3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

3. kolo: Vojvodina-Javor 2:0

Post by Daljac »

U danu kada cela Srbija toliko pominje naš klub, da verovatno i onaj pas vezan u dvorištu one kuće iza igrališta broj 1 na sportskom centru Vujadin Boškov na Veterniku umesto da laje, siroma', ceo dan štuca; i kada primamo čestitke od svih koji misle da je slavljenička euforija nakon sinoćnjeg meča ovosezonski maksimum naše ekipe, pa žele i svoje ime da priheftaju na stranicu našeg trijumfa, i dok gospodin Bakmaz već sada smišlja za revanš-meč metafore, a uprava već obaveštava o prodaji karata za isti, moramo se setiti da Vojvodina svoj naredni meč igra za već dva dana.

Dok ne ugostimo tim čije smo evropske snove sinoć pokidali na trgančiće, u goste će nam doći bivši farmaceuti (Habitfarm), a sadašnji fabrikanti nameštaja (Matis), koji svoj klub, nazvan Javor po planini nad rodnim gradom Dragoljuba Mihailovića i Petra Stambolića, smatraju čak starijim i od našeg, pominjući kao godinu osnivanja 1912, kada je zabeleženo da je u varošicu na reci Moravici donešena prva fudbalska lopta.

Naši gosti dolaze nam sa maksimalnim učinkom iz prva dva prvenstvena kola, u kojim su bodove doneli iz Novog Pazara i iz meča u kome su bili domaćini ekipi subotičkog Spartaka.

U Pazaru, osim tri žuta kartona koja su dobili Miletić, Gajić i Kolaković za borbenu i grubu igru, momci koje kao kapiten predvodi i naš bivši fudbaler Milovan Milović pokazali su da su došli prvenstveno da ne prime gol. U tome su do kraja meča i uspeli, a nagrađeni su dodatno i onim što smo upravo mi čekali i znali da jednom mora da se desi: dalekometnim pogotkom Naemeke Ađurua. Naš bivši igrač i eks-podbarac Đura, nakon samo dva minuta provedena na terenu, u 83. minutu meča napokon je jednim svojim topovskim udarcem pogodio okvir gola, i to na način koji ga je već u prvom kolu istakao kao kandidata i za najlepši pogodak jesenjeg dela prvenstva.

U drugom kolu, na stadionu za koji domaći tvrde da može da primi i 5000 gledalaca - iako se arhitektura, geodezija i logika sa time svakako ne slažu - i na kojem uvek prisutne pomnože sa dva ili tri, pa dobiju četvorocifren broj prisutnih na meču, u prvoj četvrtini meča rešili su fudbaleri Javora pitanje pobednika meča sa timom iz najsevernijeg srpskog grada. Prvo je u šesnaestom minutu Đokić precizno pronašao Dražića, koji je savladao golama Plavih golubova, a zatim je odbrana Spartaka kapitulirala i u 22. minutu, kada je Docić postavio i, ispostaviće se, krajnji rezultat meča. I na ovome meču, domaći su igrali tipično superligaški, sa dosta faulova, za koje su ponovo nagarđeni sa tri žuta kartona (Crnomarković, Đokić, Stojaković).

Kao i u Pazar, i u Novi Sad će Javor doći sa željom da prevashodno svoju mrežu sačuva. Da li će uspeti u tome, zavisi od raspoloženja momaka u crveno-belom o kojima danas bruji fudbalska Evropa, koji su i sami izjavili da se okreću ovom meču, u nadi da će nakon poraza i nerešene partije, zabeležiti i prvu ovogodišnju pobedu u domaćem šampionatu.

Na nama je da se na stadionu okupimo u što većem broju i pozdravimo heroje iz Torina, a na njima je da sinoćnju demonstraciju sile repriziraju i u nedelju uveče.
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by recni galeb »

Ima negde snimak tog Djurinog gola kao dokaz? :shock:
Kod nas kada je to probao obicno je pogadjao onaj vrapcarnik gde zive sada komunalci i to kada dobro nanisani... 8)
User avatar
ŠoneVoša
Posts: 123
Joined: Wed Jan 28, 2015 4:05 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by ŠoneVoša »

recni galeb wrote:Ima negde snimak tog Djurinog gola kao dokaz? :shock:
Kod nas kada je to probao obicno je pogadjao onaj vrapcarnik gde zive sada komunalci i to kada dobro nanisani... 8)
https://instagram.com/p/5VH3S7yaBj/?tak ... tasport.rs" onclick="window.open(this.href);return false;
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by recni galeb »

Nesto mi ne otvara to tvoje, imam ton a ne i sliku, tako da jos ne verujem... :D
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by angua »

http://fkvojvodina.com/forum/viewtopic. ... 57#p139057" onclick="window.open(this.href);return false;

evo Djurin gol. Voja je postavio u temi gde su, sta rade, ali ne znam da kvotujem iz teme u temu, pa onda sam kopirala link posta. Nalazi se negde kod trećeg minuta snimka.
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by tulip »

Trebali bi kapitena Pekarića polako uvoditi u tim. Barem poslednjih 20-30 min, da oseti igru i atmosferu.
DAJ GOL!!!
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by the Gari »

Javor dolazi u "najnezgodnijem mogućem trenutku". Ovo uopšte nije vreme za Javor. Leto, toplo, Voša igra Evropu, igra fudbal, daje golove po Italiji...

Ja prema Javoru gajim jedan sasvim drugačiji sentiment. To je ekipa za novembar, kad smo već ispali iz Evrope, zaostajemo za blizancima, "okrenuli se kupu", smenili jedno dva i po trenera, 'ladno u božiju mater... Još ako Kahriman brani za njih, uh! I onda ide ona poznata Vojvodina za probrane bolesnike, rezultat 0:0, mrcvarenje, napušavanje s onim njihovim brkatim ekonomom/fizioterapeutom šta li je. Rečju, najbolje što srpski fudbal ima da ponudi.

Ovako, ostaje nam samo jedna opcija: ispunjavanje standarda koje smo sami postavili u Torinu i apsolutno punjenje buranije. Bez pardona. Ovaj tim je pokazao da ima muda, sada više nema prave da ih ne pokazuje!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by N13 »

Pobeda bi nam izuzetno značila.

Ali ipak mislim da će zaga dati šansu igračima sa klupe: Kordic (Peric) - Dinga, Djuric, Lakicevic, Radovic - Zocevic, Maksimovic, Palocevic, Asani, Stamenic - Kordic
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by gospodinFKV »

N13 wrote:Pobeda bi nam izuzetno značila.

Ali ipak mislim da će zaga dati šansu igračima sa klupe: Kordic (Peric) - Dinga, Djuric, Lakicevic, Radovic - Zocevic, Maksimovic, Palocevic, Asani, Stamenic - Kordic
Ne bi bas bilo dobro da izvedemo kompletno promenjen tim. Perica treba uvoditi polako, Pankova i Djurica uigrati jos, ali se slazem da treba dati sansu Lakicevicu, Kordicu (mozda ne svih 90 minuta), Asaniju. Dinga, Radovic, Zocevic mogu s klupe...
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by uporan »

Jel vaze za sutra stare sezonske?
UH!
User avatar
budababa
Posts: 4013
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by budababa »

uporan wrote:Jel vaze za sutra stare sezonske?
Važe još sutra, od Dorie samo nove.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by novosadjanin »

N13 wrote:Pobeda bi nam izuzetno značila.

Ali ipak mislim da će zaga dati šansu igračima sa klupe: Kordic (Peric) - Dinga, Djuric, Lakicevic, Radovic - Zocevic, Maksimovic, Palocevic, Asani, Stamenic - Kordic
Treba obavezno odmoriti Ivanica i Stanisavljevica, cini mi se da su oni najvise minuta odigrali do sada. Palocevica pustiti da odigra 90 minuta. Voleo bih da sutra vidimo Perica, Asanija i Saletu Kordica.

Svi na Javor!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by pedjans »

Biće zajebano, jer je svakako teško motivisati igrače za utakmicu protiv Javora između dva meča protiv Sampdorije. Naravno, Javor je itekako nezgodna bunkeraška ekipa. Slažem se da treba odmoriti neke igrače, Ivanića svakako i ubaciti Paločevića. Nešto mi govori da će Ivanić ipak pre kraja prelaznog roka otići u inostranstvo, pa bi bilo lepo videti kako izgledamo bez njega. A tu su zaista i Asani, Šaleta, Babić, meni prilično zanimljivi igrači. Pobeda bi bila jako potrebna, jer ne smemo baš strašno mnogo zaostati na početku, bojim se da će grobari imati sve pobede do meča sa nama u 5. kolu.
User avatar
Box
Posts: 291
Joined: Mon Feb 13, 2012 2:39 pm

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by Box »

Radovic, Karanov, Zlicic, Desancic, Dinga ... Voleo bi da vidim i njih na delu
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 3. kolo: Vojvodina-Javor, nedelja 20h

Post by Djisa »

Box wrote:Radovic, Karanov, Zlicic, Desancic, Dinga ... Voleo bi da vidim i njih na delu
Idite pa ih gledajte na treningu. Hocu prvi tim I hocu pobedu (eventualno Ivanic da odmori).
Kup je nas!
Locked