28. kolo: Vojvodina - Jagodina 0:1

User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by PanonskiFantom »

Nemam običaj da iznosim javno svoje mišljenje, ali sad ne mogu da odolim.

Po meni utakmica jeste nameštena, što ne znači da igrači nisu izginuli na terenu. Da smo dali gol, svirali bi Jagodini penal i tako u nedogled.Jagodina je morala da pobedi danas. Kako neko kaže, cela Srbija bruji o nameštanju i nemoj da se lažemo i pravimo pametni. Vrlo dobro znamo kako funkcioniše naša liga, a ne sumnjam da se i mi ponašamo u skladu sa pravilima igre.

Ovo je postalo smešno više.

Svaka čast onima koji se još uvek nerviraju kada gubimo ovakve utakmice, za mene je to prošlost. Samo se nasmejem i odem gajbi.
Vise nista nije isto!
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by ssnigd »

Bez obzira na sve, ali price da smo ih pojeli i sve i da su klinci grizli(po meni grizli su tek posle primljenog gola dotle mrtvilo kako nas tako i njih) ne pije vodu kada ti izubis 1:0 kuci od slabe Jagodine. Dali smo selu dovoljno necega da prica i razmislja o dogovoru Kup za Evropu. Ovakve utakmice gde se koliko toliko brani cast kluba se ne gube. I tacka :!: Nazalost momci su pali.
A Mijatu nauk za ubuduce, navijaci znaju i da ti opsuju i da ti klicu, na tebi je da se nosis sa time. Tvoj je teren i nista drugo. Skidam kapu tada Nasticu jer je odmah pritrcao i smirivao malog Mijata i publiku.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3829
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Red Marquis »

Image
Io odio Belgrado
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Stexman »

Ostavite decu na miru, ko zna šta se sve valja iza brega!

Meni su recimo sumnjiviji rezultati crnog blizanca koji u zadnja dva kola ima gol razliku 10:0. Baš sad su stigli crvenu sestru i imaju bolju gol razliku za dva gola!
Ne zaboravimo da u slučaju istog broja bodova prvaka određuje upravo gol razlika,
Pravilnik super lige wrote:...
Изузетно, на крају Првенства, ако је реч о месту које одлучује првака, или
обезбеђује учешће у неком међународном такмичењу, као и о месту које одлучује о
прелазу у нижи степен такмичења, у случају истог броја освојених бодова два или
више тимова пласман на табели се сачињава на основу додатне помоћне табеле од
резултата који су постигнути у међусобним сусретима односних тимова у
првенству.
Пласман на додатној - помоћној табели, утврђује се збиром освојених
бодова. Ако је збир бодова једнак, одлучује разлика између датих и примљених
голова. Ако је и ова разлика једнака одлучује већи број постигнутих голова у
гостима (када је у питању табела од два клуба), односно већи број постигнутих
голова (када је у питању табела од 3 или више клубова), а ако је и даље исти скор,
одлучује гол разлика са главне табеле, а ако је и она иста одлучује већи број
постигнутих голова.
Ако се на овакав начин не може доћи до решења, онда ће се одиграти
утакмице између заинтересованих клубова и то:
- две утакмице по двоструком куп систему, ако су у питању два клуба;
- три утакмице по једноструком бод систему на неутралном терену, ако су
у питању три клуба,
- потребан број утакмица по једноструком куп систему, на неутралном
терену, ако су у питању четири или више клубова.
Ако се ни на овакав начин не може доћи до решења, онда ће се питање
победника утврдити путем жреба, који спроводи надлежни такмичарски орган.

Ne vezano za ovu utakmicu ali pošto se šuškalo i o mogućoj suspenziji crvene bliznakinje od strane UEFA i njenom nasledniku u kvalifikacijama za LŠ, kad sam već čitao pravilnik o takmičenju Super lige Srbije evo i tog dela koji nas interesuje:
Клуб стиче право учествовања у међународним такмичењима под условом
да је добио лиценцу од надлежних органа ФС Србије складу са одредбама
Правилника о лиценцирању клубова Фудбалског савеза Србије за такмичења у
организацији УЕФА (Службени лист ФСС "Фудбал", ванредни број 6/2012).
Уместо клуба који није добио лиценцу у смислу става 1. овог члана, а
остварио је спортски успех на основу којег је могао да учествује у међународним
такмичењима, право учешћа стиче следећи најбоље пласирани клуб који је добио
лиценцу. Пласман тог клуба биће одређен применом члана 5. ст. 5. и 6.".
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Rivelinjo »

laki wrote:Ljudi, utakmica NIJE NAMESTENA!! Vi pretpostavljagte a ja znam, u tome je velika razlika i to je razlog sto mi vecina vas ide na nerve! Znam da su igraci skenjani jer misle da ce cela Srbija sada da prica kako smo trampili kup za prvenstvo, ajde vise da se manemo malogradjanstine prica rekla kazala, i da malo uzivamo u tome sto su nasi igraci ostavili srce na terenu! Jbt koji sam ja mazohista, dodjem na forum da pogubim zivce od kojekakvih teorija zavere i budalastina u koje te ubedjuju ljudi koji kontaju da je tako a ti znas provereno da nije. STRASNO!! :pegla: :pegla: :pegla:
Ja sam bio spreman staviti 100 jevreja na Jagodince u 60. minutu, bez da sam gledao utakmicu. Dovoljno mi je bilo pogledati finale da posumnjam u dogovor. A namestili su i prodali dosta utakmica do sad, tako da mi je kod nas čudnije kada se ne namešta, nego kada se namešta.

Igrači ne moraju da znaju da je namešteno. Dovoljno je da ih trener loše pripremi psihološki, da ih ne stavi na adekvatne pozicije, da pravi čudne izmene. Dovoljno je da jedan odbrambeni zna da je nameštena i stvar je rešena (po mogućnosti srednji odbrambeni).

To je moje mišljenje - bio bih puno sretniji da nije takvo, ali takvo je.


Da ne zaboravim: UPRAVA NAPOLJE!
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Salvador »

Sasa1969 wrote:
budababa wrote:
Friend wrote:Lično nisam ubeđen da su klinci pustili utakmicu,ali mi je jako čudna izmena Živković desni bek koga menja Novaković koji je po potrebi štoper ili levi bek.Tada Novaković odlazi na mesto štopera a pankov na mesto desnog beka.Ako se ne varam,jer još nisam video snimak gola mislim da je Novaković izuzetno loše odreagovao prvo kod skoka,a onda posle odbrane Jovanića nije zagradio ili ispucao loptu i tako spasao gol već je čudnovato loše reagovao.Ovo još uzimam sa rezervom jer kao što kažem nisam video snimak gola,već mi je tako delovalo sa mog dela tribine.Po meni ova izmena je rešila utakmicu,a to ide na čast našem strategu.
Isti utisak delimo, večeras je protivniku jako malo toga polazilo za nogom na strani na kojoj je igrao Živković. Čemu onda izmena, a još ulazi Novaković koji se već propisno obrukao svojim izdanjem u Ivanjici? Kao da namerno bušiš rupe u čamcu u kojem se nalaziš. Ovu utakmicu je izgubio Sosa, i to u situaciji kada smo je morali odigrati barem nerešeno, kako znamo i umemo. Cela Srbija bruji da je namešteno, kvota na Jagodinu pada na 1,8 i to na našem "Karađorđu", a na kraju dozvolimo da izgubimo i dođemo u situaciju da čitava javnost sumnja jesmo li ili nismo uzeli taj kup pošteno. Da ne pričam o toliko puta viđenoj situaciji da čim napravimo neki uspeh i skupimo više od par hiljada duša na stadionu, redovno pojedemo :shit: i izgubimo. Kao po pravilu, uvek 0:1. Počeću da sumnjam da smo nas 1000 redovnih mentola na stadionu deo nekog dugoročnog eksperimenta o reakciji na stresne situacije, te da nam testiraju limite.
To sto si napisao je sustina...umesto da danas stisnemo i barem izvucemo X mi izgubimo i pored bolje igre.Posto je Cukaricki kiksao Jagodina i nije imala imperativ pobede.
I ja se najvise slazem sa gornjim postovima.
Ne mislim da su igraci namerno pustali ili igrali slabije, ali moje glavno pitanje je zasto trener nije postavio najjacu postavu i rekao momcima da igraju napadacki na pobedu od prvog do poslednjeg minuta. Iz mnogo razloga (pre svega zbog psihologije i morala svih Vosinih navijaca, a sigurno i zbog plasmana na tabeli i ovih kuloarskih prica) bilo je vazno da ovu utakmicu dobijemo, da grizemo, da napadamo.

Ove sezona ce mi ostati u secanju po previse utakmica na kojima nismo pobedili iako smo bili superiorniji - ne sto nismo mogli, nego pre svega zbog neke cudne indolentnosti i nonsalancije koju ja ne mogu da razumem.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by borrissey »

Friend wrote:Pitanje za ljude sa istoka,da li je moguće da niko nije tog majmuna mogao da utiša i smiri?Što niste nešto uradili povodom toga?
Zbog toga me i jeste sramota. Taj lik je stajao ispred mene i kad je krenuo da se dernja i da j.ebe mame, bio sam u šoku (tad je još bilo 0:0). Nažalost, u tome su mu se pridružili još neki likovi, tako da nikako nije bio sam u tom psovanju, doduše drugi nisu koristili baš tako bogat vokabular kao dotični. Ja sam u jednom trenutku viknuo da ostave Mijata na miru, što nije urodilo plodom, a sam nisam dobio baš neku podršku u tome. Nakon toga sam se potpuno povukao i otišao prema kavezu za goste. Jebi ga, po prirodi nisam tabadžija...

Sve ovo je užasno. Bez obzira da li je namešteno ili ne, igrači su oni koje sinoć treba najmanje kriviti. Video bih bilo koga od nas da imamo 18-19 godina i da igramo pod tolikom tenzijom: rat svakoga sa svakim, korumpirana uprava, besni navijači (a igrači došli kao pobednici i očekivali bezrezrevnu podršku), priče o nameštanju i neregularnosti... Treba to izdržati i odigrati utakmicu.

Muka mi je od svega majke mi. Koji smo mi klub, od najvećeg ushićenja, do najdubljeg ponora u roku od tri dana...
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Turija »

ssnigd wrote:Bez obzira na sve, ali price da smo ih pojeli i sve i da su klinci grizli(po meni grizli su tek posle primljenog gola dotle mrtvilo kako nas tako i njih) ne pije vodu kada ti izubis 1:0 kuci od slabe Jagodine. Dali smo selu dovoljno necega da prica i razmislja o dogovoru Kup za Evropu. Ovakve utakmice gde se koliko toliko brani cast kluba se ne gube. I tacka :!: Nazalost momci su pali.
A Mijatu nauk za ubuduce, navijaci znaju i da ti opsuju i da ti klicu, na tebi je da se nosis sa time. Tvoj je teren i nista drugo. Skidam kapu tada Nasticu jer je odmah pritrcao i smirivao malog Mijata i publiku.
:!:
Potpuno delim misljenje, kao i sa Budom, Sasom, Panonskim mornarom, Salvadorom..., ali ne krivim decu.
Mijatu poruka: s publikom se ne ulazi u raspravu - podrska neka te ponese, prozivka ne sme da te omete, vec dodatno motivise.Mani se tih fazona pozivanja na fajt posle utakmice.
Jos jedan licni utisak.Mozda sa tribina utakmica nije izgledala isto kao na TV, ali na TV je stvarno izgledala kao za seosku slavu Lok-Vilovo.Kod nekih igraca se videla zelja, ali je bilo nedopustivo puno indolencije i neodgovornosti u situaciji, kada je nije smelo biti nimalo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by 1892 »

borrissey wrote:
Friend wrote:Pitanje za ljude sa istoka,da li je moguće da niko nije tog majmuna mogao da utiša i smiri?Što niste nešto uradili povodom toga?
Zbog toga me i jeste sramota. Taj lik je stajao ispred mene i kad je krenuo da se dernja i da j.ebe mame, bio sam u šoku (tad je još bilo 0:0). Nažalost, u tome su mu se pridružili još neki likovi, tako da nikako nije bio sam u tom psovanju, doduše drugi nisu koristili baš tako bogat vokabular kao dotični. Ja sam u jednom trenutku viknuo da ostave Mijata na miru, što nije urodilo plodom, a sam nisam dobio baš neku podršku u tome. Nakon toga sam se potpuno povukao i otišao prema kavezu za goste. Jebi ga, po prirodi nisam tabadžija...

Sve ovo je užasno. Bez obzira da li je namešteno ili ne, igrači su oni koje sinoć treba najmanje kriviti. Video bih bilo koga od nas da imamo 18-19 godina i da igramo pod tolikom tenzijom: rat svakoga sa svakim, korumpirana uprava, besni navijači (a igrači došli kao pobednici i očekivali bezrezrevnu podršku), priče o nameštanju i neregularnosti... Treba to izdržati i odigrati utakmicu.

Muka mi je od svega majke mi. Koji smo mi klub, od najvećeg ushićenja, do najdubljeg ponora u roku od tri dana...
Takvih klosara iskompleksiranih je, na zalost, uvek bilo na nasim tribinama. Velika je steta sto se nije nasao neko da im lupi jednu vaspitnu da se manu dece, i ako su vec besni i isfrustrirani usmere to ka upravi, Cabri i Rabrenu brkatoj stetocini kad vec moraju nekog da vredjaju.

A da se osvrnem i na kup, iskreno ko misli da je isti namesten je za mene budala, mnoge utakmice se namestaju svuda ali ne verujem da bi ni najveci idiot pustio finale kupa i priliku da uzme mozda i jedini trofej u karijeri. Jednostavno finala se ne pustaju bez borbe ni na turniru malog fudbala na Pejicevim Salasima.
Come on you Reds!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by laki »

Rivelinjo wrote:
laki wrote:Ljudi, utakmica NIJE NAMESTENA!! Vi pretpostavljagte a ja znam, u tome je velika razlika i to je razlog sto mi vecina vas ide na nerve! Znam da su igraci skenjani jer misle da ce cela Srbija sada da prica kako smo trampili kup za prvenstvo, ajde vise da se manemo malogradjanstine prica rekla kazala, i da malo uzivamo u tome sto su nasi igraci ostavili srce na terenu! Jbt koji sam ja mazohista, dodjem na forum da pogubim zivce od kojekakvih teorija zavere i budalastina u koje te ubedjuju ljudi koji kontaju da je tako a ti znas provereno da nije. STRASNO!! :pegla: :pegla: :pegla:
Ja sam bio spreman staviti 100 jevreja na Jagodince u 60. minutu, bez da sam gledao utakmicu. Dovoljno mi je bilo pogledati finale da posumnjam u dogovor. A namestili su i prodali dosta utakmica do sad, tako da mi je kod nas čudnije kada se ne namešta, nego kada se namešta.

Igrači ne moraju da znaju da je namešteno. Dovoljno je da ih trener loše pripremi psihološki, da ih ne stavi na adekvatne pozicije, da pravi čudne izmene. Dovoljno je da jedan odbrambeni zna da je nameštena i stvar je rešena (po mogućnosti srednji odbrambeni).

To je moje mišljenje - bio bih puno sretniji da nije takvo, ali takvo je.


Da ne zaboravim: UPRAVA NAPOLJE!
STO NISI STAVIO PARE KAD SI ZNAO?!
Image
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Rivelinjo »

1892 wrote: A da se osvrnem i na kup, iskreno ko misli da je isti namesten je za mene budala,

It is official - ja sam za tebe budala. :lala:


Meni to sve smrdi kod nas. Seća li se neko Verdera i finala Inter toto kupa svojevremeno? Prodato.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
fare
Posts: 2787
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by fare »

Rivelinjo wrote:
1892 wrote: A da se osvrnem i na kup, iskreno ko misli da je isti namesten je za mene budala,

It is official - ja sam za tebe budala. :lala:


Meni to sve smrdi kod nas. Seća li se neko Verdera i finala Inter toto kupa svojevremeno? Prodato.
Prisustvovao sam toj utakmici i oupste se ne slazem sa tobom .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Voja »

http://www.kurir-info.rs/kurir-proverav ... ak-1360075" onclick="window.open(this.href);return false;

:)
Image
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by ДушанСП »

Ма могли смо их синоћ начети већ у трећем минуту (промашај Иванића),али нек причају шта хоће,ова лига је смешна већ годинама,а сад се као новинари сетили да нешто не ваља.Сетите се финала купа из 2011,тад су сви новинари пљували по Војводини,просто су се утркивали у колумнама да нас оцрне,а слепац је могао да види какво је тад било суђење.Синоћну утакмицу сам први пут гледао без нервирања,и што се тиче Јагодине боље и они да оду као трећи у европу,јер ми је више мука од прича о Чукаричком,његовој приватизацији,о томе како је то једини клуб који ради како треба,а онда оду распаднутим пензионерима на лажну маракану да им се склањају.Ову утакмицу што пре заборавити,одиграти опуштено у Крушевцу,ако могу још неки играчи да се одморе,а онда свим расположивим снагама и у најјачој постави изаћи у последњем колу на мегдан носиоцима партизанске споменице,и удри.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 28. kolo: Vojvodina - Jagodina, subota 20h

Post by Voja »

Ajd da kazem i ja koju :)
Kao prvo,drago mi je sto smo osvojili taj kup napokon,ali nisam sad zbog toga pao u neki trans i histeriju,jer za mene kup nije ogledalo kvaliteta ekipe,kup osvajaju i nizerazredne ekipe,jednostavno je potrebno u 3-4 meca da si klub kome su se najvise poklopile kockice (zreb,domaci teren,zuti kartoni u ekipi isl) i eto kupa.Drago mi je sto smo na 100-i rodjendan osvajaci kupa,sto se to desilo u godini kada je otisao nas Vujke i sto su vecinom igraci iz nase skole bili u timu.I to su jedini razlozi zbog kojih bih slavio. Zato mi nije bila jasna ni sva ta halabuka u narednim danima po osvajanju doticnog,taj autobus,plato,kokteli... cime se mi dicimo,sta slavimo? Da imamo 20-30 osvojenih kupova u 100 godina,pa ajd da ovaj proslavimo posebno,sa smekom... ili da smo bar pobedili Zvezdu ili Partizan... ovako.... sta znam... Mislim da smo jedan od retkih klubova u Evropi,koji je recimo medju prva tri u svojoj ligi,koji se u trecem kolu odrice titule i sve podredjuje kupu :roll:
Dve generacije koje su prethodno osvojile titule sam gotovo idealizovao,ali sada posle ovog osvojenog kupa i ovolike histerije,pitam se,nisu valjda i te dve sampionske ekipe bile toliko prosecne!? :o
Govorimo o nekom namestanju!?
Forumasi koji su pricali samnom posle meca sa Radom,znaju moj stav gde sam pricao da mislim da mec nije namesten,jer je Rad dosao i odigrao otvoren mec,pa se posrecilo da pobede,a i isto tako smo mogli i mi pobediti,naredni mec sa OFK mi je dao neku satisfakciju da sam bio u pravu.Nas problem nije u namestanju vec u tome sto previse velicamo nasu ekipu,dok oni lucidno kriju lose rezultate iza neke nazovi "neobavezne" igre i opustenosti. Ljudi,manite me tih prica,pa sve ekipe u svetu najbolje rezultate postizu kada su rastereceni,kada izadju da se nadigravaju,a sta mi imamo od rezultata sa takvim pristupom!? Pukli od pola lige. Pobeda Jagodine sinoc nije nikakvo namestanje,nego jednostavno nasa realnosti.Kao da mi ne bi voleli biti treci i pored osvojenog kupa!?Svako mesto vise na tabeli u transferima donosi klubu koje milionce vise za prezivljavanje (kako se kaze),medjutim.... nas tim je trenutno jedna prosecna ekipa u srpskom fudbalu i to je to. Imali smo srecu u kupu,pa smo eto i nemoc u prvenstvu prikrili njegovim osvajanjem. A kakvo nam je stanje u ekipi,mislim da najbolje govori to da nam centarfor nije dao gol mozda i 10 meceva,da kad nemamo standardnog golmana,da nam kapiten zavrsi na klupi,da kad izvadimo beka gubimo mec,jer nemamo drugog,da se i Alivodic izgubio u svemu ovom... cak i onaj njegov gol u kupu je samo plod srece koja nam je bila namenjena tu noc,los prijem,los i nerezonski sut... Nisam hteo ovih dana nista da pisem,jer nisam hteo da kvarim raspolozenje i da opet budem zigosan kao neki provokator,ali eto sad se otvorilo,i napisao sam sta mislim. Mogu reci da su me u ovom drugom delu sezone prijatno iznenadili Pekaric,Babic,Sergej i Radoja,sve ostalo cist prosek cak i za nasu ligu
Image
Locked