Liga Evrope - sezona 2015/16

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Chana
Postovi: 376
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Chana »

Avangarda napisao:Ja delim misljenje sa Neizlecivim...
Ne, druže - deliš mišljenje sa Nevernikom koga sam gore citirao...

Ovo je mišljenje koje je postovao "Neizlečivi":
Neizlecivi napisao:Sto se utakmice tice, mislim da imamo vise snage od njih. Desancic je super odigrao. A Mrdakovic je napadac na kog nismo navikli. Laza pridje na loptu i uzme je, pa je sam izvuce na stranu i nema kome da centrira. Mrdakovic je lepo odlaze i ceka centarsut. Kada se to malo uigra moze biti sasvim lepo. Ocekujem mnogo bolju i kontretniju igru kod nas. Madjari su sve sanse stvorili iz nasih gresaka, tako da mozemo ovde mnogo bolje. Nisam zadovoljan, ali ni nezadovoljan. Znaci standard sto se tice nas :D
P. S. Budući da Desa nije igrao (lapsus calami), verovatno misli na Ivanića ili malog Urkea (Stamenića)...
AJMO CRVEN-BELI !!!
Slika
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Neizlecivi »

Jasta, jasta, na Stamenica! Svaki put ih brkam po prezimenu, mada uopste ne lice.
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od ogi »

Minja napisao:EDIT: Zaboravih da dodam. Crvena garnitura je BRUTALNA. Jako neobicna kombinacija, ali kada sam se malo oporavio od soka, naprosto je cucnula.
Treca garnitura je u pitanju. UEFA delegat je tako trazio. Sad i ko zna kad.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Korisnikov avatar
Chana
Postovi: 376
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Chana »

Neizlecivi napisao:Jasta, jasta, na Stamenica! Svaki put ih brkam po prezimenu, mada uopste ne lice.
:cheers:
AJMO CRVEN-BELI !!!
Slika
Korisnikov avatar
Sasa1969
Postovi: 611
Pridružio se: Ned Sep 29, 2013 11:29 pm
Lokacija: Istok

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Sasa1969 »

Bez obzira na godine Stamenic je najjaci igrac 1 na 1 jaci je i od Comija.
Sa njim treba napraviti neki ugovor da nam ne pobegne kad bude bio najjaci igrac lige....a to ce biti vec za 2-3 godine.
To je vanserijiski talenat.
Njegovim ulaskom nasa igra je krenula uzlaznom putanjom....mali je zver !
Slika
Mare
Postovi: 1030
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 11:06 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Mare »

fkvoša1914 napisao:
Mare napisao:Ma znam ljudi da smo dobili nešto više para, nego poenta je da smo mi rasprodajom gore navedenih igrača, ako ništa drugo trebali sad biti u plusu a ne još uvek u debelom minusu i na ivici egzistencije. Druga, po meni bolja opcija je bila, stisnuti se, zadržati tu talentovanu generaciju i ići i svesno u finansijski minus radi nekih rezultata i buduće finansijske koristi od mladih i talentovanih igrača. Uzmimo primer Sergeja, čovek se zadržao u prvom timu 6 meseci, znači bukvalno je odigrao jednu polusezonu i odma smo ga brže bolje prodali za cca 800k EUR. To je tragedija, takvog talenta smo gledali kod nas samo 6 meseci.
Nikad mi neće biti jasno da neki ljudi kao da žive sa Alisom u zemlji čuda.
Klub je bio u blokadi, ovo što iz glave se samo sećam je milion i nešto vuković da je blokirao klub, pa mu se na kraju dalo nešto blizu 400.000e, Moreiri 360.000e, Miškoviću za Abubakara 350.000e ako se ne varam, veliki dug ka Karin komercu, onda Mojsov, Green, Vulićević itd...
Igrač kad ne dobije 3 meseca platu može na svoju ruku da promeni sredinu. Kakva je bila situacija dobro je i prošlo, mada se slažem da je moglo i bolje. Kome treba da se zahvalimo na takvoj situaciji u klubu je več pravo pitanje.
Ali ne znam kojom magijom ljudi zamišljaju da smo mogli zadržati tu generaciju sa obzirom na dešavanja oko kluba.


Inače ja sam dosta zadovoljan našom igrom, kad sam video da nam je MTK protivnik dosta sam strepeo. Ali u ovom prvom duelu se vidi da smo bolji tim od Madjara. Nadam se kad se još malo uigramo da ćemo imati više rešenja u završnici akcija. Dinga je ispao par puta, ali sa obzirom da mu je ovo debi pokazao je da može izrasti u dobrog igrača.
Za nekog je to "Alisa u zemlji čuda", a za nekog realnost. Ja nikad neću razumeti ljude koji se vode onom"ćuti moglo je i gore" i koji se zadovoljavaju prosekom. Druže moj, ne možeš me ubediti da ti igrači ako su već morali da odu nisu mogli da odu za više para, pa da sad bar ne pričamo o dugovima. Na kome će zaraditi posle Ivanića, šta ćemo onda, kako ćemo onda namirivati zaostale dugove i tekuće troškove? Pretpostavljam da će se ovi tada povući i vruć krompir drugom uvaliti. Očigledno je da drugačije i bolje ne mogu, ne ulazim u njihove namere da li su iskrene ili ne, samo gledam šta rade i kako rade. Po tome se i razlikuju uspešni i prosečni. Ova rasprodata generacija za tepsiju ribe je još jedna propuštena šansa da se Voša podigne iz pepela. Treba malo gledati i unapred, ok trenutno mogu da preživim, ali od čega ću sutra živeti, sve što je vredelo sam prodao i to u vrlo kratkom roku, šta sad? Šta misliš da je prethodna garnitura ovo uradila i za jednu sezonu rasprodala sve što je iole vredelo za neku siću, kako bismo onda pričali o njima? Ponavljam, ako se već moralo prodavati, moralo se to odraditi za veće pare. Za ove pare bi ih svako uspeo prodati, a u upravi Voše ne sme da sedi svako ako hoćemo da budemo nešto a ne suvi JSL prosek, a bojim se da nas uskoro čekaju ponovo Govedaricini prasići, međutim tada ovi neće biti tu da dele muku sa nama, oni će do tad svoje odraditi, je l ostalo je još samo Ćomija da prodaju.
fkvoša1914
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Jun 10, 2015 2:12 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od fkvoša1914 »

Pa naravno da bi ja voleo da su se igrači prodali za više para, ko to ne bi voleo? I ko ne bi želeo da ostane ta talentovana ekipa na okupu?

Ali imaš mali problem, klubu koji se video praktično već pred stečajem ili gašenjem niko nije lud da nudi velike sume za igrače. Što bi neko nudio velike sume novaca klubu koji nije uopšte likvidan, tj. ne isplaćuje ni plate igračima?

Voša je bila u blokadi nekih 1.500.000e ili više, ne sećam se tačno. Svi smo pričali da je klub pred gašenjem. Da nisu izmislili onaj predstečajni postupak (za koji sam prvi put čuo u životu tad, kao i pretpostavljam većina forumaša) igrači ne bi primili plate mesecima, pa bi gledao Sergeja, Radoju, Gaćinovcića, Babića, Poletanovića, Ivanića itd, kako odlaze bez obeštećenja gde im je milo. A voši bi upućivali sad poslednje pozdrave.

Tako da kako je bilo dobro smo i prošli. Samo nažalost naš narod ima onu boljku da zaboravlja i šta je juče bilo. Ja lično sam zadovoljan sa finansijskim delom rada kluba.

Ono što bi voleo da vidim da se sportski deo ojača, da dođe jedan dobar sportski direktor umesto ovo dvoje trenutnih i da klub napravi skauting sluzbu, gde bi radilo recimo 2-3 profesionalna skauta koja bi predlagali klubu i dovodili na probu igrače iz Evrope i ostalih kontinenata. Naš tim uz dva-tri brzonoga stranca atipična za našu ligu bi gazio sve redom.
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od ssnigd »

Ono sto mi se svidelo na utakmici je neka veca srcanost kod igraca i nekako ekipa sa Puskaricem u sredini je dobila onu agresivnost koju nije imala na prolece. Ova ekipa MTK je fizicki jaca od nase, ali dosta sporija, zbog toga mislim da bi utakmicu u NS trebala da pocne ekipa koja je i zavrsila mec. Dakle Palocevic na klupu, ne zato sto nije bio dobar, nego da bi Ivanic bio u sredini i sa malim Stamenicem na krilu doprineo mnogo brzoj igri. Prvih 20 minuta ce biti najbitniji na utakmici. MTK kao iskusnija ekipa ce ponovo dugim loptama da igra i bez nekog preteranog jurisa na gol. Zato svaka nasa greska na sredini moze biti kobna.
Ono sto je smetalo je lose branjenje visokih lopti koje su nam sve pokupili. Cak su igrali i odbojku u vazduhu sa po nekoliko dodira, a mi bili totalno pogubljeni. Ako ih stisnemo kao sto znamo u prvih 20minuta moze da se resi utakmcia. U suprotnom trebace mnogo zivaca i na tribinama i na terenu da se prodje u narednu rundu. A tamo mislim da smo jaci i od Buducnosti i od onih Letonaca.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Baltazar
Postovi: 376
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 9:31 pm
Lokacija: Socijalno

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Baltazar »

ssnigd napisao:Ono sto mi se svidelo na utakmici je neka veca srcanost kod igraca i nekako ekipa sa Puskaricem u sredini je dobila onu agresivnost koju nije imala na prolece. Ova ekipa MTK je fizicki jaca od nase, ali dosta sporija, zbog toga mislim da bi utakmicu u NS trebala da pocne ekipa koja je i zavrsila mec. Dakle Palocevic na klupu, ne zato sto nije bio dobar, nego da bi Ivanic bio u sredini i sa malim Stamenicem na krilu doprineo mnogo brzoj igri. Prvih 20 minuta ce biti najbitniji na utakmici. MTK kao iskusnija ekipa ce ponovo dugim loptama da igra i bez nekog preteranog jurisa na gol. Zato svaka nasa greska na sredini moze biti kobna.
Ono sto je smetalo je lose branjenje visokih lopti koje su nam sve pokupili. Cak su igrali i odbojku u vazduhu sa po nekoliko dodira, a mi bili totalno pogubljeni. Ako ih stisnemo kao sto znamo u prvih 20minuta moze da se resi utakmcia. U suprotnom trebace mnogo zivaca i na tribinama i na terenu da se prodje u narednu rundu. A tamo mislim da smo jaci i od Buducnosti i od onih Letonaca.
Kada budemo mogli da kažemo NE na neku ponudu za kupovinu našeg igrača, onda možemo dobiti više para za njih. Ali to na ovim prostorima može samo Mamić da uradi. On ne prodaje igrače za cenu za koju ne želi da ih proda. Mi smo bili prinuđeni da igrače prodajemo za prvu ponudu jer nismo mogli da kažemo NE. Kada budemo mogli da kažemo NE, naši če se igrači prodavati za veću cenu. Da ne kažem kada bi igrali svake godine u ligi Evrope u grupama naši bi igrači vredeli par miliona evra. A put do toga je izlazak iz minusa i ulaganje u igrače. Budžet bi onda morao biti povećen za 2-3 miliona, i trebalo bi tu naći računicu.
Mišljenja sam da bi MORALI napraviti pravu fudbalsku akademiju. Od nje bi imali višestruku korist. Samo ne znam da li čelnici Voše imaju motiva za tako nešto. Imamo terene, imamo objekat... Kanda samo od nas zavisi!
Vojvodina, jedna jedina!
Korisnikov avatar
Avangarda
Postovi: 337
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 1:57 am
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Avangarda »

Chana napisao:
Avangarda napisao:Ja delim misljenje sa Neizlecivim...
Ne, druže - deliš mišljenje sa Nevernikom koga sam gore citirao...

Ovo je mišljenje koje je postovao "Neizlečivi":
Neizlecivi napisao:Sto se utakmice tice, mislim da imamo vise snage od njih. Desancic je super odigrao. A Mrdakovic je napadac na kog nismo navikli. Laza pridje na loptu i uzme je, pa je sam izvuce na stranu i nema kome da centrira. Mrdakovic je lepo odlaze i ceka centarsut. Kada se to malo uigra moze biti sasvim lepo. Ocekujem mnogo bolju i kontretniju igru kod nas. Madjari su sve sanse stvorili iz nasih gresaka, tako da mozemo ovde mnogo bolje. Nisam zadovoljan, ali ni nezadovoljan. Znaci standard sto se tice nas :D
P. S. Budući da Desa nije igrao (lapsus calami), verovatno misli na Ivanića ili malog Urkea (Stamenića)...
Tacno, pobrkao sam Nevernika i Neizlecivog. :mrgreen:
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
Korisnikov avatar
Chana
Postovi: 376
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Chana »

Avangarda napisao:Tacno, pobrkao sam Nevernika i Neizlecivog. :mrgreen:
:cheers:
AJMO CRVEN-BELI !!!
Slika
student
Postovi: 86
Pridružio se: Sub Dec 21, 2013 12:51 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od student »

Ne znam za vas ali ja sam zamalo zaspao gledajuci utakmicu,a da nije bilo greske Dinge i suta u spoljni deo mreze Ivanica verovatno i bih.
Zaks-uglavnom dobar,ali je imao jedno lose izletanje u prvom poluvremenu,takodje ispucavanja-majko mila
Odbrana komplet-onako,nisu uigrani ,vidi se,a i da jesu,Djuric i Nastic su prosek jsl-a Vasilic malo iznad njih,a Dinga premlad,tako da sva sreca pa nam oni nisu prva opcija...
Palocevic-osim jednog pasa petom apsolutno nista. Puskarica ne znam zasto ga neki ovde hvale,ni on nije po meni bio nista bolji
Sekulic-jel taj igrao. Nama trebe jedan zadnji vezni ali dobar zadnji vezni kog treba platiti i koji moze da primi i doda loptu kako treba i u napred,kao i da povuce napad,a ne samo do bekova. Tad cemo biti duplo bolji.
Ivanic-nas najbolji igrac
Stanisavljevic i Mrdakovic se uklopili sa ekipom-bledo,mlako,kako ocete...
Stamenic mi se jako svideo,a voleo bih da vidim i Desancica.
Mi sa ovakvom igrom inace nemamo sta da trazimo u trecem kolu i ako dodjemo do njega mozemo samo da se nadamo da nas neko nece jako napuniti...
fkvoša1914
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Jun 10, 2015 2:12 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od fkvoša1914 »

Mozda ne bi bilo loše da ovu diskusiju vezanu za prodaju igrača i poteze uprave administracija premesti u temu "Uprava" ili "Transferi", čisto da ne zagušuimo ovu temu.
Korisnikov avatar
Grouch
Postovi: 206
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Grouch »

Sasvim solidno izdanje u Budimpesti,pogotovo kad se uzme u obzir da je dobar deo tima prakticno nov,da je prva utakmica u sezoni,da su falila dva glavna centarhalfa...Imali smo 14 suteva sto je za gostovanje vise nego dobro.Ko ima zivaca da kopa,dobro bi se pomucio da i kod mnogo vecih klubova nadje kad su u gostima sutnuli 14 puta.Naravno,najbitnija je realizacija tih suteva,sto nam je i najveci problem.Takodje,kao sto je neko vec napisao,cesto se desava da se pojedinci prebrzo oslobadjaju lopte,verovatno u strahu da se nesto ne zasere,umesto da preuzmu odgovornost i probaju nekad i individualno da rese neke situacije,pogotovo kad se igra protiv slabijih od sebe...
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Liga Evrope Q1R: MTK-Vojvodina 0:0

Post od Stexman »

Problem u ranom oslobadjanju lopti lezi u cinjenici da i dalje nemamo pravog veznjaka vec tu ulogu na silu moraju da preuzimaju igraci kojima to nije primarno mesto u timu!
Uvek sam govorio da je bolje da imamo 5 centralnih veznih umesto 5 zadnjih veznih. U klubu vec godinama rade suprotno od toga.
Zaključana tema