Kup Srbije - sezona 2012/13

Koliki je domet Vojvodine ove sezone, što se tiče kupa?

Poll ended at Tue Sep 25, 2012 4:06 pm

Kup je naš, ovaj put stvarno!
25
42%
Igraćemo finale i opet ga izgubiti...
10
17%
Dve utakmice polufinala su nam limit.
14
23%
Ispadamo u četvrtfinalu ili ranije.
11
18%
 
Total votes: 60

playmaker
Posts: 514
Joined: Sun Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by playmaker »

Džomba premirao Jagodince protiv Voše!
:roll:

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 27818.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Mare »

shecky wrote:@kapri @mare svaka vam cast na postovima!!!


ps @Mare .. svaka ljubav kad tad razocara zar ne? :)
Tako je shecky, zna bre naša Stara da smo mi u nju bolesno zaljubljeni i da ćemo joj se ponovo vratiti. Iskusna je ona, 99 leta je njoj. Nadam se i ja da ćemo se vratiti još jači i još brojniji. Jesmo mi tamo izgubili kup i to šesti put, ali smo i dobili. Niko od ovih blizanačkih dupelizaca ne može da veruje da naša Stara može toliko ljudi da privuče, zabezeknuti su onim što su videli. S obzirom da nije bilo ni jedne varnice sa terena koja bi podstakla masu da još jače krene da urla mi smo bili odlični, zamislite kakva bi ludnica nastala da smo ga učačkali! Proći će još mnogo vode Dunavom dok se ove rane ne zaleče, ali oni sad više ne znaju šta da očekuju od nas, svaki put smo se vraćali brojniji, svaki put nas je bilo sve više, posle svakog poraza mislili su da ćemo se raspasti a mi u inat svima dođemo još jači i napaljeniji. Ceo sever je bre skakao i pevao, svaka čast Firmi na svemu, svaka čast svima nama koji smo bili tamo, odneli smo jednu veliku pobedu čije plodove sad ne možemo da osetimo u punoj meri jer smo pa malo je reći utučeni onim što smo videli na terenu.
Zato ljudi moji, slaninari moji, dižite bre te glave gore, ispravite se i ponosno možete da šetate svojim gradom jer smo mi navijači, simpatizeri kako god hoćete, uradili svoje i pokazali našu snagu.
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Casual »

Tony Starks wrote:Slažem se s ovim skroz. Ali baš zbog toga ostaje žal za tim što uvek toliko malo zafali da ta ekspanzija o kojoj pričaš dostigne vrhunac, uvek je tu neka petokraka, Vaduc, Borac, Jagodina ili neka teška svinjarija uprave da sve to ukoči ili vrati unatrag, tako je bukvalno već godinama od kad ekspanzija traje. Upravo zbog toga ja i dalje jedem svoju džigericu zbog onog što se desilo u sredu, ne mogu da izbijem iz glave činjenicu da je taj jebeni trofej (zajedno sa sasvim lepim prolećem uz FKV ove godine, eventualnom dobrom predstavom u Evropi i potonjom jubilarnom sezonom) mogao da katapultira slaninarsku ekspanziju u nebo. Meni je to upravo i bio najveći razlog zbog čega sam želeo ovaj kup, a ne sam trofej po sebi, jer je on u mojoj glavi već odavno obezvređen (ako je ikad i vredeo). A drugi razlog je bio da se osvajanjem trofeja već jednom prekine ta opsesija kupom i da energiju preusmerimo na mnogo bitniji front. E sad nam, daleko bilo, još samo fali neki novi debakl s petokrakom, pa neki novi Vaduc, pa da se za čas sa 11.000 ljudi u Beogradu vratimo na rasulo od pre godinu - godinu i po. Zato, uprkos razočarenju i ogorčenosti, nemamo luksuz da odustajemo i predamo se defetizmu, jer jedino mi smo ti koji možemo da odbranimo Staru damu od udara koje trpi i spolja i iznutra. To posebno važi za tu utakmicu sa petokrakom od koje mnogi toliko strahuju, s razlogom, jer imaju u vidu s jedne strane činjenicu da će spolja doći do pritisaka neviđenih razmera na klub, a sa druge strane na slabosti samih ljudi unutar kluba. A mi smo tu da stavimo do znanja da nećemo mirno ćutati na takve stvari, a to možemo jedino na stadionu.
Apsolutno se slazem sa napisanim :!:

Morale su malo emocije da se slegnu ovih dana, imam utisak da je dosta ljudi (pa i ja) poprilicno utuceno kao mozda nikad do sad, ali sta je tu je. To je nasa Vosa. I kako me to razocarenje prolazi, ljubav prema Klubu samo jos vise jaca! To smo mi, to niko drugi ne moze da dozivi, da razume.
Moram ovaj put da pohvalim celokupnu organizaciju i cimanje ljudi povodom finala i zaista se sve i vise nego isplatilo. Svi od 7 do 77 su dali svoj maximum i doprinos u navijanju. Na klipu se to najbolje vidi, zaista smo zvucali fantasticno. Svaka cast svima!
I nikako ne mogu da razumem kako to igrace na terenu nije uspelo da razdrma malo vise, prosto gledam klip i ne verujem. Pa travu bi pojeo, kad bi nas video i cuo.
Jedino izvinjenje igraca koje mogu da prihvatim je da petokraka dodje u Novi Sad kao prva i da ih deknemo i ostavimo ih bez titule. Mada koliko ce to zavisiti od igraca, al to smo mi... Ocekuj neocekivano!
Volem Vošu!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8840
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Radoye »

Casual wrote:Jedino izvinjenje igraca koje mogu da prihvatim je da petokraka dodje u Novi Sad kao prva i da ih deknemo i ostavimo ih bez titule.
Ma da ih deknemo bili oni prvi ili deseti to me ne zanima, ne dolazi u obzir bilo kakav drugi rezultat nakon ove sramote! Ako ne dobiju petokraku svima im poskidati dresove i mr's u 3PM. A one koji ne nose dresove - (ne)strucni stab i vrlu nam upravu - skinuti na golo pa ih paradirati kroz centar.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by DUB »

Radoye wrote:
Casual wrote:Jedino izvinjenje igraca koje mogu da prihvatim je da petokraka dodje u Novi Sad kao prva i da ih deknemo i ostavimo ih bez titule.
Ma da ih deknemo bili oni prvi ili deseti to me ne zanima, ne dolazi u obzir bilo kakav drugi rezultat nakon ove sramote! Ako ne dobiju petokraku svima im poskidati dresove i mr's u 3PM. A one koji ne nose dresove - (ne)strucni stab i vrlu nam upravu - skinuti na golo pa ih paradirati kroz centar.
Sad si me bacio u dilemu sta bi bio veci spetkl!? :mrgreen:
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Rivelinjo »

Casual wrote: Jedino izvinjenje igraca koje mogu da prihvatim je da petokraka dodje u Novi Sad kao prva i da ih deknemo i ostavimo ih bez titule. Mada koliko ce to zavisiti od igraca, al to smo mi... Ocekuj neocekivano!
Ljudi smo, podmazaće se. Imamo viška bodova, a ne trebaju nam - ko je lud da to ne naplati?

Dok je svetli lik na čelu kluba, ničemu se dobrom ne nadam.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Minja »

Da li je veliki strucnjak jos uvek na klupi voljenog kluba?

Covek koji vrhunac forme tempira za pripremni period, a najvazniju utakmicu odigra kao da je trening, po svemu nam i pripada. Tacno takvog smo i zasluzili.

Kad se setim objasnjenja zbog cega su sklonili Zagorcica... sprdnja
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by shecky »

Meni se Vigi nije svidjao tj ne toliko on koliko sam bio popizde kada su smenuli Zagorcica ,ali ja trenutno nisam za smenu trenera jer to postaje smesno vise!! Jeste da je obican prosek od trenera (a koji nas trener nije??? ) , ali dokle vise sa novim trenerima??? I doke SAMO trener da bude veciti krivac??
Jesam za smenu samo pod uslovom da dodje stranac ,neko koga znamo i neko koji ZNA !
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Minja »

shecky wrote: I doke SAMO trener da bude veciti krivac??
Dokle god pristaju da rade na nacin na koji se radi.

Da ne editujem prethodni post. Ubedljivo najveca sprdnja vezana za finale kupa je izvinjenje navijacima. Koliko su ga brzo okacili, meni barem, samo pokazuje koliko nije iskreno. Pokrite se usima i cutite.
Jeremija
Posts: 1
Joined: Sat May 11, 2013 9:48 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Jeremija »

Већ неколико година пратим ФК Војводину, њене успоне и падове, навијаче...једном речју све што је везано уз овај фудбалски клуб. Пре полуфинала са Офком сам рекао себи да морам обавезно да одем на ЈНА, ако ФКВ прође у финале. Тако је и било. Имао сам велико очекивање, као и свих 11.000 људи у среду на стадиону ЈНА. Морам да признам да ме је ово погодило много више него 2011. Тада сам био бесан због крађе, а сада... Гледао сам лица навијача који су аутобусима напуштали стадион: неверица, шок, јад, чемер...тако сам се и ја осећао. Све ово не би било ни мало чудно да не живим у Београду и да са Новим Садом имам мало додирних тачака. Знам, требало би да подржавам неки од београдских клубова, да будем локал-патриота и слично, али не иде. Некако ми се ова Војводина увукла под кожу, ни сам не знам зашто. Знам поименце скоро све играче, које су им позиције, тренера, управу...што се осталих српских клубова тиче једва 2,3 фудбалера могу да именујем по клубу. Једноставно ме претерано не интересују. Моје скромно мишљење је да сам, без обзира на пораз, у среду 08.05.2013, имао прилику да гледам један ВЕЛИКИ клуб, али не због играча и управе, већ због навијача! Зато ми је пораз још теже пао. Могу само да вам поручим, да НЕ ОДУСТАЈЕТЕ. Посебно када звезда дође на Карађорђе у последњем колу. Треба показати свима ко је главни у Новом Саду и колико је ФКВ велика, без обзира на околности. Мучно је гледати како им судије намештају победе са голом разлике. Убеђен сам да је пред Вошом светла будућност, без обзира на управу и играче који не могу да схвате да не играју у неком паланачком клубу и без обзира на градску управу која нема слуха за сопствену вредност и није у стању бар да закрпи градски стадион. Јесте да је све ово мало чудно што пишем, али човек неке ствари не може да бира, тако не могу ни ја. Такође знам да ћу, када будем могао да одвојим време, а потрудићу се да тако и буде, одем У НС на Карађорђе и погледам бар понеку утакмицу Воше. Ето, добили сте једног симпатизера више, иако је тај неко из Бг. Следеће године у ово време да се слави титула и лига шампиона. Толико од мене, не замерите.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by DUB »

Evo ga jos jedan... :frown:
A mozda je i onaj prethodni, samo novi nick?
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
ultra komsa
Posts: 407
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by ultra komsa »

kad ne mogu ove p****,moram ovako da se izrazim,a ovo je najblaze sto mogu,mogu nasi RUKOMETASI! sad svi koji su cekali proslavu neka usmere strast i daju podrsku pravim sampionima! i nadam se da ce biti organizovan docek!izvinjenje sto pisem na ovoj temi,al cisto zbog veceg broja fubdalskih fanatika...
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Turija »

Najiskrenije čestitke i divljenje Rukometnom Klubu Vojvodina, baš ovde gde smo morali, onomad, čestitati FKV osvojeni Kup 2013.
Međutim, pravi sportisti se nametnu sami.Svaka čast i poštovanje Rukometaši, oprali ste ste obraz SD Vojvodine, a mediji neka pišu šta hoće (i ovako to čine - što se kaže: ,,psi laju, karavani prolaze"), jer mi znamo da je TITULA ČISTA :cheers:
Jedno pitanje mene muči stalno, ovih dana (i godina), a koje ne znam za koga je: igrače, trenere, upravu, psihologa: Zašto mi svaku ključnu utakmicu gubimo na isti način?
Okupimo ogroman broj pritajenih navijača FK Vojvodine, željnih dobrog fudbala, i onda im serviramo izuzetno gorku pilulu (osim Finala 2011) u vidu antipropagande te igre, gde gotovo svi naši igrači neverovatno podbace, a onda bekovi (uglavnom centralni) ili golman, kardinalno pogreše i to reši pobednika :?: :?: :?: Malo je više nego čudno.Sve dok tu enigmu ne reše u Klubu, neće FKV ostvariti nijedan rezultat iznad proseka, odnosno vredan pažnje i poštovanja.
No, mi drugi klub, za koga navijamo, nemamo i ostajemo tu.
Zgrade, Akademije, tereni i sl. ne osvajaju ništa i ne dovode gledaoce (osim ako nisu od istorijskog značaja, pa se dovedu turisti - možda za 200-godišnjicu), ali šta to nama danas znači?
Današnja FKV ima jedan od najlakših zadataka (od svih generacija) da osvoji neki domaći trofej (jer je konkurencija katastrofa), a ni taj mali korak ne može da iskorači - i bar malo obraduje ovdašnje svet u ovim teškim vremenima :oops:
Zato, još jednom : BRAVO NAŠI RUKOMETAŠI, BRAVO RNIĆU, BRAVO UPRAVA :!: :!: :!:

PS
I što napisa Minja o izvinjenju, bolje da ste ćutali.Zaista, kome je ono takvo potrebno (po N-ti put) i kome, takvo neiskreno, nešto znači?Samo još jedan autogol velikoj sramoti.
Igrajte fudbal, svi budite sportisti: igrači, trener, uprava, a o utakmici će brzo pisati neko drugi, sa zadovoljstvom (naravno)!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Zelja95
Posts: 163
Joined: Sun Mar 27, 2011 11:28 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Zelja95 »

Ko zeli da pogleda celu utakmicu:
http://www.youtube.com/watch?v=CR6zNBptpmg" onclick="window.open(this.href);return false; 1.deo
http://www.youtube.com/watch?v=hEy6nxbk-wM" onclick="window.open(this.href);return false; 2.deo
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Finale Kupa: Vojvodina-Jagodina 0:1

Post by Владика »

Kad pogledam ova dva klipa, mogu samo da kazem velika steta....

[video]http://www.youtube.com/watch?v=E_DsOZ65 ... =endscreen[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UBIzhskYjo[/video]
Locked