Liga Evrope - sezona 2013/14

User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by budababa »

Odigrali smo lošiju utakmicu od one u Novom Sadu, sa premalo raspoloženih pojedinaca, sa srcem u petama. Znam da je lako biti general posle bitke, ali me živo interesuje kako bi odigrali da smo na levoj strani imali Nastića i Gaćinovića. U pojedinim trenucima smo pravili početničke greške (recimo, situacija u kojoj Radoja dobija žuti karton, kada ga igrač u vazduhu "okreće" i prolazi), nerezonske odluke (Đurić šutira slobodnjak pored Vranješa i Vukčevića?) i frustrirajuće poteze (da se u poslednja dva napada, kada smo stizali do 16m, ne uputi šut na gol - neverovatno). Mnogi će reći da smo ispustili šansu u prvoj utakmici, ali mislim da smo je imali i ovde. Ono što me najviše tišti je da smo i ovako mizerni mogli doći do Lige Evrope. Ukupan utisak za ovu sezonu u kvalifikacijama je pozitivan, odigrali smo osam utakmica i doživeli samo jedan minimalan poraz, koji nas je na kraju i koštao plasmana u grupe. Treba izvući pouke iz ove dve utakmice što se tiče igračkog kadra i u ova dva dana dovesti još jednog napadača, levo krilo i štopera.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by nboya »

budababa wrote:Treba izvući pouke iz ove dve utakmice što se tiče igračkog kadra i u ova dva dana dovesti još jednog napadača, levo krilo i štopera.
Sta ce nam sada jos igraca? Igracemo jednom nedeljno u JSL. Ja bih pustio Trajka ali bih zato Vulicevicu ponudio veci ugovor. Ovaj tim je vise nego dobar za JSL.
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by budababa »

nboya wrote:
budababa wrote:Treba izvući pouke iz ove dve utakmice što se tiče igračkog kadra i u ova dva dana dovesti još jednog napadača, levo krilo i štopera.
Sta ce nam sada jos igraca? Igracemo jednom nedeljno u JSL. Ja bih pustio Trajka ali bih zato Vulicevicu ponudio veci ugovor. Ovaj tim je vise nego dobar za JSL.
Prve tri utakmice me i nisu baš uverile u to. I mislim da nije normalno da nam se napad svede na svega dva imena, diskutabilnog kvaliteta. A ako Trajko ode (a hoće) i štoper nam je hitan.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Firmson89 »

nboya wrote:
budababa wrote:Treba izvući pouke iz ove dve utakmice što se tiče igračkog kadra i u ova dva dana dovesti još jednog napadača, levo krilo i štopera.
Sta ce nam sada jos igraca? Igracemo jednom nedeljno u JSL. Ja bih pustio Trajka ali bih zato Vulicevicu ponudio veci ugovor. Ovaj tim je vise nego dobar za JSL.
Фали нам неко ко би реализовао шансе чак и у ЈСЛ, али је питање да ли се има пара за икаква појачања тренутно... А Вулета се искрено надам да ћемо успети да задржимо, иако је момак више него заслужио да нађе добар ангажман у иностранству.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by nboya »

Pa dobro, u te tri utakmice se ipak vise mislilo o EL. Meni je veci problem to sto niko ne sutira iz daljine. kada bi to vise radili, kontam da bi i napadaci dobili vise prostora za igru.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Rodner
Posts: 2
Joined: Fri Aug 30, 2013 10:43 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Rodner »

Пријатељи, имам велико поштовање за Војводину. То је клуб са богатом историјом. Али сада ваш тим је поново писања приче. Од тада, као шериф је освојио титулу по први пут у 2001, ми смо чекали 8 година, сваке године игра у Лиги шампиона квалификација. А онда у Лиги Европе, нисмо били без помоћи реформе Мишел Платини. Момци, ја сам сигурна европска будућност поштеном Војводине. И иако је ситуација у српском првенству, заиста желим да вам се додаје упутства из године у годину. Знам за шта волим балеиут на Балкану, а уверен је да са тим увек ће завршити: у тузи и у радости. Нећу да причам о групи, која је добила Шерифа, јер, искрено, драго ми је да видим Тотенхем у Тираспољу. Али ја сам на журци и понаша као гост. Ја мислим да ви с правом браћа у Тираспољу, јер готово све становништво које говори руски, а успут сам ја украјински) тако да само напред браћо Словени. И све ће бити добро. Веруј у победу и да ће доћи до вас.
Не волим да идем на форумима других људи. У историји шериф у европском такмичењу никада то није урадио), али ми се нешто веома Војводине њега као и сам импресиониран.
Надам се да не презир за резултат то не урадите. У фудбалу све може да се деси и ваша победа над Бурсаспор - ово је наша победа над Динамо Кијев и Твенте. Тачније - то је историјски резултат. И ја верујем да ово није последњи одјек победа Војводине. Срећно, моји пријатељи.

P.S. Надам се да ћете наћи достојну замену за Абубакар.
stormer
Posts: 233
Joined: Fri Jul 21, 2006 7:17 pm
Location: Novo Naselje

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by stormer »

http://www.fkvojvodina.rs/2013/08/i-ovo ... iki-uspeh/" onclick="window.open(this.href);return false;

Racun u blokadi, sjajno odradjen prelazni rok, Trajko izgleda ostaje... :deal:
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by budababa »

Rodner wrote:Пријатељи, имам велико поштовање за Војводину. То је клуб са богатом историјом. Али сада ваш тим је поново писања приче. Од тада, као шериф је освојио титулу по први пут у 2001, ми смо чекали 8 година, сваке године игра у Лиги шампиона квалификација. А онда у Лиги Европе, нисмо били без помоћи реформе Мишел Платини. Момци, ја сам сигурна европска будућност поштеном Војводине. И иако је ситуација у српском првенству, заиста желим да вам се додаје упутства из године у годину. Знам за шта волим балеиут на Балкану, а уверен је да са тим увек ће завршити: у тузи и у радости. Нећу да причам о групи, која је добила Шерифа, јер, искрено, драго ми је да видим Тотенхем у Тираспољу. Али ја сам на журци и понаша као гост. Ја мислим да ви с правом браћа у Тираспољу, јер готово све становништво које говори руски, а успут сам ја украјински) тако да само напред браћо Словени. И све ће бити добро. Веруј у победу и да ће доћи до вас.
Не волим да идем на форумима других људи. У историји шериф у европском такмичењу никада то није урадио), али ми се нешто веома Војводине њега као и сам импресиониран.
Надам се да не презир за резултат то не урадите. У фудбалу све може да се деси и ваша победа над Бурсаспор - ово је наша победа над Динамо Кијев и Твенте. Тачније - то је историјски резултат. И ја верујем да ово није последњи одјек победа Војводине. Срећно, моји пријатељи.

P.S. Надам се да ћете наћи достојну замену за Абубакар.
Спасибо на эти красивые слова, друг. Желаю вам всего самого лучшего в групповой этап!
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Radoye »

Pazi ovog tendencioznog teksta:

http://www.b92.net/sport/teme/novakovic ... _id=748035" onclick="window.open(this.href);return false;
Četiri fudbalska tima iz Srbije sakupila su ovog leta 10 evropskih bodova (2.5 po ekipi), posle čega ćemo gotovo izvesno ostati na 25. mestu liste UEFA.
Dobro je da su ove godine sva cetiri kluba uzela po 2,5 boda, jer nije fer da samo "veciti" skupljaju koeficijente za Srbiju dok ostali provincijalci samo rasipaju... :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Red Marquis »

Iz istog teksta:
"Vojvodina, baš kao i Zvezda, gubi samo nacionalni koeficijent (0.6), pošto je u leto 2008. izbacila Olimpik Baku, pa ispala od Hapoela iz Tel Aviva.
Skokom od 1.4 poena ne bi se značajno promenila sudbina Voše u žrebu kvalifikacija za LE – bili bi stabilni nosioci u drugom, ali ne bi mogli u gornji šešir u trećem kolu. Uspon bi im, međutim, baš značio na putu ka Ligi šampiona, jer bi starih 5.425 bukvalno visilo za nosioca u drugom kolu, a 6.925 garantuje taj status. Drugo kolo kvalifikacija za LŠ je ključno, jer pobeda u njemu obezbeđuje dve šanse za evropsku jesen.
Pred belo-crvenima su sigurno godine uspona na listi UEFA, jer u naredne tri sezone koje ispadaju Voša nije izbacila nikoga – dvaput je ispala na startu, jednom nije ni igrala Evropu."

Preostaje nam samo da budemo šampioni :mrgreen:
Io odio Belgrado
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by laki »

Sta Nikolicu znaci "Ostaje zal jer smo imali sanse koje nismo iskoristili"? Koje bre sanse, jel on drogiran bio kad je davao tu izjavu?! Ima on moju bezrezervnu podrsku i dalje ali ovakvi komentari su jako glupavi, slobodno mogu tako da kazem.

I neka im vec jednom objasni da kad udju u 25m neka sutnu na gol tu loptu ako je ekipa zabunkerisana, sta pokusavaju sa 5 zalamanja, jbt neka sutiraju tu loptu pa makar otisla na mesec. A suteve neka vezbaju na treningu ako ne znaju da sutiraju a ne da ne sutiraju jer ne znaju a ni ne uce to! Juce niti jedan sut sa distance a bila je izgledna pozicija za bar 5 komada!!
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by Stexman »

Nikolica su svi hvalili dok je bio u Radu ali tamo se postavka svodila na igranje bunkerice i otkidanje po kojeg boda vecim klubovima.
Ovde se od njega trazi da igra napadacki fudbal a coveku jednostavno to ne lezi i nije navikao. Ima apsolutno moju podrsku ali mora da promeni pristup.
A vala i nasi igraci trebaju jednom nedeljno da imaju suterski trening i treba ih osloboditi straha od sutiranja na gol sa distance. Mi da imamo 6-8 suteva na gol sa distance,
30% toga bi zavrsilo u golu sto direktno sto na odpadke. Garantujem!!! Tu leze bodovi!
A dotle :
[video]http://www.youtube.com/watch?v=d2Je1sy9ijA[/video]
SmallBlacksmithTown
Posts: 26
Joined: Wed Jan 11, 2012 1:28 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by SmallBlacksmithTown »

Bravo Stexman-e za odličnu ziku!

Bez blama pre početka svake utakmice može da se pusti.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by shecky »

Pa eto Laki .. ja jos kad sam pre Burse reko da moramo agresivno od 1 minute u NS da ih dobro izmorimo jer smo fizicki bolje spremljeni zbog ranijih priprem itd itd .. a to se nije desilo ,dobijao sam packe da Nikolic valja zna sta radi itd itd.. pa kad je to konacno i uradio u Bursi eto .. dobili smo ih 3-0.

Kad sam reko da mora vise da se rotira da ne mogu stalno isti igraci da budu u prvoj postavi opet nije valjao moj komentar jer g Nikolic zna sta radi ..
U ovoj tekmi trener je ocigledno isao na to da sto duze bude 0-0 ,pa da na nekih 30m pre kraja pocnemo agresivnije da uvalimo gol ,pa da nateram Serife da oni vijaju rezu ,pa onda imamo sanse iz kontre da uvalimo jos jedan..
Ideja mu mozda i nije bila tako losa ,a definitivno mu je to bila ideja jer se lepo videlo koliko je Vule bio povuceniji a i Simon je +- 70% sa vise snage odigrao drugo poluvreme!

Sve u svemu ,ovaj poraz ide na ravne casti treneru ,upravi(zbog Abua i neadekvaten zamene) i na zalost Delacu ,al boze moj ..kixao je i Brka pa smo mu oprostili tako da ne vidim razloga da napadamo Delaca ,sme i on valjda jednom da zezne.

Na kraju krajeva ,koliko smo sansi imali? Dve!! Djuric i Simon .. sa takvom igrom i taktikom ne bi ni Borcu pobedili..

ps Laki ovo nije kritika na tvoj racun ,nego se nadovezujem na tvoj post ,i molim napaljene oko Nikolica da se ipak malo priberu.. ipak nam nije Alex Ferguson trener ,gresi i trener ,desava se naravno da pogresis stil igre ali bar onda to ispravi sa izmenama
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Liga Evrope Q4R: Šerif-Vojvodina 2:1

Post by kowalski »

A dobro, i Nikolic je malo stara skola. Bata Djorina.
Image
Locked