13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by recni galeb »

nece toga ni biti dok ne promenimo izvodjaca istih. :frown:

i sto ponistise onaj nas gol kada je Boba izveo korner, Bilmez je lupao da je ofsajd a njihov igrac grlio stativu usput kada je korner ne verujem da se isti moze i napraviti, lopta je tada ispred igraca?!
lazarr
Posts: 816
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by lazarr »

Prosutih 2 boda protiv očajnog Rada. Da smo imali volje i borbenosti kao na početku prvenstva, dobili bi.
Veselinović 20 primljenih lopti i 21 izgubljena. Svaki put pogrešna odluka. Kad treba da šutira, on dribla.
Kad treba da doda, on dribla. Kad treba da predribla, on šutira. Znači, sve kontra.
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by Junior »

recni galeb wrote:nece toga ni biti dok ne promenimo izvodjaca istih. :frown:

i sto ponistise onaj nas gol kada je Boba izveo korner, Bilmez je lupao da je ofsajd a njihov igrac grlio stativu usput kada je korner ne verujem da se isti moze i napraviti, lopta je tada ispred igraca?!
Lopta je prešla gol-aut liniju kad je izveden korner. Šteta za onaj šut Babić i prečku Mareta posle slobodnjaka.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1468
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by Neizlecivi »

Da nam je bilo malo mastovitosti i raznovrsnosti sa pocetka prvenstva imali bi tri boda. Bili smo mnogo bolji, ali jbg.
Sto se tice gola ponisten je koliko sam mogao da ocenim jer je lopta izasla van terena... Kako god, mnoooogo nam treba jedan spic normalan. I mnogo nam treba da dodjemo sebi do sledeceg vikenda, inace smo obrali bostan.
ssnigd
Posts: 3375
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by ssnigd »

Lopta je presla gol liniju.
Nalazost svaki put u beogradu protiv Rada kada smo bolji dodjemo max do boda a kada smo losiji redovno gubimo. Je li moguce da je to toliki bauk da se pobedi Rad. I danas smo imali nekoliko zicera, posebno onaj Mijatov. Kako moze neko da sutira iz te pozicije desnom nogom i jos to uradi onako mlako. Vidi se koliko nam fali Ivanic u ekipi, jer je jedini on imao taj neki njuh za pas u 16m. U prvom poluvremenu dupli sa Lazom i onda za Mijata. Ne kontam, kako ovakve utakmice ne mozemo da dobijemo. Toliko lopti sa strane i centarsuteva a da niko ne napada loptu, pa nece sama doci do tebe.
Za razliku od prethodne dve utakmice, u ovu smo mnogo jace usli i samim tim i kontrolisali igru i bili bolji od Rada, ali dzaba kada nemamo raspolozenog igraca u 16m da ucari tu loptu u gol. Ovako ispada da je sva ona borba na sredini terena bila uzaludna. Izuzev Puskarica koji je imao par nerazumljivih poteza nazad, Pekaric Babic i Nastic su bili dosta dobri, posebno prva dvojica. Takodje i Tumba, ali glupi zuti karton je uticao na to, da je morao da igra sa podignutom rucnom.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10684
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by Turija »

recni galeb wrote:nece toga ni biti dok ne promenimo izvodjaca istih. :frown:
Ne mogu da verujem da je Marić toliko tvrdoglav čovek.I da imamo 100 kornera isto bi bilo.Samo jedan prekid izveo ,,Puškaš" i odmah opasno po gol.'ajd' prodajte kapitena na zimu (ako ikome treba).
Ja ne znam šta se u Vojvodini događa sa mladim igračima?
Krenu dobro i kad se očekuje napredak i razvoj tog igrača, ono ćorak.
Ili su igrači prilično limitirani tehnički, pa kad padne početnički motiv ono ,,curik"; ili se pak jako loše radi sa njima u seniorskoj konkurenciji?
Danas, osim Pekare i Babića, ostali suvi prosek JSL.
A Laza je posebna priča.Igra u Voši, kao da igra u Kovilju.Ne volim da kažem seoski fudbal, ali definitivno kao da nije prošao nikakvu fudbalsku školu.Što god, na tren, uradi dobro u sledećem potezu to amaterski upropasti.
Nastić u velikom nazadovanju, dok se Vanja polako stabilizuje na golu.
Ivanić premekan i sa dosta sporom loptom i slabim kretanjem postaje neprimetan na terenu.
Gaćinović u oblacima, a trener ne da mladoj konkurenciji da se oproba.
Sve u svemu, što bi se reklo stala sreća, ,,stala česma".
Bod protiv rada, puna kapa.
Last edited by Turija on Sat Nov 22, 2014 4:27 pm, edited 2 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina, subota 13h

Post by recni galeb »

aham to, nisam obratio paznju na let lopte vise me onaj nervirao sa konstatacijom ofsajda, jel taj misli da da nekome drugom da prenosi bar jednu utakmicu Vojvodine dok on ne ode vise u tu njegovu penziju, izgleda da je ja vise cekam nego on? :shock:
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by johnny »

Na RTV imamo jos kao alternativu Djordja Vukadinovica (joj), onu dvojicu iritantnih mladih ljudi sto se u Dnevniku u 17 pojavljuju i cini mi se Punosevca :greenbutt: . Nije bas neki izbor? Sekiracemo se do daljnjeg (do Daljca).
User avatar
Stexman
Posts: 2570
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by Stexman »

Vreme je da se obnove osnovna pravila fudbalske igre: Lekcija 1 - Prijem Lopte.

Od pojedinih nasih igraca se lopta odbija kao od zida. To je ne dopustivo za jednog profesionalnog fudbalera! Po meni je to isto kao kad bi igrac trcao u nazad umesto unapred!
Apsolutna sramota.

Sto se tice Dzimija, ta njegova tvrdoglavost ce ga kostati posla. Pod hitno Poletanovicu zabraniti da izvodi prekide. I sto neko vec rece, ozbiljno nam je potreban kreativni vezni igrac, jer Mare to nije i nema vise smisla forsirati ga na tom mestu. On se najbolje oseca na mestu iza, da se oslobodi pritiska i da popravlja eventualne kikseve. Tako ce i njegov kvalitet doci do izrazaja inace cemo ga upropastiti.
Ne mozemo se u potpunosti osloniti na nasu skolu koliko god to mi to zeleli jer jednostavno ta skola nije fabrika koja proizvodi vec samo usmerava individualni kvalitet i talenat.
Ako toga nema, to se ne moze napraviti. Ali moze da se kupi i to treba da nam je prioritet u zimskom prelaznom roku.
Nas sportski sektor ako to ne shvata nije za ovaj posao.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by the Gari »

http://www.sportnetwork.rs/play/74295/j ... vodina-0:0

Fudbal je tu i tamo. Ali su "komentari" dobro poznatog glasa - za anale!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
exlimanac
Posts: 107
Joined: Wed Aug 21, 2013 1:31 pm
Location: DE-EU

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by exlimanac »

Igra nasih mladjanih fudbalera u poslednje vreme lici na igru veterana nekog seljackog kluba koji su se jedva pokupili,i da bi posle tekme seli u kavanu i srusili 5 gajbi piva.Na zivce mi najvise ide mali Gacinovic koji je u stvari teski fenseraj od igraca,bitna je frizurica,kopacke,bacanje koske protivniku i slicno.Kad dodje do one tacke kad treba pokazati konstantnost kvaliteta,ceo koncept nase sopstvene skole fudbala i tzv bisera koji iz nje izlaze,pada u vodu.Tehnicki,jedva izlaze na kraj sa loptom,takticki pogubljeni,psiholoski su totalno nepripremljeni na nesto sto se zove prvenstvo i sto traje 10 tak meseci.Neznam sta da kazem vise osim da imam utisak da se upravo desava ono sto je velika vecina forumasa predvidjala da ce se desiti pre pocetka prvenstva,i sto je najgore imam utisak da su rezultati koje smo ostvarili u prvom delu prvenstva zesci user.
limanfkv
Posts: 2839
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by limanfkv »

Odlican pritisak na zadnju liniju Rada. Deluje mi da u zadnje vreme previse komplikujemo nego u odnosu na utakmice iz prethodnog dela prvenstva. Fali igre iz prve, mucno je gledati da svako vuce loptu sa 3-5 kontakata sa istom. Definitivno treba napadac, iako mislim da je Laza radio vrlo korisne stvari danas. E sad sto su potezi nakon toga bili totalna suprotnost tome to mi je misterija i ne znam u cemu je trik.

Sto se negativnih stvari tice, neverovatan mi je "pokusaj" Mijatovica u drugom poluvremenu koji se i vidi na snimku. Bez obzira na godine za koje imam apsolutno razumevanje, jedan napadac jednostavno ne sme tako da reaguje u toj situaciji. Takodje, nije mi jasna reakcija kompletne odbrane nakon kornera i ocajnog istrcavanja Vanje. Da smo igrali sa dusmanima, ono bi bilo presudjeno kao penal. Inace, kapa dole za intervenciju na pocetku susreta. Mislim da su tu postigli pogodak, da ne bi ni bod videli danas, nema da fali.

Po meni Tumbasevic konacno odigrao na nivou kakvom zna da igra.

Da li je moguce da se ne menjaju izvodjaci prekida? Cak tu ne bi nabrojao ni kornere, vec i ove faulove u blizini 16-erca. Puskaric i Tumbasevic moraju tu dobijati vise sansi.

Sve u svemu sledi dvomec sa Cukom, a forma se mora dici ako mislimo da izadjemo kao pobednici iz ta dva meca.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by Daljac »

johnny wrote:Na RTV imamo jos kao alternativu Djordja Vukadinovica (joj), onu dvojicu iritantnih mladih ljudi sto se u Dnevniku u 17 pojavljuju i cini mi se Punosevca :greenbutt: . Nije bas neki izbor? Sekiracemo se do daljnjeg (do Daljca).
:cheers: apropo Laze Bakmaza i mog doživljaja istog danas uz ručak: znam da se pravilno kaže "u Podbari" i "u Salajki", ali da se kaže "u Vračaru", danas me je gosin Bakmaz naučio, ponovivši isti predlog kad god je lokalizovao radnju ovog antifudbala koji smo danas gledali. Niti jedan pravopis sa njime se ne slaže, niti Vračarci koje ja lično poznajem, ali Lazo je Lazo, i Titova tačka, nema dalje:)

Činjenicom da sam meč opisao kao antifudbal, iscrpeo sam svoje daljnje tumačenje, jer je sve u ranijim postovima već rečeno. Relano, nama koji segmentiramo ovakvu igru i donosimo na osnovu nje argumentovane zaključke, treba dati odmor o trošku institucija za mentalno zdravlje, jer činjenica da ovo svojevoljno gledamo, a često i u svojoj režiji organizujemo dobrovoljni odlazak u svojstvu navijača na ista zbitija po Srbiji, nameće kao zaključak ili da smo ozbiljno oboleli zbog ljubavi prema ovom klubu, ili da smo jedna neponovljiva grupa prikrivenih genija, dostojnih da i uz najmanji podatak razvije teoriju koja će se ispostaviti, kako najčešće sa našim zaključcima o pojednim igračima ovde u praksi i biva, kao tačna. Volim što smo ili ludi ili izuzetni, a to što navijamo za ovaj klub potvrđuje da je između te dve krajnosti linija zaista jako, jako tanka, i to, po svemu sudeći, pola bela, a pola crvena.

(Popilo se malo večeras, izvinite na izletu u lirsko u ovom postu :cheers: )
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by recni galeb »

meni se cini da je Lazo sportski tip ali tandrce kao da spava u tek isparaznjenom rakijskom buretu... isparenja su cudo... :frown:
a prosto je cudo da kad god imam priliku da se "radujem" prateci TV prenos nekako utakmica ode u drugi plan jer doticni izdominira. :shock:
mozda on i nije bas toliko kriv koliko ja svu negativnu energiju, koju mi izazove igra nasih, usmerim bas na njega?
User avatar
Turija
Posts: 10684
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 13. kolo: Rad-Vojvodina 0:0

Post by Turija »

Nije meni Lazo problem, problem su ovi na terenu i oko njega.
Od Laze ima puno gorih tv komentatora.Meni nekad bude čak i simpatičan, jer je neobičan.
Kakav nam je fudbal, takvi su i komentatori.
Juče smo još nešto i trčali, ali smo zato tehnički bili bruka.Sve što nemaju naši igrači /individualno i kolektivno/ videlo se u ovom meču. Ni veće htenje, od našeg standardno malog, nije moglo da pokrije sve tehničke i taktičke mane igača.
Bod na Vračaru velik je k'o kuća.
PS
Je l' na fejsu stvarno ono profil aktuelnog predsednika FKV?
Da li su se prvi čovek Voše i naš Klub oglasili povodom toga?Ako nisu, ne znamo šta se čeka?Onakvo izražavanje je velika sramota po ugled Kluba - kad smo već kod komentarisanja komenta(to)ra.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked