4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by Radoye »

Kad se igraju takve formacije poput ovde predlozene 3-4-3 ili 4-4-2 dijamant gde se igra sa samo jednim spoljnim igracem taj jedan onda mora biti ono bas jako dobar - i da zatvara u odbrani i da trci u napad i centrira.

Desno imamo Vuleta i Envera, mislim da bilo koji od njih moze to da odradi solidno. Leva strana gde smo i inace suplji bi nam verovatno postala jos problematicnija, ja stvarno ne vidim nikoga u nasem timu ko bi sam mogao da nosi levu stranu.

Takodje, fali nam jedan i u napadu - Alivodic nije za spica. Ovakva formacija se igra sa jednim "brzincem" i dvojicom jakih na skoku.

Ispravka, fale nam sva trojica u napadu za ovu formaciju...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by Rivelinjo »

Radoye wrote:Kad se igraju takve formacije poput ovde predlozene 3-4-3 ili 4-4-2 dijamant gde se igra sa samo jednim spoljnim igracem taj jedan onda mora biti ono bas jako dobar - i da zatvara u odbrani i da trci u napad i centrira.

Desno imamo Vuleta i Envera, mislim da bilo koji od njih moze to da odradi solidno. Leva strana gde smo i inace suplji bi nam verovatno postala jos problematicnija, ja stvarno ne vidim nikoga u nasem timu ko bi sam mogao da nosi levu stranu.

Takodje, fali nam jedan i u napadu - Alivodic nije za spica. Ovakva formacija se igra sa jednim "brzincem" i dvojicom jakih na skoku.

Ispravka, fale nam sva trojica u napadu za ovu formaciju...
Neka me isprave stručniji, ali 3-4-3 se igra retko. Možda pre 352, s tim što krila, eventualno srednja dva vezna, glume i bekove, a na sredini ipak ima još tri igrača da pomažu. U svakoj formaciji sa 3 igrača pozadi, ti igrači moraju biti veoma sigurni i kako snažni, tako i dosta brzi, okretni. Znači, bez kepeca, ali i previsokih igrača u odbrani. I moraju biti dosta dobri s loptom. Tu vidim samo Trajkovića da zadovoljava.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by laki »

Ala se mi ne razumemo....ja kazem da bih voleo da vidim 3 (slovima: tri) stopera Trajka, Vukovica i Djurica u tandemu, po jednpg bocnog sa obe strane, Vule bi bio fantastican u toj ulozi a Lekovic ne bi bio los po mom misljenju, treba samo da ga neko dobro zatvori s vremena na vreme. u sredini nam trebaju 3 (slovima: tri) vezna igraca a fala Bogu imamo ih dosta na raspolozaganju: Radoja, Vranjes, Poletanovic, Tumba, Vukcevic. U napadu klasicni spic Skuletinjo a Enver poluspic koji konstantno vrsi pritisak u fazi odbrane na njihovu zadnju liniju a u fazi napada se krece na razne nacine, ne bih da ulazim toliko u detalje, da ne smaram.

E sad neko posle ovoga spomone taktiku 343 ili sl i svi se nadovezuju na tako nesto a ovo sto sam ja napisao nema veze sa tako necim, ova postavka ni nema neku standardnu formaciju i kao sto Nikolic i sam kaze: Glupo je pricati konkretno o formacijama jer to nikad nije bas tako. Ne volim kad neko procita samo prvu recenicu necijeg posta, tipa mog i vidi da sam napisao da bih voleo da vidim nas tim u formaciji sa tri stopera i onda se zakaci samo za to a ne zapamti ni rec onoga posle toga.
Image
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by shecky »

E sad se opet ne slazem sa Lakijem.
Nadji mi neki tim koji igra sa samo tri stopera u odbrani? Znas sta to znaci? To znaci da kad budemo igrali protiv cigana Lazovic ima da proleti po krilu ,nasi stoperi ga nece ni primetiti a on ce vec biti u Delacevom sesnaestercu..

Po meni bi moj sistem bio najbolji sa trenutnim igracima koje imamo , jer odbrana bi i dalje ostala fakticki ista sa istim zadacima ,ali bi vezni red bio rasterecen u smislu da nema toliko igraca pa nece moci da prckaju tu loptu 15 puta dok ne dodje do spica ,nego Vranjes kad je primi ima odmah da je fura napred nekom ,nema razmisljanja pola sata ...

A tamo napred u spicu loptu ceka Skuleta i Simon uz bocnu podrsku Nastica i Envera.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by Radoye »

shecky wrote:E...ali bi vezni red bio rasterecen u smislu da nema toliko igraca pa nece moci da prckaju tu loptu 15 puta dok ne dodje do spica ,nego Vranjes kad je primi ima odmah da je fura napred nekom ,nema razmisljanja pola sata ...
Ili bi je, po starom oprobanom receptu Bata-Djorine skole, vratio unazad stoperima. I tako do u beskraj, dok nekom od stopera ne prekipi pa zabunari dugacku u 16.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ciribuciriba
Posts: 67
Joined: Mon Apr 01, 2013 1:49 am

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by ciribuciriba »

1.Napisao sam da se slazemo za tri stopera, sto ne znaci da nisam procitao ostatak posta.
2.Tri igraca u odbrani, Vukovic, Djuric, i Trajkovic ne mogu biti tandem, vec stoperski trio.Termin "tandem", se u sportu koristi za dva igraca.
3.Rekao sam u toku utakmice menjati formaciju igraca na terenu.Npr Kosovic da igra levog ofanzivnog veznog, i da se u toku igre cas otkriva skroz uz aut liniju, a cas ulazi u sredinu terena i tako otkriva prostov Lekovicu.Tako isto i Mijat ili Vukcevic na desnoj strani.Alivodic bi mogao igrati na bilo kojoj poziciji u napadu.Tako bi dobili na kombinatorici, naravno na sredini bi igrali dva vezna igraca sa ofanzivnim karakteristikama, tako bi dobili jos vise na kreativnosti u igri.S tim, da bi centralni stoper morao, u nekim fazama igre, da se postavlja kao zadnji vezni.
Ovako moze da se igra protiv bunkera, tj u 26 utakmica u ligi.A one preostale 4 dobijamo na rutinu.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by shecky »

Radoja nemoj da se ljutis tebra al ti samo znas da kritikujes ,a nikad da vidim neki tvoj predlog,misao i slicno..
Ko kaze da Vranjes mora da vraca stoperima?? Iza njega je Tumba ,moze samo njemu da vrati ,ko kaze da ne moze da trener uvede pravilo ko vrati stoperima loptu dobija 10%??
Uostalom ,ako Vranjes nije sposoban da 4 igraca ispred sebe uposljava ,uci ce Kica umesto njega pa ce on probati..
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by laki »

jao, matori... pa naravno da spoljni igraci imaju ulogu i bekova i krila a vezni igraci ih zatvaraju, pa nije valjda to moram da objasnjavam?!?! A Enver koliko snage ima moze da menja strane i pravi kombinacije sa oba spoljna igraca, da bude neka vrsta poluspica. Ma necu da ulazim u dublju analizu, ocigledno nemamo isto gledanje na fudbalsku igru kad moram neke ovakve stvari da pojasnjavam na sta sam konkretno mislio...
Image
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by limanfkv »

Image

Svaki put kada ne skoce na slobodnom udarcu kaznio bi ih da rade sklekove dok ne povrate. Inace, obratite paznju na ovaj detalj, ovde ih je jos i rekordno skocilo ove sezone. Protiv Serifa prilikom jednog slobodnjaka cini mi se da niko nije skocio, ali je otislo tik pored gola.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by limanfkv »

Secam se bre k`o klinac kad sam pomalo trenirao pa kod Gruje smo imali po ceo trening da skacemo i izbijamo slobodnjake glavom. Posle te tintara boli 3 dana, a ako ne skaces vrlo jednostavno najgora kazna za dete u PETLICIMA - ne igras! A ovi dobijaju pare...mislim ponekad, al` to je druga tema bolna kao i sve vezano za fcv.
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by N13 »

limanfkv wrote:Image

Svaki put kada ne skoce na slobodnom udarcu kaznio bi ih da rade sklekove dok ne povrate. Inace, obratite paznju na ovaj detalj, ovde ih je jos i rekordno skocilo ove sezone. Protiv Serifa prilikom jednog slobodnjaka cini mi se da niko nije skocio, ali je otislo tik pored gola.
Jedino Simon skocio kako treba.. pravo glavom na loptu! Ali sto je Tumbasevic skinuo sorc ovom pored (Kaludjerovicu?) :mrgreen:
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by Rivelinjo »

I onda šut po zemlji, jak... :)

To skakutanje i mrdanje u živom zidu zna i da košta. Ako treneri to uče, onda se verovatno ne razumem dovoljno, ali gledajući tekme, nisam neki fan skakutanja, samo da stoje na prstima, kao sveće, od najvišeg ka najnižem i da se ne sklanjaju.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
1892
Posts: 1051
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by 1892 »

hahahha bio je sad skoro neki klip, svi skacu a jedan lezi iza njih za slucaj da izvodjac sutne po zemlji :mrgreen:
Come on you Reds!
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 4. kolo: Čukarički-Vojvodina 0:0

Post by N13 »

Rivelinjo wrote:I onda šut po zemlji, jak... :)

To skakutanje i mrdanje u živom zidu zna i da košta. Ako treneri to uče, onda se verovatno ne razumem dovoljno, ali gledajući tekme, nisam neki fan skakutanja, samo da stoje na prstima, kao sveće, od najvišeg ka najnižem i da se ne sklanjaju.
Sut po zemlji moze proci samo ako je slobodan udarac na nekih 16-17 metara. I tada se postavlja zivi zid sa mnogo vise igraca, od kojih jedan (ili dva) igraca nece skociti, a pritom imaju dovoljno dobar refleks da procene da li lopta ide po zemlji i u kom pravcu da postave nogu i izblokiraju. Svi ostali skacu. Tacno da skakanje ume da kosta, ali mnogo cesce kosta neskakanje :) ali otom potom, nije tema vezana za zive zidove.
Locked