3. kolo: Vojvodina-Spartak 1:0

Locked
User avatar
budababa
Posts: 4010
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

3. kolo: Vojvodina-Spartak 1:0

Post by budababa »

Raspored je nemilosrdan prema crveno-belima, koji će u nedelju odigrati već desetu takmičarsku utakmicu u novoj sezoni. Na "Karađorđe" dolazi Spartak, koji je u prva dva kola dao po gol, što mu je bilo dovoljno za osvajanje 4 boda (1:1 u Užicu i 1:0 protiv OFK Beograda u Subotici). U timu "golubova" ima dosta znanih lica: Veseljko Trivunović, Vladimir Kovačević, Boba Novaković (još uvek povređen, neće igrati), Budimir Janošević, Ilija Radović... Uz već iskusne Aleksića, Torbicu, Noskovića, Puškarića, svakako predstavljaju tim koji nikako ne treba potceniti. Prošle sezone smo ih oba puta savladali u prvenstvu i izbacili iz kupa nakon boljeg izvođenja penala. Ostaje da se vidi da li će trener Nikolić izvesti najjači sastav, koji je prilično iscrpljen bitkama na evropskom frontu, ili će dati šansu rezervistima da pokažu da nisu slučajno u Vojvodini. Interesantno, baš u nedavnom duelu rezervista dva tima na SC "Vujadin Boškov" pobedu su odneli crveno-beli sa 2:1. Bilo - ponovilo se.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Chana »

Situacija nije vesela...
Početak prvenstva nam nije uspešan, a dolazi nam u goste ekipa koja nas poznaje i koja nije mačji kašalj :!:

Opet, samo nekoliko dana kasnije nam je na programu najvažnija utakmica sezone...
Naš šef struke će imati par neprospavanih noći, dumajući da li da igra sa najjačim timom, ili sa rezervistima (nešto u stilu: Popović, Barić, Nastić, Tumba, Fatić, Vujačić, Simon, Kosović, Kaluđer, Mijat, Denković), ili sa nekom "zlatnom sredinom" :?:
U krajnjem slučaju, postoji klupa sa rezervistima, gde ovaj put mogu biti prvotimci, pa sa 3 izmene - može da se spasava i rezultat...

Po meni neki igrači, kao npr. Vule, Radoja, Mare, Trajče, Alija, Škule - TREBALI BI da pauziraju, da dobiju malo "danfa", pa onda nekoliko dana taktičkih treninga, malo osvežavanja - pa u "kom obojci, kom opanci" duel :!: :!: :!:

Podrška ne bi smela da izostane...
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
vdn slaninar
Posts: 1017
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by vdn slaninar »

treba malo da prosara ekipu,da da sansu rezervama koje su blizu prvog tima,da odmori igrace koji su se istrosili,mozda dati sansu kosovicu,tumbasevicu,mitosevicu,nasticu,nekom ko ima veliku zelju za igrom.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by gospodinFKV »

Odmoriti Lekovica, Alivodica i Vuleta! Ne znam koliko je vas primetilo 'ignorisanje' Lekovica od strane nasih igraca, pa i Serifovih, u poslednjih 10ak minuta. Videlo se da je preumoran bio, niko ga ni cuvao nije. U par navrata primetio sam i Tumbu i Simona kako se okrecu ka levoj strani, pa nagli zaokret i lopta ka Vuletu. Za trenutak sam pomislio da ga nesto bojkotuju, a onda sam video da decko nije mogao vise, a sve tri izmene smo izvrsili. Dakle, dati sansu Nasticu, Baricu, Simonu, pa i Denkovicu.
User avatar
alkoholicar
Posts: 4
Joined: Fri Aug 09, 2013 10:34 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by alkoholicar »

samo da ne bude onog spikera sa utakmice od juce i bice sve u redu, verovatno je i igracima isao na zivce... :evil: :cheers: :cheers:
User avatar
churguzijanac
Posts: 2055
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by churguzijanac »

Nadam se da ce odmoriti najbolje sa izuzetkom Delaca, a to znaci bez:Traksa, Vuleta, Skuleta i Alivodica.

Nadam se da ce Simon dobiti sansu od prvog minuta, kao i Denkovic i Tumbasevic.
ssnigd
Posts: 3389
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by ssnigd »

Postavlja se pitanje sta je bitnije u ovom trenutku za klub :?: Spartak ili Evropa :?: Kako se svi slazemo da je u pitanju Evropa, sto zbog klupskog rejtinga, sto zbog rejtinga igraca od cije prodaje jedino zivimo, sto od finansijske injekcije koja ce biti ubrizgana u klub (nadam se u klub a ne u ko zna cije dzepove) tako se valja i postaviti za nedeljnu utakmicu i odmoriti umorne i one u losoj formi, dati sansu nekima sa klupe.
Mislim da imamo sanse za ovaj luksuz odmaranja igraca jer cigani su nam na 1 bod, a groblje na 2. Eventualni novi gubitak bodova, ako cemo bas da pesimiziramo, i nece biti toliko strasan. Plus sto je i dalje pocetak prvenstva i ima jos da se igra, da se to nadoknadi.

Ocekujem ponovo dobru posetu na tribinama i manje indijanaca.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
limanfkv
Posts: 2841
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by limanfkv »

Voleo bih da se odmori kompletan tim, neki celu neki po poluvreme i manje. Imamo i solidnu klupu, a ocigledno je da ce nam trebati sva snaga protiv snaznijeg Serifa.
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Boske87 »

Treba konačno dati šansu Denkoviću, Bariću, Fatiću, Milinković-Saviću, Kosoviću itd. Najvažniji igrači se moraju odmoriti pred revanš sa Šerifom, nije ovo nikakvo žrtvovanje jer je poznato kolike su nam šanse da uzmemo JSL.

Vidim da cigani najavljuju da će ovog kola kasniti 6 minuta. Mi smo već u 1. kolu bez veze ispratili tu akciju i popili uslovnu kaznu. Ako budemo kasnili i ovaj put na Karađorđu onda treba dobro popljuvati upravu i dati im do znanja šta mislimo. Nema šanse da pomažemo Iznogudu da postane sultan umesto sultana :!:
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Chana »

Boske87 wrote:Vidim da cigani najavljuju da će ovog kola kasniti 6 minuta. Mi smo već u 1. kolu bez veze ispratili tu akciju i popili uslovnu kaznu. Ako budemo kasnili i ovaj put na Karađorđu onda treba dobro popljuvati upravu i dati im do znanja šta mislimo. Nema šanse da pomažemo Iznogudu da postane sultan umesto sultana :!:
Video sam na B-92/sport vest sa onim nesretnikom Džajićem u "glavnoj ulozi", pod nazivom: "6 minuta za spas Srpskog fudbala" :shit:
"Pošizdeo sam u stotinki" i napisao im kratak komentar koji 99% neće videti svetlo dana, pa ću ga ponoviti ovde:

" A Vi ćete da ga spasavate ?
Očekujem saopštenje Partizana, da se i on uključi u spasavanje...
A na kraju odluku SPC da se Tomislav Karadžić proglasi za sveca i da dan njegovog rođenja odsada bude obeležen "crvenim slovom" u crkvenom kalendaru !
IMAL KRAJA SPRDNJI U OVOJ ZEMLJI ??? "

Jasno je da je tačan odgovor: " NEMA !!! "
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Turija »

Apsolutno, kao i svi forumaši iznad, sam za drugi tim protiv Spartaka - za mene tu dileme nema.
Krajnje je vreme da razrešimo i tu misteriju: da li imamo ili nemamo klupu, drugim rečima, perspektivu.
Ne treba bolji trenutak, i bolji test, nego nedeljni vojvođanski derbi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Firmson89 »

Turija wrote:Apsolutno, kao i svi forumaši iznad, sam za drugi tim protiv Spartaka - za mene tu dileme nema.
Krajnje je vreme da razrešimo i tu misteriju: da li imamo ili nemamo klupu, drugim rečima, perspektivu.
Ne treba bolji trenutak, i bolji test, nego nedeljni vojvođanski derbi.
Слажем се. Само што већ видим већу дозу негативних коментара ако игра прође нерешено или не дај Боже изгубимо. Уколико изађе други тим, имаће моју потпуну подршку без обзира на резултат, јер пре свега ваља, управо као што си рекао, видети на чему смо.
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Baltazar »

Treba SVE prvotimce odmoriti. Evropa nam je sad najbitnija. Igrati sa rezervama. Da se i oni pokažu pa makar izgubili. Sve za šerife. Liga evrope se završava u decembru, proleće će biti za prvenstvo i domaći kup. Kako igraju blizanci ovo će biti interesantno prvenstvo koje će opet iznedriti neki novi klub u vrhu tabele (Napredak na primer).
Možda samo Delača staviti među stative?
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Grba_NS »

Treba odmoriti nekoliko (kljucnih) igraca, niposto ceo tim.
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo: Vojvodina-Spartak, nedelja 20:30h

Post by Turija »

Grba_NS wrote:Treba odmoriti nekoliko (kljucnih) igraca, niposto ceo tim.
Grbo, ja razumem tvoj stručni pogled na stvari, ali ja govorim iz jednog drugog ugla, koji je isto, trenutno, jako značajan.Mislim da su prva 11orica (osim Delača) činjenično premoreni i zasićeni sa odigranim evropskim utakmicama, što su potvrdili u domaćem nastupu, pa i protiv Šerifa.
Drugo, pod drugim timom ne mislim bukvalno na igrače koje do sada nismo gledali na terenu, već na one koji su se našli na klupi i one koji nisu.Sada je prava prilika da se pokažu i preuzmu svoju ličnu i timsku takmičarsku odgovornost (a ne u stilu baš nas briga, na nas se i ovako ne računa).
Treće, neka svako ponese, ali bez mogućnosti alibija premora, iscrpljenosti, nesnalaženja zbog iznenadne slave, emotivne istrošenosti i sl. svoju odgovornost za rezultate u takmičenjima.Prvotimci za evropske utakmice (jer su samo oni tamo igrali), kao i zaslugu za očekivani plasman u LE, a ,,rezervisti" za vojvođanski derbi.Neka svi dobiju dovoljno vremena za razmišljanje (i odmor), kao i dokazivanje,
Četvrto, da vidimo na čemu smo i da znamo šta nam je činiti (do kraja prelaznog roka).
Mogao bih još da nabrajam, ali da ne smaram, smatram da su i ovi razlozi sasvim dovoljni za pravljenje preseka igračkog stanja u našem Klubu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked