Super Liga - sezona 2016/17

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Radoye »

Jebiga, ja i dalje mislim da bi najbolji sistem bio sa 10 ekipa u ligi cetvorokruzno, s tim sto prva 4 konkurisu za Evropu a svi ostali idu u baraz za ispadanje (poslednja dva ispadaju direktno, ostala 4 razigravaju kup sistem ko ce biti treci kandidat za ispadanje). Bukvalno da ne postoji bezbedno mesto, da se nijedna ekipa ne oseca sigurnom pa da moze da prodaje bodove. Jer, to je kod nas pravilo da cim ekipa koja nema ambicije za Evropu obezbedi opstanak ona pocne da gubi i sakom i kapom, i od onih sto se bore za titulu i od onih sto se bore za opstanak. Pa ti izvoli biti filijala ako zelis da rizikujes da ispadnes u nizi rang.

Ispod ovog jos dva ranga na isti nacin uredjena, 10 timova cetvorokruzno, prvi ide direktno u visi rang, sledeca cetiri razigravaju, pobednik ide direktno, finalista razigrava sa gubitnikom razigravanja za ispadanje iz viseg ranga (treci kandidat), dole ispada jedan direktno cetiri razigravaju za jos dva kandidata za ispadanje.

Ispod treceg ranga idu Srpske lige i vec dalje sve po redu kao i sada.

Znaci sadasnja prva dva ranga sa 32 kluba ukupno bi bila podeljena u tri ranga sa 30 ukupno, igralo bi se 37 kola isto kao i sada ali bi ulog bio znacajno veci, ne bi bilo bezbednih mesta, ili ides gore ili ispadas. Veca bi bila koncentracija kvaliteta, posto bi jaki timovi igrali medjusobno cetiri puta. Naravno, nasi bi genijalci nasli nacina da i u takvom sistemu nameste utakmicu, ali bi im manevarski prostor bio maksimalno smanjen.

Sto znaci da sanse da se ovakav sistem uvede prakticno ne postoje.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Rabba »

Radoye wrote:...
Jedino što bih izmenio u tvom sistemu je veličina i format dva ranga ispod "Superlige". 12 ekipa, dvokružno, zbog manjih troškova takmičenja, uz treći krug jednokružno. Plejof i plejaut obavezni. Jedna utakmica.

Plus ozbiljna reforma kupa.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by madda fakka »

Rabba wrote:
Radoye wrote:...
....zbog manjih troškova takmičenja...

Plus ozbiljna reforma kupa.

Sto se superligaskog takmicenja tice, slozio bih se sa Radoyem. Ipak je 10 klubova nas limit kako novcano i demografski, tako i po fer i ozbiljnosti takmicenja. Jer ako se pogleda procentualno, 20% super lige bi zavrsilo nizem rangu dok bi 40% se borilo da opstane. Preostalih 40% bi jedini imali siguran opstanak, sto po meni, ipak motiv vise. Em si sigurno opstao em ides u jEvropu. Druga stvar, ako bi bio cetvorokruzni sistem, pa koji bi klub hteo da izgubi 4 puta u sezoni od jednog te istog kluba? to je 24 bodova (ako racunamo oba bg :shit:) i sigurna strepnja direktnog ispadanja u nizi rang. Trece, ne bi se pravila ona bespotrebna zimska pauza od 2 i po meseca i ako nista drugo, morali bi da se stvore uslovi za igranje u sred zime. Morali bi da modernizuju odrzavanje terena a i na kraju krajeva stadiona. Cetvrto, pored 38 odigranih kola, tu su i kup utakmice sto znaci da bi klubovi morali da imaju sire klupe, morali bi da spremaju vise igraca za takmicenje. Posto smo siromasna zemlja, mislim da bi klubovi razmisljali da sto vise mladih igraca iz svog pogona proguraju u prvi tim. Peto, troskove takmicenja bi trebalo da pokriju sponzori. Sve ovo je moguce ako ikada neko eventualno donese neki normalan zakon o sportu i naravno privatizacija. Sto nazalost necemo doziveti.

Sto se kupa tice i ja sam za totalnu reformu takmicenja ali i za to treba novca i sponzora. Ovo pilicarenje jedna utakmica ovde pa tamo pa dve utakmice se igraju u ovom delu takmicenja lici vise da je neko dete donosilo odluke nego "ozbiljni" funkcioneri FSS. U skoro svim ligama u Evropi, u kup takmicenjima ucestvuju svi profesionalni i poluprofesionalni klubovi :!: Evo juce je Bayer Leverkusen izgubio od nekog SF Lotte (3. liga) u kupu. Tom Lotte-u sigurno znaci mnogo ta pobeda iako je na penale. Kada igraci sebi kazu dali smo Bayeru 2 komada i izbacili ih, verujem da je motiv da se jos vise dokazu. Na kraju krajeva, ko zna koji talenat moze da ispliva iz nekog kup takmicenja. Eto da ima sponzora i novca, za svaku pobedu se dobijaju pare i verujem da bi svaka ta pobeda u kupu znacila nize rangiranim klubovima mnogo. Da povucem paralelu stalno citamo ovde na forumu kako od kvalifikacija za LE dobijamo od UEFA stotine hiljada evra itd. Naravno da u nasem kupu ne moze toliko da se zaradi, ali ipak nize rangiranim klubovima i deseti i stoti deo toga znaci mnogo.

Suma sumarum, pare, zakoni i dobra volja malo li je :cheers:
I Bog je Slaninar...
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by 1892 »

http://www.mozzartsport.com/vesti/ocajn ... deo/149585" onclick="window.open(this.href);return false;

Dugo nisam pročitao bolje pišanje po blizancima od strane bg medija !
Come on you Reds!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by novosadjanin »

Napredak vezao sestu uzastopnu pobedu i zaostaju samo bod za nama. U poslednjih 10 kola imaju skor 8-2-0!

U sledeca dva kola igraju protiv blizanaca, a u 19.kolu dolaze na Karadjordje.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1106
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by naseljekolumbija »

novosadjanin wrote:Napredak vezao sestu uzastopnu pobedu i zaostaju samo bod za nama. U poslednjih 10 kola imaju skor 8-2-0!

U sledeca dva kola igraju protiv blizanaca, a u 19.kolu dolaze na Karadjordje.
U sledeca dva kola cemo videti sklanjanje, a onda ce naostreni da dodju ovde da traze bodove. E nece ih ni ovde dobiti
User avatar
ernesto
Posts: 1208
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by ernesto »

naseljekolumbija wrote:
novosadjanin wrote:Napredak vezao sestu uzastopnu pobedu i zaostaju samo bod za nama. U poslednjih 10 kola imaju skor 8-2-0!

U sledeca dva kola igraju protiv blizanaca, a u 19.kolu dolaze na Karadjordje.
U sledeca dva kola cemo videti sklanjanje, a onda ce naostreni da dodju ovde da traze bodove. E nece ih ni ovde dobiti
Tako je bre!!!!!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by madda fakka »

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 82729.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I Bog je Slaninar...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Radoye »

Ma sve je to sviranje kurcu. Mi jednostavno nemamo 16 kvalitetnih ekipa u zemlji da bismo mogli da imamo toliko veliku ligu. Ono sto bi spasilo stvar je smanjenje lige na maksimum 10 timova i cetvorokruzni sistem (36 kola), gde prva 4 konkurisu za Evropu a poslednjih 6 razigravaju za ispadanje. Bez sigurnih mesta, bez "lige bez briga", bez olakog prepustanja bodova ('ajde da vidim nekoga ko ce se 4 puta skloniti blizancu kada bukvalno svako bod odlucuje opstanak), pa kom obojci tom i dzeri. :deal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by novosadjanin »

Po Areni, protiv crnih igramo u sredu od 18h!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by N13 »

novosadjanin wrote:Po Areni, protiv crnih igramo u sredu od 18h!
iako mi to prilično odgovara, termin je bolestan. Ne razumem, kad je već radni dan, što se ne igra uveče posle 20h kao u svim normalnim zemljama. Za koga se ovde fudbal uopste igra?

Jedina prednost je to što ne odgovara ni njima, pa se valjda neće toliko stoke iz beograda nakotiti ovde.

Mi moramo napuniti i istok i zapad, jednostavno obe tribine moraju biti naše. Sever se podrazumeva.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Neizlecivi »

N13 wrote:
novosadjanin wrote:Po Areni, protiv crnih igramo u sredu od 18h!


Jedina prednost je to što ne odgovara ni njima, pa se valjda neće toliko stoke iz beograda nakotiti ovde.

Mi moramo napuniti i istok i zapad, jednostavno obe tribine moraju biti naše. Sever se podrazumeva.
Uvek me nasmeje, ali i obraduje ovaj optimizam :) zbog toga mi je nick kakav jeste...
Njih nikad iz bg nije ni dolazilo mnogo. Na jna ih je proslo kolo bilo na celom stadionu 1500, a u sredu na nasem stadionu ce ih biti 3000 otprilike kao i nas. Stadion ce biti poluprazan pogotovo zbog cinjenice da ce biti otvoren i taj jug. Doduse imam neki utisak da ce ih biti taman za tu tribinu, jer je do sada bilo dosta onih koji nisu klasicni navijaci, a bili su prinudjeni da dele istok sa njima. Kako god, cela liga nam je takva da po kolu u proseku bude 1200 ljudi na stadinu.
Борчевац
Posts: 133
Joined: Wed Aug 31, 2016 11:12 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Борчевац »

колики је капацитет јужне трибине код вас?
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by Brick Liman »

Борчевац wrote:колики је капацитет јужне трибине код вас?
To ne zna ni svevišnji.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Super Liga - sezona 2016/17

Post by ДушанСП »

Борчевац wrote:колики је капацитет јужне трибине код вас?

Трибина на којој је семафор има 980 седећих места,а остатак јужне трибине 2500. Што ће рећи да комплетна јужна трибина има 3480 столица.
Север има нешто мање од 4000 столица,али је капацитет знатно већи јер је око 200 столица пломљено,а у четири реда уопште нису ни постављане што ће рећи да је капацитет севера око 5,5 хиљада :cheers:
Locked