Liga Evrope - sezona 2013/14

limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by limanfkv »

Daleko od toga da branim Nikolica, cak sta vise, smatram ga glavnim krivcem za ispadanje - nedostatak hrabrosti, 2 "njegova igraca" Lekovic - Kaludjerovic po meni najvise podbacila, lose izmene u Tiraspolju...Ali nije da nismo imali sansi. Morala je uci bar jedna u prvom od one dve nakon kornera kao i Simonidin sut i centarsut/sut do 0:0. A drugo tokom njegovog perioda u Radu igrali bili su jedna od najotvorenijih ekipa i veoma napadacki su igrali (izborili i Evropu), stoga me je ova defanziva u Moldaviji jos vise iznervirala.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Baltazar »

Treneri i igrači, hvala Vam što ste nam omogučili ovakvo evropsko leto. Podrška.
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Nevernik »

Da bi igrao ofanzivno trebas da spojis bar 3 uspesna pasa.
Nasi su u dve utakmice sa Serifom verovatno oborili rekord lige Evrope u broju pogresnih dodavanja.
Plus, njihovi su Brazilci snazniji, brzi, sposobniji i tehnicki bolji od nas.
Srednji red je potpuno podbacio.
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Toto Riina »

Da li je moguce da vec ima nekih kojima trener nije po volji? Od tame do sjaja, zamarajuce je citati pojedine komentare.

Serif ima 18 stranaca Paye na transfermarketu nema trzisnu cenu, ali je u dzap 180 minuta spakovao naseg najboljeg igraca Allivodica. Fernado i Rikarinjo su za ozbiljne novce stigli u Serif i suvi su kvalitet za uslove u Moldavskom i Srpskom klubskom fudbalu. Luvanor je igrac koji je bio na listi zelja Vose, ali nemamo mi ni za obestecenje, a ne platu. Tamo retko ko ima ispod 20 000E mesecno i isplacuju se plate i premije redovno. Imali smo sansu, dobro smo se drzali.

Podrska Nikolicu i igracima, uprava ce tu podrsku morati da zasluzi.

@Kowalski i ti malo postajes skola ledenog :idea:
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Grba_NS »

Toto Riina wrote:Da li je moguce da vec ima nekih kojima trener nije po volji? Od tame do sjaja, zamarajuce je citati pojedine komentare.
1.Smanji gas. 2.Nema potrebe da izigravas advokata (po sluzbenoj duznosti) Nikolicu. 3. To sto ljudi pricaju realno, ne znaci da su protiv Nikolica. 4. Cinjenica je da ima (i) trenerove krivice za ovako losu igru protiv Serifa.
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by ssnigd »

Kritika nije pljuvacina, i ko to tako shvata neka ne ucestvuje u raspravama.

KoKanidja je jednom nabrojao brdo utakmica kada je bilo najpotrebnije za klub i za grad Novi Sad da Vojvodina napravi taj poslednji i najbitniji korak, i uvek nista, UVEK.
Kako uostalom objasniti da nama uvek malo fali. Austrija, Vaduz(iako sumnjam da je sve bilo cisto), Rapid, 4 finala kupa ej 4 finala kupa bre i nijedan da se osvoji, i sada Serif. Naravno da je bez Abubakara ovaj tim negde na nivou osrednjeg prvoligaskog tima i sada se i najvise vidi ko nas je vukao. Zivo me interesuje kako cemo sada da izgledamo protiv cigana, ko ce da protrcava blizanacke obrambene igrace i da ih nadskace od sale.
Igraci su se usrali i uvek ce se usrati kada im naidje neki tim koji zna da bije a usput i zna malo tehnike. Jagodina finale kupa i sada Serif, dve bukvalno identicne utakmice.

Preostaje nam novo mucenje, a upravi hvala sto su nam prodali naseg najboljeg igraca pred dva najvaznija meca za klub.

PS. Da sacekamo i pauzu u prvenstvu koju je trazio Nikolic da vidimo kako ce se uklopiti pojacanja. Srecno :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Mare »

Baltazar wrote:Treneri i igrači, hvala Vam što ste nam omogučili ovakvo evropsko leto. Podrška.
+1
Protiv Burse su svi bili ekstra, trener mag, a sad ne znaju tri pasa da spoje, nemaju muda itd. pa nije to baš sve tako. Protiv Burse je nama ulazilo, a sinoć je Šerifu bilo veče. Onakva dva gola neće dati u narednih 10 godina. U drugom poluvremenu do nesretno primljenog gola smo bili bolji rival i imali inicijativu, ali pad koncentracije, greška i iz ničega dadoše nam gol. Onda ona bomba sa 30 metara i kraj priče.Nismo se predali ni nakon toga, ali nije uspelo, ide život dalje. Meni je katastrofa bilo ono finale protiv Jagodine, sa sve Abuom u timu, tu smo bili sterilni, a za ono sinoć nema tu puno zamerki. Lako je sad reći da je uveo ovog ili onog, da se napalo odma od starta i otvorio, ko zna šta bi bilo. Protiv Burse čovek izveo Abua uveo Kaluđerovića ovaj dao gol, sinoć nije i šta sad? Realno gledano ipak je ovo najveći evropski uspeh u zadnjih ko zna koliko godina, nažalost ali je tako, za nas je i ovo značajan rezultat jer bolje nismo do sad imali.Jedino je četvrtfinale sa Seltikom veće od ovoga. Bilo je lepo dok je trajalo, dođe i tome kraj, ali su ipak bar po meni zaslužili podršku za sve prikazano u Evropi.
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by nssale »

Ne vidim ja šta smo mi toliko propustili u poslednje 24 godine, stalno nam nešto malo fali za šta?
Austrija, Vaduz i Rapid da smo ih prošli otišli bi u sledeće kolo kvalifikacija, prema tome za ligu Evrope nam je falilo puno!
Protiv Verdera je bila šansa za osvajanje Intertoto Kupa i prolaz u prvo kolo Kupa Uefa, ne znam jel to predstavlja neko veliko dostignuće i da li je bilo realno očekivati da mi prođemo Verder pa da sad tugujemo kakvu smo šansu propustili?
U prvenstvu nikad nismo ni bili blizu osvajanja titule, jednom smo bili jesenji prvaci i jednom ili dva puta upali na drugo mesto između blizanaca, i tu nam je falilo malo za šta?
Kupovi, realno ili smo bili loši ili smo bili dobri ali smo pokradeni, što znači da do poslednjeg finala nismo imali situaciju da smo sami nešto uprskali pa smo ljuti na sebe, ovogodišnje finale sa Jagodinom je prvi zicer u Kupu koji smo trebali da iskoristimo a nismo.
Što se tiče Šerifa, ponela nas je nada, ali realno nismo bili favoriti pogotovo posle odlaska Abu-a i jbg nismo uspeli da iznenadimo, to što smo poželeli da budemo ispred blizanaca u Evropi pa nismo uspeli i sad smo nesretni je druga priča.

Znači za 24 godine, jedino je finale sa Jagodinom realno ozbiljan neuspeh!

Mislim da se mnogo preteruje sa ukletošću i nesrećom, mi treba da nastavimo sa dobrim igrama u Evropi, ako budemo imali kontinuitet doći će i Liga Evrope. Naša najveća nesreća su naše uprave, ali to je neka druga tema.

I sa moje strane Nikolić ima punu podršku, takođe i svi igrači, apsolutno se neću baviti time jel mogla ova ili ona izmena u revanšu sa Šerifom, jel trebao ovaj ili onaj da igra, odigrali smo kako i koliko smo mogli, nismo se obrukali, sada se okrećemo prvenstvu u kom opet treba zaslužiti to treće mesto i novu evropsku priču.
User avatar
Bianco Rosso
Posts: 23
Joined: Fri Aug 30, 2013 11:21 am
Location: Западно од пруге

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Bianco Rosso »

Stexman wrote:Nikolica su svi hvalili dok je bio u Radu ali tamo se postavka svodila na igranje bunkerice i otkidanje po kojeg boda vecim klubovima.
Izvini, ali ne bih se složio s tobom. Nikolić mi je još odavno zapao za oko baš zbog toga što se u njegovo vreme u Radu radilo drugačije nego u drugim malim timovima koji su forsirali bunker i valjanja po terenu. Sećam se utakmice protiv nas (tad me je definitivno kupio i od tad govorim da ga moramo angažovati), mislim od pretprošle sezone kad nas je Rad dobio na Karađorđu 2:0. Ja godinama nisam video da nas je neko tako rutinski nadigrao i oduvao na našem terenu. Na kraju im je i ceo stadion aplaudirao uključujući i mene. To znači da Nikolić zna da od ''g***** pravi pitu'' obzirom da je Rad i tad predstavljao jednu krajnje prosečnu ekipu kao što predstavlja i sad.

Bojim se da će ako rezultati u prvenstvu ne budu bili onakvi kakvi bi smo želeli, odmah krenuti lavina zahteva za Nikolićevom ostavkom (kritika je ok). Mislim da je to najgori mogući scenario. Lično, Nikoliću bih ponudio ugovor od 3 godine, bez obzira na rezultate, pre svega iz razloga koje sam gore naveo ali i zbog toga što ispadamo smešni sa tim čestim trenerskim smenama. Ja mislim da smo u poslednjih 10 godina imali 2 trenera po sezoni u proseku. To je jako loš način rada i tu nema mesta nekom napretku.

Sigurno da je u ovom dvomeču bilo nekih taktičkih grešaka i od strane Nikolića, ali moramo da shvatimo da je, pod 1: to jako jako mlad trener koji još nema većeg iskustva u ovakvim situacijama, i pod 2: njegova uloga u Voši potpuno drugačija, i moguće da se još uvek nije u potpunosti navikao na okruženje, novu sredinu, nove ciljeve... I pored svega toga, njegov dosadašnji rad bih ocenio jednom četvorkom a siguran sam da će vrlo brzo doći dan kada ću mu dati i najveću ocenu.

Moja bezrezervna podrška Marku Nikoliću!
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by One and only »

Mislim da je najveca greska sto smo pre prve utakmice stvorili atmosferu kao da ih sigurno prolazimo. Koliko god to osporavali, ta atmosfera navijaca se prenela na igrace pa mozda i strucni stab. Da je prvo/drugo kolo bilo protiv Serifa, otpisali bi smo se odmah. Previse smo poleteli posle pobede nad Bursom, a njih smo dobili samo zato jer smo usli u mec kao autsajderi, a oni opusteno kao favoriti. E to se desilo i nama protiv Serifa. Toliko smo ih prizeljkivali i onda kad smo ih izvukli maltene smo vec slavili ulazak u LE, bar sam takav utisak stekao. Prihvatili smo ulogu favorita, a onda posle prvog meca kada smo videli da nece biti lako, onda se izlazi sa izjavama da kao prepustamo ulogu favorita. Videlo se po igracima pre pocetka meca da nece na dobro izaci. Ekipi nedostaje zar i samopouzdanje vec godinama, padamo u kljucnim trenucima. Da li je to do igraca, atmosfere u klubu ili psiholoske pripreme, stvarno ne znam.
Videcemo sutra protiv Cukarickog da li nam sledi totalni raspad sistema.
United of Vojvodina
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by shecky »

To se zove slabost,neprofesionalizam..
Realno od nasih igraca jedino Vule i Enver se ponasaju profesionalno.
Znaci ne mora uvek da ti ide da odigras dobro, ali oni ostave srce na terenu na SVAKOJ tekmi!!

Da se ja licno pitam ,svima bih smanjio plate a taj konto dao na racune Vuleta i Envera,jer na zalost ova dva igraca ocigledno gube svoje vreme igrajuci sa saigracima koji misle da klub postoji zbog njih..
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by laki »

Ne bih da pricam bilo kakve ruzne stvari za Envera niti da osporim njegov trud, ali covek je OCAJAN na poslednjih nekoliko utakmica! Nevidljiv! Svi njegovi pokusaji da dodje do lopte se zavrsavaju na pokusaju ili na losem prijemu ili na losoj predaji. Enver je jedan od igraca koji je imao najvecu tremu i koji se najvise usrao od svih nasih na terenu. Radoja i Poletanovic nisu mladi toliko pa mogu da shvatim onoliku tremu, ali su 8 godina, ako se ne varam, mladji od njega.

I Delac nije kriv ni za sta, jer i sa tim golom i te kako smo bili rezultatski u igri za produzetke. Ali nismo stisnuli muda vec smo nastavili kao jajare da igramo.

I ako kazem ja ili neko drugi da je Nikolic ocajno motivisao i psihicki pripremio igrace, to ne znaci da on nema nasu bezrezervnu podrsku, vec to znaci da je po nasem misljenju nesto lose uradio i necemo to da guramo pod tepih!! Niko ne spori izbacivanje Burse, Honveda itd, ali definitivno imamo probleme u igri i pristupu istoj. Imamo dva remija i pobedu na jedvite jade u prvenstvu, protiv Serifa 180 minuta odigranih kao najveci paceri! Ne sumnjam da ce Nikolic znati sta da radi u ovakvoj situaciji ali da pricam da je sve odlicno ne mogu jer je daleko od toga!! Da smo ispali od Sentetjena npr (ili cak od Serifa) ali da smo stali na teren i odigrali sa mudima do poda, niko nista ne bi mogao da kaze. Ali sad slusam kako je i ovo dobro. Pa ja ne znam kako moze biti dobro kad odigras jajarski 180 najvaznijih minuta u ko zna koliko godina u nazad?! Sta kao izbacili smo Bursu pa nam je sad to opravdanje za onako kukavicku i jajarsku igru?!?!

Podrska Nikolicu jos jednom, zelim nam svima da covek uspe da motivise igrace i da im utuvi u glavu neke stvari kako bismo imali lepu buducnost svi zajedno!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Turija »

Slažio bih se sa iznad napisanim.
Ono što meni nikako nije jasno je to da su u Klubu svi zadovoljni (osim Drakulića) posle dvomeča sa Šerifom (i prva 3 kola TSLa)?Ne znam sa čime?Sa time što smo došli do 4 kola kvalifikacija?Ako postavimo takve (niske) kriterijume, kao reper, onda nikad ništa nećemo osvojiti.Kao i do sada, samo ćemo doći blizu (nekog višeg) cilja, ali ga nikad i dostići.
Ja sam zadovoljan samo sa jednom utakmicom (od 11 odigranih ove sezone) naravno, onom u Bursi.To je bio fudbal kakvog treba da legitimiše naš Klub.Čak i da smo izgubili tu utakmicu, ništa ne bi promenilo u mom stavu.Ali, ako ja kao navijač Vojvodine, treba za 15 godina da vidim samo 2 valjane utakmice (ova u Bursi i ona sa Bastijom 1998), a u Klubu sva dosadašnja rukovodstva zadovoljna postignutim (tokom tog perioda, bez ijednog trofeja ili ozbiljne borbe za njega), onda stvarno ne znam šta treba da očekujemo u budućnosti.Novih 15 godina za dobru, ne sezonu, nego jednu utakmicu?
Ako tako ostane, onda će tako i biti; odsad ko i dosad.
Slavimo 100 godina Kluba, ispali iz Evrope od tima kojeg smo mogli proći, da se bio bolje pripremio taj dvomeč, u prvenstvu smo već u 3 kola izgubili 4 boda.Ostaje nam opet, poznati ,,Kup je naš", koji nijednom ozbiljnijem klubu ne znači, skoro, ništa.
Trener Nikolić sada priča (posle jedne nikakve utakmice u Tiraspolju) o umoru, istrošenosti i sl. Da, tamo su se baš umorili, ali i dalje ne odustaje od svojih stalnih 11 (u najavi za Čukarički).
Kada se ovde pisalo o tome (umor, zasićenost, motivacija, forma pojedinaca...), u sklopu priprema za najvažniji meč sezone, u godini stogodišnjeg jubuleja, kada je ceo Grad, Pokrajina, RTV, domaća sportska javnost prvi put stala uz Klub, mi smo odigrali utakmicu za školski primer antipropagande fudbala.Tužno i veoma teško za oporavak FK Vojvodine i njenih navijača.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
NiNa
Posts: 33
Joined: Sat Aug 31, 2013 10:59 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by NiNa »

Za pocetak prestati sa "pederskom" taktikom - uvek sa 2 zadnja vezna (u 99% slucajeva napadacki totalno sterilna) i samo sa 1 pravim spicem....
Ako ja dobro pamtim, tako nesto se igra jos od Rajevca (1:0)...i dok budemo igrali taj "pederski" fudbal - srece biti nece...i svi treneri su igrali slicno...i Kiza, i Vukicevic, i Vignjevic, i Zagorcic,i ....sad Nikolic
Takav fudbal moze da "prodje" protiv BG blizanaca ili protiv Burse koji "po pravilu" igraju napadacki...ali to je 1% utakmica.....a u onih ostalih 99% se dobijaju i gube titule i pehari....i zato uvek imamo problema sa nekimtamo Donjim Sremom, Smederevom i slicnim nesretnicima, a pogotovo je velik problem kad dobijemo prvi gol (finale Kupa).....
Dajte nekog trenera sa 4-4-2...
...
I dajte (uprava) nekog bilokakvog crnce od 190cm visine.....pored Vuleta i Envera zabice minimum 15 golova po sezoni...
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Rivelinjo »

NiNa wrote:Za pocetak prestati sa "pederskom" taktikom - uvek sa 2 zadnja vezna (u 99% slucajeva napadacki totalno sterilna) i samo sa 1 pravim spicem....
Ako ja dobro pamtim, tako nesto se igra jos od Rajevca (1:0)...i dok budemo igrali taj "pederski" fudbal - srece biti nece...i svi treneri su igrali slicno...i Kiza, i Vukicevic, i Vignjevic, i Zagorcic,i ....sad Nikolic
Takav fudbal moze da "prodje" protiv BG blizanaca ili protiv Burse koji "po pravilu" igraju napadacki...ali to je 1% utakmica.....a u onih ostalih 99% se dobijaju i gube titule i pehari....i zato uvek imamo problema sa nekimtamo Donjim Sremom, Smederevom i slicnim nesretnicima, a pogotovo je velik problem kad dobijemo prvi gol (finale Kupa).....
Dajte nekog trenera sa 4-4-2...
...
I dajte (uprava) nekog bilokakvog crnce od 190cm visine.....pored Vuleta i Envera zabice minimum 15 golova po sezoni...
Formacija se pravi spram igrača, protivnika, utakmice. Napadački fudbal lepo zvuči, ali se retko rezultatski isplati. Da daš gol treba spojiti 5 dobrih paseva, a da ga NE primiš, treba da presečeš samo jedan od protivničkih nekoliko kojima grade napad. Tako da je svakako OK s jednim špicem. Jedino je razlika da li imaš vezni red koji može da se brzo transformiše u napad i uradi nešto, ili imaš igrače sa dve leve.

Bez Abua, mi smo za gornju polovinu tabele (pošto blizanci zatvaraju tekme i ne gube "lake" bodove), ali nerealno je očekivati da svaku ekipu pobedimo. Napadačkim fudbalom jedino rizikujemo da umesto jednog, "uzmemo" nula bodova iz kontre.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Locked