Liga Evrope - sezona 2016/17

Locked
User avatar
Salvador
Posts: 1070
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Salvador »

Dragojlo wrote:Што неко раније рече-ако ништа,постали смо прекаљени квалификант... :dance2:
Dobro, i to je nešto, verovatnoća je iz godine u godinu na našoj strani, jednom moramo upasti u tu LE.
This time, next year, sa Južnom Bačkom i ekipom... :D
User avatar
Milan
Posts: 4139
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Milan »

Igla wrote:
Pera Centar wrote:Neke stvari u nasoj postavi ne stimaju, ali stavljanje Marka Kordica na gol pre Perica je totalan apsurd.Gledam Vojvodinu vec dugo i tvrdim da jos od Ratka Svilara nismo imali boljeg golmana od Perica.Decko ima sve sto jedan dobar golman treba da poseduje, a to je krajem prosle sezone i pokazao.Kordic bi na toj listi golmana Vojvodine od ere Svilara bio negde na dnu.
Moguce, ponavljam moguce, da se Peric jos uvek nije oporavio u potpunosti?

Peric je potpuno spreman, ali mu se niko iz kluba obratio nije, te nema pojma zasto ga nema na nasem golu. Slazem se sa konstatacijom da davno nismo imali boljeg golmana. Bar prema vidjenom. Po mom ukusu-uliva sigurnost i brani sve sto se braniti moze. A onda gledas ovog pogubljenog, koji odlicno ceni let lopte, pa se uplasi kad ista zvekne u precku.


Sto se danasnje tekme tice, novinarskim recnikom-jalova inicijativa. Mislim da tesko mozemo proci dalje i slozio bih se sa Vojom da su ovi taktizirali danas. Videcemo...

Jos jedan negativan utisak je mrtvacka atmosfera na stadionu. Bar preko TV-a. Dobar deo vremena su se culi samo Belorusi...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Sasa1969
Posts: 621
Joined: Sun Sep 29, 2013 11:29 pm
Location: Istok

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Sasa1969 »

Po svemu vidjenom i pored hendikepa sto nam Je Lalatovic trener mi idemo dalje !!!
Image
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Dragojlo »

Marcello wrote:Ovi Belorusi su ekipa za sredinu naše "super" lige. Ne vidim na koji fazon oni mogu ikome da daju 4 gola. Da imamo špica, kao što nemamo, bilo bi 3:0 i revanš bi bio formalnost.
Nažalost,među nama nepravedno osporavani Kaluđer i Bojović su završili u Žalgirisu i Lučanima mada smo ih mogli dovesti obojicu...John Mary je "pitanje da li je uopšte profi fudbaler" i blablabla :shock: ...o Ašćeriću zaista ne vredi ni pričati...pa ZABOGA,ko bi bio napadač po našem ukusu!!??Gde je i šta radi Brana Ilić??? :deal:
stormer
Posts: 233
Joined: Fri Jul 21, 2006 7:17 pm
Location: Novo Naselje

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by stormer »

Milan wrote: Jos jedan negativan utisak je mrtvacka atmosfera na stadionu. Bar preko TV-a. Dobar deo vremena su se culi samo Belorusi...
Nikad gora atmosfera na istoku. Tesko mrtvilo
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8825
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Radoye »

Mozda smo mi i imali tu famoznu inicijativu tokom utakmice, ali dzaba to kada nema ko da ga metne. Nasa ekipa je stravicno neefikasna, i to cak ako racunamo i onih 5:0 protiv simpaticnik Kotorana. Tesko ulazimo u sansu a i kad udjemo retko ih koristimo.

Sa druge strane, na golu imamo kiksaru koja ce u svakoj utakmici bar dvaput da zabrljavi nesto. Samo jedna od te dve da udje i vec smo u problemu, jer sa napadom koji realno ne postoji to je za nas nedopustiv luksuz.

A izmena Jovancic umesto Trujica je tek slag na tortu. Da ne pricam sada o stoperima koji igraju na beku dok nam stopera igraju veznjaci i slicnim vudu magijama naseg trenerskog genija.

Ovo mozda i prodjemo, uz neku ludu srecu. Realno smo jaci od njih, pod uslovom da igra najjaci sastav i da svi igraju kako je Bog zapovedio na svojim pozicijama a ne da izmisljamo toplu vodu, ali problem je to sto cak i tako mi nemamo gol igraca u ekipi. Za prolazak moramo da ga metnemo, najbolja sansa nam je da Meleg ucacka neki prekid.

I mora Peric na gol, da ga j**e patak! Ne bude li on branio, bice ocigledno da mi jednostavno ne zelimo da prodjemo dalje!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Stexman
Posts: 2562
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Stexman »

Konacno stigoh kuci pa da napisem i ja koju.

Ovo je Lalatovicev poraz. Kazem poraz jer je ravno porazu a mogli smo ladno obezbediti prolaz vec danas. Los skauting protivnika kao prvo, katastrofalna taktika i uzasne izmene.
Ja ne znam koliko utakmica treba da odigras pa da shvatis da se fudbal ne igra bez centarfora osim ako imas prednost od 8-10 golova razlike. Mozda ni tad.
Ovo sto ti imas u ekipi nekog ko glumi centarfora to ne racunam.

Da su se bar malo gledale njihove kasete videli bi da je njima golman najslabija karika. Ni jednu loptu nije smirio kako treba, izuzetno nesiguran i to smo morali da iskoristimo sa sto vise suteva ka golu. Ali ne, mi davimo loptu i driblamo do iznemoglosti u sesnaest metara! Sutevi sa distance su morali biti nase najvece oruzje, a zatim iskusan centarfor koji ce istrcavati na odbijene lopte.

Ajde da je bar izmenama napravio nesto, nego ni tad. Kao prvo, izmene su trebale biti napravljene ranije. Mali Zli je morao uci ranije bas zbog tih njegovih suteva sa distance, a on ga uvede u 87 minutu. Jovancic je bio totalno visak veceras, Miletic ne znam sta mu se desilo... Mnogo kikseva. Trujic jednostavno ne sme da igra na mestu centarfora jer gubimo dva igraca. Mnogo mu treba prostora da se namesti i okrene i tako gubi lopte bez potrebe, a njegovu brzinu i centarsut ne mozemo da koristimo. Ako to ne koristimo ne vidim njegovu svrhu u timu.

Ipak mislim da mozemo dalje ako se neko u klubu opameti i prodrma Lalatovica. Oni su nas pustili da igramo jer su videli da ne mozemo vola da ubodemo i to isto ce probati i tamo ali kapiram da sa pravim centarforom mozemo da iznenadimo. Nadam se da ovaj Trifunovic ima prava da igra u revansu!?
stormer
Posts: 233
Joined: Fri Jul 21, 2006 7:17 pm
Location: Novo Naselje

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by stormer »

Stexman wrote:Nadam se da ovaj Trifunovic ima prava da igra u revansu!?
Sto da ne, danas je usao u 71. minutu ali apsolutno nista nije pokazao za vreme koje je proveo na terenu...
User avatar
Salvador
Posts: 1070
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Salvador »

Milan wrote: Jos jedan negativan utisak je mrtvacka atmosfera na stadionu. Bar preko TV-a. Dobar deo vremena su se culi samo Belorusi...
Ja sam stekao potpuno suprotni utisak sa tv-a, mislim da smo za prosek većine Evrope imali južnoameričku atmosferu,
dobar deo tekme se pošteno navijalo i to se odlično čulo preko tv-a.
User avatar
N13
Posts: 2019
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by N13 »

Ne razumem otkud toliki optimizam da ih lako prolazimo i da su oni očajni... ili ja to malo drugačije gledam. Meni je utisak da su oni nas precenili, svesno se povukli i čekali svoju šansu da postignu gol, koji im je i bio cilj pred revanš. Nisu se puno potrošili, imajući u vidu da su se pre 4 dana vratili sa Irske, uradili su odličan posao.
Ali jasno se videlo da kad god su napali (prešli pola), bilo je na neki način opasno. Ne znam, ali ja sam štrecao kod svakog njihovog napada. Vidi se da u njihovim napadima lopta mnogo tečnije ide nego kod nas. Mi mnogo davimo loptu oko šesnaesterca... kod nas igrač sa loptom ne trči, već stoji ili polako šeta čekajući da se okrije neki saigrač, pa onda mu doda i ovaj opet stoji sa loptom čekajući trećeg, itd. Kod njih je drugačije, lopta mnogo brže ide. Pa oni su u svoja 3 napada napravili 7 puta više duplih pasova nego mi u poslednje 3 utakmice. A u revanšu ne treba očekivati da će nam opet svesno prepustiti inicijativu, već će biti mnogo više od ta 3 napada... a sa Kordićem na golu, to je smrt za nas.
Takođe neko reče da im je golman najslabija karika, i to je potpuno jasno. Pa Irci su ih šutevima sa distance zamalo izbacili. Mi smo 5 puta ulazili iz kosa u šesnaesterac, i ni jedno igrači nisu pomislili da šutaju, već su gledali neki ubačaj po zemlji ili povratnu loptu. Pa jbt, raspaliti loptu svom snagom u okvir gola... nekog okrzne, promeni pravac malo i golman nema šanse da je odbrani... u najgorem slučaju biće korner. Ne mogu da verujem da niko to nije shvatio od igrača i struke.

Dobra stvar je što Belorusi možda neće biti agresivni koliko bi bili da smo mi pobedili u prvom meču. Znači moramo kako znamo i umemo svim snagama krenuti napred, pa makar i po cenu primljenog gola. Ne gubimo mnogo primljenim golom, a postignutim dosta dobijamo. Ali treba ići na to da se jedan gol što pre postigne, i onda oprezno igrati na drugi gol. Dva gola nas verujem vode dalje. Prolazimo sigurno samo ako u prvih 15 minuta postignemo gol... u protivnom teško.

Što se Kordića tiče... i nije toliko loš bio, ali brate mili, Perić je mnogo sigurniji. Bude li Kordić i u nedelju branio, apelujem na sve navijače da glasno stave do znanje Lalatu ko treba da bude prvi golman.

Atmosfera po meni i nije toliko loša bila... Ne znam za istok, ali na severozapadu se nije moglo sedeti niti jednog jedinog minuta... i prvi put posle dužeg vremena su mi dlanovi skroz natekli, da jedva kucam ovaj post. :)

U nedelju, svi na stadion!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3821
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Red Marquis »

stormer wrote:
Milan wrote: Jos jedan negativan utisak je mrtvacka atmosfera na stadionu. Bar preko TV-a. Dobar deo vremena su se culi samo Belorusi...
Nikad gora atmosfera na istoku. Tesko mrtvilo
Jugozapad čak i za svoje niske standarde užasan. Kakva Južna Amerika, ovo je bilo Dallas - LA Galaxy nivo.

Preslaba smo mi ekipa, otužno će biti ovo prvenstvo kad ovi prosečni igrači izgube i ovo malo motivacije zbog Evrope. Čitav kadar je preskroman, ali Kordić i Miletić su za plakanje. A još tužnije je to što tu i imamo zamene u vidu Perića i Lakićevića. Cigo je trener za Borac, ne za nas. Očekivano je čuvao rezultat, i očekivano smo izduvali. Kad imaš tako bušnu odbranu, onda znao-ne znao moraš napadati. E sad, pitanje je s kim. Najviše me nervira što u godini kad imamo najniži kvalitet u ovom veku, imamo najviše sreće u žrebu, verovatno u istoriji.

Nije ovo gotovo, može da se igra sa ovima. Samo da ne damo rano gol, onda ćemo da se zabunkerišemo i primimo tri. Nismo favoriti, ali s obzirom da nam je to uvek odsecalo noge, možda i bude nešto.
Io odio Belgrado
User avatar
ernesto
Posts: 1203
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by ernesto »

Da se nije prodavalo zadnjih par godina:
FK Vojvodina 2016/2017
Šef Lalatović,
formacija 4-4-2
1 V. Milinković-Savić
4Vulićević -
26 Vuković –
5 Babić –
3 Leković
21 S. Milinković-Savić -
6 Radoja -
10 Ivanić –
11 Gaćinović
32 Škuletić –
14 Oumarou-
rezerve:
12 Peric,
13 Pankov,
16 Rosić,
8 Poletanović,
7 Meleg,
31 Stanisavljević,
9 Ožegović
User avatar
Alex
Posts: 43
Joined: Mon May 05, 2014 11:59 am

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Alex »

Sve je receno po meni struka je izgubila sinoc, izmene koje bas nista nisu donele i losa postavka igre.
Sticem utisak da se i Meleg vec zesce smorio sa ovom taktikom :frown:
Ne znam za vas ali po meni je Puska dobro odigrao covek bre univerzalac mislim da je sada vec igrao na svim pozicijama od kada je u klubu, u revans ga treba na sredinu i da bombarduje golmana :)
User avatar
Tancha
Posts: 111
Joined: Wed Mar 02, 2005 4:23 pm
Location: Blok,NS

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Tancha »

Da i ja izjavim nešto za Dnevnik. A i da se pritom odmah ogradim: nisam redovan godinama, odem na Evropu i na par ligaških, kad uhvatim na RTV-u pogledam, i tako... Tako da se moj komentar odnosi samo na večerašnje izdanje igrača na terenu, ne uzimajući u obzir kakve partije oni inače prikazuju.

Golman nam je horor. Desni bek (Miletić) baš slab, brdo duela izgubio. Na kraju krajeva, i gol ide na dušu pomenutog dvojca. Puškarić po meni odličan na štoperu, jedan od boljih naših igrača na celoj utakmici, zna čovek s loptom, ima korektne fizikalije, nekako uliva sigurnost. Drugi štoper (Kovačević) isto tanak, al' ajde bar je pokazao neka muda, ne boji se duela, ide čvrsto, pa nek' tu i tamo i zajebe štogod. Prilično sam zadovoljan levim bekom, pogotovo u prvom poluvremenu dok mi je bio "na oku" duž Zapada. Ima srce, šparta, hoće da se uključi napred, ne ispada pozadi. Sasvim pristojna partija, podsetio me i pojavom (brat moj ćelavi) i stilom na onog malog Antonova iz mlade reprezentacije. Maksimović solidan, Malbašić u prvih pola sata verovatno najbolji na terenu, ima tu neku lucidnost i prodornost. Nedopustivo brzo je pao fizički, kapiram da je zato i zamenjen. Ovaj što je ušao umesto njega apsolutno ništa nije odigrao. Meleg je pokušavao, preuzimao odgovornost da povuče, da proba nešto, čak se čini mi se okuražio par puta i da opali sa distance, nema mu se šta mnogo zameriti ali sam od njega nekako očekivao više. Paločević mi je igrač kakvog ekipa mora da istrpi, zaštiti od duela i koji mora da ima dosta slobode u igri (Modrić za siromašne, recimo). Ali mi se baš svidelo kako je odigrao, pas kod gola vrlo lep, par lepih promena strane, na kraju i on rikn'o. Babić uz gošu i desnog beka možda i najgori, al' je dao gol i mogao da učačka još jedan (ako ga nisam pomešao s nekim, a mislim da nisam). Trujić sem šmekerskog poteza kod gola ništa nije pokazao, verovatno mu ne odgovara pozicija i trebalo bi razmisliti kako da se njegova brzina više iskoristi. Ove dve poslednje izmene su prekratko bile na terenu za neki komentar. Što se Lalata tiče, meni je on kao pojava personifikacija ciganluka i prilično odvratno stvorenje, ali ne zameram mu nešto preterano na vođenju utakmice. Ja nisam stekao utisak da mi nismo hteli drugi gol, bar do pred sam kraj kad je logično da se malo povuče ručna jer 1:0 kod kuće fakat jeste dobar rezultat s obzirom na renome protivnika i fazu takmičenja. Primljeni gol nije posledica nekog našeg straha, bunkera ili njihove ne znam kakve dominacije u bilo kom periodu meča, već jednostavno "ljudski faktor" (greška beka i golmana) u kombinaciji sa dobro nam poznatom nesrećom. Na kraju ispade, na moje iznenađenje moram priznati, da ovi Belorusi nisu ništa jači od "prosečne JSL ekipe u plavim dresovima", i na nama je da pristupimo revanšu ili kao protiv Burse ili kao protiv Šerifa. Mislim da se itekako pitamo i da možemo dalje.

Atmosfera na stadionu nekako standardna i očekivana, bar sa moje strane. Zagalami se malo kad je frka, puni zapad i istok, rutinska "lapo-lapo kartoni" koreografija, šta znam 7/10 recimo. Tribinu na koju ne idem godinama, a niko mi ne brani, nemam pravo da komentarišem.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: 3. kolo kv. za LE: Vojvodina - Dinamo (Minsk), 28.07. u

Post by Протомајстор »

Мало сам каснио па сам седео на јужном делу истока (у кавезу), близу белоруских навијача. Задовољан сам утакмицом, залагањем играча и публике, па и резултатом. Противник је квалитетан, чак мислим да им је и голман солидан, али могу се проћи.
Не бих кудио пуно Милетића, јер је имао за њега пребрзог нападача на страни, што смо знали да ће га кад-тад сачекати. Корда је примио голчину, то сам тек касније видео на снимку, иако је уживо изгледало другачије. Ипак, утисак је покварила она пречка са пола терена коју је испратио погледом.
Лалатовић је такође био бољи него иначе. Од бандоглавог се није могло очекивати да промени почетни састав, али је учинио велики напредак - променио је Малбашића!? :shock: Уместо њега улази Трифуновић, Бабић прелази десно, а Трујић лево. Рекох себи "коначно тим - бинго!", али, како рече мусави на конференцији за штампу, Трујић и Палочевић су морали напоље због повреде - велика штета! Због тако забрљављених измена, испали смо из ритма и попили гол.
Трифуновић се добро градио, постављао, али нико му није додавао са стране, јер просто екипа није тренирала да игра са класичним центарфором. Можда би у реваншу то могло да личи на нешто.

Озбиљно се размишљам да запуцам у Минск - мислим да нема ни 2.000km. :oops:

EDIT:
Tancha wrote: Paločević mi je igrač kakvog ekipa mora da istrpi, zaštiti od duela i koji mora da ima dosta slobode u igri (Modrić za siromašne, recimo).
Еј пријатељу, да знаш само колико ми већ тог твог Модрића трпимо. :evil:
Али овог, пута мораћу се сложити с тобом, дечко је одлично повезао пар утакмица - кренуло га је! Чак је и асистенција код гола приписана њему, а не Трујићу који је генијално реаговао пропуштајући лопту до Бабића. Палочевић је синоћ урадио и једну невероватну ствар, до скора незамисливу, због које му скидам капу. На средини терена је свом силином (дивљачки, самоубилачки) улетео у дуел са противничким играчем и није пао, напротив, тај дуел је добио! :lala: Да ли је још неко запазио тај детаљ?
Last edited by Протомајстор on Fri Jul 29, 2016 10:28 am, edited 1 time in total.
Locked