Zasto nas sledece godine ne bi bilo 15, pa jos za koju 20 hiljada? Zar nije cilj da probudimo Novi Sad i celu Vojvodinu? Manite se pisljivog kupa, nece on nigde pobeci, bice tu svake godine, ni istorija nece pobeci, ako smo cekali 99 godina nemojte da budemo nestrpljivi za jos koju, ali nemojte sada da odustajemo od mnogo bitnijeg zadatka - da nastavimo da se sirimo. Iako ne deluje svaki put tako, brojke ne lazu. Treba da istrajemo iz inata, treba da istrajemo zbog Vojvodine. Nije ovo prvi, verovatno ni poslednji, poraz koji nas je bacio na kolena ali svaki put smo ustali jos jaci. Zato glave gore i svi na stadion jer mi smo Vojvodina.
Slažem se s ovim skroz. Ali baš zbog toga ostaje žal za tim što uvek toliko malo zafali da ta ekspanzija o kojoj pričaš dostigne vrhunac, uvek je tu neka petokraka, Vaduc, Borac, Jagodina ili neka teška svinjarija uprave da sve to ukoči ili vrati unatrag, tako je bukvalno već godinama od kad ekspanzija traje. Upravo zbog toga ja i dalje jedem svoju džigericu zbog onog što se desilo u sredu, ne mogu da izbijem iz glave činjenicu da je taj jebeni trofej (zajedno sa sasvim lepim prolećem uz FKV ove godine, eventualnom dobrom predstavom u Evropi i potonjom jubilarnom sezonom) mogao da katapultira slaninarsku ekspanziju u nebo. Meni je to upravo i bio najveći razlog zbog čega sam želeo ovaj kup, a ne sam trofej po sebi, jer je on u mojoj glavi već odavno obezvređen (ako je ikad i vredeo). A drugi razlog je bio da se osvajanjem trofeja već jednom prekine ta opsesija kupom i da energiju preusmerimo na mnogo bitniji front. E sad nam, daleko bilo, još samo fali neki novi debakl s petokrakom, pa neki novi Vaduc, pa da se za čas sa 11.000 ljudi u Beogradu vratimo na rasulo od pre godinu - godinu i po. Zato, uprkos razočarenju i ogorčenosti, nemamo luksuz da odustajemo i predamo se defetizmu, jer jedino mi smo ti koji možemo da odbranimo Staru damu od udara koje trpi i spolja i iznutra. To posebno važi za tu utakmicu sa petokrakom od koje mnogi toliko strahuju, s razlogom, jer imaju u vidu s jedne strane činjenicu da će spolja doći do pritisaka neviđenih razmera na klub, a sa druge strane na slabosti samih ljudi unutar kluba. A mi smo tu da stavimo do znanja da nećemo mirno ćutati na takve stvari, a to možemo jedino na stadionu.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Salvador »

U svakom slucaju, mozemo i trebamo da raspravljamo o krivici, odgovornosti i nacinima kako najbolje ici dalje,
ali svi treba da znamo da su igraci, treneri, uprave, takmicenja i j.....i kupovi prolazni,
a mi smo ti koji ostaju i koji su FK Vojvodina, i zato cemo i dalje i vise i jace biti tu.
U sledecem nastavku u jos vecem broju!
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Boske87 »

Slažem se sa zadnjim postovima. Razumem razočaranje kod ljudi ali porazi su sastavni deo sporta, a Voša nas je naučila da uvek pronađe način da izgubi i prokocka veliku priliku za dalju ekspanziju :mrgreen: . Ali ljudi hajde da se zapitamo šta zapravo želimo. Da li mi stvarno želimo da privučeno šire narodne mase na stadion po svaku cenu, koristeći instant rezultate!? Ja želim da Karađorđe bude pretesan za sve navijače ali navijače FK Vojvodina (ne blizanaca koji simpatišu Vošu) i da budemo dominantna opcija u gradu, ali moramo da shvatimo da je u pitanju dug proces i da se ovakvim porazima vrši filtriranje navijačkog tela što je odlična stvar. Evo male pričice sa ovog finala koja govori u prilog mojoj teoriji i o tome zašto je besplatan ulaz ipak bio dobar potez. Bio sam na zapadu, iako sam se ranije dvoumio dal da idem na sever, sad mi je drago zbog onog s megafonom što nisam tamo otišao. Pored mene su bili otac i sin, čim su prišli otac je u prvoj, drugoj rečenici i obraćanju meni izleteo da je navijač zvezde a da simpatiše Vošu :evil: ali me klinac (7,8 godina) oduševio jer je odmah pokušao da ušutka tatu, zna da nije pametno da se diči time :D . U toku utakmice sam zaista imao prijatne i normalne razgovore sa tim čovekom (bodrio je Vošu) ali me ipak nervirala činjenica da je stalno pominjao zvezdu, interesovao se za rezultate vaterpolo i košarkaške utakmice itd. Taj čovek nikada neće biti navijač FKV, ali zato klinac je veliki potencijal. Mali poznaje sve naše fudbalere imenom i prezimenom, vidi se da je fasciniran ovom najlepšom igrom i našim navijačima (stalno je slikao kop). Iako još mogu da osetim da zvanično navija za tatinu zvezdu samo je pitanje vremena kada će mu se srušiti sve iluzije o lažnoj veličini blizanaca i kada će promeniti stranu. Mislim da imamo stvarno veliku bazu za budućnost u klincima ovog grada, ekspanzija je neminovna ali postepena. Jeste da bi bilo bolje za regrutovanje da smo uzeli taj kup ali barem ovako dete od malena zna šta da očekuje od Voše :D , i da je potrebno mnogo ljubavi i jakih živaca da bi se navijalo za ovaj klub. Mislim da nam je suđeno da taj kup uzmemo u nekom finalu sa crnima, jedino taj kup priznajem :D
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by KoKanidja »

Која је ово колективна депресија и туга, неверујем да ико то памти. Ово ти не можеш објаснити црним или црвеним говнима, они ово не разумеју, они за ово не знају нити могу да осете. Ово нас чини људима.
Ми наравно немамо другу опцију, али мораће сви да схвате и да знају да нисмо одустали, и да што дуже будемо чекали да ћемо јаче експлодирати јер ће то тада доћи баш онако како треба. Ово једноставно није та генерација и ниједно ово име није заслужило ту историју.

ВРАТИЋЕ СЕ ВОША, ЈЕБАЋЕ ВАМ МАТЕР !!!
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina, sreda 20:30h

Post by Daljac »

Ono što napisasmo negde koncem devedesetih crnim sprejom na žutoj podlozi i istaknusmo na ogradu stadiona: ,,This time next year we'll be the Cup winners'', opet se obistinilo. Jurimo taj prokleti pozlaćeni bokal kao braća Troter finansijsko blagostanje. Još jedan ,,Dan mrmota'' odrađen: generacija bez pobedničkog mentaliteta ponovo se sapliće o odgovornost u presudnim trenucima, i toliko o događajima na terenu.

S druge strane, kao i svi, prezadovoljan sam, s punim pravom, našim (čitaj: navijačkim) izdanjem u prestonici: okupirali smo Beograd, i popeli se za još jedan stepenik više na listi naših dostignuća. Kako kaže grafit u PK i tetovaža jednog našeg forumaša: MI SMO FKV, i to je naša pobeda, u koju ne dam nikom da prstom uperi, a ne zube da joj gleda.

Za kraj, ipak, i jedan trenutak koji me je zgrozio: vandalizam (istina, ne ogromnih razmera, ali svakako primetan) prikazan na stadionu JNA koji, iako komforom svojih tribina i pristupnih puteva, a pogotovo enterijerom tolaeta, neodoljivo podseća na nacističke konclogore, nije ovo od NAS zaslužio. MI SMO FKV, kao što sam smo već mnogo puta ponovili, i MI smo sve ono što iza nas ostaje: ljubav prema klubu, ekstaze, uzleti i padovi, promašena nadanja, želje i htenja, ali ipak i duh nekih vremena i kulturu nekog podneblja koje je mnogo iznad maloumnog odvaljivanja plastičnih sedišta, ili paljenja istih u nemoći i besu zbog poraza. Iako to i oni kod nas redovno rade, tek to nam onda ne služi na čast. Od njih smo, ovako sa ovih par poštenih trofeja, bolji u svemu i zauvek, i ne želim ni na trenutak da se sa njima u nečemu izjednačavamo. Ako oni lome i pale u svojoj demonstraciji psihologije čopora, svojoj mentalnoj nemoći prenebregavanja kompleksnijih emocija i svojoj generalnoj nekulturi, ja neću, pa sve da me na to teraju. Vandalizam nije i ne može biti nikakva merna jedinica ničijeg razočarenja. Odrasli ljudi su posle tekme plakali, znam da velik broj nas danima neće još sebi doći, a ja sam molio ljude oko sebe da ne lome stolice, na šta mi je vidno drogirana osoba mojih godina, na moju primedbu da ,,MI nismo seljaci'', odgovorila sa: ,,TI brate nisi, al' JA brate jesam''... Ti gari nisi jedino FKV, sve ostalo po svom izboru ti dopuštam da budeš, ali ja TO jesam, i nekako ne mogu da zamislim starije generacije naših navijača kako zbog poraza izazvanog vlastitom iritantom ispodpriosečnošču na terenu lome i pale ičiji stadion, ma kako on bio sam po sebi primamnjiv za pirotehničarsku i piromansku praksu. Nadam se da pijana i drogirana lica navijača-turista koji su se ubacili u sredu u naše redove više nikada neću videti ni na kakvom meču mog kluba, jer jeftinih pobeda praćenih seljačkim pirovima kod nas nema, i u našim redovima, ako vas to zanima, nemate šta da tražite.

Meni lično ostaje još u nedelju mojih 1000km nazad do zemlje u kojoj radim, i scenario koji moram da preoblikujem u verovatan da bi mi se izostanak zbog ovog još jednog poraza opravdao na poslu, ali i sećanje na dan kada smo, iako na terenu poraženi, otišli iz Beograda kao veličanstveni popišani poraženi moralni pobednici. Ko ne shvata da se posle ovoga klub može voleti samo još više i jače, taj ne bodri isti tim kao ja.
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Tony Starks »

Boske87 wrote:Mislim da nam je suđeno da taj kup uzmemo u nekom finalu sa crnima, jedino taj kup priznajem :D
Jedini kup koji posle svega ja priznajem je onaj koji uzmemo kao deo duple krune, samo takav kup me zanima.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by shecky »

Upravo to Tony :) , cak sta vise ja ni ne zelim vise da razmisljam dal cemo nesto osvojiti kada skim kako gde ..
Locked